بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-29-2013, 03:04 PM   #841
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

ایکاش 300 گرمی میخریدی
یعنی سنگین تر
اون دفعه هم گفتم برای شروع یه راکت متوسط بخر که مثلا زمین بخوره و در دیوار خورد و یا از دستت افتاد چیزی شد بعدش ناراحت و غمگین نشی چون میگی الان 850 دادی سال بعد که خوب پیشرفت کردی چی میکنی؟
با این بازم مبارک باشه و بتونی باهاش توپ ها رو مشتی بزنی.حالا باهاش بازی کردی؟راضی هستی؟
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-29-2013, 05:39 PM   #842
sj.pro
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 7
در 3 پست 4 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر شاراپوا

300 گرمی با headsize اصلا نداره ( 100 )

با توجه از اطلاعاتی از دوستان گرفتم

این راکت واسه افراد متوسطه رو به بالا مناسب تر هست

واسه من مبتدی کارو سخت تر می کنه

اما خب منم نمی خوام زود به زود راکت عوض کنم

اینجا بدون راکتم می تونستم برم اما گفتم بگیرم یه 1 سال 2 سالی کار کونه واسم

سرعتش واسم خوبه یعنی کمی با توجه به اینکه کنترلی هست اما اسپین مناسبی میشه بهش داد اما حرف اول اجرای صحیح حرکت میزنه
sj.pro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-29-2013, 08:36 PM   #843
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sj.pro نمایش پست ها
300 گرمی با headsize اصلا نداره ( 100 )

با توجه از اطلاعاتی از دوستان گرفتم

این راکت واسه افراد متوسطه رو به بالا مناسب تر هست

واسه من مبتدی کارو سخت تر می کنه

اما خب منم نمی خوام زود به زود راکت عوض کنم

اینجا بدون راکتم می تونستم برم اما گفتم بگیرم یه 1 سال 2 سالی کار کونه واسم

سرعتش واسم خوبه یعنی کمی با توجه به اینکه کنترلی هست اما اسپین مناسبی میشه بهش داد اما حرف اول اجرای صحیح حرکت میزنه
اره کار خوبی کردی راکت مشتی گرفتی اما من منظورم این هست مثلا یه راکت متوسط میگرفتی یک سال باهاش بازی میکردی بعدش میفروختیش و یه راکت بهتر و سنگین تر میخریدی چون هرچی بیش تر پیشرفت کنی نیاز به راکت بهتر داری که جواب گوی بازیت باشه ولی مبارک باشه ایشا الله راکتت تو هوا بچرخه
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-30-2013, 11:21 AM   #844
REZAa
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 2
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام من میخوام راکت بگیرم بین 2013 نادال و 2012 رادیک موندم اگه میشه راهنماییم کنین
قدیمی 05-31-2013, 06:57 AM   #845
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط maya2012 نمایش پست ها
دوستان راکت babulate aeropro drive مدل 2013 وزن 300 گرم(گرونترین راکت بازار) رو باهاش بازی کردم افتزاح بود.
سلام، دقیقاً چه ویژگی بدی داشت که به نظرت افتضاح بود؟ درسته که اون راکت جزو پرفروشترین راکت ها به حساب بیاد و امتیاز بالایی توی ارزیابی ها داره، اما الزاماً ممکنه واسه ی همه خوب نباشه. دیگه چه راکت هایی رو امتحان کردی؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط REZAa نمایش پست ها
سلام من میخوام راکت بگیرم بین 2013 نادال و 2012 رادیک موندم اگه میشه راهنماییم کنین
دوست عزیز سبک بازی شما رو خودت و احتمالاً مربیت و همبازی هات می دونن. اون دو تا راکت واسه ی سبک بازی نادال و رادیک مناسبترن تا بقیه، شما هم ببین سبک بازیت به کدوم نزدیکتره و بر اساس اون تصمیم بگیر، اگه تاپ اسپین زیاد به توپ هات می دی راکت نادال رو بگیر و اگه سروت خیلی قویه راکت رادیک رو بگیر. اگر هیچ کدوم از این ویژگی های رو نداری هم بهتره ببینی در چه سطحی هستی و بر اساس سطحت و توانایی هات از بین 1001 راکت موجود در بازار یکی رو انتخاب کنی.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-31-2013, 08:37 AM   #846
maya2012
Junior Member

پستها: 6
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

بزرگترین مشکلش اینه که مرکز سقل راکت فقط و فقط در مرکز زهه و تو ضربات سرویس یا ضربات مشابه به هیچ وجه خوب عمل نمیکنه و مجبوری با ارتفاع کمتری این نوع ضرباتو بزنی تا درست عمل کنه و خوب احتمال به تور خوردن این نوع ضربات هم بیشتر میشه. از چیزای عالیش هم میشه به کنترل 95% توپ در هر کجای زمین اشاره کرد.
1 - آیا راهی هست که بشه مرکز سقل رو به بالای راکت هدایت کرد؟
2 - چطور میشه وزن راکت رو افزایش داد؟

ویرایش توسط maya2012 : 05-31-2013 در ساعت 08:45 AM
maya2012 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-31-2013, 10:10 AM   #847
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

من درست منظور شما رو از نقطه ثقل متوجه نشدم و دو تا حدس می زنم یکیش اینه که منظورت از نقطه ی ثقل همون چیزیه که معادل انگلیسیش می شه: Sweetspot و توی همه ی راکت ها وسط سر راکت هستش (معمولاً جایی که مارک راکت های غیر از بابولات مثل پرینس یا ویلسون رو با استنسیل روی زه می کشن). اینجا بهترین جایی هستش که اگه با اون قسمت راکت بتونین به توپ بزنین بهترین نتیجه رو می شه گرفت و این منطقه رو نمی شه جابجا کرد.
اما حدس دوم من اینه که ممکنه منظور شما از نقطه ی ثقل، نقطه ی توازن راکت باشه که توضیحش قبلاً داده شده، و این راکت دقیقاً از لحاظ نقطه ی توازن با راکت قبلی شما یکیه (هر دو 4 واحد سرسبک هستن). شاید دلیل اصلی ای که باعث می شه حس کنی این راکت برات مناسب نیست اینه که اون راکت قبلیت حدود نیم اینچ بلندتر بوده و همین تفاوت کوچیک می تونه تاثیر بزرگی توی بازیت بذاره. از همین راکت یه ورژن دیگه اش هم هست که سونگا باهاش بازی می کنه و اون دقیقاً اندازه ی راکت قبلیته.

وزن راکت رو هم می شه زیاد کرد. بستگی به این داره که چه مقدار می خوای زیادش کنی. یه سری از بازیکن ها از قبیل جوکوویچ به سر راکتشون نوار سربی اضافه می کنن که اون هم دو روش اصلی داره، یکیش اضافه کردن به قسمت سه و نه (اگه صفحه ی راکت رو مثل صفحه ی ساعت در نظر بگیری) هستش و یکی دیگه اش اضافه کردن به قسمت دوازده. اگه خواستی وزنش رو اضافه کنی بگو تا برات بیشتر توضیح بدم.
قدیمی 05-31-2013, 02:11 PM   #848
REZAa
Junior Member

پستها: 2
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

شما خودتون با این 2تا راکت بازی کردید ؟ راکت رادیک میتونه یه کم برام سنگین باشه ولی پاور تره
کلا اگر اطلاعاتی در مورد این دو راکت دارید بهم بدید
REZAa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-01-2013, 01:28 PM   #849
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز
من فقط دو گیم با راکت نادال 2013 بازی کردم و به نظرم راکت خوبی اومد ولی تا حالا با راکت رادیک بازی نکردم و نظری در موردش ندارم. چیزی که من می تونم بهت بگم همون اطلاعاتی هستش که توی اینترنت در مورد این راکت ها هست و اگه تو در مورد سطح بازیت و نوع سویینگت و سبک بازیت توضیح بدی بهتر می شه راهنماییت کرد که کدومش بیشتر به دردت می خورده.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2013, 06:16 PM   #850
milad.nazari
Junior Member

پستها: 13
سپاس: 8
در 4 پست 5 بار سپاسگزاری شده

سلام بین راکت جوکویچ و پرستیژ جدید ((همون مشکی ها که به مناسبت 25 سالگی پرستیژ زدن)) کدوم بهتره؟؟؟ من قدم 175 و وزنم 65 هست و یک سال هست که تنیس بازی میکنم و وزن راکت قبلیم 300 بود ، چه وزن راکتی برای من مناسبه؟؟؟
milad.nazari آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 7 نفر (0 عضو و 7 مهمان)