بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-14-2013, 11:19 AM   #121
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

سلام دوست عزیز،
تنشن پیشنهادی راکت شما بین 53 تا 63 هستش که اگه پلی استر ببندی بهتره 10 درصد کمتر کنی تنشن معمولیت رو. اون تنشنی که گفتی به نظرم یه خورده زیادی کم بوده و شاید اگه بین 50 تا 53 ببندی بهتر باشه. البته اگه دیگه عادت کردی که خوب هیچی، بهتره با همون تنشنی که عادت داری ببندی، ولی اگه دوست داری بالاتر بری من با توجه به راکتت تنشن بالاتر از 55 رو توصیه نمی کنم چون اون راکت راکت سفتیه، و چیزی که ازش به عنوان stiffness یاد می شه توی این راکت به نسبت راکت های دیگه بیشتره که در عین حال باعث می شه راکت کنترل بالاتری داشته باشه ولی برای کسایی که مشکل بازو داشتن یا دارن راحت نباشه. واسه ی همین من توصیه می کنم که اگه مشکل بازو داری یا نگرانی که در آینده برات مشکل بازو پیش نیاد، بهتره که صفحه ی زهت رو با تلفیقی بستن زه ها نرمتر کنی.
مثلاً همین زه سیگنوم پرو رو توی مین ببند و توی کراس از یه زه نایلونی نرم مثل Wilson NXT یا زه نایلونی محبوب من Head Rip Control که فوق العاده نرم و خوش بازیه.
از بین زه های برند تاپ اسپین و سیگنوم پرو هم من سیگنوم پرو رو توصیه می کنم. البته با اون زه های برند تاپ اسپین بازی نکردم و نمی تونم هیچ نظری در موردشون بدم. ولی دلیل اصلی اینکه سیگنوم پرو رو توصیه می کنم اینه که خودم با چند مدل زهش از جمله همون Signum Pro Plasma HEXtreme بازی کردم و عملکردش از لحاظ کنترلی بودن و اسپین دادن به توپ خیلی خیلی شبیه زه های گرونتر مثل لاکسیلون و آر پی ام بلست بود، اما قیمتش کمتر بود و می شد زود به زود عوضش کرد.

معمولاً کدوم یکی از زه های سیگنوم پرو رو روی راکتت می بندی؟ عملکردشون از نظر تو چطور بوده؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2013, 12:27 PM   #122
itps
Member

پستها: 54
سپاس: 38
در 22 پست 48 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
سلام دوست عزیز،
تنشن پیشنهادی راکت شما بین 53 تا 63 هستش که اگه پلی استر ببندی بهتره 10 درصد کمتر کنی تنشن معمولیت رو. اون تنشنی که گفتی به نظرم یه خورده زیادی کم بوده و شاید اگه بین 50 تا 53 ببندی بهتر باشه. البته اگه دیگه عادت کردی که خوب هیچی، بهتره با همون تنشنی که عادت داری ببندی، ولی اگه دوست داری بالاتر بری من با توجه به راکتت تنشن بالاتر از 55 رو توصیه نمی کنم چون اون راکت راکت سفتیه، و چیزی که ازش به عنوان stiffness یاد می شه توی این راکت به نسبت راکت های دیگه بیشتره که در عین حال باعث می شه راکت کنترل بالاتری داشته باشه ولی برای کسایی که مشکل بازو داشتن یا دارن راحت نباشه. واسه ی همین من توصیه می کنم که اگه مشکل بازو داری یا نگرانی که در آینده برات مشکل بازو پیش نیاد، بهتره که صفحه ی زهت رو با تلفیقی بستن زه ها نرمتر کنی.
مثلاً همین زه سیگنوم پرو رو توی مین ببند و توی کراس از یه زه نایلونی نرم مثل Wilson NXT یا زه نایلونی محبوب من Head Rip Control که فوق العاده نرم و خوش بازیه.
از بین زه های برند تاپ اسپین و سیگنوم پرو هم من سیگنوم پرو رو توصیه می کنم. البته با اون زه های برند تاپ اسپین بازی نکردم و نمی تونم هیچ نظری در موردشون بدم. ولی دلیل اصلی اینکه سیگنوم پرو رو توصیه می کنم اینه که خودم با چند مدل زهش از جمله همون Signum Pro Plasma HEXtreme بازی کردم و عملکردش از لحاظ کنترلی بودن و اسپین دادن به توپ خیلی خیلی شبیه زه های گرونتر مثل لاکسیلون و آر پی ام بلست بود، اما قیمتش کمتر بود و می شد زود به زود عوضش کرد.

معمولاً کدوم یکی از زه های سیگنوم پرو رو روی راکتت می بندی؟ عملکردشون از نظر تو چطور بوده؟

SIGNUM PRO Hyperion این مدل بود خیلی با دوام و کنترلش خوبه نسبت به زه هایی که تا حالا استفاده کردم!اسپینش خوبه فقط چون تنشن رو پایین بستم یکم رو مخ بود
حتی الان هم شات های محکم یا وینر میخوام بزنم اوت میشه.
تنشن رو بالا ببرم بهتر نمیشه؟
حالا به نظرت من با این اوصاف من کدوم زه و تنشن رو به کار ببرم
itps آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما itps به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-14-2013, 01:55 PM   #123
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام
این تنشنی که بسته بودی ظاهراً برای این زه خاص مناسب بوده، چون خود شرکت تولید کننده اش پیشنهاد کرده که به دلیل اینکه تنشنش رو دیر از دست می ده اون رو 10درصد کمتر از سایر زه های پلی استر ببندین. به عبارت دیگه خود من که همیشه تنشن زه های پلی استر رو روی 55 می ذارم، باید واسه ی این زه بیام روی 49. اون کسی هم که اینو واسه ی شما بسته از این قضیه به خوبی خبر داشته و برای همین هم هست که تنشنش روی 50 یا 48 گذاشته بوده.
خود سایت سیگنوم پرو این ویژگی ها رو واسه ی این زه تعریف کرده:

- Color: diamond-black
- New optimized molecular structure
- Outstanding power
- Excellent playability and comfort
- Minimum tension loss
- Excellent ball control
- High durability

که اون پاورش رو با فونت بولد نوشته تا یه جورایی نشون بده که این ویژگی، ویژگی اصلی این زه هستش. همونطور که خود شما هم گفتی بالا بردن تنشن واسه ی این قبیل زه ها باعث می شه که قدرتشون کمتر بشه و کنترل بیشتری روی ضربه ها داشته باشی، اما در عین حال باعث می شه که به بازو و آرنج فشار بیاد.
به نظر من برای رسیدن به اون کنترلی که می خوای داشته باشی بهتره یکی از این دو راه رو انتخاب کنی.

1. این زه رو با تنشن حدود 55 با یه زه نایلون به طور هایبرید ببندی تا صفحه ی زه نرمتر بشه.
2. از زهی که قدرت کمتر و کنترل بیشتری داره استفاده کنی.

به نظر خود من راه دوم راه بهتریه. مخصوصاً اگه دنبال این هستی که زهت در زدن ضربات اسپین بهت کمک کنه اون یه زه سیگنوم پرو که توی پست قبلی گفتم خیلی بیشتر از این زه به دردت می خورده.
درصورتی که به زه های سیگنوم پرو دسترسی داری و علاقمند به بستن هایبرید (ترکیبی) زه ها هم هستی می تونی از پیشنهادهایی که خود سایت سیگنوم پرو داده استفاده کنی و ببینی نظرت چیه.
برای تنشن هم از همون 48 شروع کن و اگه دیدی باز قدرتش زیاده دفعه ی بعد دو واحد دیگه بهش اضافه کن:

Power: Plasma Pure 1,23 mm (mains) + Hyperion 1,18 mm (crosses)
Control: Tornado 1,23 mm (mains) + Poly Plasma 1,18 mm (crosses)
Durability: Poly Plasma 1,28 mm (mains) + Poly Plasma 1,23 mm (crosses)
Feel: Hyperion 1,24 mm (mains) + Cross Gut 1,30 mm (crosses)
Spin: Plasma Hextreme 1,25 mm (mains) + Poly Plasma 1,23 mm (crosses)
Spin: Tornado 1,23 mm (mains) + Hyperion 1,18 mm (crosses)
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2013, 02:37 PM   #124
itps
Member

پستها: 54
سپاس: 38
در 22 پست 48 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
سلام
این تنشنی که بسته بودی ظاهراً برای این زه خاص مناسب بوده، چون خود شرکت تولید کننده اش پیشنهاد کرده که به دلیل اینکه تنشنش رو دیر از دست می ده اون رو 10درصد کمتر از سایر زه های پلی استر ببندین. به عبارت دیگه خود من که همیشه تنشن زه های پلی استر رو روی 55 می ذارم، باید واسه ی این زه بیام روی 49. اون کسی هم که اینو واسه ی شما بسته از این قضیه به خوبی خبر داشته و برای همین هم هست که تنشنش روی 50 یا 48 گذاشته بوده.
خود سایت سیگنوم پرو این ویژگی ها رو واسه ی این زه تعریف کرده:

- Color: diamond-black
- New optimized molecular structure
- Outstanding power
- Excellent playability and comfort
- Minimum tension loss
- Excellent ball control
- High durability

که اون پاورش رو با فونت بولد نوشته تا یه جورایی نشون بده که این ویژگی، ویژگی اصلی این زه هستش. همونطور که خود شما هم گفتی بالا بردن تنشن واسه ی این قبیل زه ها باعث می شه که قدرتشون کمتر بشه و کنترل بیشتری روی ضربه ها داشته باشی، اما در عین حال باعث می شه که به بازو و آرنج فشار بیاد.
به نظر من برای رسیدن به اون کنترلی که می خوای داشته باشی بهتره یکی از این دو راه رو انتخاب کنی.

1. این زه رو با تنشن حدود 55 با یه زه نایلون به طور هایبرید ببندی تا صفحه ی زه نرمتر بشه.
2. از زهی که قدرت کمتر و کنترل بیشتری داره استفاده کنی.

به نظر خود من راه دوم راه بهتریه. مخصوصاً اگه دنبال این هستی که زهت در زدن ضربات اسپین بهت کمک کنه اون یه زه سیگنوم پرو که توی پست قبلی گفتم خیلی بیشتر از این زه به دردت می خورده.
درصورتی که به زه های سیگنوم پرو دسترسی داری و علاقمند به بستن هایبرید (ترکیبی) زه ها هم هستی می تونی از پیشنهادهایی که خود سایت سیگنوم پرو داده استفاده کنی و ببینی نظرت چیه.
برای تنشن هم از همون 48 شروع کن و اگه دیدی باز قدرتش زیاده دفعه ی بعد دو واحد دیگه بهش اضافه کن:

Power: Plasma Pure 1,23 mm (mains) + Hyperion 1,18 mm (crosses)
Control: Tornado 1,23 mm (mains) + Poly Plasma 1,18 mm (crosses)
Durability: Poly Plasma 1,28 mm (mains) + Poly Plasma 1,23 mm (crosses)
Feel: Hyperion 1,24 mm (mains) + Cross Gut 1,30 mm (crosses)
Spin: Plasma Hextreme 1,25 mm (mains) + Poly Plasma 1,23 mm (crosses)
Spin: Tornado 1,23 mm (mains) + Hyperion 1,18 mm (crosses)
یعنی اگه گزینه 1 رو بخوام انجام بدم
سیگنو رو با 55 main ببندم
و یه زه نایلونی ببندم؟
با چه تنشنی؟

مرسی واقعا
itps آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما itps به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-14-2013, 10:42 PM   #125
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط itps نمایش پست ها
یعنی اگه گزینه 1 رو بخوام انجام بدم
سیگنو رو با 55 main ببندم
و یه زه نایلونی ببندم؟
با چه تنشنی؟

مرسی واقعا
بله، بهتره که با همون 55 یا حتی 53 شروع کنی و اگه دیدی دستت رو اذیت کرد هر سری یکی دوتا واحد کمتر کن.
زه نایلونی رو هم که توی کراس می ذاری معمولاً دو واحد پایین تر از تنشن زه مین هستش. یعنی اگه مین رو 55 ببندی، بهتره کراس روی 53 تنظیم کنی.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-01-2013, 11:12 AM   #126
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

من راکت هد بردیچ رو دارم،زه راکت رو نوشته 48 تا نهایتا 58 پند میشه بست!!!در صورتی که اکثر راکت ها تا 68 پند واسه بستن جا دارن!!!
اگه من بخوام 60 پند ببندم آیا مشکلی واسش پیش میاد؟لطفا در مورد پند زه این نوع راکت توضیح بدید.(head youtek instinct mp)
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-01-2013, 01:25 PM   #127
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز
برخلاف چیزی که شما می گی، من تا حالا هیچ راکتی ندیدم که ماکسیمم تنشن رو 68 نوشته باشه. اکثر راکت ها تنشن پیشنهادیشون بین 45 تا 65 هست. شما هم می تونی یه کم از تنشن پیشنهادی راکتت بالاتر بری، اما اگه زه پلی استر می بندی ممکنه تنشن بالای زه برای بازوت مشکل ایجاد کنه.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2013, 10:50 AM   #128
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

راکت بلد بی ال ایکس فکر کنم تا 68 جا داشته باشه!!!من کلا 56 میبندم اما خیلی زود شل میشه و اینکه اونقدر سفتی و محکمی رو نداره!ممکن هست بر اثر جنس زه باشه ؟؟؟معمولا زه هد یا آر پی ام میبندم.اکثر تنیسورها تنش زه شون رو چند میبندن؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-03-2013, 02:03 PM   #129
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نه دوست عزیز بلید بی ال ایکس هم نهایتش 60 هست. شاید یکی دوتا راکت باشن که ماکسیممشون تا 68 هم باشه اما اکثر راکت ها از 65 بالاتر نمی رن. واسه ی اینکه مطمئن بشی این مشخصات بلید بی ال ایکس:
http://www.tennis-warehouse.com/Wils...XB98.html#spec

شما هم تنشن خوبی زهت رو می بندی، ولی زه های پلی استر از قبیل آر پی ام بلست تنشن رو زودتر از سایر زه ها از دست می دن و معمولاً هر دو هفته یه بار باید عوضشون کرد. پس این چیزی که شما تجربه می کنی طبیعیه و ربطی به برند زه نداره. اگه دوست نداری زود به زود زه عوض می کنی می تونی سراغ زه ها مولتی فیلامنت و نایلونی بری یا اینکه اگه همچنان می خوای زه های پلی استر استفاده کنی، می تونی از سیگنوم پرو پلاسما هکستریم استفاده کنی که هم اسپین خوبی به توپ می ده و هم تنشنش رو دیرتر از دست می ده، خود من تا یک ماه هم می تونم باهاش بازی کنم.

اطلاعات مربوط به زه و تنشن بازیکن های حرفه ای رو هم می تونی توی لینک های زیر ببینی، فقط یادت باشه که اونا چون زهشون رو زود به زود عوض می کنن از زه هایی مثل لاکسیلون استفاده می کنن که با وجود اینکه تنشنشون رو زود از دست می دن ولی برای 7 تا 8 ساعت بازی خیلی عملکرد خوبی دارن و بعد تنشنشون رو به سرعت از دست می دن. پس الزاماً زهی که اونا استفاده می کنن برای بازیکن های غیرحرفه ای ممکنه مناسب نباشه.

http://www.tennisstringer.co.uk/prosetups.jsf
http://www.colinthestringer.com/pros-strings/
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2013, 06:00 PM   #130
milad.nazari
Junior Member

پستها: 13
سپاس: 8
در 4 پست 5 بار سپاسگزاری شده

سلام فرق زه های پلی استر با بقیه زه ها چیه؟؟ به من گفتن زه آلو پاور اسپین از همه زه های موجود بهتره ،همینطوره؟؟؟ من همیشه آلوپاور معمولی رو انداختم و چون زه های دیگرو امتحان نکردم نمیدونم چه زهی بهترینه اگه کسی هست که انواع زه رو تجربه کرده ممنون میشم راهنمایی کنه
milad.nazari آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما milad.nazari به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)