بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-01-2012, 02:33 PM   #211
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

پاکستان از میزبانی دیدار جام دیویس مقابل لبنان منع شد

فدراسیون بین المللی تنیس اعلام کرد به درخواست مجدد مسئولان پاکستانی در مورد میزبانی رقابتهای جام دیویس پاسخ منفی داده است. مسئولان تنیس پاکستان از ITF خواسته بودند تا میزبانی دیدار تیم این کشور مقابل لبنان در دسته دوم جام دیویس را به پاکستان واگذار کند اما فدراسیون بین المللی شرایط امنیتی را با وجود تعهد و تضمین مقامات پاکستانی قابل قبول ندانست.

بنابراین این مسابقه از 10 تا 12 فوریه در بیروت برگزار خواهد شد. این در حالیست که در ابتدا شهر لاهور میزبان معرفی شده بود و لبنانی ها هم اعتراضی به این میزبانی نکرده بودند. پاکستان از سال 2005 اجازه میزبانی هیچ یک از رقابتهای بین المللی تنیس را کسب نکرده است.

Reuters

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-02-2012, 01:16 AM   #212
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روش از تصميم ماري براي استخدام لندل تمجيد كرد.

توني روش،مربي سابق ايوان لندل

اندي ماري مي گويد كه ايوان لندل فرد مناسب براي هدايتش به سوي اولين عنوان گرنداسلم است.ماري روز شنبه اين مربي چك-آمريكايي را كه خود قبل از كسب اولين قهرماني گرنداسلمش در 5 فينال ناكام مانده بود استخدام كرد.ماري:”به نظرم اودر خيلي از موقعيت هايي كه من بوده ام،قرار داشته.پس مطمئنم از نظر روحي مي تواند به من كمك كند.”
ولي ماري گفت اين واقعيت كه لندل در گرنداسلم قهرمان شده در انتخابش تاثيري نداشته.
ماري:”توني نادال(مربي رافائل نادال)هرگز در گرنداسلم قهرمان نشد،پاول آناكن(مربي فدرر)و مارين وايدا(مربي جوكويچ)هم همينطور.پس به نظرم ربطي ندارد و تفاوتي هم ايجاد نمي كند.من با او درباره خيلي از بازيكنان برتر و نحوه شكست آن ها و نقاط ضعف و قوتشان و نحوه استفاده ازين نكات صحبت كردم و راضي هستم،پس مطمئنم از نظر فني هم به من كمك مي كند.او يكي از موفق ترين بازيكنان تاريخ است و بنابراين واضح است كه دانش و اطلاعات بالايي براي انتقال به من دارد.”
مربي استراليايي،توني روش(Tony Roche)كه قبلا لندل را در طول دوران بازيش هدايت كرده،به خبرنگاران گفت كه انتخاب ماري خيلي خوب بوده:”بايد بگويم كه اقدام اندي خيلي خوب بود،يك اقدام ويژه و خوب.هركسي كه ايوان را مي شناسد مي تواند به شما بگويد كه او چقدر مي تواند به اندي كمك كند.بازيكنان كمي در طول دوران بازيشان به سرسختي ايوان تمرين كرده و حرفه اي بوده اند.تمام چيزهايي كه حرفه بازيگريش بر اساس آن ها بوده،مثل تلاش سخت و دقت و وسواس در آمادگي و اجرا و توانايي تمركز براي ساعت هاي طولاني،به اندي منتقل خواهد شد.ايوان هميشه به دنبال برتري بود،حتي در كوچكترين مسائل،و الآن اين كار را براي اندي انجام مي دهد.”

سرنا به خاطر اتفاقات يو اس اپن پشيمان نيست.

سرنا ويليامز اين هفته در بريزبين براي اولين بار پس از شكست در برابر سامانتا استوزر در فينال آزاد آمريكا به ميدان مي رود.در جريان مسابقه فينال آزاد آمريكا،سرنا به خاطر نحوه قضاوت سرداور مسابقه به او توهين كرد و وي را “كينه اي” و “غيرجذاب از درون”خواند.
در بريزبين،سرنا به خبرنگاران گفت كه اين حادثه بيش از حد بزرگ شده:”صادقانه فكر مي كنم كه خيلي آرام صحبت كردم و لفظ بدي هم به كار نبردم.پس قصد ندارم كه توجيه كنم و حرف هايي مثل اين بزنم كه وقتي احساساتي مي شوي اين اتفاق پيش مي آيد و من بازيكن و آدم احساساتي هستم،اوه خداي من!ولي آره،اينگونه بود.خيلي خوب بود...من هميشه مثل خودم خواهم بود و اين بدان معنيست كه 200 درصد تلاشم را مي كنم و عاشق اين هستم و به نظرم مردم مي توانند به اين واقعيت كه من همه چيزم را در بازي قرار مي دهم احترام بگذارند.”
ويليامز كه به دليل مصدوميت نتوانست از عنوان قهرمانيش در آزاد استراليا 2011 دفاع كند،اضافه كرد:”هدف امسال من رفتن به جاهايي است كه قبلا نرفته ام”و گفت كه با آمادگي بدني بالايي پا به فصل جديد گذاشته.”معمولا من خيلي روي فرم باقي نمي مانم ولي امسال تصميم گرفتم كه در تعطيلات كمي بيشتر فرم خود را حفظ كنم و به همين خاطر نيازي به كار زياد براي بازگشت به مسابقات نداشتم.”

لي:عكس گرفتن زياد بر بازيم تاثير گذاشته.

لي نا،قهرمان مسابقات رولندگاروس،اعتراف كرد كه چهره جديد و مشهور او پس از قهرماني در پاريس،بر بازيش تاثير گذاشته.لي:”بعد از مسابقات آزاد فرانسه زندگي من تغيير كرد.اگر به جايي براي شركت در تورنومنت بروم،مردم بيشتري مرا مي شناسند.من فقط بر روي عكس گرفتن[با مردم]تمركز مي كنم.بعد از يك قهرماني مهم،به دست آوردن تمركز خيلي سخت است.عكس گرفتن هاي خيلي زياد...[ولي]تعطيلات خوبي در مونيخ داشتم و آماده بازگشت هستم.”
لي بعد از اولين قهرماني گرنداسلم،فقط 7 بازي از 16 بازي خود را با پيروزي به پايان برد و از مربيش مايكل مورتِنسِن(Michael Mortenson)جدا شد.همسرش،جيانگ شان(Jiang Shan)،مجددا به عنوان مربي اصليش با او كار مي كند.لي مي گويد كه آن ها در طول جلسات تمرين باهم مشاجره مي كنند.
“اين بد است،ما هميشه دعوا مي كنيم.خيلي سخت است،او هميشه به من مي گويد’پاهايت را تكان بده،پاهايت را تكان بده!’ و من با خود فكر مي كنم’چرا سر من داد مي كشي؟’ لي به شوخي گفت كه فقط روزي 2 ساعت به حرف هاي همسرش گوش مي دهد.”من به او گفته ام،’وقتي در زمين هستم،به حرفايت گوش مي دهم.وقتي از زمين خارج مي شويم،تو بايد به من گوش دهي.’”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-03-2012, 02:27 AM   #213
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال وزن راكتش را اضافه كرد.

رافائل نادال راكت خود را به نوع سنگين تر تغيير داده تا بتواند سرعت سرويس هايش را بيشتر كند.به نظر مي رسد كه او هنوز با راكت فصل قبل خود(Babolat AeroPro Drive)بازي مي كند.در گذشته چند بازيكن برتر ديگر پس از اينكه قوي تر و مسن تر شدند از راكت هاي سنگين تر استفاده كرده اند.
نادال در جمع خبرنگاران:”من مجبور بودم كه اين تغيير را انجام دهم حتي اگر در ابتدا بهتر نشوم.ما اين تصميم را گرفتيم تا در آينده به من كمك كند.احتمالا در ابتدا كمي به بازيم لطمه مي زند.آيا اينكه در ابتداي فصل اين كار را انجام دادم مخاطره كردن نيست؟بله ولي بازهم بهترين زمان ممكن براي تغيير است.اگر حالا نه،پس چه موقع؟”

فدرر به دنبال برتري زود هنگام در فصل جديد.

فدرر در كنفرانس مطبوعاتي قبل از آغاز مسابقات دوحه

راجر فدرر كه فصل جديد را اين هفته و در دوحه آغاز مي كند،مي گويد كه دو ماه ابتدايي فصل 2012 برايش حياتي خواهد بود.فدرر در مسابقات دوحه 2011 قهرمان شد و پس از آن به نيمه نهايي مسابقات آزاد استراليا رسيد و از نواك جوكويچ شكست خورد.
فدرر:”من واقعا اميدوارم كه از همين ابتداي فصل راه خود را پيدا كنم تا بتوانم در ادامه فصل موفق باشم مخصوصا در طول مسابقات رولندگاروس،ويمبلدون،المپيك و آزاد آمريكا كه به تلاش بيشتري نياز است.اين چند تورنومنت مهم ترين قسمت فصل خواهند بود.”

كويتوا،نزديك به صدر رنكينگ ولي دور از حواشي آن.

شماره 2 رنكينگ زنان،پترا كويتوا،تلاش مي كند تا كمتر درباره شانس خود براي كسب رتبه اول رنكينگ صحبت كند.كويتوا فقط 115 امتياز با ووزنياكي صدرنشين فاصله دارد و تا پايان مسابقات آزاد استراليا(جايي كه سال گذشته به ¼ نهايي آن رسيد)بايد از 880 امتياز دفاع كند.بازيكن اهل جمهوري چك،سال گذشته در مسابقات بريزبين قهرمان شد ولي امسال به جاي دفاع از عنوان قهرمانيش،تصميم گرفت كه در مسابقات نمايشي جام هاپمن شركت كند.
ووزنياكي كه به نيمه نهايي استراليا در سال گذشته رسيد،بايد از 900 امتياز در ملبورن دفاع كند.او هم مانند كويتوا در جام هاپمن شركت كرده ولي هردو آن ها در تورنومنت هفته آينده در سيدني شركت خواهند كرد،جايي كه اگر كويتوا قهرمان شود،رنكينگ 1 را برايش به ارمغان مي آورد.
كويتوا:”كارولين عالي بازي مي كند و قطعا مي تواند در چند گرنداسلم قهرمان شود.به نظرم در حال حاضر راه بازيكنان زن براي صعود به رتبه هاي بالاتر باز است.سال گذشته چهار قهرمان مختلف در چهار گرنداسلم داشتيم،پس به نظرم فقط به من بستگي ندارد بلكه به همه.اين ديوانه كننده است كه باز اين سوال پرسيده شود[درباره كسب رتبه 1 رنكينگ] و مي دانم كه اين موضوع براي شما مهم است ولي براي من خيلي تفاوتي نمي كند و فقط مي خواهم در زمين بازي كنم و لذت ببرم.”

سرنا:اين روزها عاشق تنيس نيستم.

بعد از انجام اولين مسابقه اش پس از قينال گرنداسلم آمريكا در سال گذشته،سرنا ويليامز به خبرنگاران حاضر در بريزبين گفت كه اين روزها تنيس برايش جذابيتي ندارد.
ويليامز:”منظورم اينست كه اين روزها عاشق تنيس نيستم،ولي الآن اينجا هستم و نمي توانم بدون آن زندگي كنم.پس هنوز هستم و به اين زودي هم جايي نمي روم.اين بدين معني نيست كه عشق به تنيس را از دست داده ام،در واقع هيچ وقت به ورزش علاقه مند نبوده ام و هيچ وقت هم نفهميدم كه چگونه شد كه ورزشكار شدم.من از تمرين كردم خوشم نمي آيد،به هر كاري كه به تلاش بدني هم مربوط شود علاقه ندارم.”
پدر و مربي سرنا،ريچارد،از زماني كه سرنا به مهد كودك مي رفت به او تنيس آموخت.او چندين تفريح و سرگرمي خارج از زمين تنيس مانند مُد،بازيگري و داشتن قسمت كوچكي از سهام تيم فوتبال آمريكايي Miami Dolphins دارد.قهرمان 13 دوره مسابقات گرنداسلم اضافه كرد كه به دليل خستگي طول تابستان،تصميم به كناره گيري از مسابقات پاييز فصل قبل كرد.
سرنا:”صادقانه صحبت مي كنم،منظورم اينست كه آسيا خيلي دور است و من خسته بودم.”
او اضافه كرد كه خواهر بزرگترش ونوس،كه مدتيست از بيماري رنج مي كشد در حال بهبودي است.حضور ونوس در مسابقات آزاد استراليا در ابهام است.”او بهتر شده،در واقع خيلي بهتر از گذشته شده.”
سرنا كه نتوانست از قهرمانيش در گرنداسلم استراليا در سال گذشته دفاع كند،گفت كه هنوز انگيزه دارد ولي امسال در تورنومنت هاي زيادي شركت نخواهد كرد.”به نظرم مهم ترين قسمت بازيم انگيزه است،نه مهارت يا چيز ديگر.تا وقتي كه انگيزه وجود داشته باشد،همه چيز به خوبي پيش مي رود.من در تورنومنت هاي زيادي شركت نمي كنم.فقط مي خواهم به كارهاي ديگر بپردازم و به نظرم اين به بالا رفتن انگيزه ام كمك مي كند.”
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-04-2012, 12:40 AM   #214
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر:درد و رنج مي تواند براي بازي خوب باشد.

راجر فدرر مي گويد كه ياد گرفتن روش مقابله با مصدوميت و شكست،بخش لازم در فرايند يادگيري و پيشرفت يك بازيكن است.
فدرر:”من هيچ وقت در مواقعي مثل اين نگران نشده ام كه نمي توانم براي يك فصل كامل دوام بياورم،چون به نظرم درست و دقيق برنامه ريزي مي كنم،پس من انتظارات خودم را مديريت مي كنم.گاهي اوقات شما از لحظات سخت عبور مي كنيد.اين هم يك قسمت از يك بازيكن خوب است كه بتواند به آن توجه نكند و بازي خود را انجام دهد.من به شما قول مي دهم كه سختي هاي زيادي در دوران بازي خود داشته ام ولي با اين وجود به بازي كردن ادامه دادم.”
نفر سوم رده بندي تنيس مردان اضافه كرد كه قهرماني در سه تورنومنت پياپي در پايان فصل گذشته مهم بوده.
فدرر:”به مقداري سازگاري و تنظيم نياز است،ولي شما قطعا مي توانيد از اعتماد به نفس فصل گذشته استفاده كنيد و راه خود را ادامه دهيد چون در شرايط ذهني خوبي هستيد.شما باور داريد كه همه كارها را درست در زمين انجام مي دهيد.شما به خود شك نداريد.بعضي اوقات اعتماد به نفس بخش عظيمي از زندگي ما به عنوان بازيكن تنيس است.من براي يك فصل خوب آماده ام.”

لندل:مربي گري ماري،مثل فيلم 'Groundhog Day' است.

ايوان لندل به نشريه Scotsman گفته كه مي داند چگونه بايد به اندي ماري كمك كند تا در گرنداسلم قهرمان شود.لندل از شروع اين هفته به عنوان مربي جدبد ماري كار مي كند.
لندل كه خود در 5 فينال اولش در گرنداسلم ها شكست خورد تا بالاخره توانست قهرمان شود،گفت:”اين براي من مانند فيلم Groundhog Day' است،من قبلا در اين موقعيت بوده ام.من همين بازيكن بودم،كسي كه به كمك نياز داشت،شرايط دقيقا مانند قبل زماني است كه توني روش را به عنوان مربي انتخاب كردم.پس از آن،دوران بازي من تغيير كرد.چه چيزي مرا درباره اين همكاري هيجان زده مي كند؟بيش از هر چيز،اينكه بهترين زوج براي همكاري هستيم.”

لي:من وقتي براي تلف كردن ندارم.

قهرمان مسابقات رولندگاروس،لي نا كه در نيمه دوم فصل 2011 نتايج خوبي كسب نكرد،مي گويد كه بايد در اواخر دوران بازيش بيشتر تمركز كند.
لي:”من ديگر جوان نيستم و وقتي براي تلف كردن ندارم.من بايد بر روي هر ثانيه از هر تورنومنتي كه بازي مي كنم تمركز كنم تا بهترين استفاده را از زمان باقي مانده بكنم.به همين خاطر بود كه در مونيخ[براي يك ماه تمرين] ماندم...تا بدنم را سالم و قوي كنم.كار سختي بود،6 ساعت تمرين روزانه،2-3 ساعت در زمين تنيس ولي بيشتر تمرين بدنسازي بود چون مي خواستم در طول تمام فصل سالم باشم.من در گذشته مصدوميت زانو و كمر داشته ام و نمي خواهم كه باز به سراغم بيايند.در حال حاضر بدنم در شرايط خوبي است و نمي توانم بگويم كه چند سال طول مي كشد تا بازنشسته شوم.حالا مي توانم فكر كنم كه به خوبي نيمه اول فصل 2011 بازي كنم يا حتي شايد در 2012 بهتر هم بازي كردم.”
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-05-2012, 12:08 PM   #215
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شاراپوا سهميه وايلد كارد تورنومنت هوبارت را قبول نكرد.

به گزارشTENNIS.com،ماريا شاراپوا از سهميه وايلد كارد براي شركت در تورنومنت هفته آينده هوبارت استراليا استفاده نخواهد كرد.او از رقابت هاي اين هفته بريزبين به دليل آسيب ديدگي مچ پاي چپ كه از فصل قبل و در توكيو برايش مشكل ساز شده كنار كشيد.شاراپوا در ملبورن و در حال تمرين براي شركت در مسابقات آزاد استراليا،اولين گرنداسلم فصل جديد است،جايي كه در سال 2008 به عنوان قهرماني دست يافت.

نادال نگراني ها درباره مصدوميتش را كم كرد.

رافائل نادال گفت كه به نظر مي رسد شانه آسيب ديده اش در حال بهبودي است.او گفت:”شانه من خوب است،در ابتداي تمرين كمي مشكل حس كردم ولي پس از 3-4 دقيقه،وقتي كه بدنم گرم شد،احساس كردم كه در وضعيت خوبيست.شانه ام به روزهايي مانند امروز نياز دارد تا قدرتش را به دست آورد.”

سرنا اميدوار،ولي نامطمئن براي شركت در استراليا

سرنا ويليامز كه از تورنومنت بريزبين به دليل پيچ خوردگي مچ پا كنار كشيد،شركت كردنش در آزاد استراليا را نامعلوم دانست.
سرنا گفت:”من به بيمارستان رفتم و مشخص شد كه مچ پاي چپم پيخ خورده و نبايد با آن بازي كنم.من چند روز استراحت خواهم كرد،نه براي مدت طولاني و خواهم ديد كه چگونه پيش مي رود.من هنوز به شركت در آزاد استراليا اميدورام.اين يك پايان غير منتظره در اين تورنومنت بود.”
سرنا كه در مسابقه خود مقابل بويانا يوانوفسكي مصدوم شد،اعتراف كرد كه:“من از يك آتل براي زانويم استفاده مي كردم كه امروز آن را نپوشيدم.”

كورت:ووزنياكي در سال 2012 گرنداسلم مي برد.

مارگارت كورت،اسطوره سابق تنيس زنان استراليا و قهرمان 23 دوره مسابقات گرنداسلم،مي گويد كه كارولين ووزنياكي به ناكامي هايش در گرنداسلم ها پايان خواهد داد.
كورت:”من به كارولين مي گويم،اگر تو مي تواني آن ها را در ديگر تورنومنت ها شكست دهي،دليلي وجود ندارد كه نتواني در گرنداسلم ها اين كار را كني.به نظرم شما كمي به اين فكر مي افتيد كه’من تا به حال گرنداسلم نبرده ام’ولي ذهن يك ميدان جنگ است و او بايد اين افكار منفي را كنار بگذارد.او نبايد به شكست هاي گذشته فكر كند.او تمام اين بازيكنان را شكست داده و فكر مي كنم كه مي تواند امسال موفق شود.اگر به قهرمانان 4 گرنداسلم فصل گذشته نگاه كنيد،مي بينيد كه 4 بازيكن مختلف بوده اند و به اين معنيست كه هر بازيكن برتري قادر به قهرمانيست.”
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 01:00 AM   #216
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

زندگي نامه نويس فدرر:راجر مصدوميت كمر دارد.

نويسنده زندگي نامه راجر فدرر،رِنه استافر(Renee Stauffer) سويسي در توييتر خود اعلام كرده كه فدرر از ناحيه كمر مصدوم است.فدرر در دوحه گفت:”من مطمئن نبودم كه بتوانم در برابر آندرياس سپي بازي كنم،اين مشكل در دور دوم و در بازي با گرگا زمليا به وجود آمد.”فدرر در ادامه اضافه كرد كه”خوشبختانه فقط يك مشكل عضلاني است.”

كيهيل:لندل،شخصيت ماري را بهتر خواهد كرد.

دارن كيهيل،مربي و مفسر استراليايي

دارِن كِيهيل(Darren Cahill) به نشريه London Times گفته كه اميدوارست هنوز بتواند به اندي ماري مشاوره دهد،ولي در كار ايوان لندل دخالت نخواهد كرد.كيهيل با تيم پيشرفت بازيكن شركت آديداس همكاري مي كند و در طول فصل گذشته به ماري(يكي از بازيكنان آديداس)مشاوره مي داد.
كيهيل:”حضور يك شخصيت خوب مانند ايوان در كنار اندي مهم است.وقت آن رسيده كه آن ها يكديگر را بشناسند.من ماه گذشته در اولين ملاقات آن ها در ميامي حاضر بودم.ما سه ساعت درباره تنيس صحبت كرديم و به نظرم ايوان الهام بخش بود.اينكه او قبلا مربي گري نكرده بي ربط است.او تنيس را مي فهمد و راهي كه در دوران بازي خود رفته يك محك براي يك ورزشكار حرفه اي بوده.هيچ كس نمي داند كه شخصيت آن ها چگونه خواهد شد،ولي من در اين باره مطمئنم كه در پايان اين همكاري،چه 6 ماه باش و چه 6 سال،اندي بازيكن و شخصيت بهتري خواهد بود.”

گايدوسوا قبل از شكست سنگينش عصب كشي دندان انجام داده بود.

تنيسور استراليايي،يارميلا گايدوسوا اعتراف كرده كه يكي از دلايل شكست 6-0, 6-0 در برابر ماريون بارتولي در مسابقات جام هاپمن اين بوده كه روز قبل از بازي عمل عصب كشي دندان انجام داده است.او به خبرنگاران گفت:”چيزي كه من آموختم اينست كه روزهاي كاري بدي وجود دارند و شما نبايد روز قبل مسابقه به دندانپزشكي برويد.واضح است كه من مورد مداواي پزشكي بودم ولي اين نبايد چيزي از بازي باورنكردني ماريون كم كند و اينكه در هر حال من را شكست مي داد.”
در خبري ديگر،ليتون هيويت اعلام كرده كه آماده است و شست پايش با وجود مصدوميت در حال بهبود است.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 02:17 PM   #217
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

تغییرات جدید در فصل 2012

wawrinkayonex.jpg

اِستنیسلاس واورینکا، شماره نه سابق جهان،
در فصل 2012 لباس و راکت خود را به Yonex تغییر داده است.
شماره دو سوئیس قبلا از راکت HEAD
و لباس Lacoste استفاده می کرد . واورینکا هم اکنون در تورنمنت چنای هند شرکت می کند .

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2012, 02:26 AM   #218
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مربي:كلايسترز براي استراليا آماده خواهد بود.

مصدوميت كيم كلايسترز در بريزبين كشيدگي ران تشخيص داده شده و بنابراين او قادر خواهد بود در مسابقات آزاد استراليا حاضر شود.اين را مربيش كارل مِس(Carl Maes) به نشريه The Age گفت.مدافع عنوان قهرماني اولين گرنداسلم فصل،در ابتداي ست دوم مسابقه نيمه نهايي بريزبين برابر دنيلا هانتوكوا به خاطر مصدوميت كناره گيري كرد.
مس گفت:”كيم براي چند روز استراحت خواهد كرد و مداواي متمركز دريافت خواهد كرد و شركت كردنش در ملبورن در خطر نيست.”

فيش و ديميتروف توسط سرداور از هم جدا شدند.

ماردي فيش و گريگور ديميتروف در حال صحبت با سرداور مسابقات جام هاپمن

ماردي فيش آمريكايي و گريگور ديميتروف بلغاري پس از درگيري در يكي از وقت هاي استراحت بازيشان در جام هاپمن،توسط سرداور مسابقات از هم جدا شدند.به گزارش Reuters، اين دو در طول مسابقه انفرادي و مختلط دوبل كه در نهايت بلغارستان 2-1 پيروز شد به هم توهين كردند.
ديميتروف در يك بازي يك طرفه 6-2, 6-1 فيش را شكست داد و در ادامه با همراهي پيرونكوا، زوج فيش و متك سندز را در مسابقه مختلط مغلوب كرد.گفته شده كه در خلال مسابقه مختلط، فيش با توپ به ديميتروف ضربه زده و در تعويض زمين بعدي و در حالي كه ديميتروف نشسته بوده،به سمت صندلي او رفته.سرداور مسابقه مجبور به جدا كردن آن ها شده.هنوز مشخص نيست كه فيش به چه دليل ناراحت بوده.همچنين فيش در طول مسابقه هم به دليل پرتاب آب دهان به سمت طرفداران بلغاري از داور اخطار گرفت.
ديميتروف به خبرنگاران گفت:”اگر كار اشتباهي انجام داده ام،متاسفم.من در رختكن هم مجددا از او عذرخواهي خواهم كرد ولي نمي خواهم بيشتر ازين حرفي بزنم.”
در يكي از اظهار نظرها در اين باره،پت كش، تنيس باز سابق استراليايي و يكي از گزارشگران مسابقات گفته كه غرور فيش باعث اين رفتارش شده.
كش گفت:”شما اين اتفاق را خيلي نمي بينيد،رخ به رخ شدن در زمين تنيس.ماردي به وضوح اين هفته در سطح خوب بازيش نبود،او خيلي بد بازي كرد و توسط بازيكن جوان تر درهم كوبيده شد.
در ميان صحبت هايشان من توانستم لب خواني كنم.دقيقا نمي دانم چه اتفاقي افتاد ولي به نظر مي رسيد كه گريگور به ماردي مي گفت:’من چه كار اشتباهي كردم؟من كاري نكرده ام.من فقط سعي مي كنم كمي از بازي لذت ببرم و تو به من حمله مي كني،براي چه؟’”
فيش بعد از مسابقه صحبتي نكرد و حتي در توييتر خود توضيحي نداد.در جواب يك روزنامه نگار كه اطلاعات بيشتري از او خواسته بود،فيش گفت:”هيچ چيز خاصي وجود ندارد،او يك استعداد عاليست و در آينده بازيكن خوبي خواهد شد.”

دل پوترو در مقابل آلمان غايب خواهد بود.

به گزارشLa Nacion reports، خوان مارتين دل پوترو تصميم گرفته كه در مسابقه دور اول جام ديويس در برابر آلمان حاضر نشود.اين مسابقات بر روي خاك رس داخل سالن برگزار مي شود.
مربي دل پوترو،فرانكو داوين(Franco Davin) گفته كه تصميم آن ها بر اساس زمان بندي مسابقات سال بوده و او نمي خواهد كه بازيكن آرژانتيني خيلي سريع بين سطح هارد ملبورن به خاك داخل سالن آلمان و مجددا به زمين هاي هارد داخل سالن اروپا انتقال پيدا كند.داوين گفت:”اين تصميم سختي بود ولي ما چيزهاي زيادي را در نظر گرفتيم.آلمان سطح كندي را براي بازي انتخاب كرده كه براي خوان مشكل است.مربي جام ديويس آلمان در فينال سويا حاضر بود و به خوبي اين نكته را دريافت.وضعيت جسماني خوان بنياديست.اينكه يك روز بر روي خاك بازي كند و روز بعد بر روي سيمان ريسك زيادي به همراه خواهد داشت،مهم تر اينكه پس از آن 7 هفته پياپي بازي خواهد كرد،از روتردام تا ميامي.”

چيليچ از آزاد استراليا كنار كشيد.

مارين چيليچ كروات به دليل مصدوميت زانو از مسابقات آزاد استراليا كنار كشيد.مدير مسابقات گفت:”لحظاتي پيش از چيليچ شنيدم كه در تورنومنت حاضر نخواهد شد چون مصدوميت زانويش هنوز كامل بهبود نيافته است.”
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-09-2012, 02:12 AM   #219
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

حضور ونوس در ملبورن كماكان نامشخص

ونوس ويليامز هنوز تصميم قطعي براي شركت يا عدم شركت در مسابقات آزاد استراليا نگرفته است.ويليامز قبلا از تورنومنت اين هفته در اوكلند انصراف داده بود.بازيكن 31 ساله از دور دوم آزاد آمريكا سال گذشته تا به حال در هيچ بازي رسمي شركت نكرده است.پس از آن مشخص شد كه او به نوعي بيماري ضعف ايمني در بدن به نام سندرم شوگرن مبتلاست.ويليامز تصميم نهايي را در چند روز آينده خواهد گرفت.

ماري:3 نفر بزرگ براي استراليا آماده خواهند بود.

اندي ماري انتظار دارد كه فدرر، نادال و جوكويچ كه ملقب به 3 نفر بزرگ هستند براي رقابت هاي آزاد استراليا آماده باشند.راجر فدرر مصدوميت كمر دارد، شانه رافائل نادال كمي برايش مشكل ساز شده و نواك جوكويچ هم در اواخر فصل گذشته مشكل مشابه نادال را داشت.
ماري:”قبل از آزاد آمريكا، رافا خوب بازي نمي كرد، راجر درد شانه داشت و نواك خوب بازي نمي كرد.ولي هميشه بازيكنان يكساني در نيمه نهايي و فينال گرنداسلم ها هستند.راجر قطعا خوب خواهد شد، مثل نواك بعد از آمريكا.خيلي از اوقات شما مي توانيد پيشگيري و احتياط كنيد، دو هفته قبل از گرنداسلم، اين عاديست.رافا معمولا در هفته ابتدايي فصل خوب بازي نمي كند.همه آن ها در استراليا بهترين تنيسشان را بازي خواهند كرد چون جاييست كه براي انجام اين كار برنامه ريزي كرده اند.من هم از آن ها متفاوت نيستم.”
ماري كه به تازگي ايوان لندل را به عنوان مربي به خدمت گرفته، اضافه كرد:”من سال به سال پيش مي روم.تجربه بيشتري دارم.به نظرم چند قسمت بازيم را بهبود بخشيده ام.بازهم ممكن است خيلي خوب بازي كنم ولي در دور دوم يا سوم شكست بخورم، گاهي اوقات تنيس اينگونه است.همينطور مي توانم خيلي خوب بازي كنم و قهرمان شوم.اگر كسي خيلي خوب بازي كند، مي تواند مرا شكست دهد.اگر مانند هفته گذشته بازي كنم، به خودم شانس مي دهم.”

دل پوترو:جوكويچ از عقب مورد هدف قرار گرفته

خوان مارتين دل پوترو به خبرنگاران حاضر در سيدني گفت كه مرد شماره 1 تنيس، نواك جوكويچ از سوي حريفانش مورد هدف قرار گرفته شده است.
دل پوترو:”به نظرم راجر و رافا به سختي در تعقيب نواك خواهند بود تا نگذارند فصل گذشته تكرار شود.تكرار كاري كه نواك انجام داد برايش خيلي سخت است.به نظرم اگر بازيكن ديگري بخواهد اين كار را انجام دهد، راجر، رافا يا نواك خواهد بود.”
دل پوترو كه در مسابقات اين هفته سيدني سيد اول خواهد بود، گفت كه پس از تعطيلات كوتاه بين فصل حس خوبي دارد.بازيكن آرژانتيني دو بازي نزديك را به نادال و فرر در فينال جام ديويس واگذار كرده بود.
او ادامه داد:”اگر سالم بمانم، به نظرم شانس زيادي براي كسب بردهاي زياد در اين فصل دارم.مصدوميت هاي كمر و مچ از بين رفته اند.من دوباره به 10 نفر برتر نزديك شده ام و مي خواهم آنجا در كنار نامداران تنيس قرار بگيرم.من هدف هاي زيادي در اين فصل دارم.مي خواهم مانند آن سال هاي خوب گذشته بازي كنم.”

ايوانويچ عقيده دارد كه شانسش در ملبورن خوب است.

با وجود دو شكست در سه بازي نخست فصل، شماره 1 پيشين تنيس زنان، آنا ايوانويچ باور دارد كه هنوز شانس قهرماني در آزاد استراليا را دارد.ايوانويچ كه در فصل 2008 به فبنال اين مسابقات رسيد و به ماريا شاراپوا باخت، امروز و در دور اول تورنومنت سيدني بازي را 7-6(5), 6-2 به لوسي سافاروا واگذار كرد.
او گفت:”به نظرم هنوز بازيم خوب است، من شكست خوردم ولي اين به من زمان مي دهد تا به ملبورن بروم و بر روي چند چيز مختلف كار كنم.تعطيلات خوبي داشتم و مي خواهم سعي كنم آن را ادامه دهم.خيلي خوب است كه خيلي زود نتيجه دلخواه را بگيري ولي اين فرايند گاهي اوقات زمان مي برد.”

ووزنياكي:واگذار كردن رنكينگ 1 به كويتوا برايم مهم نيست.

نفر اول تنيس زنان،كارولين ووزنياكي مي گويد كه مي داند پترا كويتوا با قهرماني در تورنومنت اين هفته سيدني مي تواند رنكينگ 1 را از او بگيرد.
او به خبرنگاران گفت:”خيلي مهم نيست، صادقانه مي گويم، به اين موضوع فكر نمي كنم.من بهترين كار ممكن را انجام مي دهم و آن تنيس بازي كردن است.من از موقعيتي كه دارم لذت مي برم.هردو ما از چيزهاي خاصي در جواني لذت برده ايم.پترا در ويمبلدون قهرمان شده و من براي 64 هفته در صدر رنكينگ بود ام و به نظرم اين يك موفقيت بزرگ است.رسيدن به اين رنكينگ هميشه يك روياست و من به تمركز بر روي بازيم ادامه خواهم داد.اين همه چيز در اين باره است.”
تنيسور مرد هموطن كويتوا، توماس برديچ، باور دارد كه اين اتفاق به زودي خواهد افتاد:”به نظرم او به زودي به رنك 1 مي رسد.به نظرم سطح بازيش خيلي بالاست...و فقط يك گام خيلي خيلي كوچك با آن فاصله دارد.”

كوئري از جوكويچ الهام گرفته است.

سم كوئري كه در اواخر ماه سپتامبر گذشته پس از مصدوميت آرنج به مسابقات بازگشت و در حال حاضر در رتبه 93 رنكينگ قرار دارد، به نشريه New Zealand Herald گفت كه از نفر اول تنيس مردان، نواك جوكويچ الهام گرفته است.
كوئري:”او باورنكردني بوده، اينكه بازيكني را ببينيد كه چنين كاري را انجام دهد[قهرماني در سه گرنداسلم يك فصل] به شما اعتماد به نفس مي دهد.مي خواهم ار او تقليد كنم، حتي اگر در سطح بازي او نباشم.مي خواهم به بازي هجومي با استفاده از سرويس و ريترن هاي ريسكي ادامه دهم.بر روي ضربه خاصي تمرين نمي كنم، بلكه نحوه بازيم را تغيير مي دهم.”

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-10-2012, 12:45 AM   #220
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ونوس ويليامز رسما از مسابقات آزاد استراليا كناره گيري كرد.

قهرمان 7 دوره مسابقات گرنداسلم اين خبر را لحظاتي پيش در توييتر و سايت رسمي خود اعلام كرد.او از دور دوم آزاد آمريكا سال گذشته تا به حال در هيچ بازي رسمي شركت نكرده است.پس از آن مشخص شد كه او به نوعي بيماري ضعف ايمني در بدن به نام سندرم شوگرن مبتلاست.
بازيكن 31 ساله در رنكينگ اين هفته در رتبه 100 قرار گرفته است.
ونوس:”من متاسفم كه اعلام كنم از مسابقات آزاد استراليا 2010 انصراف مي دهم.بعد از چندين ماه تمرين و درمان، من به سمت آمادگي پيشرفت خوبي دارم.رژيم و پرهيزغذاييم به من اجازه داده كه گام هاي بلندي در راه سلامتيم بردارم و به بازگشت به مسابقات خيلي نزديكم.من تمام تلاشم را مي كنم كه ماه آينده در مسابقات حاضر شوم.”
يك منبع به TENNIS.com گفته كه ونوس در فرم خوبيست ولي قبل از بازگشت به مسابقات مي خواهد 100 درصد مطمئن باشد.او اميدوارست كه در دور اول مسابقات فدكاپ در برابر بلاروس كه در ماه فوريه برگزار مي شود شركت كند.

مكنرو:توميك بهترين استعداد جوان است.

جان مكنرو، برنارد توميك استراليايي را به عنوان آينده دارترين بازيكن جوان در تور مردان خواند.
مكنرو:”برنارد رشد بهتري نسبت به بقيه بازيكنان جوان ديگر كه ديده ام دارد.او بسيار پيشرفت كرده است.او به نسبت يك بازيكن جوان خيلي باهوش است.او ازين قوي تر هم خواهد شد.اين به او كمك خواهد كرد...او دقيقا يكي از آن بازيكنانيست كه مي تواند موفق شود و چند گرنداسلم ببرد.”

خواهران رادوانسكا از رويايي در دور اول خسته شده اند.

نفر هشتم رنكينگ زنان، آگنيستا رادوانسكا ازينكه مجبور است در دور اول با خواهرش اورسلا مسابقه دهد خسته شده و تهديد كرد كه در صورت تكرار اين اتفاق، در مسابقه شركت نخواهد كرد. آگنيستا در دور اول مسابقات سيدني 6-1, 6-1 خواهرش را شكست داد.اين چهارمين بار پياپي بود كه رويارويي اين دو خواهر در دور اول يك تورنومنت شكل مي گرفت.
آگنيستا گفت:”اين بدترين حس ممكن است كه در مقابل خواهر خود بازي كني، مخصوصا چون ما خيلي به همديگر نزديك هستيم و 17 سال است كه باهم تمرين و مسافرت مي كنيم.به نحوي اين چهارمين بار پياپي است كه در دور اول باهم روبرو مي شوم.باهم قرار گذاشتيم كه دفعه بعد وسايل خود را جمع كنيم و به خانه بازگرديم چون اين خيلي مسخره است.”
اورسلا اضافه:”اين خيلي بدشانسيست.شما نمي تواند جلوي آن را بگيريد ولي باورنكردنيست.اميدوارم ديگر اين اتفاق تكرار نشود.”

پتكويچ:مردم آمريكايي يا عاشقم هستند يا از من متنفرند.

پدر آندريا پتكويچ، زورلان پتكويچ(Zoran Petkovic) به نشريه Sydney Morning Herald گفته كه دخترش رقص پس از پيروزيش كه به “رقص پتكو(Petko Dance)” معروفست را تغيير داده.دليل اين كار شكايت بازيكنان و رسانه هاي آمريكا بوده است.بازيكن 24 ساله اكنون پيروزي خودش را با حركت اسلم دانكي كه از فوتباليست آلماني، باستين شوان اشتايگر(Bastian Schweinsteiger) الهام گرفته جشن مي گيرد.
آندريا پتكويچ در اين باره گفت:”[مردم] به خودم در اين باره نگفتند و من مطالبي كه درباره خودم است را نمي خوانم پس نمي دانستم[اگر انتقادي بوده] ولي سوالي كه آن ها شروع به پرسيدن كردند اين بود، ‘حس نمي كني كه اين كار نسبت به حريف بي احتراميست؟’ و اين سول بارها و بارها از من پرسيده شد.چيزي كه من هميشه جواب مي دادم اين بود، ‘گوش كن، بازيكنان فوتبال وقتي گل مي زنند و به هر صورت كه بخواهند خوشحالي مي كنند، حتي اگر بازي را نبرند و هيچكس چيزي عليه آن ها نمي گويد.’عجيب است.از يك طرف آمريكايي ها مرا واقعا دوست دارند و به ديدن مسابقاتم مي آيند ولي واقعا شبيه دوقطبي ها هستند.يا عاشقم هستند يا از من متنفرند.”

زندگي كويتوا پس از ويمبلدون تغيير كرده.

زن دوم تنيس جهان، پترا كويتوا اعتراف كرده كه مقدار توجهي كه بعد از قهرماني در ويمبلدون كسب كرده بر بازيش تاثيرگذار بوده.او گفت:”من وقتي به خانه بازگشتم ديدم همه در خيابان مرا مي شناسند و دعوت ها و مصاحبه هاي زيادي داشتم و چيزهاي نظير اين.پس از آن فهميدم كه زندگيم تغيير كرده و واقعيت داشت، شوك بزرگي بود.الآن خيلي بهتر شده و مي دانم كه چجوري با آن كنار بيايم.”

ماري خودش را به خاطر سقوط در رنكينگ مقصر مي داند.

اندي ماري به The Age گفته كه عملكرد ضيفش پس از تور آسيايي فصل گذشته تقصير خودش بوده.
ماري:”فصل گذشته، به نظرم اشتباه خودم بود...من اصلا نبايد سال را با رنكينگ 4 به پايان مي بردم.ماه پاياني فصل واقعا به بدترين شكل ممكن پيش رفت، پس امسال هدفم صعود در رنكينگ است، بله، قهرماني در گرنداسلم.هركس كه بازي هاي بيشتري را ببرد مي تواند در پايان فصل در اين موقعيت قرار بگيرد ولي در پايان اين كار را انجام ندادم.من بازل و لندن را به دليل مصدوميت از دست دادم، پس اگر در آن دو تورنومنت شركت مي كردم مطمئنم كه سال را در رتبه ي بالاتري به پايان مي بردم.”
ماري اضافه كرد كه در اين نقطه ساكن نخواهد ماند كه هيچ گرنداسلمي نبرد و گفت:”يك روز اتفاق خواهد افتاد، با حضور كسي مانند لندل در كنارم.مردم زيادي در ابتداي دوران بازيش او را بازيكني بدون پشتوانه خواندند ولي او به يكي از بهترين بازيكنان تاريخ تبديل شد، پس در اين باره خيلي نگران نيستم. ”
پس از قهرماني در بريزبين، بازيكن تندمزاج اسكاتلندي به London Times گفته كه نياز دارد كه خودش را در زمين بهتر معرفي كند.
ماري:”خيلي از آن ها(انتقادهايي كه از او شده) عادلانه بوده اند.اين چيزيست كه در آن بهتر خواهم شد.نكته خوب اينست كه درباره رفتارم است و چيز خيلي مشخصي در بازيم نيست.اين بايد بهبود يابد.ولي در هيچ قسمتي از فصل گذشته نديدم كه نواك در يك بازي ساكت باشد و چيزي نگويد.من او را ديدم كه در زمين عصباني شد و بازي را برد.بعضي وقت ها مثل اين بود كه براي بردن ست تلاش نمي كرد ولي به بازي باز مي گشت.اينكه شما قبل از شروع امتياز بعدي ذهن خود را آرام كرده باشيد مهم است.”

ویرایش توسط Nima93 : 01-10-2012 در ساعت 12:58 AM دلیل: اضافه كردن صحبت هاي ويليامز
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)