بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

7-20 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-03-2016, 04:31 AM   #51
ehsm
Senior Member

آواتار ehsm

پستها: 103
سپاس: 170
در 61 پست 147 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
سم کوئری شاید با ارائه بهترین بازی عمرش دست به شگفتی آفرینی زد و کاری را انجام داد که در هفت سال گذشته بازیکنی موفق به انجامش نشده بود بنظرم همه چیز دست به دست هم داده بود که این اتفاق بعید بیفته شاید اگر بازی در سنترکورت بود جوکو نمیباخت شاید اگر باران اواخر ست چهارم را دچار وقفه نمیکرد باز هم جوکو نمیباخت شاید اگر عملکرد سرویس نواک ده درصد بالاتر یا سرویس سم ده درصد پایین تر بود باز هم جوکو نمیباخت در واقع جزییات ریزی باعث رقم خوردن این شگفتی شد سم کوئری مدل ۲۰۱۶ کوین اندرسون ۲۰۱۵بود با این تفاوت که نه تنها به همون قدرت و دقت سرویس می زد بلکه توانایی بازی کم اشتباه و رالیهای طولانی را هم با جوکو داشت و به آسانی تسلیم نمیشد جوکو به غیر از ست دوم که فاجعه بود در ستهای دیگه عملکرد بدی نداشت هرچند به وضوح از شرایط آرمانی خودش به دور بود اما باختن در دو تایبرک در مقابل بازیکنی که بهترین روز ورزشی خودش را سپری میکرد مسلما بدشانسی هم بود و چرا داوری را فراموش کنیم زمانی که جوکو برای بردن ست چهارم در موقعیت سروینگ فور ست بود و چلنجهای خودش را سوزانده بود دو پوینت اشتباه فرصت برک کردن را به کوئری داد انگار که همه چیز بسیج شده بود برای خلق این شگفتی بزرگ
به هرحال ورزش خصوصا ورزشهای انفرادی و قائم به فرد همیشه پتانسیل خلق چنین نتایج دوراز انتظاری را داره و زندگی و تورنمنت همچنان ادامه داره با حذف جوکو الان خیلیها نفس راحتی کشیدن و فکر میکنند با حذف این مدعی درجه یک قادر به کسب جام هستند اما شخصا بر این باورم اگر باز هم شاهد شگفتی نباشیم ویمبلدون به مدعی شماره دو میرسه فینالیست دوگرند اسلم قبلی و کسی که هر دوفینال را به جوکو باخته و در یکی دوسال اخیر فرم عالی و با ثباتی داشته و الان هم در خانه و با حمایت تماشاگران حذف رقیب سرسخت همیشگی انگیزه و روحیه اش را هم بیشتر کرده و میدونه شاید تا مدتها چنین فرصت طلایی را به دست نیاره اندی ماری را هیچ وقت به اندازه این روزها آماده و سرحال ندیدم مخصوصا که الان یک کوچ بزرگ بالاسرشه که از لحاظ روانی هم براش کم نمیگذاره مدعی سنتی سوم راجر فدرره که الان روی کاغذ مدعی دوم حساب میشه در این تورنمنت راجر هنوز محک درست و حسابی نخورده و به مدد قرعه خوب دور دوم و سوم دوبازی دوستانه! برگزار کرده شاید راجر هم الان فکر میکنه این فرصت یک موقعیت طلاییه برای گرند هجدهم و گرندی بعد از چهارسال برهوت اما خودش بهتر از هرکسی میدونه حتی در غیاب جوکو چقدر کار سختیه انجام این کار برنده مارین چیلیچ و نیشیکوری و سمی فاینال احتمالی با میلوش رائونیک هیچکدام راحت نیستند فعلا باید بازی فرداش در مقابل جانسون را دید تا ببینیم میتونه محک مناسبی بخوره یا نه
تا الان و در هفته اول چند قهرمان بزرگ مردان و زنان حذف شدند جوکو واورینکا موگوروزا کویتوا فکر میکنم با توجه به شرایط شانس اول تا سوم مردان در حال حاضر ماری فدرر و رائونیک و در زنان سره نا کربر و هالپ باشند امیدوارم طی روزهای آینده شاهد بازیهای خوبی باشیم و حق به حقدار برسه

صحبت‌های بازیکنان در پایان بازی:
������نواک جوکوویچ بعد از تبریک به سم کوئری گفت: "او عالی بازی کرد و خیلی خوب سرویس زد. بخشی از بازی او بی‌رحمانه بود و امتیاز‌های بی‌دردسر زیادی را با استفاده از سرویس اولش به‌ دست آورد. او با قدرت زیادش من را شکست داد."
������جوکوویچ هم‌چنین در پاسخ به این پرسش که آیا در شرایط بدنی مناسبی قرار دارد، گفت: "نه واقعا، اما الان وقت و مکان مناسبی برای صحبت در این باره نیست."
������سم کوئری بعد از برد تاریخی‌اش در برابر جوکوویچ در مصاحبه با خبرنگار بی‌بی‌سی گفت: "خیلی خوشحالم. توانستم سرویس‌های خوبی بزنم و این خیلی کمک کرد. فوق‌العاده است. به خصوص که در ویمبلدون این اتفاق افتاد."
@tennisfa
البته موقعی که بارون اومد و مسابقه قطع شد جوکوویچ عقب بود. نمیشه این طور گفت.
ehsm آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ehsm به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
MRF
قدیمی 07-03-2016, 04:46 AM   #52
ehsm
Senior Member

آواتار ehsm

پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

امیدوارم امسال فدرر قهرمان بشه.
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsm به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2016, 07:53 AM   #53
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

با اینکه برخی از دوستان طرفدار جوکوویچ می گن باختش قابل پیش بینی بود ولی از دید من بزرگترین شگفتی این تورنمنت تا اینجای کار بوده و بیشتر از همه خودش رو شوکه کرد. از مدافع عنوان هر چهار گرند اسلم و شماره ی یک جهان انتظار می رفت که حالا پس از برد رولن گروس، دست کم تا نیمه نهایی رو بدون مشکل خاصی بالا بیاد ولی این اتفاق نیفتاد و همین امر نشون می ده که پیشگویی آینده و ادعاهای بزرگ چقدر می تونین غلط باشن. دقیقاً نمی شه گفت دلیل باخت جوکوویچ چی بود، ولی شاید استراحت زیادش و تمرین نکردن روی چمن بهش ضربه زده باشه.
با این همه ماهایی که طرفدارش نیستیم باید هوای طرفداراش رو داشته باشیم و نمک به زخمشون نپاشیم. بد نیست نگاهی هم به آمار داشته باشیم. نادال زمانی که شماره ی یک دنیا بود هیچوقت در سه راند ابتدایی گرند اسلم ها شکست نخورد. فدرر فقط یکبار در سال 2004 در راند سوم رولن گروس به قهرمان سه دوره از این تورنمنت، گوستاو کوئرتن باخت، و جوکوویچ هم الان رکوردش با فدرر مساوی شد.

ویرایش توسط mspayam : 07-03-2016 در ساعت 08:08 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2016, 01:11 PM   #54
#سامان#
Member

پستها: 63
سپاس: 7
در 24 پست 70 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ibo8631 نمایش پست ها
باد و بارون و .... کارساز نشد
لونه موش گرون شد
jfk موش شد رفت تو سوراخ
#سامان# آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی #سامان# به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2016, 01:13 PM   #55
#سامان#
Member

پستها: 63
سپاس: 7
در 24 پست 70 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم سال ویمبلدون Wimbledon 2016

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها

اگر بخوام یک جمع بندی و نظر نهایی داشته باشم می رسم به:

نواک رائونیچ
فدرر چیلیچ
تیم باتیستا
گسکه ماری

سمی فاینال

نواک فدرر
ماری تیم

فاینال

نواک ماری

قهرمان

نواک
#سامان# آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی #سامان# به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2016, 04:27 PM   #56
ehsm
Senior Member

آواتار ehsm

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
خب نوله هم که باخت.همین ی توری که فشار روی راجر از لحاظ روانی زیاد نبود حالا با این اتفاق زیاد شد.خیلی یاد باخت رافا در رولند 09 افتادم.نواک تاریخ ساز شد و 30 بازی رو نباخته بود، فکر کنم همه می دونستن که نمی تونه مثل پارسال برگرده .بازی قشنگی بود و امیدوارم جوکو هم بتونه ی کم استراحت کنه و واسه یو اس اپن آماده بشه.در ضمن با این اتفاق به نظر من شانس قهرمانی اندی بیشتر میشه تا راج،هم از لحاظ منتال و هم از لحاظ بازی اندی بالاتره به نظر من.فعلا باید از راند 4 در کورت 1 جلو جانسون ترسید و بعدش از چیلیچ که خیلی خطرناکه.....فعلا خیلی راه مونده تا قهرمانی راج...عجله نکنیم
اندی ماری از لحاظ بازی بالاتر از فدرره؟؟؟؟؟!!!!!
قدیمی 07-03-2016, 04:46 PM   #57
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsm نمایش پست ها
اندی ماری از لحاظ بازی بالاتر از فدرره؟؟؟؟؟!!!!!
در حال حاضر سطح بازی اندی بالاتره، یه جورایی تو چمن وحشتناکه، البته اگر راجر مثل 2015 یا 2014 بود مطمئنا راجر قهرمان می شد ولی الان فکر نکنم مگر اینگه فرم بهتری پیدا کنه.
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-03-2016, 08:28 PM   #58
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده

کجاست این دوست عزیزمون که پستهای قبلش رو کوت کنه !!
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nemanaldin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 07-04-2016, 01:39 AM   #59
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

اول از همه دوستداران تنیس خواهش میکنم نوع رفتاری که از خودمون انجام میدیم باعث آزردگی کسی نشه به هر حال شکست تنیسوری نباید باعث بشه چندین هوادار اون شخص رو ناراحت تر کرد با رفتارمون خواهشا بزرگوارانه رفتار کنین به عنوان ی برادر کوچیک تر چون برای خودم و قطعا خیلی از افراد دیگه پیش اومده پس بهتره این عمل انجام نشه. با تشکر از عزیزانم.
هفته اول تموم شد و چند شگفتی داشتیم.

خیلی مختصر از بخش خانوما شروع میکنم که خواهران ویلیامز به دور 4 رسیدن و البته حذف موگوروزا که در تنیس بانوان سابقه زیاد داشته زود حذف بشن تا ارزش نتایج سرنا بیشتر نمود پیدا کن.در حالیکه اکثر تنیس دوستان بانوان بیشتر روی موگوروزا به عنوان اینده تنیس یاد میکنن بنظرم جوونای خوب دیگه هم هستن همچون بنچیچ که با توجه به سن کمش عملکرد ستودنی داشته اما بزرگترین ضعف این دختر زیبای سوئیسی باید مصدومیت های متوالی عنوان کرد به هر حال داشتن شخصی همچون مارتینا هینگیس میتونه باعث بشه در اینده بیشتر ازش بشنویم.بازی های خانوما زیاد ندیدم هالپ بازی خوبی کرد دور قبل اما باید قبول کرد برای کسب افتخار اونم در چمن درس اول سرو خوب که هالپ متاسفانه نداره دقیقا بزرگترین سلاح سرنای پرتلاش.

و اما بخش اقایون:

بزرگترین اتفاقات و شکست ها در این بخش بوده حذف بهترین تنیسور این دهه نواک اونم بعد از نزدیک به 7سال در هفته اول حذف شد عملکرد ستودنی که قطعا باز هم خواهیم دید،در ادامه بزرگانی که انتظار میرفت هفته دوم بیان خیلیا روی تیم جوان حساب باز کرده بودن که نشد تیم تنیسور خیلی خوبی اشتوتگارتم برد اما سبک بازی که ارائه میده بیشتر برای خاک و هارد خوبه نه چمن در واقع خیلی دیگه به پیشرفت نیاز داره این پسر دوس داشتنی،این دو نفر حذف شدن از ویمبلدون و قطعا شاهد ادامه درخشش بهترین تنیسورای امسال از دید خودم خواهیم بود.
حذف استن که همیشه قابل پیش بینی و بنظر دیگه نمیشه روش حساب کرد اما درسته که سید 4 باخت اما پیروز میدان تنیسور دوس داشتنی آرژانتینی بودش که من لذت میبرم از استایل فورهندی که این پسر داره تنیسوری که خیلی خیلی بدشانس بوده وگرنه احتمالش زیاد بود گرند ببره هر چند بردن یک گرندم باعث شده اسمش وارد تاریخ بشه و البته انتظار نداشتم در مقابل پویل ببازه بازی ندیدم حتما بهتر بوده که بردش.
اگر بخوایم عملکرد کلی مدعیان در نظر بگیریم انصافا ماری در حال حاضر بهترین و کامل ترین فرد برای قهرمانی،انگیزش بسیار بالا اومدن لندل بزرگ شکست در دو فینال گرند امسال در واقع کوهی از انگیزست ،بازی رائونیچ هم شدیدا چشممو گرفته و در ادامه درخشش امسالش باید روی این کانادایی حساب ویژه باز کرد فاکتور و نوع بازیش دقیقا همسان چمن و بریک کردنش واس خودش دنیایی از سختی داره و بازی به بازی داره بهتر میشه.
البته من بازی همه این 16 تنیسور باقی مونده ندیدم اما از بازی هایی که دیدم بردیچ هم خیلی رو فرم بود امسال که خیلی ضعیف بوده اما کی که ندونه قواعد بازی در چمنو بخوبی بلده امروزم بازیش با زورف خیلی قشگ بود در اینده بیشتر از زورف خصوصا در چمن خواهیم شنید.
جوفین با اینکه سرو خیلی خوبیم نداره اما بدلیل رالی باز بودن عملکرد خوبی داشته ،تسونگا هم که در ی بازی ماراتن گونه از سد ایزنر عبور کرد حرف بعدیش هم گاسکه که دو بار تا نیمه نهایی ویمبلدون اومده و البته چیلیچ که خطرناک میتونه باشه و کیرگیوس همچنین.

راجبع بازی نواک با کوئری هم بخوام بگم از عملکرد کوئری خیلی تعجب کردم از بازی نواک نه یجورایی بازی دست کوئری بود هجومی و دلنشین به هر حال سال گذشته در هفته نخست مغلوب بهترین تنسور تاریخ چمن شد نکته عجیب برای من استفاده نواک از اسلایس بود دقیقا ضربه ای که میتونه خیلی بیشتر استفاده کرد و نکرد خیلی خیلی عجیب بود برام خیلی بیشتر باید بهره میبرد نواک یکی دوسال اخیر اسلایس بهتری میزد اما نزد یا نشد اما هر چی بود نواک باخت بعد 28 گرند اسلم متوالی که به هفته دوم رسیده بود اتفاقی که دیرو زود داشت سوختو سوز نداشت طی چند سال اخیر نواک همیشه در چمن دچار چالش های 5سته بوده از بازی با خوان گرفته تا چیلیچ ،اندرسون اما امسال نشد بنظرم نواک یکی از ضعف های دیگش در برنامه چینی بوده و باید حتما با توجه به فرصت 3هفته ای قبل ویمبلدون در یک تورنمنت شرکت میکرد.سالای گذشته یجور بازی دراورد اما الان نواک 29 سالشه و باید سعی کنه زودتر خودشو به مرز امادگی برسونه.
از شکست نواک خوشحال شدم اما از طرفیم همش میگم کاش سالای قبل این اتفاق میفتاد چون راجر واقعا رو فرم بود اما برخلاف بعضی دوستان راجر در این 3 راند عملکردی در حد نزدیک بخودشم نداشته هرچند قهرمان هفته دوم مشخص میشه اما از این دور دیگه شوخی بردار نیست بازی با اونس و ویلیس که کاملا دستگرمی بودش هرچند منم هرگز همچون راجر بازیش با ویلیس فراموشم نمیشه حس زیبایی داخل بازی بود پسری 25 ساله از شکست واس خودش پلی ساخت برای پیروزی و از اون جالب تر لبخنای این پسر حس و حال خانوادش و ورزشگاه و اون لبخندایی که مشخص بود باورش نمیشه الان در سنتر کورت در مقابل افسانه ای بنام فدرر بازی میکنه حس خوبی بود و اخرشم که راجر بازم نشون داد چرا اینقدر این مرد فرا بشر و دوس داشتنی شادی همیشگی انجام نداد و ویلیس با بغضی پر از غرور به تشکر ار هم وطناش پرداخت.
عرض میکردم راجر قطعا مدعی اول قهرمانی نیست انصافا اما باید دید در هفته دوم راجر چیکار میکنه من به شخصه امیدوارم ریتمشو بدست بیاره چون فرصت خوبی شاید فرصت اخر در شهر و ورزشگاهی که عاشقش.
اندی ماری هم که به وضوح عالی بوده اما اصن نمیشه گفت یک پای فینال فقط کافی به بازی های ایندش نگاهی انداخت ، کیرگیوس احتمالا تسونگا و نیمه نهایی شاید بردیچ که اگه توی روز خوبشون باشن و خوب سرو بزنن ماری هم به حذف شده ها میپیونده.
از بالای جدول بنظرم رائونیچ مدعی رسیدن به فینال تنیسوری که روی تای بریک کاملا متمرکز شده و قدرت اصلیش هم در سرو بوده کسی که انتظار داشتم نواکو ببره الان باید ارزو کنم حذف بشه اونم در مقابل جوفین که خیلی خوبه اما سخته بردن رائونیچ با اون سرو زدناش ،عجیب واقعا جزو محدود تنیسورایی که فرق اون چنانی سرو 1 و 2 نداره
البته یادم نمیره چطور راجر 2014 هنرمندانه این کانادایی با سه تا 6.4 حذف کرد و فینال رفت اما امسال نه راجر اون راجر بوده تا الان و نه رائونیچ اون شخص2014.
در مجموع یکی از غیر منتظره ترین شرایط ها برای قهرمانی در گرند ها خواهیم داشت اگه فینال این گرند نه اسمی از راجر باشه نه اندی تعجب نمیکنم.
برای راجر دوستان و خودم که خیلی خیلی خیلی ذوس دارم راجر اینجا 18بگیره اما کار بسیار سختی پیش روی راجر خواهد بود اگه قهرمان بشه بقول خودش میتونه سال خودش رو ازین رو به اون رو کنه و از شر بدشانسیاش خلاص بشه.
واقعا سخته قهرمانی در گرند بعد اون همه بدشانسی و مصدومیت اما راجر نشون داده که میتونه، گرندی که اگه کسب بشه من یکی یجورایی ی انرژی عالی میگیرم برای چند ماه اینده برای زندگیم و البته این حسی که خیلیا دارن میدونم.
با آرزوی بهترین ها برای دوستان عزیز تنیس تاکرزی امیدوارم همیشه سلامت باشین در کنار خانواده محترم که کنارش آرامش و صبوری حضور داشته باشه.یاعلی
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2016, 01:48 AM   #60
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
اول از همه دوستداران تنیس خواهش میکنم نوع رفتاری که از خودمون انجام میدیم باعث آزردگی کسی نشه به هر حال شکست تنیسوری نباید باعث بشه چندین هوادار اون شخص رو ناراحت تر کرد با رفتارمون خواهشا بزرگوارانه رفتار کنین به عنوان ی برادر کوچیک تر چون برای خودم و قطعا خیلی از افراد دیگه پیش اومده پس بهتره این عمل انجام نشه. با تشکر از عزیزانم.
هفته اول تموم شد و چند شگفتی داشتیم.

خیلی مختصر از بخش خانوما شروع میکنم که خواهران ویلیامز به دور 4 رسیدن و البته حذف موگوروزا که در تنیس بانوان سابقه زیاد داشته زود حذف بشن تا ارزش نتایج سرنا بیشتر نمود پیدا کن.در حالیکه اکثر تنیس دوستان بانوان بیشتر روی موگوروزا به عنوان اینده تنیس یاد میکنن بنظرم جوونای خوب دیگه هم هستن همچون بنچیچ که با توجه به سن کمش عملکرد ستودنی داشته اما بزرگترین ضعف این دختر زیبای سوئیسی باید مصدومیت های متوالی عنوان کرد به هر حال داشتن شخصی همچون مارتینا هینگیس میتونه باعث بشه در اینده بیشتر ازش بشنویم.بازی های خانوما زیاد ندیدم هالپ بازی خوبی کرد دور قبل اما باید قبول کرد برای کسب افتخار اونم در چمن درس اول سرو خوب که هالپ متاسفانه نداره دقیقا بزرگترین سلاح سرنای پرتلاش.

و اما بخش اقایون:

بزرگترین اتفاقات و شکست ها در این بخش بوده حذف بهترین تنیسور این دهه نواک اونم بعد از نزدیک به 7سال در هفته اول حذف شد عملکرد ستودنی که قطعا باز هم خواهیم دید،در ادامه بزرگانی که انتظار میرفت هفته دوم بیان خیلیا روی تیم جوان حساب باز کرده بودن که نشد تیم تنیسور خیلی خوبی اشتوتگارتم برد اما سبک بازی که ارائه میده بیشتر برای خاک و هارد خوبه نه چمن در واقع خیلی دیگه به پیشرفت نیاز داره این پسر دوس داشتنی،این دو نفر حذف شدن از ویمبلدون و قطعا شاهد ادامه درخشش بهترین تنیسورای امسال از دید خودم خواهیم بود.
حذف استن که همیشه قابل پیش بینی و بنظر دیگه نمیشه روش حساب کرد اما درسته که سید 4 باخت اما پیروز میدان تنیسور دوس داشتنی آرژانتینی بودش که من لذت میبرم از استایل فورهندی که این پسر داره تنیسوری که خیلی خیلی بدشانس بوده وگرنه احتمالش زیاد بود گرند ببره هر چند بردن یک گرندم باعث شده اسمش وارد تاریخ بشه و البته انتظار نداشتم در مقابل پویل ببازه بازی ندیدم حتما بهتر بوده که بردش.
اگر بخوایم عملکرد کلی مدعیان در نظر بگیریم انصافا ماری در حال حاضر بهترین و کامل ترین فرد برای قهرمانی،انگیزش بسیار بالا اومدن لندل بزرگ شکست در دو فینال گرند امسال در واقع کوهی از انگیزست ،بازی رائونیچ هم شدیدا چشممو گرفته و در ادامه درخشش امسالش باید روی این کانادایی حساب ویژه باز کرد فاکتور و نوع بازیش دقیقا همسان چمن و بریک کردنش واس خودش دنیایی از سختی داره و بازی به بازی داره بهتر میشه.
البته من بازی همه این 16 تنیسور باقی مونده ندیدم اما از بازی هایی که دیدم بردیچ هم خیلی رو فرم بود امسال که خیلی ضعیف بوده اما کی که ندونه قواعد بازی در چمنو بخوبی بلده امروزم بازیش با زورف خیلی قشگ بود در اینده بیشتر از زورف خصوصا در چمن خواهیم شنید.
جوفین با اینکه سرو خیلی خوبیم نداره اما بدلیل رالی باز بودن عملکرد خوبی داشته ،تسونگا هم که در ی بازی ماراتن گونه از سد ایزنر عبور کرد حرف بعدیش هم گاسکه که دو بار تا نیمه نهایی ویمبلدون اومده و البته چیلیچ که خطرناک میتونه باشه و کیرگیوس همچنین.

راجبع بازی نواک با کوئری هم بخوام بگم از عملکرد کوئری خیلی تعجب کردم از بازی نواک نه یجورایی بازی دست کوئری بود هجومی و دلنشین به هر حال سال گذشته در هفته نخست مغلوب بهترین تنسور تاریخ چمن شد نکته عجیب برای من استفاده نواک از اسلایس بود دقیقا ضربه ای که میتونه خیلی بیشتر استفاده کرد و نکرد خیلی خیلی عجیب بود برام خیلی بیشتر باید بهره میبرد نواک یکی دوسال اخیر اسلایس بهتری میزد اما نزد یا نشد اما هر چی بود نواک باخت بعد 28 گرند اسلم متوالی که به هفته دوم رسیده بود اتفاقی که دیرو زود داشت سوختو سوز نداشت طی چند سال اخیر نواک همیشه در چمن دچار چالش های 5سته بوده از بازی با خوان گرفته تا چیلیچ ،اندرسون اما امسال نشد بنظرم نواک یکی از ضعف های دیگش در برنامه چینی بوده و باید حتما با توجه به فرصت 3هفته ای قبل ویمبلدون در یک تورنمنت شرکت میکرد.سالای گذشته یجور بازی دراورد اما الان نواک 29 سالشه و باید سعی کنه زودتر خودشو به مرز امادگی برسونه.
از شکست نواک خوشحال شدم اما از طرفیم همش میگم کاش سالای قبل این اتفاق میفتاد چون راجر واقعا رو فرم بود اما برخلاف بعضی دوستان راجر در این 3 راند عملکردی در حد نزدیک بخودشم نداشته هرچند قهرمان هفته دوم مشخص میشه اما از این دور دیگه شوخی بردار نیست بازی با اونس و ویلیس که کاملا دستگرمی بودش هرچند منم هرگز همچون راجر بازیش با ویلیس فراموشم نمیشه حس زیبایی داخل بازی بود پسری 25 ساله از شکست واس خودش پلی ساخت برای پیروزی و از اون جالب تر لبخنای این پسر حس و حال خانوادش و ورزشگاه و اون لبخندایی که مشخص بود باورش نمیشه الان در سنتر کورت در مقابل افسانه ای بنام فدرر بازی میکنه حس خوبی بود و اخرشم که راجر بازم نشون داد چرا اینقدر این مرد فرا بشر و دوس داشتنی شادی همیشگی انجام نداد و ویلیس با بغضی پر از غرور به تشکر ار هم وطناش پرداخت.
عرض میکردم راجر قطعا مدعی اول قهرمانی نیست انصافا اما باید دید در هفته دوم راجر چیکار میکنه من به شخصه امیدوارم ریتمشو بدست بیاره چون فرصت خوبی شاید فرصت اخر در شهر و ورزشگاهی که عاشقش.
اندی ماری هم که به وضوح عالی بوده اما اصن نمیشه گفت یک پای فینال فقط کافی به بازی های ایندش نگاهی انداخت ، کیرگیوس احتمالا تسونگا و نیمه نهایی شاید بردیچ که اگه توی روز خوبشون باشن و خوب سرو بزنن ماری هم به حذف شده ها میپیونده.
از بالای جدول بنظرم رائونیچ مدعی رسیدن به فینال تنیسوری که روی تای بریک کاملا متمرکز شده و قدرت اصلیش هم در سرو بوده کسی که انتظار داشتم نواکو ببره الان باید ارزو کنم حذف بشه اونم در مقابل جوفین که خیلی خوبه اما سخته بردن رائونیچ با اون سرو زدناش ،عجیب واقعا جزو محدود تنیسورایی که فرق اون چنانی سرو 1 و 2 نداره
البته یادم نمیره چطور راجر 2014 هنرمندانه این کانادایی با سه تا 6.4 حذف کرد و فینال رفت اما امسال نه راجر اون راجر بوده تا الان و نه رائونیچ اون شخص2014.
در مجموع یکی از غیر منتظره ترین شرایط ها برای قهرمانی در گرند ها خواهیم داشت اگه فینال این گرند نه اسمی از راجر باشه نه اندی تعجب نمیکنم.
برای راجر دوستان و خودم که خیلی خیلی خیلی ذوس دارم راجر اینجا 18بگیره اما کار بسیار سختی پیش روی راجر خواهد بود اگه قهرمان بشه بقول خودش میتونه سال خودش رو ازین رو به اون رو کنه و از شر بدشانسیاش خلاص بشه.
واقعا سخته قهرمانی در گرند بعد اون همه بدشانسی و مصدومیت اما راجر نشون داده که میتونه، گرندی که اگه کسب بشه من یکی یجورایی ی انرژی عالی میگیرم برای چند ماه اینده برای زندگیم و البته این حسی که خیلیا دارن میدونم.
با آرزوی بهترین ها برای دوستان عزیز تنیس تاکرزی امیدوارم همیشه سلامت باشین در کنار خانواده محترم که کنارش آرامش و صبوری حضور داشته باشه.یاعلی
مخاطب ما جناب JFK هستن نه طرفدارهای دیگه نواک
دقیقا این کاریه که جناب jfk موقع باخت فدرر انجام می ده !!
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nemanaldin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)