بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > تاریــخ تنیس

تاریــخ تنیس

مطالب و مقالات خواندنی درباره تاریخ تنیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-19-2013, 09:26 AM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض راجر فدرر: فقط شماره یک مهم است

گفت وگو با راجر فدرر برترین تنیسور جهان: فقط شماره یک مهم است

منبع: روزنامه اعتماد به تاریخ 24 شهریور ماه 1386

federer - etemaad.jpg

راجر فدرر بدون شک برترین تنیسور حال حاضر جهان به شمار می رود، هر چند که عده زیادی او را بهترین تنیسور تاریخ تنیس می دانند. او که امسال نیز سه گرنداسلم را تصاحب کرد با قهرمانی در اوپن امریکا برای چهارمین بار پیاپی دوازدهمین گرنداسلم را وارد ویترین افتخاراتش کرد. راجر اکنون تنها دو گرنداسلم با رکورد افسانه یی پیت سمپراس (قهرمانی در 14 گرنداسلم) فاصله دارد: آرزویی که دور از دسترس نیست و فدرر با دست یافتن به آن می تواند به بهترین تمام دوران تبدیل شود. متن زیر مصاحبه این ستاره 26 ساله با سایت رسمی اوپن امریکا است. تورنمنتی که فدرر در فینال آن نواک جوکوویچ صرب را شکست داد.

به نمایشت در بازی فینال چه نمره یی می دهی؟
فکر کنم بازی مال من بود. وقتی باید خوب بازی کنم، این کار را انجام می دهم. بدون شک در گذشته بازی های بهتری داشته ام، اما این بازی بزرگی بود و هر دوی ما فشار زیادی را تحمل می کردیم. هوا کمی باد داشت، ضمن اینکه حریف نیز تاثیر زیادی روی چگونگی بازی شما دارد. او در اوایل کار وضعیت سختی برایم به وجود آورد، هر چند که در کل از نمایشم راضی هستم.

می دانیم اولویت اصلی شما ویمبلدون است، اما در مقایسه با آن تورنمنت قهرمانی در یو اس اوپن چقدر برایت مهم بود؟
خب، از نظر من ویمبلدون همیشه شماره یک است، اما نیویورک (محل برگزاری یو اس اوپن) هم در سال های اخیر خیلی رشد کرده. به خصوص از سالی (2005) که آن فینال حساس را مقابل آغاسی برگزار کردم، علاقه ام به این تورنمنت بیشتر شده است. از نظر من یو اس اوپن دومین رقابت مهم بین کلیه تورنمنت ها است.

نواک گفته در تمامی امتیازهای سرنوشت ساز مضطرب بوده و دائم با خودش می گفته این اولین فینالم در یک گرنداسلم است. آیا تو در آن سوی تور هم چنین چیزی را احساس می کردی؟
خب، این کمی مسخره به نظر می رسد. چون من با او در مونترال هم بازی کردم و آنجا هم موقعیت مشابه بود. در آنجا هم من برای ست سرویس می زدم (5-6) و چهل بر صفر جلو بودم. این بار قضیه بر عکس شد و این من بودم که توانستم به بازی برگردم و او را بریک کنم. در مونترال من چند ضربه را از دست دادم و او چند ضربه عالی زد، اینجا قضایا دقیقاً برعکس رخ داد. هر چند که باید بگویم پیروزی در ست اول نقشی کلیدی در بردم داشت.

دیروز داویدنکو تو را خوش شانس خطاب کرده بود و امروز تعدادی از توپ هایت روی خط خورد و حریف هم یک ضربه اش میلیمتری به تور خورد. خوش شانسی؟
از بقیه بپرسید (می خندد). ببینید من همیشه گفته ام بعضی وقتها شما به کمی شانس نیاز دارید، اما فقط با شانس نمی توانید برنده شوید. اما من به خصوص در بازی های پنج ستی عقیده دارم شانس همیشه با یک طرف کمی بیشتر همراه است. شما می دانید که من بارها تنها روی یک امتیاز بازی کرده ام. چه کسی همیشه درست تصمیم می گیرد و چه کسی است که در امتیازهای سرنوشت ساز اصلاً اشتباه نمی کند.

فکر می کنی جوکوویچ این پتانسیل را دارد که برایت رقیبی طولانی مدت مانند نادال باشد؟
احتمالش زیاد است. راستش را بخواهید من همیشه از دست و پنجه نرم کردن با جوانان مبارزه طلب لذت می برم. این شاید بزرگ ترین انگیزه ام باشد. شکست دادن او در فینال چیزی است که موجب می شود احساس فوق العاده یی پیدا کنم (لبخند می زند) و اگر این رقابت طولانی شود عالی است.

در کنار عشقت به تنیس و علاقه یی که اخیراً به گلف پیدا کرده یی، میانه ات با فوتبال چطور است. جام ملت های اروپا سال آینده در کشورت برگزار می شود. چقدر به این رشته علاقه مندی؟
بله، در واقع فوتبال دومین ورزش مورد علاقه ام بعد از تنیس است و حتی بالاتر از گلف، چرا که من هرگز در جوانی گلف بازی نکرده ام، اما در جوانی عضو یک باشگاه بودم و در کنار دوستانم برای پیروزی در مسابقات تلاش می کردیم و جشن گلزنی همیشه عالی بود، هر چند که حضور در زمین در کنار 10 نفر دیگر به خودی خود جذاب است. افتخار می کنم که سوئیس میزبان رقابت های قهرمانی اروپا است و واقعاً امیدوارم بتوانم تعدادی از مسابقات را از نزدیک ببینم و امیدوارم میزبان خوبی باشیم.

جام دیویس در راه است. می توانی کمی راجع به وضعیت و حریفانت توضیح دهی؟
بله، ما باید مقابل جمهوری چک در پراگ بازی کنیم و واقعاً مشتاق رفتن به آنجا هستم، چرا که قبلاً به این کشور نرفته ام هر چند که نباید فراموش کنیم آنها تیم بسیار قدرتمندی دارند. این یک مرحله سخت و مهم برای تیم ما است. البته با استن واورینکا که خیلی خوب بازی می کند، وضعیت خوبی داریم، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم چه پیش می آید.

به نظر نمی رسد نواک جوکوویچ هنوز برای شماره یک شدن آماده باشد، اما فکر می کنی او بتواند جایگاه نادال به عنوان مرد شماره دو تنیس جهان را بگیرد؟
بله، فکر می کنم. باید رده بندی جهانی را چک کنم. نمی دانم اما به نظرم نادال هنوز شماره دو است، هر چند که احتمالاً فاصله کمتر شده است. این احتمالاً بستگی به این دارد که چه کسی فصل را بهتر به پایان می برد. در آخر مهم نیست چه کسی شماره دو یا شماره سه است. مهمتر از همه این است که چه کسی شماره یک است (لبخند می زند).

نسخه PDF این مطلب در فایل پیوست شده

فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf راجر فدرر فقط شماره يک مهم است.pdf (138.0 کیلو بایت, 12 نمایش)
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-20-2013, 01:02 AM   #2
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

فگر نميكنيد يكمي تاريخ انتشار روزنامه نا متناسبه با تاريخ درج مطلب در انجمن؟
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش