بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

23 دی - 6 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-19-2014, 12:17 PM   #151
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup

خدااااا چرا من ابله بعد از ست اول بازی رو ندیدم. ای وای بر من ای وای بر من ای وای بر من. مهم ترین لحظه AO امسال رو از دست دادم. خدا کنه ابوظبی شب تکرارش رو کامل نشون بده. ایوانوویچ باید دور بعد با برنده بازی بوچارد و نماینده استرالیا بازی کنه. با سطح بازی ای که اینا دارن نشون می دن فکر کنم از الآن باید تو نیمه نهایی ببینیمش. در کل پرچمش بالا. دمش گرم. خیلی مرده .
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 01:27 PM   #152
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
تنیس پاک ینی تنیس بازی کنی حتی موقعی که داری میبازی !!!! نه مثل یو اس اپن 2009 که وقتی کیم لهش کرد زمین رو بیخود و بی جهت و با یه اشتباه داور خط ترک کرد و از زمین بیرون رفت !!!
فینال یو اس اپن 2011 !!!! بازی با سمانتها استسور . وقتی ویلیامز عقب افتاد داور یه توپ اوت گرفت بعد رفت ایستاد جلوش اداشو در میورد . بعدشم که تحریک تماشا چیا و بقیه حرکاتش موقع باخت .....

ویدیو های همش هم موجوده . همه می تونن برن اون بازی ها رو ببینند که بیخود و بی جهت برد حریف رو به تمسخر گرفت .

خلاصه اینم جز ناپاکی ورزش هست که به برد حریفت احترام نذاری . ناپاکی فقط بازی رادوانسکا نیس .
در مورد فیوورت دوم ، من کجا گفتم اون پاکه ؟ اونم به اندازه خودش کثیفه همونطور که قبلا ذکر کردم دلیل فیووریت شدن اون ایستادن در مقابل ویلیامز بود . بخاطر پاک بودن کسی طرفدارش نشد .
ضمن عرض سلام خدمت شما دوست عزیز...
با کلیت گفته های شما موافقم...بی ارزش فلمداد کردن پیروزی حریف امری بسیار زشت و نا جوانمردانه است. اما وقتی شما از لفظ «تنیس ناپاک» برای سرنا استفاده می کنید در واقع سبک فنی بازی اون رو ناپاک قلمداد می کنید که این امری کاملا نادرسته...

در رابطه با مثالی که پیرامون بازی با سم استوسر هم زدید توجه بفرمایید که سرنا به هیچ وجه برد این سرکار خانم را بی ارزش نکردند. بعد از پایان بازی اگر به خاطر داشته باشید سرنا کنار صندلی استوسر نشست و بیش از 5 دقیقه با لحنی خندان و چهره ای باز به خوش و بش با استوسر پرداخت. طبیعتا اگر فردی بخواد برد کسی رو بی ارزش کنه چنین رفتاری رو بعد از بازی انجام نمی ده...
سرنا در اون فینال سر یک پوینت ویژه با داور مشکل داشت، همون پوینتی که سرنا روی وینر خودش مادامی که توپ در زمین استوسر قرار داشت فریاد زد و داور هم به علت آنچه قرار داشتن توپ در زمین استوسر نامید؛ پوینت رو به نفع استوسر برگردوند. که اگر به من هم باشه با این حرکت مشکل خواهم داشت. اون پوینت، امتیاز حساسی هم بود و ممکن بود اگر داور سخت گیری نمی کرد سرنا به بازی برگرده...مشکل سرنا این بود و هیچ وقت هم برد استوسر رو بی ارزش نکرد...البته ناگفته نماند من به هیچ وجه «رفتارهای» سرنا رو خیلی نمی پسندم اما این طور هم نیست که دیگه تا این حد بخوایم زیر سوالش ببریم...

در پایان امیدوارم با حذق شدن سرنا راه برای قهرمانی ماریا هموار بشه، هر چند باز هم کار سخته، اما با آرزوی قهرمانی ماریا...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 01:30 PM   #153
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

آفرین آنا واقعا عالی بودی و حسابی خوشحالم کردی و امیدوارم تو فینال ببینمت هرچند که بوچارد هم عالیه و دوسش دارم ولی از برد تو بیشتر خوشحال میشم .
عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام
rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 02:27 PM   #154
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

چه بازی زیبایی شده بازی استن و روبردو.
هر دو نفر شدیدا اماده هستن تو این تورنمنت.
اگه استن ببره.واقعا میتونه حریف نواک بشه.چون از پارسال اماده تره.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 02:46 PM   #155
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها

در رابطه با مثالی که پیرامون بازی با سم استوسر هم زدید توجه بفرمایید که سرنا به هیچ وجه برد این سرکار خانم را بی ارزش نکردند. بعد از پایان بازی اگر به خاطر داشته باشید سرنا کنار صندلی استوسر نشست و بیش از 5 دقیقه با لحنی خندان و چهره ای باز به خوش و بش با استوسر پرداخت. طبیعتا اگر فردی بخواد برد کسی رو بی ارزش کنه چنین رفتاری رو بعد از بازی انجام نمی ده...
سرنا در اون فینال سر یک پوینت ویژه با داور مشکل داشت، همون پوینتی که سرنا روی وینر خودش مادامی که توپ در زمین استوسر قرار داشت فریاد زد و داور هم به علت آنچه قرار داشتن توپ در زمین استوسر نامید؛ پوینت رو به نفع استوسر برگردوند. که اگر به من هم باشه با این حرکت مشکل خواهم داشت. اون پوینت، امتیاز حساسی هم بود و ممکن بود اگر داور سخت گیری نمی کرد سرنا به بازی برگرده...مشکل سرنا این بود و هیچ وقت هم برد استوسر رو بی ارزش نکرد...البته ناگفته نماند من به هیچ وجه «رفتارهای» سرنا رو خیلی نمی پسندم اما این طور هم نیست که دیگه تا این حد بخوایم زیر سوالش ببریم...

در پایان امیدوارم با حذق شدن سرنا راه برای قهرمانی ماریا هموار بشه، هر چند باز هم کار سخته، اما با آرزوی قهرمانی ماریا...

بله مرسی از شما . من الان دقیق یادم اومد درسته همین پوینتی که شما می فرمایید بود .
اول اینو بگم بعد از بازی گرم گرفتن با حریف دیگه مهم نیست . بعد بازی همه چی تموم شده گرم نگیری و صحبت نکنی هم نتیجه تغییری نمیکنه . مهم در طول بازی هست که باید برخورد درستی داشته باشی . در مورد بی ارزش کردن برد منظورم به این بازی خاص نبود . کلا عادتشه وقتی میبینه بازی گره خورده ی سری حرکات انجام میده که واقعا در شان بازیکنی در این سطح نیست . ویلیامز یکی از بهترین های تاریخه تنیسه و همه روش حساب میکنن. خیره سرش با این همه قهرمانی آبروی ورزش تنیسه . مثلا توی همین استانبول پارسال وسط یکی از بازیا شروع کرد به گریه کردن !!! آخه ینی چی بازیکن در این سطح وسط بازی گریه کنه ؟ جالبه مشکله خاصی هم نداشت و آخرش هم بازی رو برد . فقط ریتم حریفو بهم زد با این کارش و این اصلا حرکت قشنگی نیست . کلا زیاد پیش اومده که وقتی میبینه کارش گره خورده دست به حرکات عجیب غریب میزنه تا ریتم حریفو بهم بریزه و بتونه به بازی برگرده .
در بازی با استوسور هم دقیقا یادمه میخواست ملتو تحریک کنه . فکر کنم بعد از پایان ست اول بود که وقتی پوینت میگرفت میرفت جلوی تماشاچیا و یه سری حرکات عجیب غریب انجام میداد ( مثل حرکت نوواک در یو اس 2011 در مقابل راجــر ) .

در مورد تصمیم داور در اون صحنه عرض کنم که این واقعا خطا بود و باید پوینت به استوسور داده میشد . قبل از پایان پوینت و زمانی که توپ در زمینه حریفه فریاد بکشی خطاست در بازی تنیس . داور کار بدی کرد تصمیم درست رو گرفت ؟!! در ضمن گیریم که داور اشتباه کرده بازم ویلیامز با این سابقه درخشان نباید بره وایسه جلوش اداشو در بیاره !!!! قهرمانی گفتن چیزی گفتن .

به هر حال ویلیامز باخت و ما هیتر ها خیلی خوشحالیم مــریا هم قهرمان بشه این خوشحالی x4 میشه . قهرمان هم نشه چیزی از این خوش حالی کم نمیشه . مهم اینه دست ویلیامز امسالم از استرالیا کوتاه شد
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 03:11 PM   #156
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها

بله مرسی از شما . من الان دقیق یادم اومد درسته همین پوینتی که شما می فرمایید بود .
اول اینو بگم بعد از بازی گرم گرفتن با حریف دیگه مهم نیست . بعد بازی همه چی تموم شده گرم نگیری و صحبت نکنی هم نتیجه تغییری نمیکنه . مهم در طول بازی هست که باید برخورد درستی داشته باشی . در مورد بی ارزش کردن برد منظورم به این بازی خاص نبود . کلا عادتشه وقتی میبینه بازی گره خورده ی سری حرکات انجام میده که واقعا در شان بازیکنی در این سطح نیست . ویلیامز یکی از بهترین های تاریخه تنیسه و همه روش حساب میکنن. خیره سرش با این همه قهرمانی آبروی ورزش تنیسه . مثلا توی همین استانبول پارسال وسط یکی از بازیا شروع کرد به گریه کردن !!! آخه ینی چی بازیکن در این سطح وسط بازی گریه کنه ؟ جالبه مشکله خاصی هم نداشت و آخرش هم بازی رو برد . فقط ریتم حریفو بهم زد با این کارش و این اصلا حرکت قشنگی نیست . کلا زیاد پیش اومده که وقتی میبینه کارش گره خورده دست به حرکات عجیب غریب میزنه تا ریتم حریفو بهم بریزه و بتونه به بازی برگرده .
در بازی با استوسور هم دقیقا یادمه میخواست ملتو تحریک کنه . فکر کنم بعد از پایان ست اول بود که وقتی پوینت میگرفت میرفت جلوی تماشاچیا و یه سری حرکات عجیب غریب انجام میداد ( مثل حرکت نوواک در یو اس 2011 در مقابل راجــر ) .

در مورد تصمیم داور در اون صحنه عرض کنم که این واقعا خطا بود و باید پوینت به استوسور داده میشد . قبل از پایان پوینت و زمانی که توپ در زمینه حریفه فریاد بکشی خطاست در بازی تنیس . داور کار بدی کرد تصمیم درست رو گرفت ؟!! در ضمن گیریم که داور اشتباه کرده بازم ویلیامز با این سابقه درخشان نباید بره وایسه جلوش اداشو در بیاره !!!! قهرمانی گفتن چیزی گفتن .

به هر حال ویلیامز باخت و ما هیتر ها خیلی خوشحالیم مــریا هم قهرمان بشه این خوشحالی x4 میشه . قهرمان هم نشه چیزی از این خوش حالی کم نمیشه . مهم اینه دست ویلیامز امسالم از استرالیا کوتاه شد
ضمن تشکر مجدد از شما...مثال هایی که فرمودید کاملا درسته، بنده هم عرض کردم که «رفتارهای» سرنا رو نمی پسندم اما مقداری اغراق هم وجود داره در مورد ایشون...

در رابطه با اون صحنه ی داوری بازی با استوسر... بله خب کاملا بدیهی است که در ورزش تنیس فریاد کشیدن مادامی که توپ در زمین حریف قرار داره خطا است، اما در اون صحنه تصمیم داور بسیار و بسیار سخت گیرانه بود به این علت که ضربه ی سرنا عملا به امتیاز تبدیل شده بود و کاملا مشخص بود که سرکار استوسر توانایی پاسخ به ضربه ی سرنا رو ندارند...شاید فرقش صدم ثانیه بود، سرنا اگر یک صدم ثانیه ی دیگه فریاد می زد مشکلی نبود چون پوینت تثبیت شده بود. این قانون فریاد نزدن مادامی که توپ در زمین حریف هست به این علت وضع شده که بازیکنا نتونن با فریاد های بی مورد تمرکز حریف رو به هم بزنن، اما در اون صحنه اگر کل کره ی زمین هم ساکت می شد، استوسر قادر به پاسخ به ضربه ی سرنا نبود. فینال یو اس هست و هزاران نفر در استادیوم هستند، اتفاقی نمی افتاد اگر داور سخت گیری نمی کرد و اجازه می داد بازی روند طبیعیش رو طی کنه..همین طور که بسیاری از داوران ترجیح می دن برای مثال از یک سری حرکات نادال و یا جووکویچ به آسانی عبور کنند...

البته این مساله هم ناگفته نماند که استوسر تماما و کمالا لیاقت پیروزی در اون فینال رو داشت اما خب تصمیم داور در اون ضحنه، بسیار سختگیرانه بود.حداقل اگر داورا برای همه ی بازیکنا این سبک سخت گیری ها رو می داشتن عیب نداشت اما خب همه ی ما می دونیم که اوضاع اجرای قوانین داوری در تنیس چه طوریه...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 03:57 PM   #157
Mehdi.A
Novak's Fan

آواتار Mehdi.A

پستها: 114
سپاس: 183
در 112 پست 803 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bahrami| Becker| Cash| Henman| Ferrero| Nalbandian| Philippoussis| Robredo| Fish| Roddick| Baghdatis| Söderling| Tsonga| Isner| Almagro| Verdasco| Gulbis| Djokovic| Monfils| Seppi| Fognini| Querrey| Kokkinakis| Thiem| Ćorić| Sock| Bryans| Seles| Azarenka| Vekić| Italy in Davis cup & Fed cup

نقل قول:
چه بازی زیبایی شده بازی استن و روبردو.
هر دو نفر شدیدا اماده هستن تو این تورنمنت.
اگه استن ببره.واقعا میتونه حریف نواک بشه.چون از پارسال اماده تره.
قبول دارم. هر چند 3-0 شد اما واقعا بازی خوبی بود. انصافا تامی با غیرت بازی کرد و خب دیگه بیش از این ازش بر نمی اومد. از شانس بدش امروز هرچی سرویس واورینکا زد یا ایس شد یا در نهایت امتیازش رو گرفت و در کل 3 ست فقط 1 بار برک شد. به نظرم این واورینکا نسبت به کسی که تو استرالیا و آمریکا یقه نواک رو گرفت فقط یه کم سرویسش بهتر شده که خب همین هم با توجه به نزدیک بودن آخرین نمایش هایشون امتیاز بزرگیه.

اما از روبردو هم بیش از همه تنیسورهای مورد علاقم تو استرالیا راضی هستم. توی تای برک قبل ست سوم یه نما ازش نشون داد بنده خدا سفید شده بود قیافش. حتی از پیرهنش سفید تر. واقعا با این سن و سال مقابل کسی که بازی قبلی استراحت کامل داشته و از شانس بد تو روز خوبش هم بود، انتظاری بالاتر از این نمی رفت. توی تورنومنت های بعدی منتظرش هستیم .
Mehdi.A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdi.A به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 04:45 PM   #158
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdi.A نمایش پست ها
قبول دارم. هر چند 3-0 شد اما واقعا بازی خوبی بود. انصافا تامی با غیرت بازی کرد و خب دیگه بیش از این ازش بر نمی اومد. از شانس بدش امروز هرچی سرویس واورینکا زد یا ایس شد یا در نهایت امتیازش رو گرفت و در کل 3 ست فقط 1 بار برک شد. به نظرم این واورینکا نسبت به کسی که تو استرالیا و آمریکا یقه نواک رو گرفت فقط یه کم سرویسش بهتر شده که خب همین هم با توجه به نزدیک بودن آخرین نمایش هایشون امتیاز بزرگیه.

اما از روبردو هم بیش از همه تنیسورهای مورد علاقم تو استرالیا راضی هستم. توی تای برک قبل ست سوم یه نما ازش نشون داد بنده خدا سفید شده بود قیافش. حتی از پیرهنش سفید تر. واقعا با این سن و سال مقابل کسی که بازی قبلی استراحت کامل داشته و از شانس بد تو روز خوبش هم بود، انتظاری بالاتر از این نمی رفت. توی تورنومنت های بعدی منتظرش هستیم .
منم امسال با روبردو خیلی حال کردم.انصافا تمام سعیش رو کرد امروز
میتونست ست بگیره.فقط همونطور که شما گفتین استن تو زدن سرو فوقالعاده ظاهر شد.
من حس میکنم اعتماد به نفس استن هم خیلی بیشتر شده.در هر صورت امیدوارم بازیش با نواک مثل سال قبل تماشایی باشه
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 04:52 PM   #159
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

امروز سرنا روز خوبش نبود ، ارورهای خیلی زیادی داشت مخصوصا رو بکهندش و مهمتر از اون سرویسای دومش بود که خیلی شرت و با پیس کم بود . ولی آنا عالی بود بسیار اگرسیو بازی کرد فکر کنم 90درصد زمان بازی داخل بیس لاین بود . نکته جالبی که این بازی داشت این بود که آنا تقریبا بلایی که سرنا سر ماریا میاره اینبار سر خودش آورد " ریترن اولترا اگرسیو روی سرویس دوم " ، با این تاکتیک آنا امتیازات حساسی رو از سرنا گرفت . کلا امروز سرنا سرویساش خوب نبود ولی مهمتر از اون ریترناش بود که افتضاح بود که باعث شد که نتونه تو ستهای دوم وسوم شانس برک کردن داشته باشه. سوالی که حالا پیش میاد اینه که بد بازی کردن سرنا به دلیل بازی تاکتیکی آنا بود یا دلیل دیگری داشت ؟ به نظر من هردو دلیل وجود داشت ، سرنا امروز از اول بازی تمرگزش پایین بود ولی به همون اندازه تحت تاثیر بازی خوب آنا قرارگرفته بود در واقع یه جورایی شوکه شده بود .
امروز ایوانوویچ هم ثابت کرد که میشه با یک بازی تاکتیکی خوب هر بازیکنی را شکست داد و هم گام بزرگی رو برای بدست آوردن دوباره اعتبار خودش ، که رفته رفته از بین می رفت برداشت . امیدوارم بتونه این گرند رو بگیره .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2014, 05:29 PM   #160
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

بابا بسه دیگه برد ایوانوویچ رو ول کنین!!!!!!!!!بیاین راجع به این صحبت کنیم که راجر فردا به چی نیاز داره که کار سونگا رو تو 3_4 تموم کنه!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)