نمایش پست تنها
قدیمی 09-13-2016, 11:38 PM   #128
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا
پیش فرض پاسخ : بحث ,گفتگو و تبادل نظر پیرامون آخرین گرند اسلم سال 2016 آزاد امریکا (US Open)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
درود بر استن عزیز که بار دیگه ما رو شاد کرد و باعث شد دوباره پس از 8 سال پرچم سوییس در اوپن آمریکا بره بالا. حالا دیگه وقت اون رسیده که به جای بیگ فور از بیگ فایو یاد کنیم.

وقتی که در ست چهارم علی نیلی زمانی که نتیجه 3 - 1 به نفع استن بود به جوکر تایم آوت پزشکی داد به نظر میومد رفتارش درست نبوده و استن هم به درستی بهش اعتراض کرد، چون بازی اون رو از ریتم انداخت و توی گیم بعدی که استن سرو می زد هم چندتا برک پوینت داشت که نزدیک بود گیمش رو بشکنه. ولی این وسط جوکوویچ کار قشنگی کرد و از استن عذرخواهی کرد و با این حرکت به حریفش احترام گذاشت.

بازی رو هم که دوستان به خوبی اشاره کردن که استن به وضوح از جوکوویچ بهتر بود و استحقاق این پیروزی رو داشت. ولی در عین حال، همونطور که قبلاً هم گفته بودم دوران افول جوکوویچ شروع شده و با اینکه ممکنه این اوایل خیلی چشمگیر نباشه ولی به تدریج خودش رو نشون می ده. بالا رفتن سن عواقب خاص خودش رو داره و جوکوویچ با اینکه تنیس بی نقصی رو بازی می کنه، اما ربات نیست و با این سبک تنیسی که اون و ماری بازی می کنن، خیلی خیلی بعیده که بتونن بعد از سی سالگی عملکرد همین یکی دو سال اخیر رو داشته باشن و بدون شک نواک و تیمش این رو بهتر از هر کس دیگه ای می فهمن.

از دوستانی که طرفدار جوکر هستن ولی منصفانه نظر دادن و گفتن استن استحقاق پیروزی رو داشت هم تشکر می کنم. چه خوبه که همه ی ما از این دوستان یاد بگیریم و بدون تعصب نظر بدیم تا به جای فحش دادن و استفاده از الفاظ رکیک - که متاسفانه به خاطر وجود یکی از کاربران در این فوروم به وجود اومده بود - در فضایی دوستانه در مورد سرگرمی مورد علاقه ی همه مون صحبت کنیم.
درباره اون تایم اوت اینجوری که من از صحبت های گزارشگرها (john fowler - john mcenroe -patrick mcenroe) فهمیدم روند متدوال گرفتن تابم استراحت برای بازیکنان قبل از سوریس خودشان هست و ظاهرا زمانی میشود بعد از سرویس خودش یک بازیکن تایم استراحت بگیرد که اعلام وضعیت اضطراری کند.
گزارشگران به نحوی صحبت می کردند که باور نداشتند مشکل جکویچ از شست پا هست (که خودش اعلام کرده بود) بلکه معتقد بودند به علت گرفتگی عضله هست و طبق قوانین اصلا نمی توانسته تایم اوت بگیره مگه اینکه آسیب دیدگی اش رو چیز دیگری اعلام می کرده که این کار را کرده و در زمان سرویس واورینکا قبل از بریک پوینت اولی یکی از گزارشگر ها با عصبانیت جمله ای شبیه به این رو گفت "Yet again another clear abuse of rules and it is up to officials to do something about it and they just don't have the guts to do it" و به نظر من با یه عذز خواهی ساده ی "stan sorry man i can't stand"مشکل رفع نمیشه و در صورتی که اون بریک پوینت ها سیو نشده بود بازی شاید نتیجه دیگری داشت.
بعد از این اتفاق نا خودآگاه ناراحتی ماری از جکویچ در فینال استرالیا اوپن با جکویچ به یاد میاد. تازه درباره اون امتیاز جنجالی ای که نواک توپ رو آروم رد کرد و همه من جمله واورینکا فکر کردن می خواد چلنج کنه ولی نکرد و واورینکا توپ رو خطا کرد خیلی چیزا میشه گفت
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: