بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-19-2013, 09:07 PM   #231
peRFect
Member

آواتار peRFect

پستها: 78
سپاس: 114
در 53 پست 279 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER. MILOS ROANIC. MARTIN DEL POTRO. JOHN ISNER. TSONGA. MARIA SHARAPOVA. ARAVANE REZAEI.

دوستان عزیز کسی میدونه چرا فدرر بعد از بازی با نادال توی فینال استرالیا 2009 گریه میکرد
صد در صد بخاطر باختش نبود..
peRFect آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-19-2013, 09:23 PM   #232
moama
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 30
در 9 پست 21 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال دل پوترو ماریا شاراپوا آنا ایوانویچ ورداسکو

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها

ماپارووا ؟
همچین کسی وجود نداره که توی فینال المپیک بازی کرده باشه !!!!!
اصلا تا جایی که من اطلاعات دارم هیچ تنیسوری با این نام نداریم که در سطح بالا مسابقه بده !!!
به احتمال زیاد اسم بازیکن رو اشتباه متوجه شُدید .
موفق باشید

ممنون که پاسخ دادید.
یک کیلیپ دیدم خودمم حدس زدم ساختگی باشه.
پیرهنشون رو آخر مسابقه در میارن و با هم عوض می کنن!!
moama آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moama به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-20-2013, 02:00 AM   #233
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط peRFect نمایش پست ها
دوستان عزیز کسی میدونه چرا فدرر بعد از بازی با نادال توی فینال استرالیا 2009 گریه میکرد
صد در صد بخاطر باختش نبود..
دوست عزیز چرا فکر می کنی به خاطر باختش نبود؟ اگه فدرر اون گرند اسلم رو می گرفت تعداد گرند اسلم هاش تا اون سال به تعداد گرند اسلم های پیت سمپراس می رسید. از طرف دیگه این اولین باری بود که توی فینال یه گرند اسلم روی هارد کورت به نادال می باخت و اولین تجربه ی شکست توی همچین سطحی هم می تونه یه عامل روانی دیگه برای گریه ی فدرر باشه. برخلاف اون 100 درصد شما، به نظر من به احتمال خیلی زیاد به دلیل باختش گریه کرد و به همین خاطر هم بود که نادال سخنرانی پیروزیش رو با عذرخواهی از فدرر شروع کرد.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-20-2013, 03:29 PM   #234
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
مرسي
١- بغير از اينكه من يك امتياز گيم را گرفتم مزيت ديگه اي هم داره؟
٢- فرض كنيد يك نفر ميخواد وارد مسابقات بشه. شرطً قبلي داره يا نه ميره فيوچرز ١٠٠٠٠ ثبت نام ميكنه و بسم الله.
٣-حالا در اين مرحله چه امتيازي بگيره مجوز ورود به فيوچرز ١٥٠٠٠ پيدا ميكنه؟
٤- اين مسابقات احتمالا در كشورهاي مختلف همزمان انجام ميگيره يك نفري كه فرضا با سري اول شركت در هر تورنمنت به تورنمنت بعدي بتونه بره آيا ميتونه در عرض يكسال خودش رو به atp برسونه؟ ( بجز اون حالت استثنا يي كه گفتين) يا اينجور بپرسم بطور متوسط چقدر طول ميكشه يكي خودش را به atp و گرنداسلم برسونه.
1-نه
۲-توضیحات کاملشو چند وقت پیش دادم نمیدونم کجاست اما شرط به خصوصی نداره فقط ورودی مسابقات و هزینه سفر به عهده خودتونه ( ورودی مسابقات هم حدود ۵۰ یا ۱۰۰ هزار دلاره فکر کنم )
۳- کدام مرحله؟
فیوچرز ۱۵۰۰۰ چیه دیگه؟
۴- بستگی به نتایجتون داره و امتیازاتی که در مسابقات فیوچرز مختلف می تونید بگیرید
اگه اشتباه نکنم شما می خواهید تنیسور حرفه ای بشید
خب به چند فاکتور نیاز دارید
۱- سنتون نهایتا باید بین ۸ تا ۱۲ سال باشه اگه بیشتر از ۱۲ سالتونه بی خیال قضیه بشید
۲- قدتون باید مناسب باشه
قد ایده ال برای تنیس حدود ۱۸۵ ه اگه بیشتر هم باشه موردی نداره اگه کمتره باز بی خیال شو
۳- باید وضع بابات توپ باشه خوب باشه فایده نداره باید توپ باشه
۴- باید پدرت از لحاظ فکری یه ذره انعطاف پذیر باشه که اگه فردا بهش گفتی من می خوام تنیسور حرفه ای بشم و دیگه نمی خوام برم مدرسه قاط نزنه
۵- باید فکرت ازاد باشه یعنی علاوه بر اینکه مشکل مالی نداشته باشه مشکل روحی هم نداشته باشی
مهمتر از همه تو ایران به جایی نمیرسی چون کسی نیست که بتونه یه تنیسور حرفه ای تربیت کنه و زمین مناسب هم توی ایران نیست
یعنی مربیش وجود نداره باید بری توی اکادمی های کشور های اروپایی یا امریکایی پرورش پیدا کنی
به هر حال موفق باشی
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-20-2013, 04:00 PM   #235
saeedsafaee
Member

پستها: 75
سپاس: 347
در 67 پست 466 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafael nadal ،sabine lisicki

یک بازیکن توی یک فصل میتونه حداکثر تو چند تا تورنمنت شرکت کنه؟ آیا سقفی برای این وجود داره؟ آیا بازیکنها قبل از شروع فصل تصمیم می گیرند که تو چه تورنمنتی شرکت کنن یا تا قبل از همون تورنمنت خاص میتونن تصمیم بگیرن؟
saeedsafaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-20-2013, 06:50 PM   #236
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
1-نه
۲-توضیحات کاملشو چند وقت پیش دادم نمیدونم کجاست اما شرط به خصوصی نداره فقط ورودی مسابقات و هزینه سفر به عهده خودتونه ( ورودی مسابقات هم حدود ۵۰ یا ۱۰۰ هزار دلاره فکر کنم )
۳- کدام مرحله؟
فیوچرز ۱۵۰۰۰ چیه دیگه؟
۴- بستگی به نتایجتون داره و امتیازاتی که در مسابقات فیوچرز مختلف می تونید بگیرید
اگه اشتباه نکنم شما می خواهید تنیسور حرفه ای بشید
خب به چند فاکتور نیاز دارید
۱- سنتون نهایتا باید بین ۸ تا ۱۲ سال باشه اگه بیشتر از ۱۲ سالتونه بی خیال قضیه بشید
۲- قدتون باید مناسب باشه
قد ایده ال برای تنیس حدود ۱۸۵ ه اگه بیشتر هم باشه موردی نداره اگه کمتره باز بی خیال شو
۳- باید وضع بابات توپ باشه خوب باشه فایده نداره باید توپ باشه
۴- باید پدرت از لحاظ فکری یه ذره انعطاف پذیر باشه که اگه فردا بهش گفتی من می خوام تنیسور حرفه ای بشم و دیگه نمی خوام برم مدرسه قاط نزنه
۵- باید فکرت ازاد باشه یعنی علاوه بر اینکه مشکل مالی نداشته باشه مشکل روحی هم نداشته باشی
مهمتر از همه تو ایران به جایی نمیرسی چون کسی نیست که بتونه یه تنیسور حرفه ای تربیت کنه و زمین مناسب هم توی ایران نیست
یعنی مربیش وجود نداره باید بری توی اکادمی های کشور های اروپایی یا امریکایی پرورش پیدا کنی
به هر حال موفق باشی
نه عزيزم از من گذشته اساسي. محض كنجكاوي و دانستن هست. پرسيدن بهتر از ندانسته موندنه :) فيوچرز ١٥٠٠٠ بعد از فيوچرز ١٠٠٠٠ در اون جدول پست قبليم هست.
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-21-2013, 02:18 AM   #237
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
نه عزيزم از من گذشته اساسي. محض كنجكاوي و دانستن هست. پرسيدن بهتر از ندانسته موندنه :) فيوچرز ١٥٠٠٠ بعد از فيوچرز ١٠٠٠٠ در اون جدول پست قبليم هست.
ok
من نوشته قبلیمو پیدا کردم و اینجا براتون پیست می کنم:

Futures - challengers - atp world tour
ترتیب از چپ به راسته
بنابراین شما باید در مسابقات Futures در ابتدا شرکت کنید , که نحوه شرکت بدینگونست:
اول از همه باید یه ITF Pin number بگیری که خیلی سادست از طریق ( ITF International tennis federation )
بعد از بین مسابقات ۱۰۰۰۰ دلاری که در دور و برت برگزار میشه یکی رو انتخاب می کنی و میری
البته زمان شرکت باید به سایز مسابقات توجه کنی مسابقات بزرگ جدول مرحله مقدماتیشون گاه به ۱۲۸ شرکت کننده نیز می رسه
بعد هم مبلغ ورودی که مثلا ۵۰ دلار یا ۱۰۰ دلاره رو میدی و تو صف صبر می کنی
اولویت ورود بر اساس بازیکنان رنک داره اما اگه جای خالی تو جدول باشه بدون در نظر کرفتن رنکینگ میاند سراغ کسی که زودتر ثبت نام کرده و می تونی شانس شرکت داشته باشی
اگه بتونی به جدول اصلی راه پیدا کنی ( که معمولا بابردن دو سه تا بازی میشه ) اونوقت شانس اینو داری که با بردن بازی اولت ( البته اینو دیگه حتما می دونید که مسابقات تنیس در تمامی جهان به غیر از ایران تک حذفی برگزار میشه البته اینجا هم دیدم بعضی ها جدیدا دارند یاد می گیرند ) ATP Point بگیری و بر اساس ان شما رنکینگ جهانی می گیری و وارد شدن به مرحله مقدماتی و حتی main draw مسابقات کوچک ( البته در حد Futures ) رو راحتتر میکنه.
اگه خواستید Pin number بگیرید به اینجا برید:
https://ipin.itftennis.com
اگر هم توضیحات تکمیلی رو خواستید به اینجا برید:
http://www.itftennis.com/procircuit/...rting-out.aspx
متاسفانه تو ایران ادم وقتی ۳۰ سالش شد میفهمه باید چیکار می کرده
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-21-2013, 10:34 PM   #238
saeedsafaee
Member

پستها: 75
سپاس: 347
در 67 پست 466 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafael nadal ،sabine lisicki

دوستان کسی نیس جواب ما رو بده؟
saeedsafaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-21-2013, 11:59 PM   #239
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
نقل قول:
نوشته اصلی توسط saeedsafaee نمایش پست ها
یک بازیکن توی یک فصل میتونه حداکثر تو چند تا تورنمنت شرکت کنه؟ آیا سقفی برای این وجود داره؟ آیا بازیکنها قبل از شروع فصل تصمیم می گیرند که تو چه تورنمنتی شرکت کنن یا تا قبل از همون تورنمنت خاص میتونن تصمیم بگیرن؟
سلام دوست عزیز. نمی دونم حداکثرش سقفی داره یا نه ولی فکر نکنم محدودیت داشته باشه. خود بازیکن تا یه حدی که تشخیص بده واسش مناسبه شرکت می کنه. قبل از شروع فصل برنامه هر بازیکن تا آخر فصل مشخصه (البته واسه بازیکنای رنک پایین مثلا بالای 100 نفر نمی دونم). ولی تو هر تورنومنتی یه تعداد معین با کووالیفایر (به معنی صلاحیت) میان بالا. مثلا تو گرنداسلم که جدول 128 نفره، مثلا 102 یا 108 نفر (دقیقا نمی دونم) به ترتیب رنکینگ شرکت میکنن. هر چی باقی موند با کووالیفایر میان بالا. یعنی قبل از شروع مسابقات اصلی، مسابقاتی بین اون ها (رنکینگای پایین تر) برگزار میشه که اونها هم جدولی واسه خودشون دارن. در نهایت مثلا 26 نفری که میان بالا تو جدول اصلی قرار می گیرن. یه حالت دیگه هم واسه شرکت کردن داره که بهش میگن وایلد کارد. مثلا تورنومنت هامبورگ تو برنامه فدرر نبود. ولی بعد از ویمبلدون تصمیم گرفت توش شرکت کنه و با وایلد کارد شرکت کرد. وایلد کاردو آقا فرید توضیح دادن که استناد می کنم به پستشون.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
1-
استثنایی هم وجود داره به نام wild card
بدین مفهوم که:
مثلا مسابقات گرند اسلم امریکا که چند وقت دیگه برگزار میشه میبینه که فلان بازیکن امریکایی که رنکینگ پاییینی داره و نمی تونه مستقیما در مسابقات شرکت کنه اما جوان و مستعده و جویای نام بهش وایلد کارد میدند و مستقیما در جدول شرکت میکنه یا مثلا یه بازیکن پیر که قبلا رنکینگ خوبی داشته اما دیگه رنکش اومده خیلی پایین اما باز هواداران خواهان دیدنش هستند یا هم به علت قراردادهایی که بین گرند اسلم ها هست مثلا بین گرند اسلم امریکا و استرالیا سهمیه ای قرار دادن برای دادن وایلد کارد بدین صورت که در گرند اسلم امریکا به بازیکنان استرالیایی وایلد کارد داده میشه و در گرند اسلم استرالیا به بازیکنان امریکایی
من هر چی می دونستم گفتم. از دوستان می خوام اون جاهایی که نمی دونستم یا مطمئن نبودمو درستشو بگن. واسه خودمم سواله

ویرایش توسط Mahrooz RF : 07-22-2013 در ساعت 12:27 AM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-22-2013, 01:01 AM   #240
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

سعید جان
به نظر من مهروز توضیحات خیلی خوبی داد، اما در تکمیل توضیحش فقط این رو اضافه می کنم که بازیکنان از ابتدای سال برنامه شون رو مشخص و اعلام می کنن و مشخص می کنن که در کدوم تورنمنت ها شرکت خواهند کرد، اما تا چند ماه قبلش اون تصمیمشون رو نهایی نمی کنن و حتی تا چند روز قبل از مسابقات احتمال یا عدم حضور بازیکنان توی یه تورنمنت هست. به همین دلیل هم هست که جدول قرعه کشی تا یکی دو روز قبل از مسابقات مشخص نمی شه.
از طرف دیگه تورنمنت ها هم همونطور که حتماً دیدین با هم فرق دارن و حضور در یه سری تورنمنت ها اجباریه بازیکن ها هم می تونن در هر تعداد تورنمنتی که می خوان شرکت کنن اما فقط امتیاز بهترین عملکردشون در 18 تورنمنت در طول 52 هفته برای رنکینگ محاسبه می شه. با این وصف حضور در همه ی تورنمنت ها مخصوصاً اون هایی که امتیاز پایین دارن برای بازیکن هایی که جزو بهترین ها هستن مقرون به صرفه نیست.

ویرایش توسط mspayam : 07-24-2013 در ساعت 04:47 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , Champion's Tour , TennisTalkers , WTA , آموزش تنیس , تنیس , تنیس تاکرز , خاک رس , راجر فدرر , رافائل نادال , رولند گاروس , سرنا ویلیامز , فدرر , نادال , نواک جوکوویچ , هارد کورت , ویمبلدون , کرولاین وزنیاکی , یو اس اوپن

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)