بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-18-2011, 09:48 AM   #41
majhool70s
Member

پستها: 35
سپاس: 3
در 28 پست 79 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: r.federer
پیش فرض salam

manzuram ine...

masalan raftam zehamo avaz konam goftesh ke az 51 shuru mishe ta 57...khastam farghe inaro to amalkard bedonam sorry az babate dir javab dadan
majhool70s آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی majhool70s به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-02-2011, 09:45 PM   #42
payam
Member

پستها: 30
سپاس: 187
در 28 پست 183 بار سپاسگزاری شده

خدمتتون عرض کنم هر چه شما تنشن رو پایین تر بیارین مثلا از 60 به 58 تغییر بدین چون زه آزادتر میشه و حالت فنری پیدا میکنه مسلما پرتاب یا همون قدرت(پاور) بیشتر میشه و کنترل سختتر اما در مرد شتاب فرق میکنه منظوره شما چه شتابیه (شتاب زمان برخورد ,حین ضربه,بعد از ضربه )چطور بگم مثلا همین فرمول ساده f=ma pas a=f/m در این فرمول هر چی نیرو (اف) بیشتر باشه شتاب (آی) بیشتر میشه و هر جرم بیشتر ,شتاب کمتر این شتاب برای مثلا زمانیه که توپ رو نگه می داری و ضربه میزنی (البته این اصلا کامل نیست چون اگه بخوای ریز بشیم باید فرمول ضربه,مقدار اصطکاک وکشش زه... رو حساب کرد ولی ما داریم خیلی ساده بحث می کنیم و میخایم نتیجه ساده اما علمی بگیریم ) و یا v2=2ax pas a=v/2x که نشون میده سرعت و شتاب هم رابطه مستقیم دارن یا حتی f=1/2kx2,f=ma پس a=KX2/2M که نشون میده اگه کشش(یا ثابت فنر) بیشتر بشه شتاب بیشتر میشه در نتیجه هر چی تنشن رو پایین بیارین(یا حرکت زه رو بیشتر کنید) با نیروی کمتر پرتاب بیشتر داریم راستی از این فرمول V=X/T می تونید تا حدودی سرعت ضرباتتون رو بدست بیارین(کاری که نشون دهنده سرعت در زمان سرویس نشون میده) در اینجا (وی) سرعت, (ایکس) مسافت و (تی) زمانه (البته کاره سختی ولی امتحانش جالبه) از طرفی اگه دقت کنید یا تو گوگل سرچ کنید (تنشن نادال یا فدرر) ملاحظه می فرمایید که تنشن اونا اگه درست گفته باشم 52 یا 54 هست حتی شنیدم بعضی بازیکنان تنشن پایینتر می بندن(درست یا غلط گردن راوی) چون اونها حرفه ای هستن و وحشتناک رو توپ و راکت تسلط دارن مثل همون کلیپ اندی مورای که حتی یورواسپرت هم پخش کرد (اگه بعضی دوستان ندیدن تو گوگل andy murray tennis street magic سرچ کنند) اما برای کسانی که تازه تنیس رو شروع می کنن بستگی به نوع بازی و کنترل میگن 62,64 یا 62,62 و.... زه بکشن البته کشش عمودی و افقی فرق می کنه مثلا راکت های من یکی بابولات زد تور,هد پرستیز و ویلسون کی فکتوره که واسه دوستان و عزیزانم که تازه میخوان تنیس رو شروع کنن 60.62 و 62.62 هست و دو راکت دیگه این حقیر یعنی بابولات ارو پرو و ائرو پرو جی تی 54.56 هست که اکثر دوستانم که سابقه چندین سال بازی دارن و اساتید بنده هستن حتی نمی تونن در چند ضربه اول توپ رو تو زمین نگه دارن(بدلیله پرتابه زیاد) با توجه به فرمول های موجود که حتی میشه دقیقتر هم حساب کرد ولی ما در اینجا احتیاج به این کار نداریم, براحتی می تونیم نتیجه بگیرم که تنشن ,سرعت,شتاب همانطور که در بالا ذکر شد چه رابطه ای با هم دارن.
(وی=سرعت, ایکس=مسافت ,تی=زمان ,اف=نیرو , آی=شتاب ,V2=سرعت به توان دو, X/T=مسافت تقسیم بر زمان,) (ضمنا اگه جایی اشتباه نوشتاری یا علمی داشتم عذر خواهی میکنم و لطف فرموده به بزرگی خودتون عفو بفرمائید چون سعی کردم خیلی ساده و خلاصه بنویسم تا حتی اگه عزیزانی در رشته فنی تحصیل نفرمودن خارج از حوصلشون نباشه)

ویرایش توسط payam : 03-06-2011 در ساعت 09:33 PM دلیل: نوشتار
payam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی payam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-29-2011, 06:36 PM   #43
livnhn
Junior Member

آواتار livnhn

پستها: 1
سپاس: 0
در 1 پست 3 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal (Game Style of) Andy Raddick (Serves of) Roger Federer (Characteristic)

اگه منظور کشیدن طرح روی زه راکت هست تا کمک تون کنم ؟
livnhn آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی livnhn به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-11-2012, 05:46 PM   #44
pedram1
Junior Member

پستها: 7
سپاس: 1
در 4 پست 20 بار سپاسگزاری شده

به نظرم بد نیست که یه کم این تاپیک حرفه ای تر شه مثلا میزان کشش زه (tension) نیز صحبت بشوددا و در ضمن توصیه میکنم تعداد ساعتهایی که بازی کردین با زه را بنویسید نه ماههاشو یکی تو یه ماه شاید قد 7 ماه یکی دیگه بازی یکنه .
راکت Wilson hammer 7.6 با زه نایلون که معمولا شاگردام اگه راکت نداشته باشن بهشون میدم باهاش بازی کنن حالا زه های نایلونی از همه ارزون تر head است که با قیمت 120000 تومان میتونی بکشینش و معمولا هم زیاد میمونه(اگه مبتدی باشین تا 50 -60 ساعتم شاید بتونی البته اگه نپوسه) و دیر پاره میشه اگه میخواهین قدرتی تر ضربه بزنید توصیه میشود 56-56 بکشین اگه میخواهین پیچ دار ضربه بزنین 52-52 البته این برای اکثر راکتهای ویلسون صادقه البته بدون در نظر گرفتن فاکتور وزن گفتم.
در آینده اطلاعات در مورد زه راکتهای دیگه هم خواهم گفت
pedram1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pedram1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-12-2012, 03:53 PM   #45
ali novak
Novak's Fan

آواتار ali novak

پستها: 85
سپاس: 2,215
در 81 پست 408 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: MANSOUR BAHRAMI AND NOVAK DJOKOVIC sampras , ashe , jo tsonga ,gael monfils , janko tibsarevic , victor troicki , roger federer , marin cilic , tomas berdic , bernard tomic , juan martin del potro , edberg , john isner , andy roddic philip kolsheraiber , radek stephanek , gulbis , stanislas wa

سلام من راکتم aero pro drive هستش babolat . زهم عالیه 5 6 ماهه که دارم باهاش میزنم هیچ مشکلی هم ندارم .

از نظر اسپین عالیه و از نظر قدرت و سرعت هم عالیه .
ali novak آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali novak به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-12-2012, 07:17 PM   #46
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

خب بگید زهتون چیه دوست عزیز؟ نمیدونم اگه Poly باشه چطور ممکنه با 5-6 ماه کار کردن مشکلی براش پیش نیاد؟؟
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-12-2012, 07:36 PM   #47
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

شاید ایشون اسپین زیادی به توپ نمیدن و فشار هم روی توپ نمیذارن.
Paymaan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-13-2012, 10:43 PM   #48
DArk
Senior Member

آواتار DArk

پستها: 106
سپاس: 107
در 106 پست 763 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1.Rafa Nadal 2.Maria Sharapova 3.Fernando Gonzalez

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
خب بگید زهتون چیه دوست عزیز؟ نمیدونم اگه Poly باشه چطور ممکنه با 5-6 ماه کار کردن مشکلی براش پیش نیاد؟؟
کوروش جان زه رسمی پرو درایو Pro Hurricane tour ه، راست میگه خیلی زه خداییه من بار اول 7 ماه ازش استفاده کردم هیچیش نشد.(البته فرانسویش اینجوریه،چینی هاش خوراک 1 ماهه)...
DArk آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی DArk به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-14-2012, 08:30 PM   #49
pedram1
Junior Member

پستها: 7
سپاس: 1
در 4 پست 20 بار سپاسگزاری شده

سلام
راکت Wilson six one 95 این راکت جزو راکتهای سنگینه( 332 گرم )زه های زیادی رو روش امتحان کردم چون راکت سنگینه بهتره که زهو یکم شلتر بکشین تا کنترل ضربات بره بالاتر مثلا 52-52 به نظر خوب میاد،یکی از زه هایی که روش استفاده کردم زه Luxilon Big Banger ALU Power Rough 16L gauge بوده است که قیمتش حدودا 30000 تومان میشه کارایی این زه که توی قدرت خوبه و معمولا زه راکت هم خیلی دیر شل میشه
البته من نمیدونم ولی واسه یکی از دوستام که تازه شروع کرده بود حدود 50 ساعتی باهاش زد ،ولی کسایی که خوب حرفه ای ترن تا 10-15 ساعت بزنن پاره میشه و تا مدت طولانی هم شل نمیشه
pedram1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pedram1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-15-2012, 10:41 AM   #50
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

با سلام
اکثر حرفه ای ها از ترکیبی از Synthetic در Main و Natural Gut در Cross استفاده می کنند.
ضمنا اینجا ایرانه که بیشتر صحبت از با دوام بودم زه میشه تا کیفیت ان در بازی
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)