بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-01-2016, 09:45 PM   #81
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
بازم با این وضعیت برنامه ریزی نواک جکوویچ قهرمان نمیشه . امروز راند 16 بازی کردن ، ماری و استن دارن کوارتر بازی میکنن . اگر فردا فقط کوارترها برگزار شه ، خُب میشه گفت درسته ولی اگر هم کوارترها برگزار شه و هم یک از سمی فینال ها که دیگه واویلا . یکی بگه برنامه به چه صورت هست. ما همچنان بی خبریم!
درود بر همگی مخصوصآ پاور که همچنان بار زحمات این انجمن بر دوش اوست پاور مطمئنآ تو خبر داری که برنامه چه جوریه؟! یک آماری به من بده
دلیلی نداره فردا سمی اندی استن باشه
قاعدتا فردا دو کوارتر مردان و دو سمی بانوان برگزار میشه
جمعه دو سمی مردان
شنبه فینال زنان
یک شنبه فینال مردان
طبق برنامه اگر باران خراب نکنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-02-2016, 12:23 AM   #82
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

خب بالاخره بعد چند روز باران بازیا برگزار شد
بنظرم قابل پیش بینی بود این جدول تا اینجا پیش بیان بجز نیشیکوری ک واقعا این پسر حیف که نتیجه نگرفت ثبات در تنیس حرف اولو میزن نکته ای ک نیشی ندار جز این باقی بهترینا پیش اومدن اندی ک قرعش خ راحت بود با بیگ سروها در خاک خوراک سبک اندی و در نهایت گاسکه دوس داشتنی حذف کرد تا همچون سال گذشته ب سمی برسه استنم ک خدایش خ خوب بوده نوسان داشته اما کنترل شده بازی اولش با روسول خ سخت بود باقی بازیاشو براحتی برد با توجه ب بازیایی ک از این دو دیدم شرایط برد استن خ مطلوب و فکر میکنم اندی ک جدیدا تو واکنشاش ب هوشش اشاره میکن حرکتی ک برای من واقعا خنده دار و کلی حرف دارم براش چطور ی تنیسور این همه سال جزو خوب ها باشه ولی ترین نباش واقعا حیف شد اندی در هر صورت استن بنظرم در این رولند لیاقت حضور در فینال حداقل داشته و البته منم طرفدارشم هرکسی بهتر بود امیدوارم شانسم باهاش یار باش بیاد فینال،استن نشون داد قهرمانی پارسالش اتفاقی نبوده و بازی تو خاکو بلده احساس میکنم استن میبره اگه عصبی نشه احتمالا 3.1یا 3.2
اما بالای جدول ک بارون کمی فشرده تر کرد این بخشو نواک تونست ببره ولی چقدر سخت واقعا من یادم نمیاد تنیسوری در این چند سال ب این تعداد نواک رو برک کنه در مجموع نواک بنظرم در حدود 70درصد توانایش با ارفاق بوده ک تا اینجا رسیده و البته تا سمی هم احتمالا با همین فرمان پیش بره نمیدونم نواک در ادامه ب سطح اصلیش میرسه یا نه ولی اگه نرسه بعید میدونم بتونه فتح کنه دژ رولند گاروس،
بردیچ حریف ضعیفی نبوده و نیست و طی 3بازی ک در خاگ با نواک داشته هر سه بازی ب ست سوم کشیده و البته یبارشم برده بهر حال بازی در خاک سختی خاص خودشو داره با همه این اوصاف احتمالا نواک پیروز باشه و البته این نکته خ مهمه در بالا جدول ک دو بازی چقدر طول میکشه چون جمعه سمی و قطعا چند روز پیایی بازی در خاک فشار زیادی رو تنیسور میاره.
و اما تو تنیسور جوان ک قطعا بازی جذابی میشه یکی از طرفدارای تیم بودم از زمانیکه رضا جان اسمشو بردن سبک بازیش بسیار دلنشین برای من و از مهمتر اروم بودن این جوان در بازی چیزی ک من شدیدا تحت تاثیر قرار میگیرم چون خودم تو شرایطش بودم خ سخته در بازی با ضربان قلب بالا و گرمای زیاد بتونی خودتو کنترل کنی دقیقا نکته ای ک باعث شد من عاشق رونالدو برزیلی در جام جهانی 98 و فوتبال بشم و راجر عزیز در تنیس بشم.
بگذریم از متن بالا خب من طرفدار تیم هسم ولی بازی دشواری داره اما با توجه ب بازی های تیم ک دیدم و بنظرم در رولند امسال و در خاک ب واقع جزوه بهترین ها بوده در پایان پیروز میشه و البته کاشکی طولانی نشه.
با توجه به پیش بینی هام به عنوان یک علاقه مند ب تنیس از اول رولند دوس داشتم بازی تیم با رافا و بعدش با نواک ببینم ک اولی میسر نشد امیدوارم دومیش اتفاق بیفته و هر دو با امادگی کامل و با برابری ب جدال هم برن چ بازی بشه فکر کنم اکثر تنیس دوسان هم بخوان نبرد تنیس برتر این دهه با جوان اول اینده این رشته ببین اگه تیم ب همین روندش ادامه بده و افت نکنه بنظرم ب همین زودیا شاهد بالا بردن یک عنوان مهم ازش خواهیم بود.
راجبع شرایط بالا و پایین جدول بنظرم با توجه ب برابری شرایط در بالا جدول اتفاق خاصی نمیفته و نواک دو روز پشت هم چندساعت راحت بازی میکن مشکل اصلی نواک اولو اخرش خودش و ریتمش فعلا نداره .سال پیش نواک اشتباه نکنم شنبه بخشی از بازیش با اندی برگزار شد امسال بنظر جمعه و نواک برای فینال بهونه ای نخواهد داشت هرچند باید پله پله بالا رفت دو دور بازیش مونده تا فینال.
الان اگه ب شرایط نواک نگا کنین برخلاف اول قرعه کشی کار سختی برای قهرمانی داره و بنظرم نواک فقط ی شانس اورد اونم نبود رافاست اونم نواکی ک بنظرم خ نزدیک به شکست.
در هر صورت در اخر اذعان کن که نواک چه قهرمان رولند در پایان عمر ورزشیش بشه یا نشه هیچ تغییری در بهترین بودنش وجود نداره بدون شک یک ستاره با کلی رکورد عنواک خاطره ک برای من تنیسور دوس داشتنی خارج از بازی و تنیسوری جنگنده و سخت باهوش و بابرنامه در بازی ک البته بارها گفتم من بدلیل رفتاراش داخل بازیا نتونسم باهاش ارتباط پیدا کنم و هیچوقت بهش علاقه ای نداشتم و ندارم البته در زمین تنیس البته رفتار بیرونیش برای من بسیار قابل ستایش مصاحبه هاش و البته انسان خوبو بیشتر متواضعی.
تابعد موفق و پیروز باشین.
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2016, 02:44 PM   #83
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

چگونگی استقبال از رولند گاروس 2016!

فیلیپ شاتقیه حدود 2 هزار نفر

سوزان لنگلن حدود 500 نفر

با قاطعیت بدترین گرنداسلم فصل!!
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-02-2016, 05:37 PM   #84
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

خداراشکر باران دیگه برای نواک بدقلقی نکرد
نواک هم هوشمندانه و راحت بردیچ را زد و رسید به ششمین سمی متوالی خودش در رولند
فردا شاهد دو بازی زیبا نزدیک وسخت خواهیم بود
تیم امسال در مسترز میامی یا ایندین ولز دیداری سخت و نزدیک با نواک داشت
و الان بعد از بردها و نتایج روحیه بخش مثل غلبه بر راج و رافا با اعتمادبنفس بیشتری مقابل نواک قرار میگیره
خصوصا که با برد امروز وارد تاپ تن هم شد
به امید اینکه فردا بازی نواک به دلیل باران یا تاریکی ناتمام نمونه
و به امید فینال زیبای نواک-اندی
قدیمی 06-02-2016, 10:40 PM   #85
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

کار خوب و منصفانه ای که کردند همزمانی هر دو بازی سمی بانوان و آقایان هست
شرایط کاملا برابر از لحاظ نور و آب و هوا
بازی نواک در کورت سوزان لنگلن و بازی اندی در فیلیپ شاتقیه
هر دو 17:30

تیم به نظر من نامبروان آینده است و بزرگترین چالش سالهای بعد نواک
امروز نواک جاش را در بارکلیز قطعی کرد بنظرم تیم هم امسال در لندن خواهد بود
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2016, 04:29 AM   #86
behsen
Senior Member

آواتار behsen

تفاوت بارز نواک رولند با گرندهای قبلی، عدم استفاده از ضربات داون د لاینه. یو اس و استرالیا نواک خیلی خیلی زیاد از ضربات داون د لاین استفاده میکرد، هم فورهند هم بکهند، شاید هر بازی 20 30 بار. اما توی رولند امسال تو کل بازیها من به زور همینقد داون د لاین ازش دیدم. نمیدونم شرایط مسابقات ایجاب کرده اینطوری بازی کنه یا تاکتیکیه که از قبل با مربیها روش کار کردن.

دومینیک تیم هم همونطور که خیلی از بچه ها گفتن و میدونن تنیسور فوق العاده با کیفیت و آینده داریه. هر وقت میرفتم رو بازی تیم-گوفین رالی های زیبا میدیدم. مخصوصا بکهندای تیم که منو یاد بکهندای کابوس وار استنِ پارسال مینداخت

پیشبینی بازی استن و ماری خیلی سخته، استن تو 3 سال اخیر نشون داده به معنای واقعی بازیکن گرنده و کار هر کسی نیست 3 ست شکستش دادن. بیشتر گرنداییم که این 3 سال حذف شده فد و جوکو متوقفش کردن. بعیدم میدونم ماری بتونه به این سادگیا استنو از پیش رو برداره. حدس من برد استن تو 4 یا 5 سته. در هر صورت هر کدوم اومدن فینال قدمشون رو چشم البته اگه خودمون برسیم اونجا

اینم حرکت جدید نواک بعد از پایان هر بازی که به نظرم جالبه

6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2016, 07:53 AM   #87
behsen
Senior Member

آواتار behsen

امروز زادروز پادشاه خاکه. شادباش و پیشکش به هواداراش

نادالِ 2008، یکی از بهترین و خاطره انگیزترین نمایش های تنیس برای من
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2016, 10:11 AM   #88
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

من هم تولد نادال رو تبریک می گم.

دیروز بعد از مدت ها یه بازی خیلی خوب و نزدیک توی رولن گروس دیدم، بازی تیم و گافن مخصوصاً در دو ست اول خیلی خیلی قشنگتر از بازی یه طرفه ی نواک بردیچ بود. با اینکه شخصاً طرفدار بکهند یه دستی نیستم و معتقدم بکهند دودستی خیلی خیلی بهتره، اما بکهندهای افرادی مثل واورینکا، گسکه و همین تیم توان بکهند یه دستی رو به رخ می کشن و نشون می دن که چقدر می تونه کشنده باشه. فورهندهای تیم هم که امروز یکی از بهترین فورهندهاس و با اینکه دیروز در بازی برابر گافن پیروز شد، اما گافن هم فوق العاده بازی کرد و به نظر من کمتر از سایر بازیکن های نسل جدید بهش توجه شده ولی اون هم می تونه یکی از رقیب های جدی کریوس، زوروف، چوریچ و .... باشه. اما مهمتر از همه ی این ها تداوم این سبک بازی و حضور مستمر اون هاست تا به افرادی مثل دیمیتروف و رایان هریسون دچار نشن. با این همه در این سال های پایانی حضور فدرر و نادال در عرصه ی تنیس باید حضور این افراد رو به فال نیک گرفت چون نویدبخش آغاز عصر جدیدی در رقابت های تنیس مردان هستن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2016, 11:37 AM   #89
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
با درود
دومین گرند اسلم سال در حالی ساعاتی قبل قرعه کشی شد که
برای اولین بار در 17 سال اخیر اسطوره سوئیسی این رویداد را از دست داده
در هرصورت زندگی ادامه داره و به غیر از رکورد 65 حضور متوالی
که دیگه افزایش نخواهد یافت فدرر چیز دیگه ای از دست نخواهد داد
بنظر میاد بعد از قرعه سخت در رم این بار شانس به نواک رو کرده و مسیر همواری را
به سمت فینال خواهد داشت
اگر نگاه کلی به 8 شاخه ای که ترکیب حاضرین در کوارتر را مشخص میکنند داشته باشیم
به این صورت خواهد بود

ش.1: نواک دلبونیس باتیستا آگوت
ش.2:فرر فلی لوپز کویواس بردیچ

ش.3:نادال فونینی زورف تیم
ش.4:گوفین الماگرو کولشرایبر سوسا جمهور سونگا

ش.5:رائونیچ چیلیچ
ش6:سیمون چاردی استن

ش.7:نیشی کیریوس گسکه
ش.8:ایزنر پیر اندی

پیشبینی کوارتر:

نواک فرر
تیم گوفین
رائونیچ سیمون
نیشی اندی

سمی:

نواک تیم
نیشی رائونیچ

فینال:

نواک نیشی

قهرمان: نواک

با نگاهی به پست اول تاپیک و پیشبینی اولیه من
و با توجه به نتایج دور از انتظاری که دیدیم
مشخصا یک بازی از کوارتر و یک بازی از سمی درست پیشبینی شده

الان اگر بخوام پیشبینی جدیدی داشته باشم
اینطور میگم که
نواک و اندی حداکثر یک ست به تیم و استن میدن
و در فینال هم نواک حداکثر یک ست به اندی میده

در بانوان هم بنظرم موگوروزا برتتنز را میبره و قهرمان میشه
قدیمی 06-03-2016, 12:18 PM   #90
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

من هم زادروز رافای خودم رو بهش شادباش می‌گم. امیدوارم هر چه زودتر سلامتی‌ش رو به دست بیاره.

چون شوربختانه از مسابقات ATP 500 کوئینز که روی چمن برگزار می‌شه، به خاطر ادامه مصدومیتش انصراف داده.

خب با این‌که در مرحله حساسی از رولند گاروس قرار داریم، اما خلوتی سایت در این ساعت بهم می‌گه که همگی به صورت سیاه پوش و عزادار با قلبی آکنده از غم و غصه رفته‌اند شمال برای تجدید میثاق با آرمان‌های عظیم‌الشأن! (گریههههه)

آنچه که در خصوص دومینیک تیم، من رو به خصوص شگفت زده کرده ضربات بینهایت قوی از هر دو بال به خصوص فورهندش هست. واقعاً Mats Wilander درست می‌گه که امروز هیچ کس در دنیا رو نمی‌شه پیدا کرد که بتونه با شدت دومینیک به توپ ضربه بزنه. دیدید چطور Set Point مفت و مجانی رو با همین شدت ضرباتش از چنگ گافن درآورد؟ واقعاً شاهکار کرد که ست باخته رو هم احیا کرد و هم درش برنده شد.

با این‌حال خیلی خیلی ناراحت کننده ست که بازی تیم و جوکوویچ رو به جای فیلیپ شاتریه، گذاشتند در سوزان لانگلن. من هم به شدت با متس موافقم که گفت: «واقعاً باعث تأسفه که بازی بهترین جوان نسل آینده تنیس با بهترین تنیس‌باز حال حاضر جهان رو در کورت مرکزی نگذاشتند.
درسته که مسابقه ماری و استن احتمالاً جذاب می‌شه اما این دو قبلاً بازی‌هاشون رو با هم دیدیم و بعد از رویارویی های پیشین، اون تازگی و هیجانی که می‌تونه بازی تیم و جوکوویچ داشته باشه رو نداره. دومینیک، تا حالا که با این زحمت خودش رو به نیمه‌نهایی رسونده، مسئولین فرانسوی اصلاً نگذاشتند رنگ شاتریه رو ببینه چون همه‌ی بازیهاش در دیگر کورت‌ها بوده. اصلاً این کارشون معنی نداره.

وقتی باربارا از ویلندر پرسید کدوم یک از نیمه‌نهایی‌های امروز دیدنی هستند، به درستی گفت که اگر دو تا تلویزیون تو خونه هست، باید گذاشتشون در کنار هم و هم زمان هر دو کورت رو تماشا کرد.

ویرایش توسط PowerVu : 06-03-2016 در ساعت 12:42 PM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)