بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-29-2013, 04:22 PM   #151
kamall
Junior Member

آواتار kamall

پستها: 12
سپاس: 39
در 11 پست 29 بار سپاسگزاری شده

با سلام
جائی که من میرفتم برای زه پیمان اسپرت بود که در حدود 10 سال برای همه چیز میرم اونجا
اما زه babolat فعلا نداره کسی جائی که زه babolat اصل داشته باشه و مورد اطمینان باشه می شناسه ؟
kamall آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-29-2013, 11:46 PM   #152
8491
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 15
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

من تازه شروع کردم ولی زه راکتم خیلی خشکه و اون حالت برآمدگی و فرورفتگی رو نداره . اسپین دادن هم باهاش خیلی سخته . اصلا انعطاف پذیر نی .
یه زه در حد 40 تومن اینا که قدرت متوسط و انعطاف پذیری متوسط داشته باشه بهم معرفی کنید . بعد هزینه تعویض زه چقدره ؟
8491 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-30-2013, 12:25 AM   #153
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 8491 نمایش پست ها
من تازه شروع کردم ولی زه راکتم خیلی خشکه و اون حالت برآمدگی و فرورفتگی رو نداره . اسپین دادن هم باهاش خیلی سخته . اصلا انعطاف پذیر نی .
یه زه در حد 40 تومن اینا که قدرت متوسط و انعطاف پذیری متوسط داشته باشه بهم معرفی کنید . بعد هزینه تعویض زه چقدره ؟
سلام دوست عزیز
زه ها رو معمولاً بر اساس خشکی و برآمدگی و فرورفتگی شون تقسیم بندی نمی کنن و اگه زه شما تازه اس باید یه مدت باهاش بازی کنی تا بهش عادت کنی. اسپین دادن به توپ هم بیشتر نتیجه اون حرکت دست و شکل ضربه زدن هستش و با اینکه زه به اسپین کمک می کنه، اما معجزه نمی کنه و من توصیه می کنم شما روی شکل ضربه زدنتون کار کنین تا بعداً که به سطح متوسط رسیدین اون موقع به فکر تعویض زه و اینجور چیزا باشین.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-30-2013, 08:04 AM   #154
8491
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
زه ها رو معمولاً بر اساس خشکی و برآمدگی و فرورفتگی شون تقسیم بندی نمی کنن و اگه زه شما تازه اس باید یه مدت باهاش بازی کنی تا بهش عادت کنی. اسپین دادن به توپ هم بیشتر نتیجه اون حرکت دست و شکل ضربه زدن هستش و با اینکه زه به اسپین کمک می کنه، اما معجزه نمی کنه و من توصیه می کنم شما روی شکل ضربه زدنتون کار کنین تا بعداً که به سطح متوسط رسیدین اون موقع به فکر تعویض زه و اینجور چیزا باشین.
ممنون .
مثلا من با راکت دیگه ای که ضربه می زنم خیلی خوب اسپین می دم و ضربه ام دقت بهتری داره . حالا گفتم شاید تا پول جور کنم یه راکت بهتر بخرم فعلا زه رو تعویض کنم که شاید یه خورده تاثیر مثبت داشته باشه .
قدیمی 06-30-2013, 12:44 PM   #155
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

شما الان چه راکتی داری؟ می دونی چه زه روی اونه؟ تغییر زه و حتی راکت (اگه راکتت مناسب شروع باشه) از دید من تغییر زیادی در بازیت نخواهد گذاشت و اگه یه مدت با همون راکت های دیگه ای هم که باهاشون بازی کردی و می بینی اسپین خوب می دن، بازی کنی باز ممکنه با عادت کردن بهشون به همین جایی که الان هستی برگردی. در هر حال اگه اصرار به تغییر زه داری اسم راکتت و ترجیحاً زهت رو بگو تا بر اساس اون ها یه زه خوب بهت معرفی کنم که دست کم خیالت از بابت زه راحت باشه. یه راه دیگه هم اینه که از صاحب اون راکت دیگه ای که باهاش بازی کرده بودی و اسپین خوبی می داد اسم زهش رو بپرسی و همون رو واسه ی خودت بندازی.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-30-2013, 01:23 PM   #156
8491
Junior Member

راکتم از ای ضایعاس ویلسون us open چینی 190 گرفتم . زه داشت !
قدیمی 07-01-2013, 12:30 AM   #157
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

دوست عزیز راکت شما اونقدرا هم که فکر می کنی بد نیست و اگه همچنان اصرار داری که یه زه خوب واسه ی اسپین روش بندازی من زه Head RIP Control رو توصیه می کنم با تنشن حدوداً 60.
قدیمی 07-01-2013, 07:14 AM   #158
8491
Junior Member

ممنون . فکر می کردم راکتم خوب نیست الان که اینو گفتی اعتماد به نفسم بیشتر شد . ضربه های فلات خوبی می شه باهاش زد فقط با اسپین دادن مشکل دارم شایدم به خاطر کم تجربه بودنه من باشه .
هزینه زه کشی چقدره ؟
قدیمی 07-01-2013, 08:02 AM   #159
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

دوست عزیز، سبک بازی و نحوه ی ضربه زدن تاثیری به مراتب بیشتر از راکت و زه داره. یکی از مربی ها باسابقه ی اینجا چند وقت پیش بهم می گفت زه و راکت در نهایت تاثیرشون خیلی کمتر از چیزیه که فکر می کنی و بازیکن خوب با هر راکتی می تونه بازی کنه.
شما هم خوبه که با وجود مبتدی بودن ضربات اسپین و فلت رو به خوبی می شناسی و اگه فعلاً روی تکنیک ضربه زدنت کار کنی در آینده که راکت و زه بهتر بگیری می تونی به شکل خیلی بهتری ازشون استفاده کنی. من متاسفانه از قیمت های داخل ایران اطلاع ندارم، اما یکی از دوستان می گفت که حدوداً 50 تومن می شه.
قدیمی 07-01-2013, 05:22 PM   #160
Hammett
Junior Member

آواتار Hammett

پستها: 18
سپاس: 4
در 9 پست 31 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان
من راکتم willson pro staff six.one 95 هست. تا حالا زهی رو که باهاش استفاده کردم alu power بوده با تنشن 56. سبک بازیم هم از نظر نوع ضربه بستگی به حریفم داره یعنی هم فلات می تونم بزنم هم اسپین بدم. ضربه هام بیشتر کنترلی هست تا قدرتی.
نوع زهی هم که روی خود راکتم پیشنهاد داده nxt tour و nxt control هست.
می خواستم نظرتون و راجع به این 2 تا زه پیشنهادی بدونم و یا اگه پیشنهاد بهتری دارید واسم کمکم کنید.
در ضمن دلم میخواد با این سبک ضرباتم کمی هم بتونم قدرت ضربه هام و بیشتر کنم... واسه این موضوع هم اگر ممکنه راهنماییم کنید.
ممنون از شما
Hammett آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)