بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-03-2012, 04:10 PM   #61
Hand miracle
Junior Member

پستها: 14
سپاس: 3
در 14 پست 40 بار سپاسگزاری شده
Lightbulb

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 30ger نمایش پست ها
در مورد زه های کریشبام هم اگه کسی اطلاع داره توضیح بده, چون چند وقتی میشه سر و صدای زیادی کرده و من شنیدم بازیکنای حرفه ای ایران با این زه بازی میکنن, تنوع بسیار زیادی هم داره

يكي از دوستان راجع به زه kirschbaum پرسيده بودkirschbaum زه ساخت آلمان هست در شهر witten اين زه قالباً زه هاي پر پاوري هستن همراه با اسپين هاي نسبتاً خوب كه مدل هاي زيادي دارد اگر مدل خاصي از اين زه مد نظر داريد اسمش رو بنويسيد تا كاملاً اطلاعات اون مدل را عرض كنم
Hand miracle آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Hand miracle به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-03-2012, 08:14 PM   #62
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

دروود خدمت دوست گرامیHand miracle

من چند وقتی هست زه پاره کردم -تازگی ها میزان پاره کردن زهم بالارفته هر دو ماهی یه بابولات اکسل هوریکن(اگه اشتباه نکنم مدلشو)-
رفتم دوباره برام مربیم بکشه گفته 40 هزار تومن -در صورتی که تا پارسال 25 تومن بوده-
شما به نظرت چه زهی بکشم هم قیمتش مناسب باشه و هم دوامش بقیه مواردش اصلا برام مهم نیست تنها مشخصه ای که برام مهمه دوام زه هست
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2012, 08:41 PM   #63
Hand miracle
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
دروود خدمت دوست گرامیHand miracle

من چند وقتی هست زه پاره کردم -تازگی ها میزان پاره کردن زهم بالارفته هر دو ماهی یه بابولات اکسل هوریکن(اگه اشتباه نکنم مدلشو)-
رفتم دوباره برام مربیم بکشه گفته 40 هزار تومن -در صورتی که تا پارسال 25 تومن بوده-
شما به نظرت چه زهی بکشم هم قیمتش مناسب باشه و هم دوامش بقیه مواردش اصلا برام مهم نیست تنها مشخصه ای که برام مهمه دوام زه هست
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

سلام و احترام
دوست عزيز اگر اين دو مورد كه اشاره فرموديد مهم هستن از زه هاي نايلون استفاده كنيد چون هم مقاوم هستن هم ارزان ولي اگر سطح بازي تون بالا هست و حتماً از زه پلي استر براي كنترل و اسپين بيشتر نياز داريد كه استفاده كنيد بگيد تا راهنمايي كنم
اما يك سوال اگر زه ايي كه نام برديد منظورتون زه Hybrid هست يعني زه ايي متشكل از زه pro hurricane همراه با زه Xcel اين زه براي بازيكنان كمي حرفه اي تر هست پس نشون مي ده سطح بازي شما بالاست پس بيشتر من را آگاه كنيد تا بتونم راهنمايي درست انجام بدم خدمتتان در ضمن تنشن زه Hybrid رو كه مي كشيد برام بنويسيد
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hand miracle به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2012, 08:55 PM   #64
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

ممنون بابت توجهتون
راسیاتش مدل دقیقشو شک دارم به شما درست گفته باشم اما یه سری اطلاعات میتونم به شما بدم شاید بتونید راهنماییم کنید
مدل زهم به احتمال زیاد هرویکن بابولاته حالا اکسله یا نه نمیدونم
در ضمن زه من یک تیکه است و از دو مدل زه استفاده نمیشده
زه قبلی که داشتم و مدل همین زه فعلیم بود که پاره شد حدود یک سالی باهاش میزدم که پاره شد اما این زه اخری که پاره کردم بیش از دو ماه دوام نیاورد(به علت بیشتر توپ زدن و محکم تر بودن ضربات)
قیمت زهه من هم 30 تومن بوده که حالا 40 تومن شده
حالا یه زه با قیمت مناسب و دوام بسیار خوب میخوام که تا حدی کنترلش بد نباشه-در ضمن بازی هم به نسبت واقعا خوبه-
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2012, 10:17 PM   #65
Hand miracle
Junior Member

مجدد سلام واحترام
خوب يك توضيح كوتاه ميدم اول
زه بابولات يك مدل Pro Hurricane Tour هست كه زرد رنگ يا طلايي رنگ هست كه داوم نسبتاً كمي دارد ولي زه ديگري هست
Pro Hurrican كه سفيد يا كرم رنگ هست كه از زه هاي پر دوام بابولات هست اگر شما با زه اول بازي مي كنيد از دومي استفاده كنيد ولي دومي پاور كمي دارد اما اگر از دومي استفاده ميكنيد و باز زود پاره ميشه و قصد تعويض مدل زه داريد بابولات نگريد زه Luxilon Big Banger Orginal كه البته ١٥ ل هست زه بادوامي هست همراه با كنترل عالي فقط دقت كنيد عرض كردم orginal نه اشتباه زه Luxilon Big Banger Alu power به شما ندن زه بسيار خوبي هست اما دوامش نسبتاً كم هست
اگر شهري كه هستيد زه Kirschbaum هم پيدا كرديد مدل Pro Line No II حتماً با ضخامت ١٣٠ بسيار زه عالي هست اسپين عالي همراه با پاوري خوب ولي تحت كنترل
زه Head PWR Fusion16 هست با دوام هست ولي زه پاور داري هست پيشنهاد نميدم چون كنترلي نيست

البته ببخشيد كه اين جوري دارم زه معرفي ميكنم مي دونم اين كار اصولي نيست چون من بايد بازي شما رو ببينم بر حسب بازي و نو راكت شما و حتي ميزان تنشن شما نظر بدم ولي سوال شما چون خيلي كلي بود من هم سعي كردم جوابي بدم كه مفيد باشه
البته زه هاي نايلون مقاوم تر هستن و ارزان ولي به شما كه سطح بالا هستين لذت بازي خيلي نميدن
ولي در ظاهر شهر شما زه گران هست چون اين قيمتي كه شما گفتيد مال زه Hybrid هست نه زه پلي استر تكي زه بابولات از ١٨٠٠٠ هست تا ٣٠٠٠٠ كه گران ترين هست كه زه اي كه شما نام برديد از گران ترين ها نيست

اما نكته ايي راجع به زه : زه بايد به شما اول لذت بازي عالي كنترل دلخواه كه توپ را كاملاً در كل زمين با تصميم شما در همان نقطه بخواباند و اسپين خوب و پاور ي مطابق با پاور دست شما به شما بدهد در اين صورت بازي انقدر به شما لذت ميدهد كه پاره شدن زه براي شما همراه با هزينش ديگه مهم نيست به نظرم شما هنوز زه مطابق با بازي و راكت تان را پيدا نكرديد من خودم ميانگين هر٢٠ساعت الا ٢٥ ساعت بازي زه پاره ميكنم
به اميد اينكه تونسته باشم كمك كوچكي به شما كرده باشم بازم سوالي بود در خدمتم و اگر دوست داشتيد نتيجه استفاده از زه جديد را به من هم اعلام كنيد
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hand miracle به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2012, 10:39 PM   #66
Hand miracle
Junior Member

اما نكته ايي را فراموش كردم اگر تصميم گرفتيد از زه هاي نايلون استفاده كنيد مارك زه خيلي مهم نيست چون تقريباً زه هاي نايلون از ساختاري شبيه استفاده ميشود البته اين موضوع كاملاً در همه زه ها صدق نمي كند استثناء هايي هم داريم ولي در ايران زه نايلون ها با هم خيلي فرقي ندارد پس هر ماركي بود مهم نيست
قدیمی 07-04-2012, 02:01 AM   #67
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

با تشکر از پاسخ بسیار جامع و کامل شما
چند سوال؟
اینجا که نوشته بودید :زه Luxilon Big Banger Orginal كه البته ١٥ ل هست
اونجا رو که پررنگ کردم منظورتون رو نفهمیدم 15 ل چیه؟

قیمت زه Kirschbaum مدل Pro Line No II با ضخامت ١٣٠ و زه Head PWR Fusion16 وزه Luxilon Big Banger Orgina و زه های نایلونی چه قیمتی دارن؟

\تكي زه بابولات از ١٨٠٠٠ هست تا ٣٠٠٠٠ كه گران ترين هست كه زه اي كه شما نام برديد از گران ترين ها نيست \
این 18 - 30 تومن که فرمودین قیمت فروشه یا خرید؟
این تکی اینجا یعنی چی؟
من گفتم زهم رو 40 تومن قیمت دادن پس چه جوریه که از گرانترین مدل هوریکن هم گرونتره
در ضمن ایا زه هیبرید جزوه زه های با دوام محسوب میشه ؟
و در اخر منظور از تنشن چیست؟
راستی تا یادم نرفته مدل راکتم head instict هست همون که دسته شاراپوا و بردیچه
با نهایت سپاس

ویرایش توسط SHIR FarHad : 07-04-2012 در ساعت 02:08 AM
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2012, 04:04 PM   #68
Hand miracle
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
با تشکر از پاسخ بسیار جامع و کامل شما
چند سوال؟
اینجا که نوشته بودید :زه Luxilon Big Banger Orginal كه البته ١٥ ل هست
اونجا رو که پررنگ کردم منظورتون رو نفهمیدم 15 ل چیه؟

قیمت زه Kirschbaum مدل Pro Line No II با ضخامت ١٣٠ و زه Head PWR Fusion16 وزه Luxilon Big Banger Orgina و زه های نایلونی چه قیمتی دارن؟

\تكي زه بابولات از ١٨٠٠٠ هست تا ٣٠٠٠٠ كه گران ترين هست كه زه اي كه شما نام برديد از گران ترين ها نيست \
این 18 - 30 تومن که فرمودین قیمت فروشه یا خرید؟
این تکی اینجا یعنی چی؟
من گفتم زهم رو 40 تومن قیمت دادن پس چه جوریه که از گرانترین مدل هوریکن هم گرونتره
در ضمن ایا زه هیبرید جزوه زه های با دوام محسوب میشه ؟
و در اخر منظور از تنشن چیست؟
راستی تا یادم نرفته مدل راکتم head instict هست همون که دسته شاراپوا و بردیچه
با نهایت سپاس
سلام
سوال ها تون زياده و جواب هاش يك كتاب ميخواد ولي خيلي سعي ميكنم خلاصه ولي مفيد بگم
١- اينها اعداد سنجش زخامت هستن در دومين پست ام اگر دقت ميكردين متوجه مي شديد ولي اينجا كنار ١٥ اگر ل ميبينيد اين ل به معني اين هست كه يعني از ١٥ نازك تر هست ولي از ١٦ ضخيم تر هست
15
1.40 mm
15L
1.35 mm
16
1.30 mm
16L
1.27 mm
17
1.25 mm
17L
1.20 mm
18
1.10 mm
البته تو برند هاي مختلف تا ٣ mm با هم متفاوت هست البته توضيح خيلي بيش از اين هست اين خيلي كلي بود اميد وارم دوستان حرفه اي من به من خرده نگيرن چون تو اين پست جاي توضيح نيست فقط در حد جواب هست اگر دوستان خواستن ميتونم توضيح كامل تر را توي يك پست كامل بنويسم
٢و٣ - من قيمت زه ها رو دقيق ندارم چون زه خودم را رولي (كلي ) ميگيرم اما چون زه خودم را جايي ميبندم كه زه هاي بابولات ميفروشه از زه هاي بابولات خبر دارم RPM Blast با هزينه بستن ٣٠٠٠٠ تومان و Pro Hurricane Tour ٢٥٠٠٠ تومان وزه Hybrid RPM Blast + Vs Team
٤٠٠٠٠ تومان كه اين زه جزء گرون ترين زه بابولات هست
اما براي قيمت زه هاي Luxilon به نيك اسپرت تهران تماس بگيريد نمايندش هست در ايران ترجيحاً شعبه باشگاه انقلاب
براي بقيه زه ها از جمله head , kirschbaum به فروشگاه آپت در باشگاه انقلاب تما س بگيريد
منظورم از زه تكي هم يعني يك نو زه نه زه Hybrid
٤- زه هاي Hybrid بستگي به اين كه چه زه هايي را با هم ادغام كنيد و كدوم را طولي و كدوم را عرضي بكشيد مقاومت شان فرق ميكند اگر از زه هاي طبيعي هم استفاده شود كه كمتر هم ميشود ول اگر بخوام كلي بگم بله مقاومت كمتري نسبت به زه تكي پلي استر دارند (بازم از دوستان حرفه اي عذر خواهي ميكنم بخاطر اين كه اگر مي خواستم دسته بندي كنم خيلي طولاني مي شد و تك تك مقاومت ها شون رو توضيح بدم اگر دوستان خواستن راجع به مقياس مقاومت توي پست جداگانه عرض ميكنم)
٥- اين سوال تنشن جزء ساده ترين چيز هايي كه يك تنيس باز آماتور هم بايد بداند
شما داخل راكت تان را نگاه كنيد اونجا تنشن مجاز راكت شما نوشته شده كه مال راكت شما ٤٨-٥٧ هست اگر بخوام خيلي مبتديانه بگم يعني اينكه ميزان كشش زه شما
بيشتر از ٥٧ نبايد باشد كه تنشن رو معمولاً بر حسب نو بازي خودشون انتخاب ميكنن كه هر چه تنشن پايين باشه پاور بيشتر هست و هر چه تنشن بالا باشه كنترل بيشتر هست كه البته راكت شما به شما اجازه تنشن كنترلي نميده و ٥٧ هنوز جزء پاوري ها محسوب ميشه و از ٥٨ به بالا نزديك به كنترلي مي شويم
البته راكت شما از نظر من راكت خوبي هست من با هاش بازي كردم
قدیمی 07-07-2012, 01:35 PM   #69
kamall
Junior Member

آواتار kamall

پستها: 12
سپاس: 39
در 11 پست 29 بار سپاسگزاری شده

سلام
در آخر من زه alu power big banger کشیدم . با تنشن 57-59 امیدوارم زه خوبی باشه .جون تا اونجائی فهمیدم جزو بهتریناست .
kamall آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی kamall به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2012, 10:28 AM   #70
mr.sam
Junior Member

آواتار mr.sam

پستها: 18
سپاس: 24
در 14 پست 28 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic Ivan Ljubicic Pete Sampras Andy Murray

دوستان من بازی بیشتر پاور هست به نظرتون چه زهی مناسبه منه>؟تا حالا head sonic pro , hurricane tour(babolat), luxilon original امتحان کردم ولی راضی نبودم ازشون زه هوریکین خوب بود ولی نه اونطور که مد نظره منه دوستان چه پیشنهادی دارن؟دوامه زه هم برام خیلی مهمه!
mr.sam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mr.sam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)