بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-12-2014, 09:18 AM   #1161
sinakermany
Junior Member

پستها: 11
سپاس: 6
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط ماری و جوکوویچ
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز
لطفاً اسم کامل راکتتون رو بنویسین تا بهتر بشه در موردش نظر داد. راکت Head Radical MP تا حالا آپدیت های متعددی داشته و برخی از ویژگی هاش عوض شدن. ولی همونوطر که خودتون هم اشاره کردین این سری راکت ها، راکت های کنترلی هستن و بهترین راه برای افزایش قدرتشون داشتن سویینگ بزرگ و کامله. زه نازک و تنشن پایین هم تاثیر داره. همچنین اگه از زه های پلی استری استفاده می کنید، بهتره به جای اون ها از زه های نایلونی استفاده کنین.

راکت های پاور هم معمولاً راکت های مبتدی ها هستن و اگه سطحتون متوسط یا بالاتر هستش من استفاده از این راکت ها رو بهتون توصیه نمی کنم. چون نکته ی مهم کنترل قدرت هست، نه قدرت به تنهایی. اگه دوست دارین ضربه های فلت بزنین که قدرت و شتاب زیادی داشته باشن من توصیه می کنم روی زمان بندی و مهمتر از اون انداختن وزنتون پشت ضربه که ازش به عنوان loading یاد می شه استفاده کنید. مثلاً برای زدن یه بکهند فلت (اگه راست دست هستین) بهتره که وزنتون رو روی پای راستتون بندازین تا وقتی به فالو ترو رسیدین تعادلتون رو از دست بدین و مجبور بشین که پای چپتون رو برای حفظ تعادلتون جلو بیارین.

اگه این چیزهایی رو که من گفتم از قبل می دونستین و به کار می بردین که هیچی، اما اگه این مطالب واستون تازگی دارن بد نیست که چند جلسه پیش یه مربی برین و بگین که می خواین روی ضربه های فلت کار کنین، چون راکتی وجود نداره که به طور خودکار شتاب و قدرت ضربه هاتون رو به قدری زیاد کنه که بتونین مرتب وینر بزنین و خطای غیرعمد هم ندین.
بنظر شما من با عوض کردن زه و کشیدن تنشن پایین میتونم به راکتم پاور بدم و این منو در زدن ضربه راضی میکنه.من فکر میکنم با این راکتم نمیتونم پیشرفت کنم و در زدن ضربه راحت نیستم و نمیتونم اون طور که دلم میخواد شتاب وقدرت بگیره.و من با راکت هد اکسترمی 285 بچه ها توپ زدم و خیلی از اون راضیم و میتونم راحت توپ رو رد کنم با شتاب و قدرت مناسب.بنظرتون من زه راکتم رو عوض کنم یا راکتم رو .چند راکتم مناسب برای من بهم پیشنهاد کنید.بازی هم متوسط هست.لطفا چند راکت با ویژگی ها به من معرفی کنید.هد اکسترمی 300 پرو چطوره .
sinakermany آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-12-2014, 09:27 AM   #1162
sinakermany
Junior Member

نقل قول:

دوست عزیز
لطفاً اسم کامل راکتتون رو بنویسین تا بهتر بشه در موردش نظر داد. راکت Head Radical MP تا حالا آپدیت های متعددی داشته و برخی از ویژگی هاش عوض شدن. ولی همونوطر که خودتون هم اشاره کردین این سری راکت ها، راکت های کنترلی هستن و بهترین راه برای افزایش قدرتشون داشتن سویینگ بزرگ و کامله. زه نازک و تنشن پایین هم تاثیر داره. همچنین اگه از زه های پلی استری استفاده می کنید، بهتره به جای اون ها از زه های نایلونی استفاده کنین.

راکت های پاور هم معمولاً راکت های مبتدی ها هستن و اگه سطحتون متوسط یا بالاتر هستش من استفاده از این راکت ها رو بهتون توصیه نمی کنم. چون نکته ی مهم کنترل قدرت هست، نه قدرت به تنهایی. اگه دوست دارین ضربه های فلت بزنین که قدرت و شتاب زیادی داشته باشن من توصیه می کنم روی زمان بندی و مهمتر از اون انداختن وزنتون پشت ضربه که ازش به عنوان loading یاد می شه استفاده کنید. مثلاً برای زدن یه بکهند فلت (اگه راست دست هستین) بهتره که وزنتون رو روی پای راستتون بندازین تا وقتی به فالو ترو رسیدین تعادلتون رو از دست بدین و مجبور بشین که پای چپتون رو برای حفظ تعادلتون جلو بیارین.

اگه این چیزهایی رو که من گفتم از قبل می دونستین و به کار می بردین که هیچی، اما اگه این مطالب واستون تازگی دارن بد نیست که چند جلسه پیش یه مربی برین و بگین که می خواین روی ضربه های فلت کار کنین، چون راکتی وجود نداره که به طور خودکار شتاب و قدرت ضربه هاتون رو به قدری زیاد کنه که بتونین مرتب وینر بزنین و خطای غیرعمد هم ندین.
بنظر شما من با عوض کردن زه و کشیدن تنشن پایین میتونم به راکتم پاور بدم و این منو در زدن ضربه راضی میکنه.من فکر میکنم با این راکتم نمیتونم پیشرفت کنم و در زدن ضربه راحت نیستم و نمیتونم اون طور که دلم میخواد شتاب وقدرت بگیره.و من با راکت هد اکسترمی 285 بچه ها توپ زدم و خیلی از اون راضیم و میتونم راحت توپ رو رد کنم با شتاب و قدرت مناسب.بنظرتون من زه راکتم رو عوض کنم یا راکتم رو .چند راکتم مناسب برای من بهم پیشنهاد کنید.بازی هم متوسط هست.لطفا چند راکت با ویژگی ها به من معرفی کنید.هد اکسترمی 300 پرو چطوره .لطفا راهنمایی کنید .
قدیمی 06-12-2014, 09:34 AM   #1163
sinakermany
Junior Member

نقل قول:

دوست عزیز

راستی راکت من مدل 2012 (همون رادیکال ام پی لانه زنبوری) است من 420 هزار تومن در سال 2012 خریدم راکتم تمیزه و فقط چند خراشیدگی کوچیک داره و مدل 2014 اون فکر کنم 695 یا 650 باشه چند بفروشم خوبه؟
قدیمی 06-12-2014, 01:13 PM   #1164
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sinakermany نمایش پست ها
بنظر شما من با عوض کردن زه و کشیدن تنشن پایین میتونم به راکتم پاور بدم و این منو در زدن ضربه راضی میکنه.من فکر میکنم با این راکتم نمیتونم پیشرفت کنم و در زدن ضربه راحت نیستم و نمیتونم اون طور که دلم میخواد شتاب وقدرت بگیره.و من با راکت هد اکسترمی 285 بچه ها توپ زدم و خیلی از اون راضیم و میتونم راحت توپ رو رد کنم با شتاب و قدرت مناسب.بنظرتون من زه راکتم رو عوض کنم یا راکتم رو .چند راکتم مناسب برای من بهم پیشنهاد کنید.بازی هم متوسط هست.لطفا چند راکت با ویژگی ها به من معرفی کنید.هد اکسترمی 300 پرو چطوره .لطفا راهنمایی کنید .
نقل قول:
راستی راکت من مدل 2012 (همون رادیکال ام پی لانه زنبوری) است من 420 هزار تومن در سال 2012 خریدم راکتم تمیزه و فقط چند خراشیدگی کوچیک داره و مدل 2014 اون فکر کنم 695 یا 650 باشه چند بفروشم خوبه؟
سینا جان
فقط کسی که بازی شما رو دیده باشه می تونه در مورد اینکه چه راکتی برات مناسبه نظر بده. تاثیر زه و تنشن هم توی ضربه ها به مراتب کمتر از راکته و شاید با تغییر زه و راکت تغییر محسوسی توی ضربه هات نبینی.
این عکسی هم که گذاشتی عکس راکت خودته؟ چون اون راکت های Radical MP 2012 رنگشون نارنجیه نه زرد.

تو چند وقته که تنیس رو شروع کردی و هفته ای چند ساعت بازی می کنی؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-12-2014, 01:45 PM   #1165
sinakermany
Junior Member

نقل قول:

سینا جان
فقط کسی که بازی شما رو دیده باشه می تونه در مورد اینکه چه راکتی برات مناسبه نظر بده. تاثیر زه و تنشن هم توی ضربه ها به مراتب کمتر از راکته و شاید با تغییر زه و راکت تغییر محسوسی توی ضربه هات نبینی.
این عکسی هم که گذاشتی عکس راکت خودته؟ چون اون راکت های Radical MP 2012 رنگشون نارنجیه نه زرد.

تو چند وقته که تنیس رو شروع کردی و هفته ای چند ساعت بازی می کنی؟
من 2 سال بازی میکنم 8 ماه دارم حرفه ای کار میکنم.راستی اون راکت زرده راکت اکسرتمی پرو نظرت درباره ی اون راکت چیه؟میخوام اونو بخرم خوبه؟
قدیمی 06-12-2014, 05:18 PM   #1166
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
من 2 سال بازی میکنم 8 ماه دارم حرفه ای کار میکنم.راستی اون راکت زرده راکت اکسرتمی پرو نظرت درباره ی اون راکت چیه؟میخوام اونو بخرم خوبه؟
دوست عزیز، اون راکت از نظر ویژگی های کلی شباهت زیادی به راکت فعلیتون داره. اما اگه قبلاً باهاش بازی کردین و فکر می کنین با این راکت بهتر می تونین بازی کنین، بهتره که اونو بخرین.
قدیمی 07-01-2014, 12:18 AM   #1167
azad_mical
Junior Member

پستها: 4
سپاس: 2
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان.دو روزه راکتم رو عوض کردم و ویلسون stem96 خریدم.متاسفانه تو انتحابم اشتباه کردم الیته اینطور احساس میکنم چون 2روزه که باهاش میزنم هم کتفم هم بازوم درد میکنن کلا قدرت دستمو گرفته.قبلش با راکت بابولات رادیک سری قدیمیش میزدم.دوستان لطفا راهنماییم کنن ایا برای جبران این قدرتی که از من گرفته میشه میتونم با یه زه خوب جبرانش کنم.وزن راکت جدید 289 و از رده پاور - اسپین شرکت ویلسون هست .. و وزن راکت قدیمی 300 بود
azad_mical آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-01-2014, 03:25 PM   #1168
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

سلام دوستان.جدیدا یکی از دوستام ی راکت هد خریده و واسه جفت کردنش از ی فروشگاه دیگه مثل همونو خریده.حالا متوجه شدیم ک یکی از راکت ها نسبت به قبلیه 3میلیمتر بلند تر از اون یکی هسنش!!!!!در صورتی ک هر دوشون ی مارک ی مدل هستن!!!!آیا این غیر طبیعی نیس و ایا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-01-2014, 05:10 PM   #1169
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
سلام دوستان.جدیدا یکی از دوستام ی راکت هد خریده و واسه جفت کردنش از ی فروشگاه دیگه مثل همونو خریده.حالا متوجه شدیم ک یکی از راکت ها نسبت به قبلیه 3میلیمتر بلند تر از اون یکی هسنش!!!!!در صورتی ک هر دوشون ی مارک ی مدل هستن!!!!آیا این غیر طبیعی نیس و ایا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
سلام میلاد جان،

نه این غیر طبیعی نیست. معمولاً هر کدوم از راکت هایی که ساخته می شن با همون سری از راکت یه تفاوت های جزیی ای دارن که تاثیر چندانی بر عملکرد راکت نمی ذاره. بازیکن های حرفه ای برای اینکه همه ی راکتهاشون دقیقاً عین هم باشه از شرکت های خدمات راکت استفاده می کنن که این شرکت ها علاوه بر تعویض زه راکت، کارهای دیگه ای از قبیل یکسان سازی همه ی راکت ها رو هم انجام می دن و معروفترین اون ها شرکت Priority One هستش که بازیکن هایی از قبیل فدرر و جوکوویچ مشتریش هستن و وقتی که می خوان راکتشون رو عوض کنن اون روی اون روکششون آرم P1 هستش که آرم همین شرکته.
یه فروشگاه تنیس هم توی نیوزیلند بود که صاحبش می گفت یه مدت همین کار رو برای بازیکن نیوزیلندی مارینا اراکوویچ انجام می داده و طبق گفته ی اون، هیچ دو راکتی از این بازیکن دقیقاً عین هم نبودن و تفاوت های جزیی ای توی وزن و اندازه و اینجور چیزا داشتن.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-13-2014, 01:20 AM   #1170
kamalabadi
Junior Member

پستها: 4
سپاس: 1
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام
وقت بخیر
سپاس از وقتی که میگذارید و دقتی که توی جواب دادن به سوالهای دوستان دارید
من تصمیم گرفتم تا ورزش تنیس و شروع کنم و چون سر رشته ای از انتخاب راکت و تجهیزات مناسب ندارم توی نت دنبال گشتم و به اینجا رسیدم البته به تعدادی فروشگاه هم سر زدم ولی خب هرکس میگه فقط اونی که من دارم ... قد من 186 هست و وزنم82 و 27 سال سن دارم ممنون میشم راکت مناسب توی رنج قیمتی تا 350 تومن بهم معرفی کنید البته ترجیهم به ویلسون هست
سوال دیگه ای هم دارم ایا راکتهای تنیس تقلبی هم دارن ؟ از کجا میشه تشخیص داد ؟ خلاصه که من راکتی که معرفی میکنید و با خیال راحت از کجا میتونم تهیه کنم
سپاس
kamalabadi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)