بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-16-2015, 06:15 PM   #331
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها
از نظر من، فدرر بهترين تنيسور مرد تاريخه و اين قابل كتمان نيست. در مورد آينده هم نميشه نظر داد و

فقط بايد منتظر بود.ولي آرزو و خواسته قلبي من اينه كه رافا يا نواك ركورد گرنداسلم هاي فدرر رو

بشكونن.

هنوز آدمایی پیدا میشند که در مورد کریر فدرر همچین حرفایی میزنند .

از اين جمله هم چيزي جز جزم باوري و خشك انديشي و تعصب و دگماتيست بودن شما ثابت

نميشه.

هر چيزي قابل شك و نقد هست. چرا نشه در مورد كرير يه تنيسور حرف زد؟
در مورد اون جمله ای که رنگی کردید دچار سوء تعبیر شدید . منظورم این نبود که هیچ کس نباید در مورد کریر فدرر هیچ حرفی بزنه . مشکل اینجاست که بعضیا در مورد مسائلی که قبلاً بارها و بارها توسط اکثریت کارشناسان مجرب بصورت کامل موشکافی شده ، نطراتی میدهند که کاملاً مخالف نظرات این کارشناسانه . تو این حالت دو چیز در مورد این آدما میشه زد :1)از روی غرض و تنفر حرف میزنند در حالی که حقیقت میدونند چیه 2) مشکل تو عقل و شعور دارند .

Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-16-2015, 06:42 PM   #332
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
در مجموع اون چيزي كه باعث شد اين باخت فدرر براي من بسيار شيرين تر از هميشه باشه فقط باختن فدرر نبود.

خب باختن هم يه روي سكه است. اما اين كه يه عده فكر مي كنند فقط يه تنيسور تو دنيا وجود داره به نام راجر

فدرر و قبل از فينال ميان تبريك ميگن و حتي يك اپسيلون احتمال برد نواك رو نميدن و نواكو مسخره ميكنن باعث

ميشه كه حال فدرري ها برام ديدني باشه بعد از باخت.

بريد تو مسابقه ستاره ميبينيد طرف نوشته 3-0 فدرر

بحث امسال هم نيستا. سال 2010 قبل از فينال شانگهاي همگي شور حسيني برداشته بودن و پشت هم

قهرماني فدرر رو تبريك گفتن. اما ماري چزوندشون.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdiii نمایش پست ها
شرمم میاد پست های تو رو جواب بدم .
تف به این فضای مجازی که به هر ... شخصیت مجازی داده .
پسر جان همین پست بی ارزشت نشون میده چند مرده حلاجی
نشون می ده حال و درونت را
حرفی برای گفتن نداری
چون تمام اعتقاد و بت پوشالیت در حال فروریختنه
به امید خدا با هر موفقیت آتی و محتمل نواک و شکستهای پیاپی و دردناک فدرر بیشتر تنبیه میشی
میفهمی تعصب به یک ورزشکار اصلا عقلانی و منطقی نیست

ویرایش توسط مسعود 289 : 07-16-2015 در ساعت 06:49 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-16-2015, 07:03 PM   #333
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
از نظر من، فدرر بهترين تنيسور مرد تاريخه و اين قابل كتمان نيست. در مورد آينده هم نميشه نظر داد و

فقط بايد منتظر بود.ولي آرزو و خواسته قلبي من اينه كه رافا يا نواك ركورد گرنداسلم هاي فدرر رو

بشكونن.

هنوز آدمایی پیدا میشند که در مورد کریر فدرر همچین حرفایی میزنند .

از اين جمله هم چيزي جز جزم باوري و خشك انديشي و تعصب و دگماتيست بودن شما ثابت

نميشه.

هر چيزي قابل شك و نقد هست. چرا نشه در مورد كرير يه تنيسور حرف زد؟
با عرض پوزش رضا
ولی یه بار که قبلا بحث شد گفتی اون زمانی که میگفتی فدرر بهترین تاریخ هست چیزی آن چنان زیاد از تنیس نمیدونستی و فدرر رو پر افتخارترین تنیسور تاریخ میدونی نه بهترین ولی الان که باز گفتی فدرر بهترین تنیسور مرد تاریخ هست که!!!!
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 07:30 PM   #334
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

قبل از هر چیز به این نکته اشاره کنم که یه سری از نکات زیر وابسته به اما و اکر هست و میتونه نادرست باشه!
1.یه سری دوستان به عملکرد فدرر توی دوران اوجش اشاره کردن که کاملا صحیح هم هست اما چند بار واسه فتح گرند اسلم رقیب اصلیشو از پیش رو برداشت؟؟؟ خب قاعدتا گفته میشه رافا ضعیف بوده که نمیتونسته به مرحله فینال برسه تا راجر شکستش بده اما واقعا همون رافای ضعیف رو راجر توی تمامی اون فینال ها میبرد؟؟؟ کافی بود رافا توی دوتاشون برنده میشد!
2. بد نیست به ویمبی 2007 اشاره کنم؛ بازی رافا توی فینال رو با بازیهای هفته اول اون مقایسه کنید؛
3. رافا اون زمان معمولا به گربه سیاهاش میباخت؛ جیمز بلیک، یوژنی، نلبندیان و فرر، چه بسا اگه این افراد رو شکست میداد بردن راجر هم دور از دسترس نبود
4. اشاره ای به فینال یو اس 2007 کنم، دو ست اول نواک چند تا ست پوینت رو به باد فنا داد؟؟؟ اگه دو ست اولو نواک میبرد چی میشد؟
5. یو اس اپن 2008؛ ماری جاده صاف کن! دوستان عزیز به نظرتون با اون روحیه راجر و باخت در ویمبی 2008، بردن رافا هم به همون اندازه واسش راحت بود؟؟
6. 12 تا از 14 گرند اسلم رافا با عبور کردن از اصلی ترین رقباش( نواک و راجر بوده) و فقط ویمبی و رولند 2010 از این قاعده مستثنی شده؛ راجر چند تاشو با عبور از رقبای اصلیش برده؟؟؟!!
راجر تنیسور بسیار بزرگ و خوبی هست اما از نظر بنده بهترین تاریخ نیست؛ اگر دوران اوج و شکوفایی هر 3نفر توی یه برهه زمانی یکسان بود و همین نتایج حاصل شده بود اون موقع من قبول داشتم که اون بهترین هست اما....
لذا مقایسه و انتخاب یک نفر به این راحتی ها نیست و خیلی سخته!

ویرایش توسط king of spin : 07-16-2015 در ساعت 07:38 PM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 08:48 PM   #335
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
با عرض پوزش رضا
ولی یه بار که قبلا بحث شد گفتی اون زمانی که میگفتی فدرر بهترین تاریخ هست چیزی آن چنان زیاد از تنیس نمیدونستی و فدرر رو پر افتخارترین تنیسور تاریخ میدونی نه بهترین ولی الان که باز گفتی فدرر بهترین تنیسور مرد تاریخ هست که!!!!
آره منظور من همون پر افتخارترين هست . پرافتخارترین تنیس باز مرد تاريخ طبق اعداد و ارقام.

براي اين كه بگيم بهترين تنيس باز تاريخ كيه مجبوريم همون پرافتخارترين رو بهترين بگيريم.چون

معيار ديگري نداريم.

خلاصه اين كه بيشترين گرند اسلم = بهترين

اين جبري هست.

رو اين مساله خيلي فكر كردم. در پايان يه سئوال از خودم پرسيدم:

رضا ، اگه ميگي فدرر بهترين تنيسور مرد تاريخ نيست ، پس كي هست؟

اما انصافا جوابي نداشتم.

در ورزش هاي المپيكي انفرادي، بالاترين دستاورد قابل دسترس،مدال طلاي المپيكه. در نتيجه ميان و فردي كه بيشترين طلاي المپيك رو داره بهترين تاريخ لقب

ميدن.

در تنيس، بالاترين دستاورد قابل دسترس، قهرماني در گرنداسلم هست. پس برنده بيشترين گرند اسلم، مقلب ميشه به بهترين تاريخ.

اما خب ممكنه واقعا از نظر فني در مقايسه با پيشينيان و آيندگان خود، بهترين تاريخ نبوده باشه.

ویرایش توسط delpotro : 07-16-2015 در ساعت 09:06 PM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-16-2015, 10:31 PM   #336
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
آره منظور من همون پر افتخارترين هست . پرافتخارترین تنیس باز مرد تاريخ طبق اعداد و ارقام.

براي اين كه بگيم بهترين تنيس باز تاريخ كيه مجبوريم همون پرافتخارترين رو بهترين بگيريم.چون

معيار ديگري نداريم.

خلاصه اين كه بيشترين گرند اسلم = بهترين

اين جبري هست.

رو اين مساله خيلي فكر كردم. در پايان يه سئوال از خودم پرسيدم:

رضا ، اگه ميگي فدرر بهترين تنيسور مرد تاريخ نيست ، پس كي هست؟

اما انصافا جوابي نداشتم.

در ورزش هاي المپيكي انفرادي، بالاترين دستاورد قابل دسترس،مدال طلاي المپيكه. در نتيجه ميان و فردي كه بيشترين طلاي المپيك رو داره بهترين تاريخ لقب

ميدن.

در تنيس، بالاترين دستاورد قابل دسترس، قهرماني در گرنداسلم هست. پس برنده بيشترين گرند اسلم، مقلب ميشه به بهترين تاريخ.

اما خب ممكنه واقعا از نظر فني در مقايسه با پيشينيان و آيندگان خود، بهترين تاريخ نبوده باشه.
اگر معیار بهترین تنیسور تاریخ تعداد گرند اسلم باشه به احتمال زیاد تا 3-4 سال دیگه راجر به رده سوم سقوط میکنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-17-2015, 10:46 AM   #337
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

یک پستی رو دیدم ، عجیب یاد داویدنکو افتادم . یادش بخیر
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-17-2015, 07:54 PM   #338
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها
این پست میتونه کاندید منطقی ترین پست سال بشه بخصوص اونجاش که میگه فدرر چون هد تو هدش از نادال عقب تره و توی رولند نزدش پس دیگه شرایط اسطوره شدن رو نداره .

در ضمن جالبه بدونید نادال هم دیگه شرایط اسطوره شدن رو نداره چون توی هد تو هد از داویدنکو عقب تره و دیگه هم فرصت جبران نداره . من واقعا نمیدونم نادال حالا که شرایط اسطوره شدن رو نداره دیگه چرا تنیس بازی میکنه ؟ مثل اینکه در جریان نیستا یکی از شرایط اسطوره شدن اینه که هد تو هد از کسی عقب نباشی ! نادال که یک تنیسور معمولی مثل داویدنکو رو توی هد تو هد عقب ننداخته چطور میتونه اسطوره بشه ؟

و از همه مهم تر نوواک راجر رو زده و فراتر از اسطورست و از اونجایی که استن نوواک رو توی استرالیا ( زمین اختصاصیش ) زده پس استن فرا فرا تر از اسطورست و از اونجا تری که گسکی استن رو در ویمبی زده پس گسکی فرا فرا فرا تر از اسطورست ، حالا هر کیم گسکی رو در گرند بعدی بزنه میتونه فرا فرا فرا فرا فرا تر از اسطوره لقب بگیره .

ها راستی اینو یادم رفت بگم ، از اونجایی که نوواک نادال رو در رولند زد پس دیگه نوواک سلطان سلطان خاک رس هست و از اونجایی هم که استن نوواک رو زد ، پس استن سلطان سلطان سلطان خاک رس شده .

من گفتم هر کی هد تو هد از یه تنیسور عقبه اسطوره نیست؟ اگه اشتباه نکنم رافا 8.6 از داویدنکو عقبه( حوصله سرچ کردن ندارم اگه اشتباه بود یه وقت گیر ندی به این آمار) ولی مثل راجر نیست هد تو هدش با رافا اینقدر افتضاح....

شما نیمخوای منظور بنده رو متوجه بشی. ای کاش بازی نواک و ماری تو رولند امسال 2روز طول نمیکشید ببینم باز واورینکا میتونست اینقدر وینر بزنه و بازی رو ببره؟؟؟؟

ترجیح میدم فعلا سکوت کنم تا زمان همه چیز رو مشخص کنه.....
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-17-2015, 11:45 PM   #339
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

اون پست من متاسفانه 2بار ارسال شد. مدیران این پست رو پاک کنند. مرسی.

ویرایش توسط Sorou$h : 07-18-2015 در ساعت 11:42 AM
قدیمی 07-17-2015, 11:46 PM   #340
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

بعد از اینکه نواک جوکوویچ در ویمبلدون موفق شد نهمین گرند اسلم دوران حرفه ای خود را بدست آورد ، گمانه پردازیهای زیادی درباره اینکه او چند گرند اسلم دیگر تا پایان دوران حرفه ای خود بدست خواهد اورد شروع شد.اکثرا اعتقاد دارند که این بازیکن صرب در حال حاضر برترین بازیکن دنیاست و البته بزرگترین رقبانش افول کرده اند و نسل بعدی تنیس هم هنوز چیز خاصی از خودشون نشون نداده اند.براد گیلبرت ، مربی آمریکائی و کارشناس شبکه ESPN یکی از کسانی است که بلافاصله بعد از فینال ویمبلدون بین جوکوویچ و فدرر در این رابطه می گوید :
" او در نظر من هنوز بازیکنی است که روند رو به رشدش ادامه خواهد داشت.راجر شرایط خودش را خوب حفظ کرده ، اما در بالاترین سطح دورانش نیست ، رافا شدیدا افول کرده و ماری البته به نوعی هست اما ثباتی نداره.از نظر من جوکوویچ در دو سال آینده ، از ده گرند اسلمی که وجود داره ، فکر میکنم حداقل پنج تاش رو برنده شه."
اما تاریخ می گوید که اینکار کار مشکلی است.فدرر وقتی به 28 سالگی رسید ، 15 گرند برده بود و بعد از ان فقط 2 گرند برده.پیت سمپراس وقتی 28 ساله شد ، 12 گرند برده بود و فقط بعد از ان 2 گرند برد.اما از طرفی فدرر شرایط دشواری در نظر با جوکوویچ بعد از رسیدن به سن 28 سالگی داشت.او با رقبانی مانند نادال و جوکوویچ در چهار پنج سال گذشته روبرو بوده است که از او جوانتر هم بودند.در حال حاضر راجر 34 ساله است و رافا در 29 سالگی بسر میبرد که شاید شرایط را برای نواک آسانتر هم بکند.دارن کاهیل دیگر کارشناس ESPN در اینباره می گوید :
" شما باید به نسلی که پشت سر نواک هستند هم نگاهی بیندازید.نسل پشت سر او ادمهای مانند میلوس رائونیچ ، دیمیتروف و نیشیکوری هستند که دارند خوب هم عمل می کنند و یه نسل دیگر بازیکنانی مثل کوریک ، کریوس و ... هستند که هیچکدوم از اونها واقعا چیز خیلی خاصی از خودشون نشون ندادند که به نظر بیاد میتونند چند تا جام رو از نواک بگیرند.بنابراین شکی در این نیست که به تعداد گرند اسلمهای نواک قطعا اضافه خواهد شد."
نادال وقتی 28 ساله شد ، 13 گرند داشت و بعد از اون فقط یکبار رولند گاروس رو برده است. عملکرد اخیر او بعضیها را به این فکر برده است که رافا گرند دیگری نخواهد برد.اندی ماری هم بعد از فینال ویمبلدون 2013 نشانی از سابق نداشته و در هشت بازی بعد از ان مقابل جوکوویچ شکست خورده است.با اینکه سمپراس و فدرر بعد از 28 سالگی در بردن گرند مشکل پیدا کردند ، اما شرایط این روزهای نواک و قدرتی که از خود نشان داده با هر دوی انها متفاوت است.مخصوصا که رقباهای اصلی او هم دیگر شرایط سابق را ندارند.در ضمن بازیکنانی هم بودند که بعد از 28 سالگی گرندهای زیادی بردند.آندره اغاسی چهار گرند اسلم بعد از 28 سالگی برد و دوتا از انها رو هم تازه بعد از 30 سالگی برنده شد.روی امرسون پنج گرند از 12 گرند اسلمش را بعد از 28 سالگی برنده شد و مهمتر از همه رود لاور در سال 1969 بعد از اینکه 30 ساله شد هر چهار گرند اسلم سال را برد. برای نواک هم مانند همه البته هیچ ضمانتی وجود ندارد ، اما اکثریت از او انتظار دارند که مانند سال 2011 که سه گرند اسلم سال رو برد ، امسال هم اینکار را انجام دهد و البته باید گفت که او با همه تلاشی که از خود نشان میدهد هنوز موفق به بردن رولند گاروس نشده است.این بازیکن صرب بین پنج مردی است که در طول تاریخ تنیس مورد احترام اکثریت است ، اما بواقع فقط زمان نشان خواهد داد که او چند گرند اسلم دیگر میتواند به نه گرند اسلم فعلی خود اضافه کند.

منبع : tennisnow.com

3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)