بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-16-2012, 10:11 AM   #161
nanook
Senior Member

آواتار nanook

پستها: 139
سپاس: 1,150
در 120 پست 554 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1_pete sampras 2_rafael nadal 3_rojer federer 4_delpotro
Question

سلام،مسابقات لیگ چند سته برگزار میشه؟
nanook آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nanook به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-16-2012, 08:29 PM   #162
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nanook نمایش پست ها
تنیس تاکرز یعنی چی؟
و چرا این اسم رو واسه این سایت انتخاب کردن؟
دوست عزيز در انتخاب يك نام براي يك وب سايت بايد در نظر داشته باشيد كه يك اسم بايد نشون دهنده محتواي اون وب سايت باشه تا توسط موتور هاي جستوجو در رديف هاي اول قرار بگيره(اين مساله براي ارتقاء سئوي يك وب سايت خيلي مهمه). نمونه اين اسم گذاري رو در اسم هاي سايت هاي دانلود رايگان مثل ميهن دانلود، پي سي دانلود و غيره ميبينيد كه رنكينگ سايت و سئو براشون نقش حياتي دارن. يك اسم دو قسمتي كه يك قسمتش نشون دهنده محتواي سايت هست يعني دانلود!! حالا دوستان اومدن گذاشتن تنيس تاكرز كه به خوبي هر دو قسمت اين اسم نشون ميده كه محتواي اين وب سايت چيه! اسم بسيار هوشمندانه اي انتخاب شده( البته از نظر سئو)
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-15-2012, 05:35 AM   #163
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

سلام دوستان
یه سئوال داشتم.در بازی دابل,ترتیب زدن سرویس و دریافت سرویس,در ابتدای بازی چه طوریه؟
من خودم فک می کنم هر تیم در اول بازی هم در زدن سرویس,هم در دریافت سرویس مینونن نوافق کنن.ولی بعدش نباید ترتیبش رو به هم بزنن.

اما بعضی از دوستام لج کردن که اینطوری نیست.میگن کسی که دریافت کننده اولین سرویس,باید سرویس گیم بعد رو بزنه.
لطفا راهنمایی کنین.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 10-15-2012, 08:58 AM   #164
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها
سلام دوستان
یه سئوال داشتم.در بازی دابل,ترتیب زدن سرویس و دریافت سرویس,در ابتدای بازی چه طوریه؟
من خودم فک می کنم هر تیم در اول بازی هم در زدن سرویس,هم در دریافت سرویس مینونن نوافق کنن.ولی بعدش نباید ترتیبش رو به هم بزنن.

اما بعضی از دوستام لج کردن که اینطوری نیست.میگن کسی که دریافت کننده اولین سرویس,باید سرویس گیم بعد رو بزنه.
لطفا راهنمایی کنین.
در ابتدای بازی زدن سرویس و دریافت توافقی هست.
یعنی تیم A که سرویس میزنه در گیم اول میتونه توافق بکنه کدوم یار اول بزنه و تیم B هم به همین صورت برای دریافت
به همین صورت برای گیم دوم هم عمل میشه.اما گیمهای بعد همونطور که گفتید باید ترتیب رعایت بشه
دوستان اگر اشتباه میکنم اصلاح بفرمایید !
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-15-2012, 06:54 AM   #165
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نظر بالای کاملاً درسته، البته معمولاً توی بازی های دوبل کسی اول سرو می زنه که سرو قویتری داشته باشه، چون شانس برد تیمش رو بالاتر می بره.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-19-2012, 04:33 PM   #166
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
در ابتدای بازی زدن سرویس و دریافت توافقی هست.
یعنی تیم A که سرویس میزنه در گیم اول میتونه توافق بکنه کدوم یار اول بزنه و تیم B هم به همین صورت برای دریافت
به همین صورت برای گیم دوم هم عمل میشه.اما گیمهای بعد همونطور که گفتید باید ترتیب رعایت بشه
دوستان اگر اشتباه میکنم اصلاح بفرمایید !
ممنون دوست عزیز.پس همونطور که فکر میکردم درسته.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 12-01-2012, 06:28 PM   #167
nanook
Senior Member

آواتار nanook

پستها: 139
سپاس: 1,150
در 120 پست 554 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1_pete sampras 2_rafael nadal 3_rojer federer 4_delpotro

سلام دوستان یه نفر اگه میشه لطف کنه جدول زیرو به فارسی تبدیل کنه.البته نه فقط ترجمه کنه یه توضیح مختصرم برا هر خط بده.ممنون

ویرایش توسط nanook : 12-01-2012 در ساعت 06:52 PM
nanook آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-01-2012, 07:53 PM   #168
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

Ace : به دست اوردن امتیاز با استفاده از سرویس ( البته زمانی که توپ به راکت حریف برخورد نداشته باشه Ace به حساب میاد )

double fault : خطای سرویس - زمانی که بازیکن نتونه هیچکدوم از 2 سرویسش رو در سرویس باکس بزنه این خظا رو انجام داده و امتیاز به حریف داده میشه.

1st Serve in : درصد صحیح بودن سرویس اول - مثلا اگر بازیکنی از 10 سرویس اولش 5 تاش رو صحیح بزنه و خطا نکنه ، 1st Serve in میشه 50 درصد.

1st serve points won : امتیاز هایی هست که بازیکن پس از اینکه سرویس اولش رو صحیح زد به دست میاره. مثلا بازیکن X سرویس اولش رو صحیح میزنه ، اگر تونست این پوینت رو به سود خودش کسب کنه ( حالا چه با رالی کردن و یا چه با سرویس ) درصد First Serve points won خودش رو برده بالا.

2nd serve points won : امتیاز هایی هست که بازیکن پس از اینکه سرویس دومش رو صحیح زد به دست میاره. مثلا بازیکن X سرویس دومش رو صحیح میزنه ، اگر تونست این پوینت رو به سود خودش کسب کنه ( حالا چه با رالی کردن و یا چه با سرویس ) درصد 2nd Serve points won خودش رو برده بالا.

service Return in Play : زمانی که بازیکن X سرویس میزنه اگر بازیکن Y تونست توپ رو طوری ریترن کنه که بازی به جریان بیوفته در این هنگام میگیم سرویس ریترن این پِلی انجام شده.

Break Points Won : این دیگه نیاز به توضیح زیادی نداره . کاملا از اسمش مشخص هست. مثلا ماری که 2/2 هست یعنی از 2 فرصتی که برای بریک به دست اورده از هر 2 تاش استفاده کرده و 2 بار در این ست حریف رو بریک کرده و کارلوویچ هم در این ست هیچگونه فرصتی برای بریک کردن ماری نداشته.

Net Approach Points Won : خیلی ساده توضیح میدم ، زمانی هست که بازیکن توپ رو میزنه و پس از ضربه حمله میکنه بر روی تور برای زدن والی. حالا اگر پس از رفتن روی تور تونست والی بزنه و پوینت رو کسب کنه درصد خودش رو برده بالا.

Total Unforced Errors : تعداد ارور های بازیکن در زمانی که تحت فشار نیست و میتونه دچار خطا یا همون ارور نشه. گاهی اوقات توپ به گونه ای به سمت بازیکن میاد که ریترنش کار خیلی دشواری هست و تقریبا ناممکنه در این صورت اگر بازیکن ارور بده جز Unforced Errors به حساب نمیاد ولی اگر توپ قابل ریترن باشه و اشتباه کنه میشه Unforced Error .

Total Winners : این هم مجموع وینر هایی هست که بازیکن در این ست زده.

======================

دیگه اگر توضیحاتم مشکلی داره به بزرگی خودتون ببخشید. این سوال از اونایی بود که میشه فهمید ولی نمیشه فهموند. خودم دقیقا میدونم اینا چین ولی ممکنه توضیحاتم یکم ناقص باشه شرمنده
در مورد اون Service Return in Play هم زیاد مطمین نیستم . همینجوری یه چیزی از خودم پروندم . اگر اشتباه دوستان یه لطفی کنن اصلاحش کنن اگر هم درسته که هیچ بزارید همینجوری باشه
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-01-2012, 07:58 PM   #169
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

Net Approach Points Won
اهورا جان فک نکنم لزوما باید والی باشه ضربه تا جز این آمار به حساب بیاد، ولی طبیعتا معمولا والی باید باشه. (شک دارم خودمم)
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-01-2012, 08:13 PM   #170
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
Net Approach Points Won
اهورا جان فک نکنم لزوما باید والی باشه ضربه تا جز این آمار به حساب بیاد، ولی طبیعتا معمولا والی باید باشه. (شک دارم خودمم)

درسته ممد جان . من توضیحم یکم ناقص بود. گفتم اگه بیشتر بپیچونمش ممکنه دیگه بی معنی بشه در اصل گاهی اوقات ممکنه خود اون فورهند یا بکهندی که بازیکن می خواد باهاش اپروچ کنه اونقدر سنگین باشه که حریف اصلا نتونه ریترن کنه توپو یعنی به عبارتی اصلا توپ بازگشت داده نشه که بازیکن اپروچ کرده بخواد والی بزنه. در این صورت میشه بدون استفاده از والی. ( فدرر از اینا زیاد میزنه )
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , Champion's Tour , TennisTalkers , WTA , آموزش تنیس , تنیس , تنیس تاکرز , خاک رس , راجر فدرر , رافائل نادال , رولند گاروس , سرنا ویلیامز , فدرر , نادال , نواک جوکوویچ , هارد کورت , ویمبلدون , کرولاین وزنیاکی , یو اس اوپن

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)