بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-24-2013, 11:55 AM   #951
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rzy نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا می شه گریپ راکت رو عوض کرد؟
با سلام، بله هم می شه گریپ اصلی راکت رو عوض کرد و هم اورگریپش رو. عوض کردن اورگریپ خیلی راحته، اما برای عوض کردن گریپ اصلی باید بعد از باز کردن گریپ تموم باقیمونده ی چسب رو از روی دسته ی راکت پاک کنی، بعد گریپ رو روش ببندی به طوری که تموم دسته رو یکنواخت بپوشونه و فاصله ی هر قسمت تا قسمت بعدی حدوداً همون یک شونزدهم اینچ باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-24-2013, 12:03 PM   #952
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
عجب من که دارم هفته ای 1 بار زه عوض میکنم.میشه یه توضیح در مورد راکت فرر بدین؟من با هد 2012 بردیچ میزنم اما قدرت ضزباتم کمه و کنترلم بالاست+اسپین.اگه پیرینس فرر بگیرم بهتر نیست؟
ایول میلاد جان، خودت زهت رو عوض می کنی؟ چه زهی داری؟
راکت فرر هم از لحاظ قدرت، قدرتش کمتر از راکتی هست که تو داری. اندازه ی صفحه اش با راکت فعلیت یکسانه، و پترن زهش هم تقریباً یکیه و عملاً در اسپین دادن به توپ تفاوت خیلی زیادی نخواهد داشت. ولی ویژگی بارز راکت فرر نرمی فوق العاده زیادش هست که برای افرادی که مشکل دست یا بازو دارن می تونه خیلی مفید باشه.
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-27-2013, 12:57 PM   #953
sepehrraf
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام
دوستان من ميخواستم بپرسم الان قيمت راكت babolat Aero pro drive gt چنده؟
sepehrraf آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-29-2013, 09:25 AM   #954
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

مرسی.پس با این حساب فکر میکنم راکتمو عوض نکنم بهتره.فقط یه سوال دیگه راکت هد 2012 بردیچ،پاور کنترله؟؟؟؟؟؟؟
نه من زهم رو عوض نمیکنم میدم مربیمون.اول ار پی ام می بستم،اما زود شل میکرد،روز هفتم دیگه باید عوض بشه.زه آلمانی هم استفاده میکردم که تاچش فوق العاده بود اما روز دوم سوم یا بعد از مسابقه سنگین میپوکید.الان سیگنام اگه اشتباه نگم اسمشو استفاده میکنم که پاور هم هست و فوق العاده محکمه و تا 10 روز عالی کار میکنه واسم.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-29-2013, 10:53 AM   #955
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
مرسی.پس با این حساب فکر میکنم راکتمو عوض نکنم بهتره.فقط یه سوال دیگه راکت هد 2012 بردیچ،پاور کنترله؟؟؟؟؟؟؟
نه من زهم رو عوض نمیکنم میدم مربیمون.اول ار پی ام می بستم،اما زود شل میکرد،روز هفتم دیگه باید عوض بشه.زه آلمانی هم استفاده میکردم که تاچش فوق العاده بود اما روز دوم سوم یا بعد از مسابقه سنگین میپوکید.الان سیگنام اگه اشتباه نگم اسمشو استفاده میکنم که پاور هم هست و فوق العاده محکمه و تا 10 روز عالی کار میکنه واسم.
آره راکت فعلیت راکت خوبیه، اگه راکتی بگیری که قدرتش از این بیشتر باشه اون موقع کنترلت به طرز محسوسی پایین میاد. راکت فعلیت هم، مثل همه ی راکت های حرفه ای، کنترلی به حساب میاد و قدرت رو باید خودت با بزرگتر کردن سویینگت تولید کنی.
زه فعلیت هم آلمانیه و سیگنوم پرو، یکی از بهترین برندهای زه در جهان هستش. البته زه های متنوعی تولید می کنه و زهی که برای اسپین طراحی کرده اسمش هست Signum Pro Poly Plasma Hextreme رنگش هم نارنجیه. تنشنش رو هم دیرتر از بقیه زه ها از دست می ده. اگه اینو تا حالا امتحان نکردی، حتماً امتحانش کن.
همچنین از اونجایی که زود به زود زه پاره می کنی، بد نیست زه های گیج 15 رو هم امتحان کنی. البته کمتر تولید کننده ای زه های 15 می زنن، اما اون Luxilon 4G ظاهراً داره و خوب هم در اومده. هر چی زهت نازکتر باشه قدرتش بیشتره ولی زودتر پاره می شه و برعکس زه های کلفت تر دیرتر پاره می شن و کنترل بیشتری دارن. البته قاتل زه چیزی جز اسپین نیست و اگه اسپین یه بخش مهم بازیت رو تشکیل می ده دیگه عملاً چاره ای جز زود به زود عوض کردن زه واست نمی مونه.
قدیمی 08-31-2013, 10:33 AM   #956
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

مرسی از راهنماییات منم با زهی که میزنم نارنجی رنگه،که من بهش میگم سیگنام،شید همونی باشه که خودت میگی!!!!!!
چیزه جالبی گفتی من فکر میکردم اسپین دادن باعث میشه دیرتر زهم بپوکه.!!!!!!بازم مرسی داش
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2013, 09:20 PM   #957
8491
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 15
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

سلام.
راکت با پاور مناسب می خوام بالانس یک .
بعد دوستان دیدم اینجا می گن از مربیتون بپرسید چه راکتی پیشنهاد می ده مربی ما راکت چینی نادال رو پیشنهاد می ده 600 و خورده ای که من نگا کردم توی یه سایت قیمتش رو زده 40 دلار !
8491 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-02-2013, 01:22 AM   #958
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 8491 نمایش پست ها
سلام.
راکت با پاور مناسب می خوام بالانس یک .
بعد دوستان دیدم اینجا می گن از مربیتون بپرسید چه راکتی پیشنهاد می ده مربی ما راکت چینی نادال رو پیشنهاد می ده 600 و خورده ای که من نگا کردم توی یه سایت قیمتش رو زده 40 دلار !
دوست عزیز منظورتون از بالانس یک، یک واحد سرسبکه یا یه واحد سرسنگین. پاور مناسب هم برای هر سطح بازی فرق می کنه، اگه منظورتون سطح مبتدی هستش احتمالاً پاور بالا نیاز دارین.

از طرف دیگه همه ی راکت ها چینی هستن و غیر از یه سری راکت خاص که فقط و فقط برای بازیکن های حرفه ای ساخته می شه، همه ی شرکت ها کارخونه های راکت سازیشون رو بردن چین. اون راکت 40 دلاری رو هم که می گی احتمالاً راکت قدیمی نادال بوده، اگه لینک سایتش رو بذاری بهتر می شه گفت چرا راکتش ارزون بوده. ولی به طور کلی برای دیدن قیمت ها بهتره به سایت زیر بری:

http://www.tennis-warehouse.com/Babolatracquets.html

برای اینکه قدرت راکتت رو انتخاب کنی و ببینی دقیقاً چی به دردت می خوره می تونی از اپلیکیشن های وبسایت تولید کننده های راکت یا همون سایت بالا هم استفاده کنی.
http://www.babolat.com/product-selector/racket
http://www.wilson.com/en-us/tennis/r...cket-selector/
http://www.tennis-warehouse.com/RacquetSelector.html
قدیمی 09-02-2013, 04:52 PM   #959
8491
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 15
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز منظورتون از بالانس یک، یک واحد سرسبکه یا یه واحد سرسنگین. پاور مناسب هم برای هر سطح بازی فرق می کنه، اگه منظورتون سطح مبتدی هستش احتمالاً پاور بالا نیاز دارین.

از طرف دیگه همه ی راکت ها چینی هستن و غیر از یه سری راکت خاص که فقط و فقط برای بازیکن های حرفه ای ساخته می شه، همه ی شرکت ها کارخونه های راکت سازیشون رو بردن چین. اون راکت 40 دلاری رو هم که می گی احتمالاً راکت قدیمی نادال بوده، اگه لینک سایتش رو بذاری بهتر می شه گفت چرا راکتش ارزون بوده. ولی به طور کلی برای دیدن قیمت ها بهتره به سایت زیر بری:

http://www.tennis-warehouse.com/Babolatracquets.html

برای اینکه قدرت راکتت رو انتخاب کنی و ببینی دقیقاً چی به دردت می خوره می تونی از اپلیکیشن های وبسایت تولید کننده های راکت یا همون سایت بالا هم استفاده کنی.
http://www.babolat.com/product-selector/racket
http://www.wilson.com/en-us/tennis/r...cket-selector/
http://www.tennis-warehouse.com/RacquetSelector.html
برای پاور خواستم دیگه یک واحد سرسبکه که فکر نکنم بشه
سطحم مبتدی نیست طبق تعریفی که دیدم . توپ هام عمق و جهت و اسپین مناسبی داره . فرهند به ندرت خراب می کنم . بکهند دو دست هنوز جا برای تمرین داره ولی خوبه والی هم بد نمی زنم.
کلا حسابی گیج شدم که چی کار باید بکنم برای راکت . چون لب تور زیاد میام و ذوس دارم بیشتر هم بیام و سرویسام هم بد نیست در نتیجه راکت کنترلی خوب برام بد نیست دست هم گرفتم واقعا باهاش راحت بودم ولی ضربه هام پاور زیادی نداره .
اونقدر هم پول ندارم که بگم خب الان 700 تومن بدم یه راکت با پاور بالا بعد دو ماه دیگه دو تا راکت کنترلی خوب برای بازی کردن بگیرم .
8491 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-03-2013, 01:14 PM   #960
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 8491 نمایش پست ها
برای پاور خواستم دیگه یک واحد سرسبکه که فکر نکنم بشه
سطحم مبتدی نیست طبق تعریفی که دیدم . توپ هام عمق و جهت و اسپین مناسبی داره . فرهند به ندرت خراب می کنم . بکهند دو دست هنوز جا برای تمرین داره ولی خوبه والی هم بد نمی زنم.
کلا حسابی گیج شدم که چی کار باید بکنم برای راکت . چون لب تور زیاد میام و ذوس دارم بیشتر هم بیام و سرویسام هم بد نیست در نتیجه راکت کنترلی خوب برام بد نیست دست هم گرفتم واقعا باهاش راحت بودم ولی ضربه هام پاور زیادی نداره .
اونقدر هم پول ندارم که بگم خب الان 700 تومن بدم یه راکت با پاور بالا بعد دو ماه دیگه دو تا راکت کنترلی خوب برای بازی کردن بگیرم .
دوست عزیز شما الان از چه راکتی استفاده می کنی؟ اسم زهی که روش هست رو می دونی؟
راکت پاور برای سبک مبتدی خوبه و شما اگه سطحت متوسطه بهتره راکتی بگیری که قدرتش هم متوسط باشه. اگه دنبال قدرت بیشتر توی ضربه هات هستی من توصیه می کنم زهت رو عوض کنی که هم کم خرجتره و هم راه حل ساده تریه. اگه یه زه قدرتی بندازی قدرت ضربه هات بالاتر می ره اما به همون نسبت کنترلت روی ضربه ها پایین میاد چون قدرت و کنترل رابطه ی غیرمستقیم با هم دارن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)