بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

13-20 مهر - شانگهای، چین

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 10-10-2014, 05:29 PM   #11
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

خب همون طور که پیش بینی می شد راجر فدرر پس از نمایش ضعیف و پر اشتباه مقابل مایر تونست رفته رفته ریتم، روند و نوع بازی مورد نظر خودش رو به دست بیاره...تو مطلب قبلی هم گفتم کاملا طبیعی بود اون نمایش مقابل مایر اما کاملا هم پیش بینی می شد که فدرر بازی به بازی بهتر شه...این مسئله در بازی مقابل باتیستا شروع شد و خوشبختانه امروز به اوج خودش رسید...

یکی از دوستان ورزشی نویس پس از بازی والیبال ایران و آمریکا در ست پنجم در جام جهانی کیفیت بازی ایران رو با لغت فانتزی «توتال والیبال» وصف کرد. به نظر من این 2 بازی اخیر فدرر در شانگهای علی الخصوص بازی امروز هم به معنای واقعی کلمه «توتال تنیس» بود. کیفیت و سبک بازی که هنوزم که هنوزه در 33 سالگی فدرر در این فیلد طلایی کسی حتی نزدیکش، دقت کنید نزدیکش هم نتونسته بشه. به نظر من روح تنیس و زیبایی تنیس همینه. اینکه شما بتونید یک نمایش شاداب، مفرح و لذت بخش ارائه بدید که در اون همه پارامتر های تنیس اجرا بشه. نمایش امروز فدرر از لحاظ ارائه «کامل» تنیس فوق العاده بود، نمایش امروز فدرر رو در سن 33 سالگی در این فیلد طلایی هیچ آدمی رو کره خاکی حتی نزدیکش هم نمی تونه بشه، هیچ بازیکنی نمی تونه نزدیک کیفیت بازی «کامل» و «متنوع» امروز فدرر بشه...دیگه تکنیک، استایل و نوع «اجرای» ضربات مختلف هم بماند...

بازی امروز یک بازی کاملا معمولی با یک حریف معمولی بود اما حقیقتا نمایش فدرر معمولی نبود.تماشای بازی های راجر فدرر برای اونایی که تنیس رو می دونن و احساس می کنن، بهترین راه برای رسیدن به حالت «خلسه» هستش، تازه برای من علاوه بر حالت خلسه، یک سری حالت های دیگه رو هم به ارمغان می یاره...!! واقعا نمی دونم چی بگم، فقط به معنای واقعی کلمه از تماشای ورزش تنیس امروز بعد از ظهر سیراب شدم...حالا می خوای فردا به نواک ببازی یا نه فدرر جان، 33 سالگیت هم نوش جان همه طرفداران ورزش هستش در هر صورت... به قول استاد فاستر والاس: " Federer as Religious Experience"...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)