بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

4-18 خرداد - پاریس، فرانسه

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان رولند گاروس 2014؟
رافائل نادال 45 33.33%
نواک جوکویچ 37 27.41%
راجر فدرر 52 38.52%
داوید فرر 1 0.74%
سایر بازیکنان 0 0%
رأی دهندگان: 135. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-08-2014, 10:45 PM   #431
Mahmood
Senior Member

پستها: 505
سپاس: 0
در 511 پست 4,814 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال رولندگاروس 2014

وای از خوشحالی نمیدونم چی بگم
در مورد بازی حرف خیلی زیاده شاید بعدا تو یک پست مفصل دربارش نوشتم
ولی واقعا باور نکردنی بود...
ممنون از دوستانی که تبریک گفتند به خصوص مرتضی و مهرداد عزیز که از من اسم بردن امیدوارم یه روزی در شادیهاتون جبران کنم
به همه دوستان گلم: مانی، مجتبی، نیکو، نیما88، محمد، پاور جان، سامی، وفا، مهدی، فخی و بقیه هوادارن رافا شادباش میگم
به نظرم رافا این موفقیت رو مدیون عمو تونی هست بی انصافیه هروقت نتیجه نمیگیره فقط بهش بد و بیراه بگیم و اونو عامل شکستهای رافا بدونیم

ویرایش توسط Mahmood : 06-08-2014 در ساعت 11:32 PM
Mahmood آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahmood به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 10:52 PM   #432
KING OF CLAY
Rafa's Fan

آواتار KING OF CLAY

پستها: 180
سپاس: 490
در 163 پست 991 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: RAFA NADAL-Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها

http://www.rolandgarros.com

هر دو شون اشک به چشمهاشون اومد

قبول دارم اما البته در مقاطعی جام بینشون دست به دست میشه
چرا ساعت پست من 3 دقیقه دیرتر از پاسخ شما به پست من ثبت شده
یعنی ممکنه قبل ازینکه من پست بزارم شما جواب داده باشید؟
KING OF CLAY آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی KING OF CLAY به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:00 PM   #433
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

منم به همه ی طرفدارای رافا این تروفی شیرین رو تبریک میگم!!!!!!
واقعا با دیدن اینطور بازی ها و اینطور فینال ها آدم به ارزش کار چه راجر و چه رافا پی میبره!!!!!
این دو تا توی هر شرایطی بازی کردن ولی واقعا بهترین توانایی هاشون رو به نمایش گذاشتن که هر کدوم این همه تایتل بردن ولی امثال نوواک و ماری با ینکه من واقعا به خودشون و بازیشون احترام میذارم و علاقه هم دارم فرصت هاشون رو به هدر میدن و شاید توی عمرشون فقط دو سه بار خودشون رو به آب و آتیش زدن واسه یه قهرمانی!!!!!!!
ولی رافا و راجر تا چند سال پیش توی هر بازی طوری بازی میکنند که انگار فینال یه گرند اسلمه!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:08 PM   #434
narges 95
Rafa's Fan

آواتار narges 95

پستها: 50
سپاس: 310
در 48 پست 306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa,dimitrov, bouchard,sharapova

تبریییییک. وای توست اول می خواستم خودمو بکشم از دست نادال ولی واقعا خوب برگشت به بازی نمیدونید چقد خوشحالم این بهترین فینالی بود که برد جدا از بازی خوبش، به خاطر اینکه چون ست اولو باخت گفتم نادال دیگه بازی رو 3-0باختی اما اشتباه کردم.
تو همیشه بهترینی رافاهمیشه
narges 95 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی narges 95 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:19 PM   #435
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

1- تبریک می گم به همه ی هواداران نادال این قهرمانی شیرین رو...از چند جهت به نظرم این قهرمانی خیلی شیرینه...هم اینکه در شرایطی به دست می یاد که خیلی ها( به اشتباه) تصور می کردند امسال سال ریزش هست در پاریس و هم اینکه قهرمانی بسیار «قاطعانه» به دست اومد...واقعا تبریک می گم چون حتی کوچک ترین سوزنی به این قهرمانی نمی شه زد...شیک و مجلسی...

2- دوستان از تیم قوی نواک قبل از بازی صحبت می کردند...صحبت به حقی بود البته، قطعا تیم نواک بسیار به روز، علمی و با تجربه است و حتی قیاس تیم نادال هم با اون قیاس اشتباهی محسوب می شه...اما این مسئله فراموش شد که نادال خودش «تیم» خودشه...حداقل اینجا در پاریس نقشی که خود نادال ایفا می کنه قابل مقایسه با نقش هیچ تیم و دم و دستگاه دیگه ای نیست...باور کنید بردن نادال در پاریس خیلی سخت تر از این حرف هاست که با دو تا باخت مونت کارلو بشه ازش حرف زد...پاریس حکم «ملک شخصی» نادال رو داره...

3-جدال نواک و نادال دست کم در این چند سال به نظرم فراتر از مسائل فنی بوده...بله این حرف ها کاملا درست و به جا هست از لحاظ فنی که مثلا رافا باید ریتم بازی نواک و با تنوع دادن به بازیش به هم بریزه یا نمونه های فنی کاملا درست دیگه، اما در انتها در این سال ها باز اونی برنده بوده که «آرام تر»، «متمرکز تر» و «صبور تر» بوده...به نظرم مسائل روحی و روانی و غلبه بر فشار های موجود نقش پر رنگی تر رو در جدال نواک و رافا ایفا می کنه...امروز چهره ی نواک در اواسط ست دوم نتیجه بازی رو معلوم کرده بود...

4- هوا گرم بود؟! گرما زدگی؟! نه نه این حرف ها برا نواک قابل قبول نیست...پیش بینی دمای هوای امروز از 1 ماه پیش ممکن بود و راهکارهای مبارزه در یک هوای گرم هم کاملا موجوده...نمی تونیم هوای گرم رو بهونه کنیم...بله موافقم نواک امروز به هیچ عنوان در سطح خودش بازی نکرد، اما نمی تونیم این حرف ها رو بهونه کنیم...نواک در پیاده کردن ابتدایی ترین تاکتیک های خودش در برابر رافا هم عاجز بود و این فراتر از هوای گرمه و ریشه در همون مسائلی داره که در بالا بهش اشاره کردم...در مقاطعی از بازی مشخص بود که نواک داره ضرباتی رو می زنه که به اشتباه بودنشون اطمینان داره اما باز هم قادر نبود سر «بزنگاه» تمرکز خودش رو حفظ کنه...مجموعه ای از ضربات «ناقصی» که نواک به فورهند رافا هدیه کرد ریشه در یک آدم «درمانده» و بی تمرکز داره...همین ضربات بود که سرنوشت بازی رو معلوم کرد، هر چند قبل از همه چیز این چهره ی فاجعه ی نواک بود که در اواسط ست دوم سرنوشت بازی رو مشخص کرده بود...

5- در پایان ناگفته نماند که اصلا فینال زیبایی نبود...به هیچ عنوان...نواک بیش ترین نقش رو در این مسئله ایفا کرد...اصلا بازی خوبی نبود...سرنوشت امتیاز ها خیلی ساده تر از اون چیزی که باید، مشخص می شد و این نواک بود که باعث این اتفاق شد... بازم تبریک می گم به هواداران نادال، نادال دیگه به دنیا ثابت کرد که در پاریس همه چی تحت کنترل هست، خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر می کنید تحت کنترل هست...هواداران نادال به خودشون باید افتخار کنند چرا که بازیکنی رو دارند که حتی در بدترین فرم خودش هم قهرمانی در پاریس براش ساده ترین کاره...قضیه ی پاریس خیلی جدیه دوستان، خیلی جدی...

ویرایش توسط roger 4 ever : 06-08-2014 در ساعت 11:25 PM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:48 PM   #436
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

تبریک به طرفداران نـادال
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2014, 12:37 AM   #437
CANDIS
Member

آواتار CANDIS

پستها: 75
سپاس: 56
در 71 پست 393 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer Djokovic Del Potro Gasquet Wawrinka Kohlschreiber Verdasco Davydenko Llodra Baghdatis Halep Radwanska Kuznetsova Henin

به نظر من کلا تورنومنت قشنگی نبود در قسمت مردها. نه نیمه نهایی ها قشنگ بود نه فینال. از بازی هایی که یادمه اندی رافا که بدلیل افتضاح بازی کردن اندی مسخره شد. فرر رافا هم فرر بعد از ست 1 پکید بعدش بازی یطرفه شد. گولبیس نواک هم گولبیس همش ارور بود. سونگا نواک هم که سونگا کلا تعطیل بود. یه ورداسکو اینبار آماده بود که اونم خورد به گاسکه ناآماده اون بازی هم یطرفه شد. واورینکا بویی از آمادگی نداشت زودی حذف شد. خوان مارتین هم که نبود.حالا این وسط گولبیس شاخ شده بود! باز صد رحمت به WTA خداییش بازی های قشنگ کم نداشت. فینال عالی. ماشا موگروزا که حرف نداشت. کوزنت کویتووا هم فوق العاده بود .حالا خیلی هارو هم من ندیدم.
CANDIS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی CANDIS به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2014, 01:00 AM   #438
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

هیچ پادشاهی به راحتی زمینشو تقدیم کسی نمیکنه بی شک نواک هم جنگجویی نیست به راحتی کنار بکشه در این که نواک تا دو سه سال آینده ویترینه گرندشو تکمیل میکنه شکی نیست ولی رافا بازهم ثابت کرد پادشاهی نیست به سادگی دست از زمین شخصیش بکشه حتی اون جنگجو نواک باشه.
دلیل بازی بد نواک هم وضعیته بد جسمانیش بی تاثیر نبود اواسط ست سوم تعادلشو هنگام نشستن ازدست داد حتی ست چهارم بود فکرکنم آبی که خورده بود رو بالا آورد چندبارم وسطای گیم ها معدشو دست میکشید این مسائل به نظرم سبب کم دقتی او شده بود وباعث شد بازی زیبایی رو از او شاهد نباشیم در روزی که رافا عالی بازی کرد.
واقعا دلم برای بازیهای دل پوترو عزیز تنگ شده مخصوصا بازیش تو خاک خوان نشون داد توانایی بازی تو خاک رو داره و در صورته بهبودی کامل میتونه رقیب سنگینی برای نواک و حتی رافا باشه چون تنها تنیسورمحبوبمه که انتظار گرفتن گرندو ازش دارم چون واقعا اگه آماده باشه این پتانسیلو داره.
هنور متعجبم چطور رافا از سودرلینگ شکست خورد اونم در روزی که رافا هم خوب بازی کرده بود واقعا خدا راجر و طرفداراشو دوست داشت.

ویرایش توسط Roger Federer#1 : 06-09-2014 در ساعت 01:06 AM
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2014, 01:17 AM   #439
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط KING OF THE CLAY نمایش پست ها
چرا ساعت پست من 3 دقیقه دیرتر از پاسخ شما به پست من ثبت شده
یعنی ممکنه قبل ازینکه من پست بزارم شما جواب داده باشید؟

آخرین ویرایش 289; دیروز در 11:35 PM.
این جواب شماست.تا جایی که بشه تعداد پست کمتری می زنم با ویرایش
و حتی آوردن جواب در پستی که قبل از شما ارسال شده

راستی چرا در رولند از تکنولوژی استفاده نمیشه؟ مثلا همین امروز
یکی از پوینتهای رافا را به نوله دادند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger Federer#1 نمایش پست ها
شک نکن بخت اصلی ویمبلی نواک هستش رافا هرچقدر خوب باشه تو ویمبلی ضربات بکهند و فورهند نواک اینجوری بعد برخورد به زمین سرعتش کم نمیشه بلعکس توپ سر میخوره زیادتر میشه نواک سال 2007 و 2008 زمانی که به راحتی از رافا میباخت ولی تو ویمبلی 2007 بعد بردن ست اول و باختن ست دوم انصراف داد سال 2008 هم تو فینال 250 لندن به سختی پیروز شد و تو سال 2011 که واقعا ست چهارم نشون دادبردن نواک براش تو ویمبلی سختر از هرجای دیگه ایی هستش.
با درود
دوست عزیز با تشکر از نوشته های خوبتون
میشه این قسمت از نوشته را کمی توضیح بدید
آیا این فقط مختص ضربات نواکه؟برای مثلا رافا یا راجر اینطور نیست؟

از الان منتظر یک ویمبلدون تماشایی و پرهیجانم
نگاهی کردم به آرشیو سایت و ویمبلدون 2012
که آخرین گرند راجر بود یک پست توجهم را جلب کرد
جالب بود برام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها
افشین مبصر،مفسر بی b سی پس از قهرمانی راجر در ویمبلدون این گونه در فیس بوک خود نوشت :

"
یك واقعيت: از سال ٢٠٠٧ به بعد فدرر فقط در گران اسلم هايى موفق بوده كه در فينالش با رافا نادال روبرو نشده. او رويهمرفته ٨ بار در فينال گران اسلم با رافا بازى كرده كه شش بارش را باخته و دو بارى را هم كه برده مربوط به ٢٠٠٧ و قبل از آن است. بهمين جهت فدرر براى من بهترين بازيكن تاريخ تنيس نيست. موفق ترين شايد اما بهترين هرگز."

ویرایش توسط 289 : 06-09-2014 در ساعت 01:42 AM
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2014, 05:53 AM   #440
!PARADOX
Rafa's Fan

آواتار !PARADOX

پستها: 44
سپاس: 716
در 42 پست 348 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal

تبریک به تمام هواداران و عاشقان رافا
به امید روزی که نادال پر افتخارترین بازیکن تاریخ بشه که از نظر من زیاد دور نیست و نهایت 3 سال دیگه این اتفاق رخ خواهد داد.
هم توی مسترز و هم گرند اسلم.
قطعا بردن المپیک هم افتخار بزرگیه که نصیب هر کسی نمی شه.

ممنون رافا که از ته دل خوشحالمون کردی.
!PARADOX آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی !PARADOX به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)