بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-22-2012, 10:25 AM   #621
amows
Junior Member

آواتار amows

پستها: 12
سپاس: 2
در 8 پست 20 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Richard Gasquet, Novak Djokovic, Francesca Schiavone, Andy Roddick, Kim Clijsters, Sorana Cirstea

Wilson [K]Strike راکتی در گروه مبتدیهاست. به نظر من میتونه اولین راکت یک نوجوان یا جوان مشتاق به تنیس باشه. خبر خوب هم اینکه این راکت در واقع کپی‌ ارزونتری از K Factor گرونتر و حرفه‌ای‌تر، می‌شه حسابش کرد، چه از نظر ترکیب و کیفیت.
Wilson [K]Strike از مشتقات گرافیت درست شده که این نکته امتیاز بندی راکت رو در کنترل و قدرت در حد مناسبی برای این گروه از راکت‌ها قرار میده.

حدو قیمت در انگلستان بین ۴۰ تا ۷۰ پوند
۲۸۴ گرم بدون زه
سر سبکتر از دسته
سر ۱۰۳ sq in

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alborz نمایش پست ها
با سلام
دوستان من تازه تنيس شروع كردم
و راكت wilson : (k)strikeرا به قيمت: ١٣٩ خريدم
لطفاً به من راهنمايي بدهيد كه
ايا راكت خوبي است؟
و اينكه ايا با قيمت مناسب خريدم؟
amows آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amows به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-22-2012, 12:36 PM   #622
Alborz
Junior Member

پستها: 14
سپاس: 28
در 6 پست 9 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amows نمایش پست ها
Wilson [K]Strike راکتی در گروه مبتدیهاست. به نظر من میتونه اولین راکت یک نوجوان یا جوان مشتاق به تنیس باشه. خبر خوب هم اینکه این راکت در واقع کپی‌ ارزونتری از K Factor گرونتر و حرفه‌ای‌تر، می‌شه حسابش کرد، چه از نظر ترکیب و کیفیت.
Wilson [K]Strike از مشتقات گرافیت درست شده که این نکته امتیاز بندی راکت رو در کنترل و قدرت در حد مناسبی برای این گروه از راکت‌ها قرار میده.

حدو قیمت در انگلستان بین ۴۰ تا ۷۰ پوند
۲۸۴ گرم بدون زه
سر سبکتر از دسته
سر ۱۰۳ sq in
خيلي از راهنماييتون ممنون
فقط ميخواستم بدونم حدوداً تا كي برام مناسبه
يني تا جه حدي كه برسم بايد راكت بهتر بخرم
Alborz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-22-2012, 07:59 PM   #623
amows
Junior Member

آواتار amows

بازیکن (های) مورد علاقه: Richard Gasquet, Novak Djokovic, Francesca Schiavone, Andy Roddick, Kim Clijsters, Sorana Cirstea

فکر نمیکنم هیچ فرمولی به طور دقیق برای زمان تعویض راکت وجود داشته باشه.

تعویض راکت اول بستگی به نوع و کیفیت بازی شما، و بعد شاید به میزان و زمان استفاده از راکت داشته باشه.

معمولا پیشنهاد می‌شه که اگر به طور متناوب بازی می‌کنید، هر ۲ سال راکت رو عوض کنید به دلیل اینکه کیفیت بدنهٔ راکت در طول زمان، شرایط هوا، روش بازی، و پذیرش ضربات تغییر می‌کنه.

همچنین اگر فکر می‌کنید سطح بازیِ شما تغییر کرده و نیاز به راکت با صفحهٔ بزرگتر یا بدنهٔ سنگین‌تری دارید، بعد از مشورت با مربی‌ خودتان، یا اگر مربی‌ ندارید، با امتحان ۲ یا ۳ راکت پیشرفته تر از دوستان یا فروشگاهای راکت فروشی، تصمیم به تغییر راکت بگیرید.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alborz نمایش پست ها
خيلي از راهنماييتون ممنون
فقط ميخواستم بدونم حدوداً تا كي برام مناسبه
يني تا جه حدي كه برسم بايد راكت بهتر بخرم
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amows به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-22-2012, 08:08 PM   #624
Alborz
Junior Member

پستها: 14
سپاس: 28
در 6 پست 9 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amows نمایش پست ها
فکر نمیکنم هیچ فرمولی به طور دقیق برای زمان تعویض راکت وجود داشته باشه.

تعویض راکت اول بستگی به نوع و کیفیت بازی شما، و بعد شاید به میزان و زمان استفاده از راکت داشته باشه.

معمولا پیشنهاد می‌شه که اگر به طور متناوب بازی می‌کنید، هر ۲ سال راکت رو عوض کنید به دلیل اینکه کیفیت بدنهٔ راکت در طول زمان، شرایط هوا، روش بازی، و پذیرش ضربات تغییر می‌کنه.

همچنین اگر فکر می‌کنید سطح بازیِ شما تغییر کرده و نیاز به راکت با صفحهٔ بزرگتر یا بدنهٔ سنگین‌تری دارید، بعد از مشورت با مربی‌ خودتان، یا اگر مربی‌ ندارید، با امتحان ۲ یا ۳ راکت پیشرفته تر از دوستان یا فروشگاهای راکت فروشی، تصمیم به تغییر راکت بگیرید.
از راهنماييتون خيلي ممنون
Alborz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-23-2012, 02:18 AM   #625
amows
Junior Member

آواتار amows

من این سوال رو خوندم و به نظرم جالبه که بگم هم رادیک و هم کسی‌ که الان با Prestige بازی می‌کنه (Robin Soderling)، هر دو بک هند ۲ دست دارن. حتا دارم فکر می‌کنم از بین تمام بازیکنای زیر هم که در ۲۵ ساله گذشته (از زمانی‌ که تولید شده) با Prestige بازی کردن، شاید فقط Thomas Muster بک هند یک دست میزده - اگر اشتباه نکنم.
Henri Leconte, Thomas Muster, Goran Ivanišević, Gustavo Kuerten, Marat Safin

اینطور فکر می‌کنم که برای راکت‌های مثل PureDrive و Prestige که در ردیف راکت‌های بسیار خاص و با قبلیت تغییر دهی‌ سنگین هستند، باید به بازیکنها نگاه کرد. چون قطعاً تکنولوژی این قبیل راکت‌ها با در نظر گرفتن فاکتورهای بازیکنی مثل رادیک یا سدرلینگ طراحی می‌شه و نه بر عکس (با اینکه مسلما بین Prestige سدرلینگ با آن که ما در بازار می‌خریم تفاوت بسیاره).

با احترام، فکر می‌کنم قبل از اینکه برید سراغ تفاوت راکت ها، کمی‌ تمرکز کنید روی گریپ Modified Eastern که مخصوص بک هند یک دست است. در کنارش میتونید چند تا راکت را هم امتحان کنید تا ببینید با کدوم راحت ترید.

http://www.tennis.com/articles/artic...grip_guide.jpg
راهنمای گریپ

البته اگه من جای شما بودم کمی‌ با Prestige دودست میزدم، و بعد با Wilson BLX Pro Staff Six.One 90 یا Wilson K Factor Six One Tour یک دست! تا ببینم، با کدوم در حین بازی-رالی راحت ترم، به توپم میرسم، و همینطور ثبات (consistency) در ضرباتم بیشتره.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ARY143 نمایش پست ها
با عرض سلام خدمت سروران گرامی

من یک سوال داشتم در صورت امکان راهنمائی نمائید .

من در حال حاضر از راکت Pure Drive Roddick استفاده میکنم .ضمنا ضربات بکهند من یک دستی هست، احساس میکنم برای ضربات بکهند یکدستی این راکت زیاد مناسب نیست و کارآئی لازم را ندارد ( نمی دانم واقعیت ممکن است تکنیک ضربه زدن را به درستی اجرا نمیکنم ).
حالا تصمیم گرفته ام راکت را عوض کنم و از راکت Head Youtek Prestige Pro استفاده کنم .
سوال من این هست :
1- لطفا به من بگوئید با مقایسه این دو راکت از نظر مشخصات فنی آیا تفاوت چشمگیری بین این دو راکت هست با توجه به ضربات بکهند یک دست که میزنم ؟
2- لطفا با توجه به ضربات بکهند یک دست که میزنم و زیاد هم حرفه ایئ نیستم ( ضعیف هم نیستم هاااااا) راکت مناسب برای این سیستم بازی را معرفی نمائید .

با تشکر بسیار فراوان از توجه شما .

ویرایش توسط amows : 03-24-2012 در ساعت 01:49 PM
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amows به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-31-2012, 04:09 PM   #626
ARY143
Senior Member

پستها: 167
سپاس: 669
در 149 پست 1,265 بار سپاسگزاری شده

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز

ممنون از توضیحات و نظراتی که ارائه فرمودید .
ARY143 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-03-2012, 09:58 PM   #627
n.rbozorgi
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان
این اولین پست من توی این سایته
چندتا از صفحات همین تاپیک رو خوندم بچه ها خیلی دارن زجمت میکشن.
منم میخوام به جمع تنیسورها بپیوندم منتهی اطلاعات من اونقدری نیست که بتونم راکت خوبی برای خودم تهیه کنم.
23 سالمه قدم 184 وزنم هم 67 کیلو
قدرت بدنیمم متوسطه ولی دستام قوی اند
میخوام یه راکت بخرم که حالا حالا داشته باشمش. یعنی زیاد دوست ندارم آماتور باشه.
دیگه سقف آخرش هم 200 تومن بیشتر نمیخوام هزینش بشه
در ضمن یکی از آشنایان تا ماه دیگه از آمریکا میان ایران
خودم به این فکر بودم که بسپارم برام از اونجا بیارن
حالا ممنون میشم کمکم کنید بهتر تصمیم بگیرم
n.rbozorgi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-06-2012, 03:17 AM   #628
Masi
Junior Member

پستها: 16
سپاس: 24
در 15 پست 77 بار سپاسگزاری شده

سلام
بچه ها چند روزی پیش قسمت شد دزد ماشینم رو زد و راکت و کفش و . . . تنیس ام رو زد و برد !
حالا دنبال راکت ام !
به خاطر علاقه ی شخصیم دنبال بابولت هستم , ویلسون رو به خاطر تنوع و مدلهای زیادش گنگه یکم برام :دی
به هر حال بعد از چند تا تلفن فهمیدم مدلهای ۲۰۱۲ نیومده ! برام خیلی مهم نبود چون سری Pure Drive که تغییر کرده ! تا جایی که فهمیدم 2011 AeroPro تغییری نداشته تو ۲۰۱۲ !

حالا مشکلم کلا ۲ جاست :

۱. تو پست 599 خوندم که دارک عزیز در مورد HL گفتند که هر چقدر پایین تر باشه , راکت کنترلی تره , اما من در مقایسه ی مدلهای بابولت به چند تا تناقض خوردم مثلا Pure Drive Lite و Pure Drive Roddick , یکیشون 7 pts HL هست و اون یکی 9 pts HL ! اما طبق نظر بابولت Pure Drive Roddick به شدت پاوره و Pure Drive Lite به شدت کنترلی ! این وسط گیج شدم چون تو چند مدل دیگه ام همین تناقض بود , البته ممکنه من اشتباه گرفته باشم مفهموم و معنای HL رو

۲. من دنبال یک راکت نسبتا کنترلی هستم , تو سایت بابولت خودش زده کدوم و چقدر کنترلی هست ! اول گفتم شاید AeroPro Drive بد نباشه برام ! گفتم برم ریویو اش رو هم تو چند تا سایت بخونم ! دیدم یک نقدی که بهش وارد بود بحث volley اش بود و بعد از اون بازو دردی که بعضا گفته بودند ! بیخیال اون شدم چون volley و کنترل اش برام مهمه ! رفتم سراغ Aero Storm دیدم warehouse بهش تو والی امتیاز مشابه AeroPro Drive رو داده کلا راکت خوبی نبوده تو تست هاشون ! با اینکه کنترلی یه و به نظرم نباید اینطوری باشه ! دوباره رفتم Aero Storm Tour دیدم همه چیزش خوبه به جز وزنش که اکثرا گلایه کردند ازش تو ریویو warehouse !

خلاصه اینکه کاملا موندم چه راکتی برام خوبه با ۲ سال بازی کردن ! کنترل و پاورم هم خوبه اما پاور ام مقداری بهتره .
تو ریویو ها یک تحلیل هایی کردند که آدم اولش فکر می کنه این دیگه راکت عالیه یه بعد تا می خونه زده می شه !
به نظرتون به ریویو ها اعتماد کنم یا به توضیح مختصر و تمجیدی که تو سایت بابولت از راکت هاش شده ؟

ویرایش توسط Masi : 04-06-2012 در ساعت 11:59 AM
Masi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-06-2012, 01:58 PM   #629
DArk
Senior Member

آواتار DArk

پستها: 106
سپاس: 107
در 106 پست 763 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1.Rafa Nadal 2.Maria Sharapova 3.Fernando Gonzalez

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Masi نمایش پست ها

۱. تو پست 599 خوندم که دارک عزیز در مورد HL گفتند که هر چقدر پایین تر باشه , راکت کنترلی تره , اما من در مقایسه ی مدلهای بابولت به چند تا تناقض خوردم مثلا Pure Drive Lite و Pure Drive Roddick , یکیشون 7 pts HL هست و اون یکی 9 pts HL ! اما طبق نظر بابولت Pure Drive Roddick به شدت پاوره و Pure Drive Lite به شدت کنترلی ! این وسط گیج شدم چون تو چند مدل دیگه ام همین تناقض بود , البته ممکنه من اشتباه گرفته باشم مفهموم و معنای HL رو
۲. من دنبال یک راکت نسبتا کنترلی هستم , تو سایت بابولت خودش زده کدوم و چقدر کنترلی هست ! اول گفتم شاید AeroPro Drive بد نباشه برام ! گفتم برم ریویو اش رو هم تو چند تا سایت بخونم ! دیدم یک نقدی که بهش وارد بود بحث volley اش بود و بعد از اون بازو دردی که بعضا گفته بودند ! بیخیال اون شدم چون volley و کنترل اش برام مهمه ! رفتم سراغ Aero Storm دیدم warehouse بهش تو والی امتیاز مشابه AeroPro Drive رو داده کلا راکت خوبی نبوده تو تست هاشون ! با اینکه کنترلی یه و به نظرم نباید اینطوری باشه ! دوباره رفتم Aero Storm Tour دیدم همه چیزش خوبه به جز وزنش که اکثرا گلایه کردند ازش تو ریویو warehouse !
با سلام...
درسته...هر چقدر Head light بیشتر بشه ضربات محکمتری میشه زد...اون نسبتی هم گفتی توی tennis warhouse ئ 3 به 5 هستش که برای AeroPD این رقم 4 هست که درست مثل سایت خود بابولات بین این 2 تاست...
دوست من اگه بحث volley برات مهمه باید راکت های سنگینتر رو تست کنی که توی این برند نیست.که ورن راکت بتونه جوره ضعف دستتو بکشه..یا اینکه روی حالت پاهات، پشته ضربه کار کنی...aero storm بر خلاف اسمش اصلا ایرو دینامیک نیست و اصلا هندل خوبی نداره...ولی AeroPD و PureD فریم تیزتری دارن و بازی باهاشون راحتره...
DArk آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی DArk به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-06-2012, 02:45 PM   #630
Masi
Junior Member

پستها: 16
سپاس: 24
در 15 پست 77 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط DArk نمایش پست ها
با سلام...
درسته...هر چقدر Head light بیشتر بشه ضربات محکمتری میشه زد...اون نسبتی هم گفتی توی tennis warhouse ئ 3 به 5 هستش که برای AeroPD این رقم 4 هست که درست مثل سایت خود بابولات بین این 2 تاست...
دوست من اگه بحث volley برات مهمه باید راکت های سنگینتر رو تست کنی که توی این برند نیست.که ورن راکت بتونه جوره ضعف دستتو بکشه..یا اینکه روی حالت پاهات، پشته ضربه کار کنی...aero storm بر خلاف اسمش اصلا ایرو دینامیک نیست و اصلا هندل خوبی نداره...ولی AeroPD و PureD فریم تیزتری دارن و بازی باهاشون راحتره...

مرسی دارک عزیز
راستی عزیز , من تو فورهند معمولا گریپ ام eastern و معمولا انتهای زمین می خوره اما برای بکهند اگر eastern بگیرم معمولا خیلی عقب و بلند و گاها بیرون می خوره , برای همین بکهند هام رو continental می گیرم که بتونم با ارتفاع کمتر بزنم که وسط یا نزدیک تور بخوره ! در مورد کنترل ام تو فورهند و بکهند ام هم کنترل خوبی دارم چون کلا عاشق بازی پر تحرک ام , کنترل ام برام لذت خیلی خاصی داره ! حالا به نظرت دنبال کنترلی باشم یا پاور ؟!
در مورد AeroPD تو بابولت کنترل و پاور اش رو ۵۰ - ۵۰ زده بود !
فقط راستش من الان سر وزن AeroPD هم دو دلم به خاطر وزن اش , به نظرم راکت خوبیه اما warehouse تو والی بهش ۷۹ داده با توجه به اینکه به راکت رادیک ۸۱ دادند , البته خوب راکتهای ۲۰۱۲ ام نیستند فعلنا !
از وزن اش نگرانم چون راستش نمی خوام مچم ضعیف شه تا نتونم به اندازه ی کافی باهاش خوب بازی کنم , البته راکت بابولت قبلی ام ۲۸۰ گرم بود که ۲ سال باهاش بازی می کردم !
عزیز گفتید تو برندهای دیگه , تو ذهنتون چه راکت و برندی هست ؟ تو ویلسون چیزی به نظرتون مناسب تر از مدل های بابولت می یاد برام ؟
من با گاید خود ویلسون که پیش رفتم در راکتهای کنترلی اش دو تا مدل زیر رو برای Mid-Weight و یکی ام در Tour-Weight پیشنهاد داد :
Blade 98 BLX و Blade Team BLX
Blade Tour BLX
به نظرتون اینها مناسب ترند یا AeroPD یا . . . ؟
( راستی فرق Mid و Tour-Wight در عملکرد بازیکن تو بازی چیه ؟ :دی )

ویرایش توسط Masi : 04-06-2012 در ساعت 08:06 PM
Masi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Masi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
A!i
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش