نمایش پست تنها
قدیمی 02-21-2021, 03:26 PM   #56
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تازه ترین اتفاقات رویدادها و نتایج دنیای تنیس

#تنيس
ادامه سلطنت پادشاه استراليا؛ نهمين فينال و نهمين قهرمانى نواك جوكوويچ در استراليا اپن

فينال اولين گرند اسلم سال خيلى يك طرفه تر از چيزى كه انتظار داشتيم بود؛ خونسردى مثال زدنى نواك جوكوويچ و آرامش او در تك تك لحظه ها در برابر شب پراضظراب و پر اشتباه دنيل مدودف قرار داشت
جوكوويچ بهترين عملكرد خود در اين تورنمنت را به نمايش گذاشت و هيچ توپى را از دست نمى داد اما مدودف فرسنگ ها با آن بازيكن مقتدر بازى هاى گذشته فاصله داشت و از لحاظ روحى كامل خود را باخته بود
بعد از پيروزى در ست هاى اول و دوم، نواك جوكوويچ ست سوم را هم ٢-٦ به نفع خودش به پايان رساند تا خيلى راحت ٠-٣ برنده شود

نهمين قهرمانى نواك جوكوويچ در استراليا اپن به اين معنا است كه او حالا ١٨ گرند اسلم دارد؛ نيمى از قهرمانى هاى مرد شماره يك تنيس جهان در استراليا رقم خورده و او اكنون تنها دومين تنيسور تاريخ است كه در يك گرند اسلم حداقل ٩ بار قهرمان مى شود
شكست ناپذيرى جوكوويچ در استراليا نيز همچنان ادامه دارد؛ ٩ فينال و ٩ قهرمانى براى اسطوره صربستانى تاريخ تنيس
@sportsnotess

نهمین تاج‌گذاری جوکوویچ در اوپن استرالیا؛ اسطوره صرب به ۱۸ـمین گرند اسلم خود رسید

در دیدار پایانی مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا، نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان به مصاف دنیل مدودف رفت و با پیروزی قاطع برابر بازیکن روس برای نهمین بار فاتح این رقابت‌ها شد.

جوکوویچ در این دیدار که یک ساعت و ۵۳ دقیقه به طول انجامید، نفر چهارم رده‌بندی را با نتایج ۷-۵، ۶-۲ و ۶-۲ شکست داد و روند شکست‌ناپذیری خود در فینال این رقابت‌ها را حفظ کرد.

اسطوره صرب با نهمین قهرمانی در ملبورن، به ۱۸ـمین گرند اسلم خود رسید و فاصله‌اش را با نادال و فدرر پرافتخارترین مردان تاریخ تنیس به ۲ عنوان کاهش داد.

این ۲۱ـمین پیروزی متوالی جوکوویچ در اوپن استرالیا بود‌ و ۸۲ـمین قهرمانی او در مسابقات مختلف بود.

۸۲ـمین عنوان قهرمانی نواک جوکوویچ - مسابقات اوپن استرالیا ۲۰۲۱

۹ عنوان آزاد استرالیا
۱ عنوان آزاد فرانسه
۵ عنوان ویمبلدون
۳ عنوان آزاد آمریکا

@tennisfa

دنیل مدودف در مراسم اهدای جام به تمجید از جوکوویچ پرداخت و گفت: «یادم است وقتی نفر ۵۰۰ جهان بودم، یک بار با جوکوویچ در موناکو تمرین کردم، او نفر اول جهان بود و تازه قهرمان ویمبلدون شده بود و آن موقع برای من مثل خدا بود. با اینکه من خجالتی بودم و زیاد حرف نمی‌زدم ولی جوکوویچ با من مثل یک دوست برخورد کرد و کلی با من صحبت کرد. رفتار او چه آن موقع که ۵۰۰ دنیا بودم و چه حالا که چهارم هستم تغییری نکرده است. نواک تو انسان بزرگی هستی.»

@Tennisfa

#تنيس
بيگ ٣ دست نيافتنى تنيس

ركوردداران كسب گرند اسلم
▪️راجر فدرر - ٢٠
▪️رافائل نادال -٢٠
▪️نواك جوكوويچ - ١٨

بيشترين قهرمانى در يك گرند اسلم
رافائل نادال - ١٣ عنوان رولاند گاروس
نواك جوكوويچ - ٩ عنوان استراليا اپن
راجر فدرر - ٨ عنوان ويمبلدون

١٠٠ درصد پيروزى در فينال يك گرند اسلم