بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-07-2013, 03:17 AM   #131
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milad.nazari نمایش پست ها
سلام فرق زه های پلی استر با بقیه زه ها چیه؟؟ به من گفتن زه آلو پاور اسپین از همه زه های موجود بهتره ،همینطوره؟؟؟ من همیشه آلوپاور معمولی رو انداختم و چون زه های دیگرو امتحان نکردم نمیدونم چه زهی بهترینه اگه کسی هست که انواع زه رو تجربه کرده ممنون میشم راهنمایی کنه

تفاوت زه پلی استر با بقیه زه ها در جنسشه، پلی استر به دلیل مقاوم بودن بیشتر نسبت به سایر زه ها دیرتر پاره می شه ولی تنشنش رو زودتر از دست می ده و واسه ی همین هم هست که بازیکن های که تقریباً همه شون از زه های پلی استر استفاده می کنن توی بازی چندتا راکت عوض می کنن. البته در عین حال باعث می شه که ضربه ها اسپین بیشتری داشته باشن و این دلیل اصلی محبوبیتشه.
از بین زه های پلی استر زه های شرکت لاکسیلون جزو بهترین زه ها به حساب میان و بیش از 70 درصد بازیکنانی حرفه ای از زه های این شرکت استفاده می کنن. این دوتا زهی هم که شما اسم بردی (مخصوصاً آلو پاور و آلو پاور راف) جزو زه های پرفروش این شرکت هستن. بهتر و بدتر بودن یه زه هم چیزی نیست که از قبل مشخص باشه و بر اساس بازی هر فردی فرق می کنه. شما اگه توی بازیت از تاپ اسپین استفاده می کنی بد نیست سایر زه ها از جمله Babolat RPM BLAST و Signum Pro Plasma Hextreme رو هم امتحان کنی.

ویرایش توسط mspayam : 06-07-2013 در ساعت 08:44 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2013, 08:55 PM   #132
mr.sam
Junior Member

آواتار mr.sam

پستها: 18
سپاس: 24
در 14 پست 28 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic Ivan Ljubicic Pete Sampras Andy Murray

دوستان من یه مدت دنباله یه زه خوب برای راکت head speedam می گردم luxilon original bigbanger,
babolat huricane tour, head sonic pro رو امتحان کردم و از همه بهتر babolat huricane tour بوده ولی بازم اونی که می خواستم نشده سبک بازیه من پاوره و گریپ فور هندم semi western هستش ممنون میشم کمک کنین.
mr.sam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mr.sam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-10-2013, 01:22 AM   #133
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز

می شه لطفاً توضیح بیشتری بدین که منظورتون از "اونی که می خواستم نشد" چی بوده؟ و چه ویژگی هایی از زه توقع داشتین که این زه هایی که نام بردین اون ها رو برآورده نکردن؟
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-10-2013, 09:42 AM   #134
mr.sam
Junior Member

آواتار mr.sam

Question

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
سلام دوست عزیز

می شه لطفاً توضیح بیشتری بدین که منظورتون از "اونی که می خواستم نشد" چی بوده؟ و چه ویژگی هایی از زه توقع داشتین که این زه هایی که نام بردین اون ها رو برآورده نکردن؟
ممنون دوست عزیز بابت توجهتون.
اول از همه دوام زه یکی از فاکتور های مهمه برام که تقریبا هیچ کدوم از این زه ها دوام خوبی نداشتن مخصوصا زه luxilon که بعد از 5 ساعت قشنگ می شد مرده بودنش رو حس کرد.
دوم اینکه زه head sonic pro تقریبا بعد از دو هفته استفاده یه دفعه پاره شد.
زهی که مد نظره منه زهیه که دوامه خوبی داشته باشه (stability) و power efficient باشه یعنی بیشتر ضربه منو به توپ منتقل و از همه مهمتر باعث نشه تنیس elbow بگیرم.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mr.sam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-10-2013, 01:12 PM   #135
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

دوست عزیز

الان منظور شما رو بهتر متوجه شدم، شما اگه دنبال زهی هستی که برات مشکل بازو ایجاد نکنه، تنشنش رو مدت زمان بیشتری نگه داره و قدرتش هم زیاد باشه من توضیه می کنم به جای استفاده از زه های پلی استر از زه های نایلونی و مخصوصاً زه های مولتی فیلامنت استفاده کنین. یه نمونه اش که از دید من این ویژگی ها رو داره زه Head Intellitour هستش که چون قدرت زهش زیاد بود من خیلی خوشم نیومد، اما اون ویژگی های مورد نظر شما رو داره.
اگه دیدی قدرت اون زه زیاده و زهی می خوای که قدرتش کمتر باشه زه Head Rip Control زه خیلی خوبیه. متاسفانه من با زه های نایلونی خیلی کم بازی کردم و نمی تونم کامل در موردشون نظر بدم اما تا جایی که خوندم و شنیدم این زه ها هم زه های خوبی هستن:

Babolat Xcel
Wilson NXT
Technifibre X-One Biphase

زه های نایلون نمی تونن به اندازه ی زه های پلی استر به توپ اسپین بدن و اگه سبک بازیت به اسپین متکی هستش بهتره از مدل های زبر این زه ها استفاده کنی.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-10-2013, 06:05 PM   #136
mr.sam
Junior Member

آواتار mr.sam

نقل قول:
دوست عزیز

الان منظور شما رو بهتر متوجه شدم، شما اگه دنبال زهی هستی که برات مشکل بازو ایجاد نکنه، تنشنش رو مدت زمان بیشتری نگه داره و قدرتش هم زیاد باشه من توضیه می کنم به جای استفاده از زه های پلی استر از زه های نایلونی و مخصوصاً زه های مولتی فیلامنت استفاده کنین. یه نمونه اش که از دید من این ویژگی ها رو داره زه Head Intellitour هستش که چون قدرت زهش زیاد بود من خیلی خوشم نیومد، اما اون ویژگی های مورد نظر شما رو داره.
اگه دیدی قدرت اون زه زیاده و زهی می خوای که قدرتش کمتر باشه زه Head Rip Control زه خیلی خوبیه. متاسفانه من با زه های نایلونی خیلی کم بازی کردم و نمی تونم کامل در موردشون نظر بدم اما تا جایی که خوندم و شنیدم این زه ها هم زه های خوبی هستن:

Babolat Xcel
Wilson NXT
Technifibre X-One Biphase

زه های نایلون نمی تونن به اندازه ی زه های پلی استر به توپ اسپین بدن و اگه سبک بازیت به اسپین متکی هستش بهتره از مدل های زبر این زه ها استفاده کنی.
دوست عزیز ممنون از کمکتون حتما زه هایی رو که گفتیم مد نظر قرار میدم تنشنه زه من هم معمولا 58 lb .
کاربر زیر از شما mr.sam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-11-2013, 07:47 AM   #137
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

خواهش می کنم. در مورد تنشنت باید بگم که نسبتاً برای پلی استر تنشن بالایی بوده، ولی برای زه های نایلون می تونی از همین تنشن یا حتی تنشن بالاتر هم استفاده کنی. در نهایت اگه از این زه های نایلونی خوشت نیومد، یه زه پلی استر هم هست که تنشنش رو خیلی دیر از دست می ده ولی قدرتش کمه. اگه خواستی بگو تا بهت معرفیش کنم.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-11-2013, 09:08 PM   #138
mr.sam
Junior Member

آواتار mr.sam

نقل قول:
خواهش می کنم. در مورد تنشنت باید بگم که نسبتاً برای پلی استر تنشن بالایی بوده، ولی برای زه های نایلون می تونی از همین تنشن یا حتی تنشن بالاتر هم استفاده کنی. در نهایت اگه از این زه های نایلونی خوشت نیومد، یه زه پلی استر هم هست که تنشنش رو خیلی دیر از دست می ده ولی قدرتش کمه. اگه خواستی بگو تا بهت معرفیش کنم.
امروز زه rip control رو با تنشنه 58 58 بستم هنوز زیاد باهاش بازی نکردم ولی زه خوبی به نظر می اد.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mr.sam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-12-2013, 01:28 PM   #139
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

خوب خوشحالم که تا حالا راضی بودی. اگه دیدی اسپینش کمه و الزاماً خواستی از زه های پلی استر استفاده کنی بد نیست زه Signum Pro Plasma Hextreme با تنشن 56 یا همون حدود امتحان کنی چون اون هم تنشنش رو دیر از دست می ده.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-16-2013, 02:23 PM   #140
kamall
Junior Member

آواتار kamall

پستها: 12
سپاس: 39
در 11 پست 29 بار سپاسگزاری شده

سلام
من راکتم Aero pro , و بازیم بین اسپین و پاور .
چند سال تنیس بازی می کنم اما به صورت حرفه ای کلا بازیم اسپین نیست. .
قبلا Babolat Pro Hurricane Tour زدم و این دفعه alu power big banger کشیدم با تنشن 57-59
زه خوبی بود اما من باهاش احساس راحتی نمی کردم . می خوام بازم برم سراغ همون
Babolat Pro Hurricane Tour
توی سایت babolat نگاه می کردم دیدم زه های profile B داره که بین پاور و اسپینن یعنی هر دو را تا حدی داره Versatility
می خوام کمکم کنید که بدونم Babolat Pro Hurricane Tour با تنشن 59-57 برام مناسب و پیشنهاد شما چیه ؟ و یهو نرم روی اون زه و ازین پائین تر باشه و نتونم باهاش بزنم و نظرتون درباره RPM چیه ؟
مرسی
kamall آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما kamall به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)