بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-01-2013, 02:51 AM   #901
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

انتخاب زه به فاکتورهای زیادی بستگی داره که مهمترینش توقعی هستش که تو از زهت داری. اگه ضربه های فلت می زنی و چندان دنبال تاپ اسپین زدن نیستی بهتره که از همین نایلون های مولتی فیلامنت استفاده کنی. من خودم غیر از چندتا زه نایلون تجربه ی زیادی در زمینه ی زه های نایلونی ندارم، اما به جای اینکه من اینجا بهت یه زه رو بگم و تو بری و ببینی جایی گیرت نمیاد، بهتره زه هایی رو که بهشون دسترسی داری رو اسمشون رو بفرستی تا بهتر بشه در موردشون نظر داد.
اگه اصرار به استفاده از زه های پلی استر داری و تاپ اسپین بخش اصلی بازیت رو تشکیل می ده من زه Signum Pro Poly Plasma Hextreme رو بهت توصیه می کنم چون تنها زهی هستش که من دیدم تنشنش رو دیرتر از سایرین از دست می ده. به همین خاطر هم مهمه که از همون ابتدای کار با تنشن بالا نبندیش و از تنشن 55 شروع کنی. البته اون رو هم نهایتاً بعد از یه مدت (بستگی به ساعت های بازی کردنت در طول هفته داره) عوض کنی. ولی زه های نایلونی رو می تونی تا موقعی که پاره بشن باهاشون بازی کنی چون تنشنشون رو خیلی خیلی دیر از دست می دن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2013, 05:44 AM   #902
Htmehdi
Junior Member

پستها: 4
سپاس: 2
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

امیرجان،
این ها نوارهای لاستیکی ای هستن که من اینجا یه بسته اش رو خریدم 2 ذلار. شاید اونجا هم پیدا بشه. اون زخم های روی راکت هم هرچی بیشتر بهتر، نشون می ده بیشتر دنبال ضربه های ریسکی بودی و برای همه هم پیش میاد. تو هم طبق چیزی که می گی ضربه های فلت می زنی ولی برای زدن ضربات اسپین لازمه که همونطور که خودت هم گفتی دستت رو مثل برف پاک کن ماشین از سمت راست بدنت به سمت چپ ببری نیروی وارده بر توپ به جای اینکه به جلو و افقی باشه بهتره عمودی و به بالا باشه. اون موقع توپ هات با فاصله ی زیادی از روی تور رد می شن. البته بهتره حالا فلت زدن رو خوب تمرین کنی و بعد که فلت زدنت خوب شد بری دنبال تاپ اسپین. عجیبه که می گی توی شهرتون هیچ کس نیست که بخواد تمرین کنه، از مربیتون بپرس یا حتی می تونی اسم و شماره ات رو توی همون جایی که واسه ی یادگیری تنیس می ری بذاری و بگی دنبال حریف تمرینی می گردی.

سلام دوست عزیز
این سایت بهترین سایت خرید لوازم تنیسه که آدرسش توی کالیفرنیاست. فکر نمی کنم هزینه ی پستش تا کانادا بیشتر از 10 تا 20 دلار بشه. همچنین یه سری از راکت های خودش رو هم تخفیف زده. فقط اگه خواستی آنلاین راکت بخری یادت باشه که حتماً اندازه ی گریپت رو بلد باشی که گریپ راکت برای دستت بزرگ یا کوچیک نباشه.

http://www.tennis-warehouse.com/RacquetSelector.html

اما در مورد اینکه چطوری گریپت رو اندازه بگیری و اینکه این وبسایت ها بر اساس چه فاکتورهایی این انتخاب ها رو برای شما انجام می دن، من در مورد انتخاب راکت یه پست طولانی نوشتم که اینجا می تونی پیداش کنی:
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=71
قیمت هایی هم که نوشتی برای راکت مناسبن، قیمت راکت دیگه کمتر از این نمیشه. توی شهر ما که راکت خوب زیر 150 دلار اصلاً نمی شه پیدا کرد.
برای مرحله بالاتر هم به نظر من این دو تا بد نیستن:
Blx Blade Lite
Pure Drive Lite

اما من توصیه می کنم که از الان به دنبال خرید راکت برای سطح بالاتر نباشی، چون وقتی که بازیت بهتر شد و به حد متوسط برسی اون موقع با توجه به سبک بازیت و توقعاتی که از راکت داری (اینکه قدرت زیادتری بهت بده یا اینکه کنترلت رو بیشتر کنه تا توپ هات بیرون نرن) می تونی از همون سایت Tennis Warehouse یه راکت بهتر و جدیدتر و ارزونتر بگیری که برای سطح بازیت هم مناسب باشه.
خيلي خيلي ممنون از راهنماييتون
منم با توجه به راهنمايي شما ميرم سراغ همون ٢ تا اولي اگه تو همون سطح بهتر هست بگيرم اگه نه برم سراغ همونا. سايز گريپم ٤١/٣ يا ٣/٨ يادم نيست
بازم ممنون
Htmehdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Htmehdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-06-2013, 07:44 PM   #903
eeeeeeehsan
Junior Member

آواتار eeeeeeehsan

پستها: 26
سپاس: 42
در 6 پست 6 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان

من تازه واردم به ورزش تنیس، میخوام برم بابولات بگیرم، حالا اول دست دو ولی اگه نشد نوشو، به نظرتون راکت خوبیه؟ می تونم تا چند سال ازش استفاده کنم؟

ممنون
eeeeeeehsan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-06-2013, 09:26 PM   #904
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام.سوالم شاید به این پست مربوط نباشه اما جای دیگه پیدا نکردم!!!
میشه یه سایت بهم معرفی کنید که عکس نوع گرفتن گریپ 4 رو آموزش بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من 3 ساله با گریپ 3 میزنم الان سختمه با گریپ 4 بزنم و میخواستم بدونم دقیقا باید چیکار کنم .
مرسی
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-06-2013, 11:49 PM   #905
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eeeeeeehsan نمایش پست ها
سلام دوستان

من تازه واردم به ورزش تنیس، میخوام برم بابولات بگیرم، حالا اول دست دو ولی اگه نشد نوشو، به نظرتون راکت خوبیه؟ می تونم تا چند سال ازش استفاده کنم؟

ممنون
سلام دوست عزیز، بابولات راکت های مختلفی تولید می کنه که الزاماً همه شون برای سطح مبتدی خوب نیستن. شما بهتره از مربیت بخوای تا برات راکت بگیره چون احتمالاً اون بهتر راکت ها رو بشناسه. چند سال بازی کردن با یه راکت هم بستگی به تعداد ساعت های بازیت در طول هفته و سرعت پیشرفتت داره، اما حدوداً دو سال طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط برسی و اون دو سال رو باید با همون راکت بازی کنی.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
سلام.سوالم شاید به این پست مربوط نباشه اما جای دیگه پیدا نکردم!!!
میشه یه سایت بهم معرفی کنید که عکس نوع گرفتن گریپ 4 رو آموزش بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من 3 ساله با گریپ 3 میزنم الان سختمه با گریپ 4 بزنم و میخواستم بدونم دقیقا باید چیکار کنم .
مرسی
دوست عزیز
حدس می زنم منظور شما از گریپ 3 و 4 گرفتن راکت بر اساس شماره گذاری روی دسته باشه. البته معمولاً گریپ ها رو با اسمشون می شناسن نه شماره شون. اگه منظور شما از گریپ 3 همون سمی وسترن و گریپ 4 وسترن باشه. بهتره عبارت western grip یا full western grip رو سرچ کنین و روش گرفتن اون گریپ رو ببینین. اکثر بازیکن ها با همون گریپ سمی وسترن بازی می کنن، چون هم می شه توپ های بالا رو باهاش به ریترن کرد و هم توپ های پایین رو، ولی با وسترن توپ های پایین رو خیلی سخت می شه زد.
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2013, 11:25 PM   #906
eeeeeeehsan
Junior Member

آواتار eeeeeeehsan

سلام دوستان

من هنوز تو انتخاب راکتم موندم، از این 3تا کدومش؟
Babolat aero pro drive
Babolat aero pro team
Babolat pure drive

اینا هر کدوم یه وزن خاصی دارن، تو سایت babolat.us که میری Power و Controle شون باهم فرق داره، اینا واقعاً تاثیر داره؟ وزن 300 گرم با 275 گرم خیلی تفاوتش احساس میشه؟
من از مربیم نپرسیدم، چون یه جوونیه که تو این موردا سررشته نداره.
من خودم 23 سالمه، وزنم 68 قدم 79. قدرت بدنیمم بد نیست، 2 جلسه هم هست که شروع کردم و فورهند و بک هند و خیلی عالی یاد گرفتم که خودم باورم نمیشد. حالا میخوام راکت بگیرم قدرتی باید بگیرم یا مهارتی؟
خواهشن یکی منو از تو سرگردونی در بیاره!!
قدیمی 07-09-2013, 03:27 AM   #907
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام بهروز جان،
هیچکدوم از این سه راکت برای سطح مبتدی طراحی نشده. شما می تونی از خود سایت بابولات برای انتخاب راکت استفاده می کنی و همونطور که خودت هم می تونی سایت بابولات هیچکدوم از این سه تا رو برای سطح مبتدی پیشنهاد نمی ده.
http://www.babolat.com/product-selector/racket
اما اگه غیر از این سه تا انتخاب دیگه ای نداری بهتره Babolat aero pro team رو انتخاب کنی چون این به سطح متوسط نزدیکتره و اون دوتای دیگه برای بازیکن های سطح پیشرفته طراحی شدن.
راکت ها رو هم بر مبنای قدرتی بودن و کنترلی بودن تقسیم بندی می کنن و راکت های سطح مبتدی بیشتر قدرتی هستن تا فردی که تازه شروع به یادگیری کرده اول اصول ضربه زدن رو یاد بگیره و بعد بره برای کنترل. راکت هایی هم که وزن متفاوت دارن ممکنه با دست گرفتن خیلی تفاوت وزنشون رو حس نکنی اما توی بازی قطعاً این تفاوت احساس می شه.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-09-2013, 08:41 AM   #908
eeeeeeehsan
Junior Member

آواتار eeeeeeehsan

نقل قول:
سلام بهروز جان،
هیچکدوم از این سه راکت برای سطح مبتدی طراحی نشده. شما می تونی از خود سایت بابولات برای انتخاب راکت استفاده می کنی و همونطور که خودت هم می تونی سایت بابولات هیچکدوم از این سه تا رو برای سطح مبتدی پیشنهاد نمی ده.
http://www.babolat.com/product-selector/racket
اما اگه غیر از این سه تا انتخاب دیگه ای نداری بهتره Babolat aero pro team رو انتخاب کنی چون این به سطح متوسط نزدیکتره و اون دوتای دیگه برای بازیکن های سطح پیشرفته طراحی شدن.
راکت ها رو هم بر مبنای قدرتی بودن و کنترلی بودن تقسیم بندی می کنن و راکت های سطح مبتدی بیشتر قدرتی هستن تا فردی که تازه شروع به یادگیری کرده اول اصول ضربه زدن رو یاد بگیره و بعد بره برای کنترل. راکت هایی هم که وزن متفاوت دارن ممکنه با دست گرفتن خیلی تفاوت وزنشون رو حس نکنی اما توی بازی قطعاً این تفاوت احساس می شه.
مرسی پیام جان،

اول اینکه بهروز خودتی من احسانم
دومن واقعاً ممنون از راهنماییت، فقط یکم کمکم کنی کاملترش کنی ممنون میشم. من حقیقتش چون خیلی علاقه دارم می خوام سریع از مبتدی بیام بیرون این فکرو می کنم که راکتی بگیرم که واسه چند ماه دیگم خوب باشه نه الآنم، چون فایده ای نداره همش بخوای کار کنی ولی یه راکت معمولی دستت باشه، تازه با این هزینه ی زیادی هم که قراره واسه راکت بکنی! بهمین خاطر به خودم میگم که اگه قراره 400 تومن پول بدم واسه راکت یه 200 دیگه میزارم روش راکتی می خرم که واسه یک سال آیندمم خوب باشه و بتونم وقتی حرفه ای تر شدم استفاده کنم ازش، امیدوارم متوجه منظورم شده باشی.
پس من باید راکت قدرتی رو انتخاب کنم ولی نمی دونم از لحاظ فنی هنوز چرا!!؟ چون تفاوت راکت قدرتی رو با کنترلی متوجه نمیشم! وزنشون بیشتره قدرتیا؟ اونا چه ویژگی دارن که میگن کنترلی؟

ممنون بازم
قدیمی 07-09-2013, 09:18 AM   #909
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط eeeeeeehsan نمایش پست ها
مرسی پیام جان،

اول اینکه بهروز خودتی من احسانم
دومن واقعاً ممنون از راهنماییت، فقط یکم کمکم کنی کاملترش کنی ممنون میشم. من حقیقتش چون خیلی علاقه دارم می خوام سریع از مبتدی بیام بیرون این فکرو می کنم که راکتی بگیرم که واسه چند ماه دیگم خوب باشه نه الآنم، چون فایده ای نداره همش بخوای کار کنی ولی یه راکت معمولی دستت باشه، تازه با این هزینه ی زیادی هم که قراره واسه راکت بکنی! بهمین خاطر به خودم میگم که اگه قراره 400 تومن پول بدم واسه راکت یه 200 دیگه میزارم روش راکتی می خرم که واسه یک سال آیندمم خوب باشه و بتونم وقتی حرفه ای تر شدم استفاده کنم ازش، امیدوارم متوجه منظورم شده باشی.
پس من باید راکت قدرتی رو انتخاب کنم ولی نمی دونم از لحاظ فنی هنوز چرا!!؟ چون تفاوت راکت قدرتی رو با کنترلی متوجه نمیشم! وزنشون بیشتره قدرتیا؟ اونا چه ویژگی دارن که میگن کنترلی؟

ممنون بازم
شرمنده احسان جان
من هم مهدی هستم، اون پیام یه بخشی از فامیلمه. حرفی که شما می زنی عملاً چیزیه که همه دنبالش و از دید کلی خوب مقرون به صرفه تره که آدم اول یه راکت سطح متوسط یا حرفه ای بگیره تا بعدش دیگه مجبور نشه که یه راکت دیگه واسه ی موقعی که سطحش به متوسط می رسه بخره. قاعده ی کلی اینه که همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اینه که حدوداً دو سالی طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط رسید ولی همه ممکنه سرعت پیشرفتشون یه اندازه نباشه و بعضیا زودتر به سطح بالاتر برسن. البته تعداد دفعات بازی کردن و ساعت هایی که در هفته بازی می کنی هم با این قضیه ربط مستقیم دارن.
شما هم اگه فکر می کنی می تونی اون مسیر دو ساله رو در عرض یک سال و کمتر طی کنی دلیلی نداره که یه راکت سطح بالاتر نگیری.
اگه به این جدول نگاه کنی مهارت های سطوح مختلف رو توضیح داده. فقط در تکمیل توضیحاتش من این رو اضافه کنم که از شماره ی 1 تا 3 سطح مبتدی به حساب میاد. از 3 تا 4.5 متوسط و از 4.5 به بالا هم پیشرفته.
اون راکتی که من گفتم به سطح متوسط نزدیکتره، بر اساس چیزی که توی این سایت نوشته برای سطح 3.5 به بالا توصیه می شه.

راکت های قدرتی هم راکت هایی هستن که قدرت ضربه ی شما رو زیاد می کنن و باعث می شن که توپ با قدرت بیشتری از روی تور رد بشه. بدی این راکت ها اینه که کنترلشون پایینه و اون کنترلی ها هم کنترل بهتری به توپ می دن اما قدرتشون کمه و خود بازیکن با نحوه ی ضربه زدن به توپ باید قدرت لازم رو تولید کنه. بازیکن های حرفه ای همه شون راکت های کنترلی دارن. راکت های قدرتی معمولاً سبک تر از راکت های کنترلی هستن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-09-2013, 04:18 PM   #910
eeeeeeehsan
Junior Member

آواتار eeeeeeehsan

نقل قول:

شرمنده احسان جان
من هم مهدی هستم، اون پیام یه بخشی از فامیلمه. حرفی که شما می زنی عملاً چیزیه که همه دنبالش و از دید کلی خوب مقرون به صرفه تره که آدم اول یه راکت سطح متوسط یا حرفه ای بگیره تا بعدش دیگه مجبور نشه که یه راکت دیگه واسه ی موقعی که سطحش به متوسط می رسه بخره. قاعده ی کلی اینه که همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اینه که حدوداً دو سالی طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط رسید ولی همه ممکنه سرعت پیشرفتشون یه اندازه نباشه و بعضیا زودتر به سطح بالاتر برسن. البته تعداد دفعات بازی کردن و ساعت هایی که در هفته بازی می کنی هم با این قضیه ربط مستقیم دارن.
شما هم اگه فکر می کنی می تونی اون مسیر دو ساله رو در عرض یک سال و کمتر طی کنی دلیلی نداره که یه راکت سطح بالاتر نگیری.
اگه به این جدول نگاه کنی مهارت های سطوح مختلف رو توضیح داده. فقط در تکمیل توضیحاتش من این رو اضافه کنم که از شماره ی 1 تا 3 سطح مبتدی به حساب میاد. از 3 تا 4.5 متوسط و از 4.5 به بالا هم پیشرفته.
اون راکتی که من گفتم به سطح متوسط نزدیکتره، بر اساس چیزی که توی این سایت نوشته برای سطح 3.5 به بالا توصیه می شه.

راکت های قدرتی هم راکت هایی هستن که قدرت ضربه ی شما رو زیاد می کنن و باعث می شن که توپ با قدرت بیشتری از روی تور رد بشه. بدی این راکت ها اینه که کنترلشون پایینه و اون کنترلی ها هم کنترل بهتری به توپ می دن اما قدرتشون کمه و خود بازیکن با نحوه ی ضربه زدن به توپ باید قدرت لازم رو تولید کنه. بازیکن های حرفه ای همه شون راکت های کنترلی دارن. راکت های قدرتی معمولاً سبک تر از راکت های کنترلی هستن.
نوکرتم مهدی جان، مرسی از توضیحات کاملت.

پس اگه من مبنا رو بر این بذارم که راکت متوسط نزدیک به حرفه ای انتخاب کنم و معیارم برای انتخاب راکت قدرتش باشه بعد کنترلش، و وقتی حرفه ای تر شدم راکتمو تبدیل به یه راکت کنترلی کنم این کار خوبه؟ اونوفت راکت پیشنهادیت چی بود؟ یعنی اگه خودت بودی چیو انتخاب می کردی؟
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)