بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-18-2014, 10:58 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation رافائل نادال، غایب بزرگ گرند اسلم U.S. Open به دلیل مصدومیت مچ دست

رافائل نادال، غایب بزرگ گرند اسلم U.S. Open به دلیل مصدومیت مچ دست

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان روز دوشنبه و پیش از بازی های تنیس آزاد آمریکا، ‌به علت آسیب دیدگی مچ دست راست که هنوز بهبود نیافته است، از این مسابقات کناره گیری کرد و دیگر نمی‌تواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی اوپن آمریکا در صفحه فیس بوک اعلام کرد به دلیل مصدومیت مچ دست در این مسابقات شرکت نخواهد کرد و بدین ترتیب مرد شماره دو تنیس جهان چهارمین گرند اسلم سال 2014 در نیویورک را از دست داد.

تنیس‌باز اسپانیایی که فاتح 14 گرند اسلم است به دنبال تمرین در منزل خود در شهر مایورکای اسپانیا گفت به سبب آنکه مچ دست راستش، همچنان بهبود نیافته و آتل دارد، از این بازی ها کناره گرفته است.

نادال حدود یک ماه است به علت مصدومیت مچ دست در مسابقات غایب بوده و معاینات نشان داد این مصدومیت او را از حضور در U.S. Open 2014 باز خواهد داشت. در روزهای اخیر خبرها حاکی از احتمال فراوان نرسیدن نادال به این رقابت‌ها بود و با وجود تمرینات سبک، وی در نهایت از حضور باز ماند.

بدین ترتیب رافائل نادال تنیس‌باز مطرح اسپانیایی، به علت مصدومیت در ناحیه مچ دست در مسابقات اوپن آمریکا حاضر نخواهد بود. رافا نادال سال گذشته با شکست نواک جوکوویچ صرب در فینال، قهرمان U.S. Open شد. یک قهرمانی ارزشمند در دنیای تنیس که نادال ۲۸ ساله، نفر دوم تنیس مردان جهان، نمی‌تواند از آن دفاع کند.

این خبر روز دو شنبه از طریق صفحه فیسبوک و حساب توییتر نادال منتشر شد. این تنیس‌باز چپ دست ماه گذشته و در جریان تمرینات مصدوم شد و از آن زمان، با دست راست گچ گرفته به آماده سازی ادامه داده است. این مصدومیت سبب شد تا نادال مسابقات راجرزکاپ تورنتو و مسابقات اوپن سینسیناتی را هم از دست بدهد.

این تنیس‌باز اسپانیایی که دو بار قهرمان مسابقات اوپن آمریکا شده در صفحه فیـس بوک خود نوشته است: «مطمئن هستم که شما وضعیت سخت من را درک خواهید کرد، چرا که من خاطرات خوبی از هواداران، مسابقات Night Session و خیلی چیزهای دیگر را به یاد دارم. در حال حاضر کار زیادی از دست من بر نمی‌آید، جز اینکه وضعیت موجود را بپذیرم و مثل همیشه با تلاش و تمرین زیاد، بار دیگر توانایی شرکت در بالاترین سطح رقابت‌ها را پیدا کنم.»

وی در صفحه اجتماعی خود در فیسبوک نوشت اطمینان دارم که همه می‌دانند چقدر به حضور در این بازی ها علاقه دارم ولی اکنون باید، شرایط را پذیرفت. وی گفت: من به سختی تمرین می‌کنم و امیدوارم به زودی در سطحی بالا در مسابقات ظاهر شوم.

این دومین بار پس از سال 2011 است که رافائل نادال؛ قهرمان دوره قبل U.S. Open نمی‌تواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. در سال 2011 خوآن مارتین دل پوترو آرژانتینی - قهرمان سال 2010 - نیز به علت مصدومیت غایب بود.

نادال سال قبل در فینال برابر نوواک جوکوویچ صرب به برتری رسید. او این فصل نهمین قهرمانی گرند اسلم خود را در مسابقات اوپن فرانسه کسب کرد اما از آن پس تنها در 4 مسابقه شرکت کرده است و این مصدومیت باعث شد تا عنوان مرد شماره یک و صدرنشینی جدول رنکینگ ATP را به جوکوویچ واگذار کند.

رافائل نادال 14 عنوان قهرمانی گرند اسلم را در کارنامه دارد و در سه دوره گذشته U.S. Open به مسابقه فینال راه یافته است.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)