بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-13-2012, 08:26 PM   #651
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amows نمایش پست ها
حتما میدانید که تعداد سالهای بازی در تنیس ملاک حرفه‌ای بودن نیست.

در تنیس استمرار و ثبات در تمرین، همراهی مربی حرفه ای، وقف کردن و آمادگی ذهن، مهم، تعیین کننده و باعث افزایش رنک است.

به مانند پیانیستی که در ۴ سال ممکن است فقط ۴ بار پیانو نواخته باشد، در مقابل پیانیستی که در یک سال میتواند قطعاتی از رخمانینف را به راحتی بنوازد.
مگه من گفتم تعداد سال تنیس ملاک حرفه ای بودنه؟
نمیدونم چرا تو این فروم باب شده همه پست رو نخونده جواب میدن !
ایشون گفتن من با یه راکت 4 سال بازی کردم بعد رفتم این راکت سبکتر رو خریده ام.من هم در جواب گفتم شما وقتی با یه راکت سنگینتر 4 سال بازی کردید 100% بهش عادت دارید و کاهش وزن راکت هم غیرمنطقیه وقتی دلیل خاصی ندارن واسه این کار.
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 11:16 AM   #652
سعیده
Junior Member

پستها: 4
سپاس: 3
در 2 پست 4 بار سپاسگزاری شده

ممننونم به خاطر راهنماییتون بله بدنه راکت من ابی و سفید هست قیمتش زیاد مهم نیست ولی من دیگه در حد مبتدی نیستم هفته ای 2 بار تنیس کار میکنم به نظر شما راکتم عوض کنم؟
سعیده آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سعیده به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 11:38 AM   #653
سعیده
Junior Member

سپاس: 3
در 2 پست 4 بار سپاسگزاری شده

[QUOTE=amows;68970]این مشخصات تا جایی که من میدونم مال راکت Head YouTek Raptor - گرچه ممکنه راکت‌های دیگه‌ای هم با این مشخصات باشه. بهتره عکس از راکت بگیرید تا بر اساس رنگبندی و طراحی بدنه مطمئن تر بگم.

رنگ بدنه این راکت آبی و سفیده. بدنه از گرافیت درست شده و قیمتی در حدود ۴۵ پوند در انگلستان و حدود ۷۰ دلار در آمریکا دارد. راکتی بسیار سبک و مخصوص مبتدیان است.

زیاد هم به حرفهای افراد توجه نکنید، جایی هست به نام اینترنت که میتوانید مشخصات راکت‌ها و قیمتشن را به راحتی‌ پیدا کنید

خیلی ممنونم راکت من بدنش سفید و ابی هست یه تیتانیومم دور راکت نوشته من الان 4 سال هفته ای دو بار کار میکنم به نظر شما این راکت مناسب من هست یا نه؟
سعیده آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سعیده به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 04:04 PM   #654
amows
Junior Member

آواتار amows

پستها: 12
سپاس: 2
در 8 پست 20 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Richard Gasquet, Novak Djokovic, Francesca Schiavone, Andy Roddick, Kim Clijsters, Sorana Cirstea

جواب این سوال برای من که با شما بازی نکردم و نوع بازی شما رو نمیدونم آسون نیست.

اگر به طور مستمر در ۴ سال بازی کردید، انتظار میره که با جزئیات راکت‌ها (وزن، بالانس، اندازهٔ سر و ...) آشنایی بیشتری داشته باشید. و همینطور حداقل در این مدت باید به دفعات زه عوض کرده باشید. طول عمر مفید یک راکت هم (در طی‌ بازی مستمر) بیش از ۲ فصل نیست.

پیشنهاد می‌کنم، با مربی تنیس در یکی‌ از باشگاها مشورت کنید یا به یکی‌ از فروشگاهای حرفه‌ای تنیس در تهران بروید و با مشورت فروشنده (اگر نیاز هست) راکت بخرید.

راکت ۲۵۵ گرامی‌ الزاماً راکت بدی نیست. همونطور که هر راکت سنگین، راکت مناسبی نیست. حتا ۲۰ یا ۳۰ گرم سنگینی‌ در سر راکت (در صورتی‌ که بدون نیاز و نامرتبط با نوع بازی باشد) میتواند منجر به دردهای موچ یا البو (آرنج) شود، به طوری که تا مدتها نتونید بازی کنید!

به طور کلی‌ بازیکنانی که سوینگ (تاب چرخشی) کمتری دارند، در هنگام فورهند به خصوص، با راکت ۲۵۵ تا ۲۷۰ گرامی راحت تر هستند.

اگر به تنیس علاقه‌مندید، فصل تازه شروع شده، یک مربی‌ خوب پیدا کنید و از ایشان هم در بازی و هم انتخاب راکت کمک بخواهید. یک مربی خوب نوع بازی شما رو سنجیده و بر همین اساس راکت پیشنهاد می‌کند. همینطور این امکان رو دارید که با راکت‌های مختلف دمو (به اصطلاح امتحانی بازی) کنید و بهترین انتخاب رو داشته باشید.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط سعیده نمایش پست ها
ممننونم به خاطر راهنماییتون بله بدنه راکت من ابی و سفید هست قیمتش زیاد مهم نیست ولی من دیگه در حد مبتدی نیستم هفته ای 2 بار تنیس کار میکنم به نظر شما راکتم عوض کنم؟

ویرایش توسط amows : 05-14-2012 در ساعت 04:10 PM
amows آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amows به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-18-2012, 09:41 PM   #655
Rock
Roger's Fan

آواتار Rock

پستها: 22
سپاس: 146
در 21 پست 74 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ,roger federer ,andy murray ,maria sharapova

دوستان نظرتون راجع به راکت wilson k pro tour چیه؟
Rock آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Rock به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-23-2012, 08:27 PM   #656
Amir_RF
Member

آواتار Amir_RF

پستها: 67
سپاس: 386
در 48 پست 301 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Stanisla Wawrinka , Griogor Dimitrov , Jo-wilfried Tsonga
پیش فرض راکت آدیداس

سلام دوستان میخواستم بدونم راکت آدیداس Barricade Tour میشه پیدا کرد؟
Amir_RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Amir_RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-23-2012, 10:33 PM   #657
john
Senior Member

آواتار john

پستها: 394
سپاس: 4,616
در 337 پست 2,042 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: F.V.I.R

فکر کنم بشه باید بری شعبه جردن
john آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی john به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2012, 05:15 PM   #658
Mobin2012
Junior Member

پستها: 9
سپاس: 13
در 6 پست 9 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Roger Nadal, Rafael Sharapova, Maria Errani, Sara
پیش فرض راهنمایی خرید یک راکت برای سطح مبتدی

سلام دوستان

من تازه می خوام برم کلاس شهرستان هم هستم...می خوام راکت تنیس بخرم تو مایه های 100-120 تا اونجایی که متوجه شدم Wilson or Babolat برند های مناسبی هم هست..تو نت هم خوندم که وزن مساحت بالانس الگوی زه کشی و... در انتخاب مناسبه...از طرفی هم اینجا دو تا مربی بشتر نداریم که هیچ کدومشون بروز نیستند اگه مدل بخوام یه چیزی می پرونن..!!
آیا واسه شروع تو این مایه ها چیز مناسبی می شه خرید؟

اگه بابولات و ویلسون چند مدل معرفی کنید ممنون می شم..! در ضمن کل سایت رو هم خوندم مطلبی که جواب سوالم توش باشه پیدا نکردم...
سن 25 سال مرد قد 168...

بازم سوال های دیگه ای دارم که مجددا می پرسم..

مرسی از راهنماییتون
Mobin2012 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mobin2012 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-16-2012, 08:53 PM   #659
Mobin2012
Junior Member

پستها: 9
سپاس: 13
در 6 پست 9 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Roger Nadal, Rafael Sharapova, Maria Errani, Sara

مرسی واقعا! آخه مشکل اینه که دو تا فروم خارجی تنیس عضو شدم که سوالامو بپرسم ولی متاسفانه واسه تازه واردا گذاشتن پست مجاز نبود...وگرنه که مزاحم دوستان نمی شدم.!!
Mobin2012 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-17-2012, 09:23 AM   #660
msh
Junior Member

سپاس: 0
در 2 پست 6 بار سپاسگزاری شده

با سلام خدمت دوستان
حدود 7 ماه تمرين پياپي داشتم و مي خواهم راكت مناسبي خريداري كنم. نوع بازي من نيمه قدرتي نيمه كنترلي ميباشد و بك هند يك دست ميزنم. در ضمن مي خواهم راكت تا حد مناسبي به قدرت مچم كمك كند.
بين دو مدل بابولات pure drive GT و ويلسون BLX pro open كه راهنمايي نموده اند مردد ميباشم. با بابولات pure drive GT بازي كردم و راضي بودم ولي با ويلسون فوق بازي نكردم. حال اگر كسي سابقه بازي با هر دو راكت را دارد و با توجه به بك هند يك دست و نداشتن مچ خيلي قوي راهنمايي لازم ارائه نماييد.
با تشكر
msh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 5 نفر (0 عضو و 5 مهمان)