بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس زنان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-03-2009, 06:20 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation امیلی مورسمو شماره یک پیشین زنان جهان و دارنده دو عنوان گرنداسلم از دنیای تنیس خداحافظی کرد

امیلی مورسمو شماره یک پیشین زنان جهان و دارنده
دو عنوان گرنداسلم از دنیای تنیس خداحافظی کرد!!

قهرمان دو دوره گرنداسلم و دارنده رتبه افتخار آمیز اول جهان در جدول رنکینگ تنیس زنان
جهان روز پنجشنبه سوم دسامبر 2009 از دنیای حرفه ای تنیس اعلام بازنشستگی کرد.

این فرانسوی سی ساله قبل از اینکه بغض اش بترکد در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد
که این پایان کار او ست.

مورسمو در سپتامبر 2004 برای اولین بار به بالای جدول رنکینگ آمد و دو عنوان پرافتخار
گرنداسلم را در سال 2006 با موفقیت در استرالیا اوپن و ویمبلدون به دست آورد.

او بیست و پنج عنوان تورهای جهانی تنیس جهان موسوم به WTA و یک عنوان قهرمانی
Fed Cup را با تیم فرانسه در سال 2003 به دست آورد.

امیلی می گوید سه هدف را در زندگی ورزشی ام دنبال می کردم. اول شدن در جهان،
گرفتن یک گرند اسلم و بردن فد کاپ و الان همه آن عناوین را دارم. وقتی به گذشته
نگاه می کنم نه تنها احساس پشیمانی نمی کنم بلکه به خود می بالم!

این تنیس باز فرانسوی که از میانه ماه سپتامبر سال 2004 به مدت 5 هفته در صدر
رده بندی تنیس بازان حرفه ای زن جهان قرار داشت، در مسابقات ویمبلدون سال
2009 در دور چهارم مقابل دینارا سفینا شماره یک پیشین زنان از روسیه شکست خورد.

این ورزشکار 30 ساله به یک روزنامه ورزشی در فرانسه گفته است: "گاهی از خودم
می پرسم این چه کاری است که من مقابل جایگاه های نیمه خالی تماشاچیان
ایستاده ام و بازی می کنم."

"همیشه در پس ذهن ما چیزی هست که می پرسد آیا بهتر نیست کار را همین جا متوقف کنیم؟"

مورسمو بر خلاف فابریس سانتورو که مانند اکثر تنیسورهای حرفه ای، با شرکت تا پایان
فصل در مسابقات رسم دیرینه بازنشستگی تنیسورها در آخر فصل را ترجیح داد، تصمیم
گرفت پس از باخت در ویمبلدون امسال دیگر به میدان نرود.

به شخصه وقتی مصاحبه مطبوعاتی این تنیسور خوش استیل که بکهندهای یک دستی
زیبا و بازی لب تورش معرف حضور همگان هست را دیدم و شاهد اشک های او بودم،
بسیار متاثر شدم. خداحافظی در چنین شرایطی با دنیایی که سال های سال به آن
عشق ورزیده ای به سختی قابل تحمل است!

دوستان مثل همیشه ترجمه پر از اشکال بنده را بر کم سوادی و بی تجربگی من ببخشید

با سپاس

نقل قول:
Former world number one Mauresmo retires at 30
Thu Dec 3, 2009 9:58am EST

PARIS (Reuters) - Twice grand slam winner and former world number one Amelie Mauresmo announced her retirement on Thursday.

"I came here to announce the end of my career. I made this decision after careful consideration," the 30-year-old Frenchwoman told a news conference before bursting into tears.

"It was becoming tough mentally. What happened is I simply did not want to go training any more. My tennis life lasted 25 years, there were extraordinary things and tough moments."

Mauresmo first topped the rankings in September 2004 and clinched her two grand slam titles in 2006 when she won the Australian Open and Wimbledon.

She collected 25 WTA Tour singles crowns and won the Fed Cup with France in 2003.

"I had three main goals in my career, becoming world number one, claiming a grand slam title and a Fed Cup. I achieved all of them," said Mauresmo.

"When I look back I have no regret and great pride."

DIAMOND GAMES

Following her Antwerp Diamond Games victory in 2007, she took longer than expected to recover from an appendectomy and suffered a series of injuries.

Mauresmo spent a long time in the wilderness and thought about quitting before storming back to claim the Paris Open title in February 2009.

"I had some luck this year because I felt some emotions I had not felt in previous years," she said.

However, Mauresmo failed to keep up the momentum, losing to Russian Dinara Safina in the fourth round at Wimbledon in a match completed under the Center Court's new roof.

Serving at the start, she hit the first competitive shot under the roof in that match.

Mauresmo, who had one of the finest backhands on the tour, had not played since losing to Canada's Aleksandra Wozniak in the second round of the U.S. Open in September.

She ruled out the idea of a farewell season.

"I watched (compatriot) Fabrice (Santoro) do it and that is something that really does not appeal to me," said Mauresmo, the most successful French female player since Suzanne Lenglen in the 1910s and 1920s.

ویرایش توسط PowerVu : 12-03-2009 در ساعت 06:28 PM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-03-2009, 09:12 PM   #2
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

واقعا حیف شد... البته مورسمو اوائل سال هم اعلام کرد که به بازنشستگی فکر می کنه ولی فکر نمیکردم به این ناگهانی کنار بکشه!!!

هیچوقت بازیهای زیباش تو استرالیان اوپن 2006 رو فراموش نمی کنم آخرم کاری کرد که جاستین هنین وسط بازی کنار بکشه و با اون صورت عبوث خودش تو مراسم اهدای جام شرکت کنه...

البته اگه اشتباه نکنم مورسمو قبل از بردن اولین گرند اسلمش تونست سال 2005 مسابقات معتبر Year Ending Championships رو هم در آمریکا فتح کنه و کلا از نظر افتخارات هیچ چیز کم و کسر نداره!!! فقط کاش بیشتر میشد از تماشای تنیسش لذت برد.

بهر حال امیدوارم تصمیم درستی گرفته باشه و در زندگی جدیدش پس از بازیگری موفق باشه
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
امیلی،مورسمو،بازنشستگی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)