بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-14-2013, 08:45 PM   #981
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

درود و خسته نباشید خدمت مهدی جان عزیز

اگه واستون امکان داره یه مقایسه ای بین راکت توماس بردیچ و جوکوویچ از بابت سبک بازی و کنترل و پاور واسم انجام بدید

مثلا راکت بردیچ در اوناع سویینگ کمپانی هد در رده ی L3 قرار میگیره وجوکو L5 ک تفاوت این دو چیه ؟!

یا مثلا سر سنگین بودن و این جور چیزا ...

یه دنیا سپاس
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-15-2013, 10:14 AM   #982
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
درود و خسته نباشید خدمت مهدی جان عزیز

اگه واستون امکان داره یه مقایسه ای بین راکت توماس بردیچ و جوکوویچ از بابت سبک بازی و کنترل و پاور واسم انجام بدید

مثلا راکت بردیچ در اوناع سویینگ کمپانی هد در رده ی L3 قرار میگیره وجوکو L5 ک تفاوت این دو چیه ؟!

یا مثلا سر سنگین بودن و این جور چیزا ...

یه دنیا سپاس
دوست عزیز
اون تقسیم بندی های شرکت هد مربوط به اندازه ی سویینگ هستش و حرف L مخفف Long به حساب میاد و اگه به همون نموداری نگاه کنی می بینی که از حرف S مخفف Short شروع می شه تا به همون L5 یا L6 برسه. هر اندازه یه راکت قدرتش کمتر باشه، نیاز به سویینگ بزرگتری داره و اگه به مشخصات این دوتا راکت نگاه کنی می بینی که قدرت راکت جوکوویچ کمتره.

http://www.racquetfinder.com/compare...GIMP&x=32&y=21

با پایین اومدن قدرت، کنترل بیشتر می شه اما در عین حال زدن ضربه های وینر سنگین هم نیاز به این داره که هربار سویینگ کامل داشته باشی و گرنه ضربه هات جون ندارن. اما راکت بردیچ برای زدن ضربات اسپین بهتره چون صفحه ی بازتری داره و برای سبک بازی ای که بر مبنای اسپین باشه بهتر جواب می ده تا راکت جوکوویچ. ولی این حرف به معنی این نیست که نمی شه باهاش ضربات قدرتی زد، بلکه نکته ی مهم مهار اون قدرته. اگه به سبک بازی شاراپووا/بردیچ نگاه کنی می بینی که اکثرا تهاجمی بازی می کنن و این راکت در زدن ضربه های قدرتی بهشون کمک می کنه، اما در عین حال کنترل کمتری به نسبت جوکوویچ دارن و با اینکه وینر زیاد می زنن اما خطاهای غیرعمدشون هم زیاده.
ولی جوکوویچ چون دفاعی بازی می کنه، یه راکت کم قدرت بیشتر به دردش می خوره تا یه راکتی که قدرتش متوسط/زیاد باشه.
راکت نواک از راکت بردیچ سه واحد سرسبکتره و این سرسبک تر بودن باعث می شه که توانایی مانور راکت بالاتر بره و برای زدن ضربه هایی مثل والی بهتر باشه. وزن سویینگ راکت نواک بیشتر از راکت بردیچه و وزن سویینگ نسبت مستقیمی با ثابت بودن پاسخ راکت در لحظه ضربه داره، یعنی در واقع هرچقدر وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر نیرویی که توپ به راکت وارد می کنه کمتر می شه. ولی این وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره. به همین خاطر می شه گفت راکت نواک که سفتیش هم کمتر از راکت بردیچه کمتر به بازو فشار میاره.

با سرسبکتر کردن راکت نواک در واقع شرکت هد تلاش کرده که بالاتر بودن وزن سویینگ راکت رو جبران کنه تا قدرت مانور راکت هم بالاتر بره، با این همه به نظر میاد که تاثیر وزن سویینگ توی قدرت مانور راکت بیشتر از تاثیر بالانس راکت باشه و به همین خاطر من فکر می کنم راکت بردیچ با وجود اینکه سه واحد کمتر سرسبک هستش، ولی قدرت مانور بالاتری داشته باشه.

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-17-2013, 02:23 PM   #983
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز
اون تقسیم بندی های شرکت هد مربوط به اندازه ی سویینگ هستش و حرف L مخفف Long به حساب میاد و اگه به همون نموداری نگاه کنی می بینی که از حرف S مخفف Short شروع می شه تا به همون L5 یا L6 برسه. هر اندازه یه راکت قدرتش کمتر باشه، نیاز به سویینگ بزرگتری داره و اگه به مشخصات این دوتا راکت نگاه کنی می بینی که قدرت راکت جوکوویچ کمتره.

با پایین اومدن قدرت، کنترل بیشتر می شه اما در عین حال زدن ضربه های وینر سنگین هم نیاز به این داره که هربار سویینگ کامل داشته باشی و گرنه ضربه هات جون ندارن. اما راکت بردیچ برای زدن ضربات اسپین بهتره چون صفحه ی بازتری داره و برای سبک بازی ای که بر مبنای اسپین باشه بهتر جواب می ده تا راکت جوکوویچ. ولی این حرف به معنی این نیست که نمی شه باهاش ضربات قدرتی زد، بلکه نکته ی مهم مهار اون قدرته. اگه به سبک بازی شاراپووا/بردیچ نگاه کنی می بینی که اکثرا تهاجمی بازی می کنن و این راکت در زدن ضربه های قدرتی بهشون کمک می کنه، اما در عین حال کنترل کمتری به نسبت جوکوویچ دارن و با اینکه وینر زیاد می زنن اما خطاهای غیرعمدشون هم زیاده.
ولی جوکوویچ چون دفاعی بازی می کنه، یه راکت کم قدرت بیشتر به دردش می خوره تا یه راکتی که قدرتش متوسط/زیاد باشه.
راکت نواک از راکت بردیچ سه واحد سرسبکتره و این سرسبک تر بودن باعث می شه که توانایی مانور راکت بالاتر بره و برای زدن ضربه هایی مثل والی بهتر باشه. وزن سویینگ راکت نواک بیشتر از راکت بردیچه و وزن سویینگ نسبت مستقیمی با ثابت بودن پاسخ راکت در لحظه ضربه داره، یعنی در واقع هرچقدر وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر نیرویی که توپ به راکت وارد می کنه کمتر می شه. ولی این وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره. به همین خاطر می شه گفت راکت نواک که سفتیش هم کمتر از راکت بردیچه کمتر به بازو فشار میاره.

با سرسبکتر کردن راکت نواک در واقع شرکت هد تلاش کرده که بالاتر بودن وزن سویینگ راکت رو جبران کنه تا قدرت مانور راکت هم بالاتر بره، با این همه به نظر میاد که تاثیر وزن سویینگ توی قدرت مانور راکت بیشتر از تاثیر بالانس راکت باشه و به همین خاطر من فکر می کنم راکت بردیچ با وجود اینکه سه واحد کمتر سرسبک هستش، ولی قدرت مانور بالاتری داشته باشه.

دوست عزیز راکتی مشابه راکت بردیچ توی راکتهای ویلسون چی میشه ممنون اگه میدونید راهنمایی کنید
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما MRF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-17-2013, 04:40 PM   #984
fatemeh78
Rafa's Fan

آواتار fatemeh78

پستها: 1
سپاس: 5
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان
من تازه تنیسو شروع کردم و یه راکت هد دارم
میخواستم بدونم که چه راکتی برام بهتره؟
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه
ممنون

ویرایش توسط fatemeh78 : 09-17-2013 در ساعت 04:53 PM
fatemeh78 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-18-2013, 12:56 AM   #985
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MRF نمایش پست ها
دوست عزیز راکتی مشابه راکت بردیچ توی راکتهای ویلسون چی میشه ممنون اگه میدونید راهنمایی کنید
دوست عزیز،
راکتی که خود سایت Tennis Warehouse از شرکت ویلسون پیشنهاد می ده این راکته:

Wilson BLX Juice 100

اگه به صفحه ی راکت شاراپووا/بردیچ توی سایت Tennis Warehouse رفته باشین پایین صفحه راکت های مشابه از برندهای دیگه رو هم میاره

البته برای پیدا کردن راکت های مشابه با یه راکت خاص دو گزینه ی دیگه هم دارین.
اولی که راحت تره اینه که باز از این قسمت سایت Tennis Warehouse ببینین چه راکت هایی مشابه راکت مورد نظرتون هستن

و گزینه دیگه اینه که از این سایت مشخصات راکتی رو که دنبال مشابهش توی برندهای دیگه هستین سرچ کنین و ببینین چه نتیجه ای واسش میاره. من واسه ی شما سرچ کردم و غیر از اون راکتی که اون بالا اسمش هست نتیجه ی دیگه ای نداشت.

2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-18-2013, 01:00 AM   #986
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fatemeh78 نمایش پست ها
سلام دوستان
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه
ممنون
سلام فاطمه جان
خیلی به جمع تنیس بازا خوش اومدی. من در مورد راکت هایی که برای بازیکن های نوجوون مناسبه اطلاع چندانی ندارم و حدس می زنم سایر دوستان بتونن بهتر از من راهنماییت کنن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-18-2013, 03:20 AM   #987
Amir_RF
Member

آواتار Amir_RF

پستها: 67
سپاس: 386
در 48 پست 301 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Stanisla Wawrinka , Griogor Dimitrov , Jo-wilfried Tsonga
پیش فرض راکت

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fatemeh78 نمایش پست ها
سلام دوستان
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه
ممنون
منتظر جواب mspayam عزیز بودم که حالا من جواب میدم.

به طور کلی راکت هایی باوزن های کمتر و پاور بیشتر به درد شما میخوره چون من دیدم یکیو که هم سن شما بود اومد بازی کرد بدلیل کم بودن پاور و بالا بودن وزن راکت خیلی فشار اومد به دستش و دچار مشکلاتی شد. فعلا نیازی به اسپین بالا نیست چون تو 1/5 سال اول نباید اسپین زد و در 1/5 اول باید بیشتر به راحتی بازیکن با راکت توجه کرد.

ویرایش توسط Amir_RF : 09-18-2013 در ساعت 03:28 AM
Amir_RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Amir_RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-18-2013, 10:41 AM   #988
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

امیر عزیز
ممنون از این جوابی که دادی. برای من هم خیلی آموزنده بود. من خیلی هم خوشحال می شم که تو و سایر دوستان اینجا بیشتر فعالیت کنید و برای پاسخگویی به سوالات دوستان منتظر جواب من نباشین. هر چی باشه نظر چند نفر بهتر از نظر یه نفره و پست های دوستان باتجربه و باسوادی مثل تو می تونه برای همه ی بچه ها از جمله خود من خیلی مفید باشه.
از طرف دیگه من هم شاید از زمستون به بعد دیگه به اندازه ی الان وقت خالی نداشته باشم و اگه تو زحمت پاسخگویی به پرسش های دوستان رو بکشی من خیالم راحت تر می شه که این قسمت فوروم سوت و کور نمی مونه.
باز هم ممنون.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-18-2013, 03:35 PM   #989
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز

مهدی جان من یکم گیج شدم. فقط 20 دقیقه داشتم پستتو تجزیه و تحلیل می کردم . تو این قسمت یه مقداری تناقض هست. همونطوری که خودت گفتی وقتی وزن سوینگ بیشتر باشه انرژی بیشتری واسه سوینگ، یا درواقع حرکت دادن راکت و بالا بردنش نیاز هست. درواقع وزنی که آدم موقع ضربه احساس می کنه میشه وزن سوینگ. وقتی راکت نوله 18 گرم وزن سوینگش بیشتره، چجوری آدم راحت تره و فشار کمتری به بازو میاد؟
2تا سوال هم داشتم.
1- عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست. پس میشه گفت سرسبک تر بودن راکت با وزن سوینگ رابطه عکس داره؟ با این حال راکت بردیچ با اینکه سرسنگین تره، وزن سوینگش فقط 2 گرم از وزن راکت (با زه) کمتره . فکر کنم عاملی غیر از بالانس هم توی سوینگ دخیله.
2-
وقتی وزن سوینگ بیشتر باشه نیرویی که به توپ وارد میشه بیشتره. پس میشه گفت وزن سوینگ با قدرت رابطه مستقیم داره؟
نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه. ممنون میشم جواب بدی. چون با دونستش پاسخ این 2 سوال و توضیحات پست خودت، میشه رابطه بین بالانس و وزن سوینگ، و تأثیرشون در قدرت ضربه و فشار وارد بر بازو و مچ را فهمید.

ویرایش توسط Mahrooz RF : 09-18-2013 در ساعت 03:46 PM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-18-2013, 03:48 PM   #990
8491
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 15
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست
این درسته چون مربیم به من می گفت به این دلیل راکت سر سبک استفاده می کنن چون من ازش پرسیدم به خاطر کنترل بیشتر از این راکت استفاده می کنی که گفت نه بیشتر به خاطر اینکه توپ زیاد می ندازم عضلاتم کمتر فشار میاد.
8491 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 8491 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)