بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-03-2013, 03:53 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation رافائل نادال با تحمیل شکستی سنگین بر هم‌وطنش قهرمان مسابقات تنیس آکاپولکو مکزیک شد

رافائل نادال با تحمیل شکستی سنگین بر هم‌وطنش
قهرمان مسابقات تنیس آکاپولکو مکزیک شد

رافائل نادال در فینال بخش انفرادی تورنمنت تنیس مکزیک به راحتی داوید فرر را شکست داد و به دومین قهرمانی خود در تور امریکای جنوبی پس از غیبت حدود هشت ماهه ناشی از مصدومیت زانو دست یافت. پنجمین تنیس‌باز جهان با پیروزی مقابل داوید فرر هموطن خود موفق شد دومین عنوان قهرمانی خود در رقابتهای تنیس ATP 500 آکاپولکو مکزیک را کسب کند.

رافائل نادال که اکنون در رده پنجم برترین تنیس‌بازهای جهان قرار دارد، در دیدار فینال که کمی بیشتر از یک ساعت طول کشید، موفق شد در 2 ست پیاپی و با نتایج 6 بر صفر و
6 بر 2 داوید فرر را شکست داده و عنوان قهرمانی را کسب کند. این تنیس‌باز اسپانیایی به دلیل مصدومیت تاندینیت زانو حدود هشت ماه از میدان دور بود اما پس از بازگشت طی سه هفته در دو تورنمنت به قهرمانی و در یک تورنمنت به نایب قهرمانی در دو بخش دوبل و انفرادی رسیده است.

نادال 26 ساله که در دیدار فینال این تورنمنت 500 امتیازی توانست فرر هم‌وطن 30 ساله‌اش را در دو ست با نتایج 0-6 و 2-6 شکست دهد گفت: «چندین ماه مشکل داشتم بخصوص به این خاطر که از تنیس دور بودم ولی الان احساس خوبی دارم. از خانواده ام و همه کسانی که به بازسازی من کمک کردند تشکر می کنم.» تنیس‌باز اسپانیایی که قهرمانی 11 گرند اسلم را در کارنامه خود دارد، پیش‌تر در هفته‌های اخیر پس از نایب قهرمانی در تنیس شیلی، در رقابتهای تنیس برزیل نیز قهرمان شده بود.

تنیس‌باز سابق شماره یک جهان که اکنون در رده پنجم است برای از پیش رو برداشتن حریف خود فقط 65 دقیقه زمان نیاز داشت تا به سی و هشتمین پیروزی خود در یک تورنمنت روی خاک رس و پنجاه و دومین آن در تور تنیس حرفه ای ATP برسد. نادال پس از بازگشت از مصدومیت در 12 مسابقه از 13 مسابقه ای که در بخش انفرادی داشته پیروز شده و در طی این مدت به هیچ تنیس‌باز اسپانیایی نباخته است.

فرر تنیس‌باز شماره چهار جهان پس از قبول شکست و دریافت نشان نایب قهرمانی گفت: «می خواهم به رافا تبریک بگویم. او بازیکنی نیست که بتوان به راحتی شکستش داد. اگر قرار باشد ببازم خوشحال می شوم که مقابل رافا باشد.» داوید فرر پیش‌تر برای رسیدن به فینال مجبور شد 2 ساعت و 23 دقیقه بازی مقابل فابیو فونینی ایتالیایی بازی کند. این بازی فیزیکی و تماشایی در نهایت با نتایج 6-3، 6-7، 6-1 به نفع فرر تمام شد.

این دومین مرتبه‌ای (از دو بار حضور) بود که نادال در مسابقات آکاپولکو به فینال راه یافت و در آن قهرمان شد. نخستین فینال نادال در آکاپولکو در سال 2005 بود که طی آن، از سد آلبرت مونتانیس تنیس‌باز اسپانیایی گذشت. قهرمانی سال 2013 سلطان خاک رس مقابل فرر در واقع سی و هشتمین جام نادال در زمین‌های کلی کورت بود. بدین ترتیب سابقه 19 برد پیاپی فرر و سه قهرمانی پی در پی در رقابت‌های آکاپولکوی مکزیک توسط ماتادور اسپانیایی قطع شد.

نادال که به تازگی از پس از غیبت قریب به هشت ماهه به دلیل مصدومیت زانو به میادین بازگشته، کم کم به روزهای خوب خود نزدیک می‌شود. این تنیس‌باز اسپانیایی اعلام کرد برخلاف شایعات قبلی در رقابتهای تنیس مسترز هزار امتیازی ایدین ولز که هفته آینده شروع خواهد شد، شرکت می‌کند. او گفت: «زانویم بهبود پیدا کرده و واکنش خوبی در این رقابتها از آن داشتم. دلم می‌گوید باید ادامه دهم و به همین دلیل در رقابتهای ایندین ولز شرکت خواهم کرد. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی برای زانویم به وجود بیاید.»

ویرایش توسط PowerVu : 03-03-2013 در ساعت 04:21 PM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)