بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

8-21 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 09-12-2016, 04:30 PM   #13
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث ,گفتگو و تبادل نظر پیرامون آخرین گرند اسلم سال 2016 آزاد امریکا (US Open)

ستن واورینکا قهرمان و نواک جوکوویچ نایب قهرمان یو اس اوپن ۲۰۱۶

جوکوویچ بعد از شکست در فینال آزاد آمریکا: “واورینکا استحقاق این را دارد که در جمع بازیکنان بزرگ به حساب آید.”
 1
۲۲ شهریور , ۱۳۹۵ تنیس مردان

تنیس‌فا: نواک جوکوویچ در هفتمین حضورش در فینال یو اس اوپن مغلوب استنیسلاس واورینکا شد تا تعداد عناوین گرند اسلم‌‌اش در عدد ۱۲ باقی بماند. مرد اول تنیس جهان بعد از این مسابقه در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.
بیشتر بخوانید: استن واورینکا با شکست نواک جوکوویچ موفق شد سومین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد.
بیشتر بخوانید: مصاحبه استن واورینکا پس از قهرمانی در یو اس اوپن ۲۰۱۶
جوکوویچ که سال گذشته در فینال آزاد فرانسه نیز مغلوب واورینکا شده بود در پاسخ به این پرسش که آیا تنیس در حال حاضر به جای “چهار ابر بازیکن”، پنچ بازیکن بزرگ دارد، گفت:

“استن استحقاق این را دارد که در جمع بازیکنان بزرگ به حساب آید، هیچ شکی درباره آن وجود ندارد. در سه گرند اسلم مختلف قهرمان شده، در المپیک مدال دارد و سال‌های زیادی است در سطح بالا بازی می‌کند. استن در مسابقات بزرگ بهترین بازی‌اش را انجام می‌دهد. او قطعا لیاقت این‌ را دارد که نامش با بزرگان آورده شود.”
جوکوویچ در این مسابقه فرصت‌های “بریک” بسیاری را هدر داد. او از ۱۷ امتیاز “بریک”ی که به دست آورد تنها سه بار موفق به شکستن گیم واورینکا شد، مسئله‌ای که خود او را نیز ناامید کرده بود:

“من از فرصت‌هایم استفاده نکردم؛ موقعیت‌های “بریک” زیادی داشتم. عملکردم در این قسمت افتضاح بود. در مسابقاتی مثل این، اگر از فرصت‌هایتان استفاده نکنید، حریف‌تان به جای شما این کار را می‌کند و این کاری‌ست که استن انجام داد. او شجاعت به خرج داد و جاهایی که منتظر بودم مرتکب خطا شود، به داخل زمین آمد و تهاجمی بازی کرد.”
دارنده دوازده عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم، درباره مصدومیتی که در ست چهارم برایش اتفاق افتاد نیز توضیح داد:

“ناخن انگشت پایم کنده شده بود و مقداری خون‌ریزی داشت که این باعث شده بود هنگام حرکت در زمین درد داشته باشم.”
وقتی از جوکوویچ درباره ضربات سهمگین واورینکا پرسیده شد، عنوان کرد:

“او ضربات سنگینی می‌زند، به خصوص از سمت بک‌هند. فورهندش هم خیلی تخت “Flat” است. او از فورهندش برای تمام کردن امتیازها استفاده می‌کند. بک‌هند اسلایس فوق‌العاده‌ای هم دارد، با آن دفاع می‌کند و می‌تواند با استفاده از ضربات “کراس‌کورت”ش شما را از جریان بازی خارج کند. احتمالا بک‌هند‌ش یکی از بهترین‌های ضربه‌های تنیس باشد. استن از لحاظ فیزیکی هم خیلی قوی است و برای مدت طولانی دوام می‌آورد.”
مرد اول تنیس جهان عملکردش در مسابقات گرند اسلم این فصل را این‌گونه ارزیابی کرد:

“بردن چهار گرند اسلم به صورت متوالی دست‌‌آورد فوق‌العاده‌ای برای من بود؛ به آن افتخار می‌کنم. بنابراین این شکست، نمی‌تواند لحظات خوبی را که در استرالیا و به خصوص در پاریس تجربه کردم، تحت تاثیر قرار دهد. فکر می‌کنم بردن ۲ تا از ۴ گرند اسلم و حضور در فینال آزاد آمریکا، عملکرد خوبی در یک فصل باشد. شکایتی ندارم. قطعا بدم نمی‌آمد که یکی دیگر را هم می‌بردم، اما اتفاق نیفتاد. شکست از بازیکن بهتر را باید پذیرفت و به مسابقات بعدی فکر کرد. این اولین بار نیست که یک مسابقه بزرگ را می‌بازم و آخرین بار هم نخواهد بود. امیدوارم درس‌هایم را از این شکست آموخته باشم و بازی‌ام را بهبود ببخشم. چرخه زندگی برای ما ورزشکاران اینگونه است
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)