بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-18-2013, 01:23 PM   #131
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
شما داری 10 ثانیه اضافی میگیری بین تمام دو امتیاز ها ! در صورتی که بازی رو نگاه کنی اینطور نیست.مثلا در مواردی که ace زده میشه یا سرویس ریترن نمیشه زمان کمتر از 25 ثانیه هم تلف میشه.در خیلی از موارد دیگه هم این زمان زیر 30 ثانیه بود.مثلا در ابتدای بازی.
این حرف که میگم این قانون تاثیری آنچنانی تو کوتاهتر شدن بازیها رو نداره رو موقعی اثبات میکنم که همین 2 بازیکن نوله و رافا دوباره تو یه فینال به هم بخورن.اونوقت شما میتونی به راحتی با فینالهای پارسال همین بازیکنها مقایسه کنی و تاثیر این قانون رو ببینی.
از لحاظ اجرایی هم این قانون مشکل داره و امکان نداره به طور کامل اجرا بشه.تمرکز و تاکید داور هم روی اون 25 ثانیه میتونه به بازیکن صدمه بزنه در حین بازی.
در کل قضیه زمان تو تنیس به هیچ عنوان قابل کنترل نبوده و نیست چون امتیازات هستن که برنده رو مشخص میکنن نه زمان.
----
جالبه شما قبلا بر این عقیده بودی که هدف atp کند کردن سطوح هست اما الان میگید یکسان سازی.این حرف پارسال شما و خیلی از راجری ها بود که سطوح کند شده.
احتمالا قهرمانی های راجر در سال گذشته تاثیر داشته رو نظرتون !

شما هم اینو در نظر نمیگیری که بین خیلی از امتیاز ها 1.5 دقیقه وقت تلف میشه . در ضمن اون 25 ثانیه ای که دارید میگید مربوط به ITF نمیشه ، قانون ITF برای زمان بین دو سرویس 20 ثانیه هست . نواک و رافا در بهترین حالت 25 ثانیه بین سرویس هاشون صبر میکنن . اون زمانی که من حساب کردم اگه کم نبوده باشه ، مطمئناً زیاد نبوده.
ATP هم امسال اومده مجازات اتلاف زمان روکمتر کرده ، که داورها با فشار بیشتری قانون رو اعمال کنن . هدف هم کاملا مشخصه ، هیچ کس حوصله ی 2 دقیقه صبر کردن بین دو امتیاز رو نداره . توی تورنمنت های اول سال دیدید که داورها کاملا قانون رو اجرا کردن و به هیچ بازیکنی اجازه ندادن بالای 25 ثانیه (که قانون ATP هست) بین دو سرویس زمان تلف کنن.

در مورد کند کردن سطوح ، الانم همین حرف رو میزنم ، اقتضای زمان بود که سطوح کندتر بشن ، مردم از دیدن سرو و والی خالی خسته شده بودن ، همین طور که الان از رالی خشک و خالی خسته شدن . البته همه ی سطوح کند نشدن ، همون پارسال هم که بحث کردیم گفتیم ، تورنمنتی مثل RG هم دیگه مثل سابق نیست و خیلی سریع تر سالیان دور شده . شکوه و گلایه من و خیلی های دیگه اینه که باید همه جور سطحی وجود داشته باشه ، هم سطوح خیلی سریع ، هم سطوح خیلی کند و هم سطوح با سرعت متوسط . در حالی که الان همه ی سطوح دارن به سمت یه سطح ثابت (نه الزماً کند و نه الزاماً سریع) پیش میرن . برای مثال همین امسال شرایط زمین توی استرالیا تغییر کرده ، به گفته ی خود بازیکنا 10% سریع تر شده و توپ ها هم به مراتب سبک تر از سالهای قبل شدن. به نظر من اینکار باعث میشه که تنیس اون تنوع خودشو از دست بده ، در حالی که اگه همه جور سطحی وجود داشته باشه ، بازیکنی بهترین خواهد بود که کاملترین باشه و بتونه روی همه ی سطوح بازی کنه.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 01:34 PM   #132
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

come on masha
زد ویلیامزو له کرد
اخ که چقدر از ویلیامزا متنفرم

davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 01:50 PM   #133
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
Arrow

شیر دهنتونو سوزونده، شما به دود فوت میکنید ؟ اگه راست میگه سالار تنیسورای WTA سرینا رو ببره ..

BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 02:00 PM   #134
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
جالبه شما قبلا بر این عقیده بودی که هدف atp کند کردن سطوح هست اما الان میگید یکسان سازی.این حرف پارسال شما و خیلی از راجری ها بود که سطوح کند شده.
احتمالا قهرمانی های راجر در سال گذشته تاثیر داشته رو نظرتون !
یه جوری حرف میزنید که کسی ندونه فکر میکنه فدرر نتنها تا حالا هیچ تایتلی روی سطوح کند نداره بلکه همه بازیهاش رو هم تو راند اول باخته یا از ترسش خودشو به مصدومیت زده و انصراف داده .
محض اطلاع عرض میکنم فدرر 10 تا تایتل رو خاک رس داره (کندترین سطح ) که شامل یک گرند اسلم و چندتا مسترز 1000 هم میشه .
فدرر پنج بار به فینال رولندگاروس رسیده و بارها به فینال مسترز های خاک صعود کرده ولی متاسفانه خیلیهاشو به بهترین خاک باز تاریخ باخته .
مساله ای که تو این سایت خیلی در موردش بحث میشه و از نظر من خیلی عجیبه اینه که سعی میشه تنیسورهایی مثل فدرر و نادال و جوکوویچ رو محدود به یک سطح زمین خاص کنند در حالی که این تنیسورها در همه سطوح موفقیت های بسیاری داشته اند.
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 02:07 PM   #135
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
شما هم اینو در نظر نمیگیری که بین خیلی از امتیاز ها 1.5 دقیقه وقت تلف میشه . در ضمن اون 25 ثانیه ای که دارید میگید مربوط به ITF نمیشه ، قانون ITF برای زمان بین دو سرویس 20 ثانیه هست . نواک و رافا در بهترین حالت 25 ثانیه بین سرویس هاشون صبر میکنن . اون زمانی که من حساب کردم اگه کم نبوده باشه ، مطمئناً زیاد نبوده.
ATP هم امسال اومده مجازات اتلاف زمان روکمتر کرده ، که داورها با فشار بیشتری قانون رو اعمال کنن . هدف هم کاملا مشخصه ، هیچ کس حوصله ی 2 دقیقه صبر کردن بین دو امتیاز رو نداره . توی تورنمنت های اول سال دیدید که داورها کاملا قانون رو اجرا کردن و به هیچ بازیکنی اجازه ندادن بالای 25 ثانیه (که قانون ATP هست) بین دو سرویس زمان تلف کنن.

در مورد کند کردن سطوح ، الانم همین حرف رو میزنم ، اقتضای زمان بود که سطوح کندتر بشن ، مردم از دیدن سرو و والی خالی خسته شده بودن ، همین طور که الان از رالی خشک و خالی خسته شدن . البته همه ی سطوح کند نشدن ، همون پارسال هم که بحث کردیم گفتیم ، تورنمنتی مثل RG هم دیگه مثل سابق نیست و خیلی سریع تر سالیان دور شده . شکوه و گلایه من و خیلی های دیگه اینه که باید همه جور سطحی وجود داشته باشه ، هم سطوح خیلی سریع ، هم سطوح خیلی کند و هم سطوح با سرعت متوسط . در حالی که الان همه ی سطوح دارن به سمت یه سطح ثابت (نه الزماً کند و نه الزاماً سریع) پیش میرن . برای مثال همین امسال شرایط زمین توی استرالیا تغییر کرده ، به گفته ی خود بازیکنا 10% سریع تر شده و توپ ها هم به مراتب سبک تر از سالهای قبل شدن. به نظر من اینکار باعث میشه که تنیس اون تنوع خودشو از دست بده ، در حالی که اگه همه جور سطحی وجود داشته باشه ، بازیکنی بهترین خواهد بود که کاملترین باشه و بتونه روی همه ی سطوح بازی کنه.
اون زمان 20 ثانیه که اصلا غیر قابل اجراست به نظرم.شما همین الان بازیهای راجر رو هم نگاه کنید بالای 20 ثانیه میره این زمان.
وقتی دو بازیکان تو سطح رافا و نوله یا راجر و اندی به هم میخورن اعمال این قانون به هیچ عنوان عملی نیست.اون موقع میخوام ببینم کدوم داور جرات میکنه این قانون رو درست اجرا کنه.همونطور که گفتم این مطلب رو بعد ها ثابت میکنم.
در مورد تذکر قانون ITF هم ممنون.

شما گفتید هدف atp یکسان سازی بوده در صورتی که همونطور که گفتم نظرتون پارسال کند شدن بود به همین دلیل من اون بحث رو پیش کشیدم وگرنه نظر من هم به عنوان یه طرفدار رافا همون بازگشت سطوح به حالت قبلی بود و تضاد بین زمینها که پارسال به نتیجه رسیدیم.
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 02:12 PM   #136
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نکته ی جالب قضیه اینه که الان دیگه سطوح خیلی سریع مناسب بازی راجر نیستن.
درسته مقابل کسی مثل ماری ، جکوویچ و نادال روی سطوح سریع کارش خیلی راحت تر میشه ، ولی در مقابل Big Hitter هایی مثل بردیچ ، سانگا ، دلپوترو و ... کارش به مراتب مشکل تر میشه.
راجر دیگه مثل سابق سریع توی زمین حرکت نمیکنه ، همین باعث شده که نتونه به خوبی گذشته سمت فُرهندش رو کاور کنه . راجر چون بال ضعیفترش بکهند هست همیشه متمایل به سمت بکهندش بازی میکنه ، که در صورت ممکن بتونه با Run Around کردن توپهای سمت بکهندش رو با فــُرهندش بزنه ، همین باعث میشه که همیشه سمت فرهند باز تر باشه و Big Hitterـهایی مثل بردیچ و دلپوترو که میتونن از هر دو بالشون ضربات سنگینی بزنن با حمله به فرهند راجر خیلی براش مشکل ساز میشن.

من وقتی میگم دوست دارم سطوح با سرعت بالاتر ببینم معنیش این نیست که دوست دارم راجر قهرمان شه ، واقعا از دیدن اون تنیس ها بیشتر لذت میبرم ، وگرنه راجر توی سریع ترین اسلم سال که یو اس اپن باشه الان 3 سال میشه که حتی به فینال هم نرسیده در حالی که روی خاک و استرالیا بهتر کار کرده.

نقل قول:
اون زمان 20 ثانیه که اصلا غیر قابل اجراست به نظرم.شما همین الان بازیهای راجر رو هم نگاه کنید بالای 20 ثانیه میره این زمان.
وقتی دو بازیکان تو سطح رافا و نوله یا راجر و اندی به هم میخورن اعمال این قانون به هیچ عنوان عملی نیست.اون موقع میخوام ببینم کدوم داور جرات میکنه این قانون رو درست اجرا کنه.همونطور که گفتم این مطلب رو بعد ها ثابت میکنم.
در مورد تذکر قانون ITF هم ممنون.

شما گفتید هدف atp یکسان سازی بوده در صورتی که همونطور که گفتم نظرتون پارسال کند شدن بود به همین دلیل من اون بحث رو پیش کشیدم وگرنه نظر من هم به عنوان یه طرفدار رافا همون بازگشت سطوح به حالت قبلی بود و تضاد بین زمینها که پارسال به نتیجه رسیدیم.
راجر به صورت Average بخوایم حساب کنیم ، 10-15 ثانیه بین سرویس ها صبر میکنه ، آمارش موجوده. ولی قبول دارم که 20 ثانیه تا حدودی کمه ، بخصوص وقتی که بازیها سنگین میشن ، شاید 30 ثانیه معقول ترین حالت باشه و یه تبصره ای هم بذارن که در صورت طول کشیدن بازی بیشتر از یک زمان مشخص 10 ثانیه به اون 30 ثانیه اضافه شه . ولی در هر صورت باید یه فکری به حال این قضیه بشه .

خب الانم میگم ، سطوح بیشتر کــُند شدن تا سریع ! علتش هم اینه که قبل از این که تغییرات شکل بگیره ، سطحو غالب ، سطوح سریع بود ، که خب بعد از تغییرات باعث شد تعداد سطوحی که کندتر میشن ، بیشتر از سطوحی باشه که سریع تر شدن . ولی هدف صرفاً کـُند کردن سطوح برای ضربه زدن به یه قشر خاصی از تنیسورها نبوده.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 02:17 PM   #137
moris
Senior Member

آواتار moris

بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط tennis hayrani نمایش پست ها
یه جوری حرف میزنید که کسی ندونه فکر میکنه فدرر نتنها تا حالا هیچ تایتلی روی سطوح کند نداره بلکه همه بازیهاش رو هم تو راند اول باخته یا از ترسش خودشو به مصدومیت زده و انصراف داده .
محض اطلاع عرض میکنم فدرر 10 تا تایتل رو خاک رس داره (کندترین سطح ) که شامل یک گرند اسلم و چندتا مسترز 1000 هم میشه .
فدرر پنج بار به فینال رولندگاروس رسیده و بارها به فینال مسترز های خاک صعود کرده ولی متاسفانه خیلیهاشو به بهترین خاک باز تاریخ باخته .
مساله ای که تو این سایت خیلی در موردش بحث میشه و از نظر من خیلی عجیبه اینه که سعی میشه تنیسورهایی مثل فدرر و نادال و جوکوویچ رو محدود به یک سطح زمین خاص کنند در حالی که این تنیسورها در همه سطوح موفقیت های بسیاری داشته اند.
شما خودتون جواب خودتو رو دادید دوست عزیز
وقتی فدرر از بین 17 گرند اسلمش 1 گرند رس داره پس نشون میده تو این سطح اول نیست و سبک بازیش و تخصصش تو زمینهای سریع هست.
اینکه موفقیت داشتند درسته اما این نمیتونه تخصص و عادت یک بازیکن رو تو یه سطح دیگه زیر سئوال ببره.دیگه کل طرفدارهای تنیس میدونن که رافا تخصصش رس هست و رو هارد کمتر موفق بوده.یا راجر بالعکس
عوامل محیطی تاثیرشون رو سبک و نوع بازی بازیکنان در ورزش تنیس اثبات شده هستش.مخصوصا عاملی مثل سطح زمین ها.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 02:37 PM   #138
moris
Senior Member

آواتار moris

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
نکته ی جالب قضیه اینه که الان دیگه سطوح خیلی سریع مناسب بازی راجر نیستن.
درسته مقابل کسی مثل ماری ، جکوویچ و نادال روی سطوح سریع کارش خیلی راحت تر میشه ، ولی در مقابل Big Hitter هایی مثل بردیچ ، سانگا ، دلپوترو و ... کارش به مراتب مشکل تر میشه.
راجر دیگه مثل سابق سریع توی زمین حرکت نمیکنه ، همین باعث شده که نتونه به خوبی گذشته سمت فُرهندش رو کاور کنه . راجر چون بال ضعیفترش بکهند هست همیشه متمایل به سمت بکهندش بازی میکنه ، که در صورت ممکن بتونه با Run Around کردن توپهای سمت بکهندش رو با فــُرهندش بزنه ، همین باعث میشه که همیشه سمت فرهند باز تر باشه و Big Hitterـهایی مثل بردیچ و دلپوترو که میتونن از هر دو بالشون ضربات سنگینی بزنن با حمله به فرهند راجر خیلی براش مشکل ساز میشن.
رو این قضیه خیلی دوست دارم بیشتر بحث بشه.حالا یا اینجا یا همون تاپیک راجر
تا به حال از این دید نگاه نکرده بودم.یادمه قبلا تو فروم اعلام کردم که اگر کسی میتونه آمار دوندگی راجر تو زمین رو در دوران بازیش با سمپراس و آغاسی با دوران حال حاضرش مقایسه کنه.به نظرم آمار جالبی میتونه باشه و 100% حرف شما رو تایید میکنه.
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 03:08 PM   #139
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
شما خودتون جواب خودتو رو دادید دوست عزیز
وقتی فدرر از بین 17 گرند اسلمش 1 گرند رس داره پس نشون میده تو این سطح اول نیست و سبک بازیش و تخصصش تو زمینهای سریع هست.
اینکه موفقیت داشتند درسته اما این نمیتونه تخصص و عادت یک بازیکن رو تو یه سطح دیگه زیر سئوال ببره.دیگه کل طرفدارهای تنیس میدونن که رافا تخصصش رس هست و رو هارد کمتر موفق بوده.یا راجر بالعکس
عوامل محیطی تاثیرشون رو سبک و نوع بازی بازیکنان در ورزش تنیس اثبات شده هستش.مخصوصا عاملی مثل سطح زمین ها.
تمام حرفهاتونو قبول دارم ولی منظور من این بود که درسته که تخصص اصلی فدرر تو سطوح سریع هستش ولی اگر فدرر و نادال هم دوره نبودند مطمئن باشید الان تعداد قهرمانیهای فدرر تو پاریس و نیویورک یکی بودند و اون موقع دیگه کسی نمی گفت تخصص فدرر فقط تو سطح سریع هستش . در واقع بدشانسی فدرر اینه که با بهترین خاکباز تاریخ هم دوره شده و گرنه در مقابل بازیکنای دیگه همیشه برتری فاحشی داشته.
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 04:40 PM   #140
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

دوستان چرا اینجوری بحث می کنین؟؟؟ اگه تخمین هاتون درست نیست همینجوری چیزی نگین لطفا . . .

1. در فینال پارسال استرالیا در مجموع 369 امتیاز بازی شد که 166 امتیازو نواک و 203 امتیازو نادال سرویس زد. میانگین اختلاف زمان بین امتیازها (یعنی بعضی ها سرویس بعضی ها رالی های طولانی، دقت کنین میانگین) برای نادال 30 ثانیه و برای نواک 33 ثانیه بود [منبع] که این میشه چیزی حدود 70 دقیقه وقت اضافی تلف شده.
2. بازی های دیگه این دوتا همیشه زیادی و الکی طولانی بوده مثل نیمه نهایی مادرید 2009 که اون بازی 3 ستی چهار ساعت و سه دقیقه طول کشیده.
3. زمان تخمین زده شده بین امتیازهای فدرر 15 ثانیه هست که البته از 20 ثانیه ای که بحث شده کمتر هست. (منبع همون بالایی)
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)