نمایش پست تنها
قدیمی 08-12-2019, 02:27 PM   #3
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : تازه ترین اتفاقات رویدادها و نتایج دنیای تنیس

پنجمین قهرمانی نادال در مسترز کانادا با پیروزی مقابل مدودف
توسط: تحریریه تنیسفا
۲۱ مرداد ۱۳۹۸

رافائل نادال با غلبه بر دنیل مدودف برای ۵ـمین بار فاتح رقابت‌های مسترز کانادا شد.

تنیسفا – دیدار فینال مسابقات مسترز کانادا بامداد امروز به وقت ایران برگزار شد و رافائل نادال اسپانیایی با یک پیروزی قاطع مقابل دنیل مدودف روس، برای ۵ـمین بار به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.

نادال در این دیدار که تنها ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۰-۶ و ۳-۶ مدودف روس را در هم کوبید.

این ۳۵ـمین عنوان نادال در مسابقات مسترز و ۸۳ـمین جام دوران ورزشی او به شمار می‌رود. ماتادور رکورددار عناوین قهرمانی در مسابقات مسترز است و پس از او، نواک جوکوویچ و راجر فدرر به‌ترتیب با ۳۳ و ۲۸ عنوان در رده‌های بعدی قرار دارند.

تنیس‌باز اهل مایورکا با قهرمانی در مونتریال موفق شد برای اولین بار در دوران ورزشی‌اش از یک عنوان غیرخاک خود دفاع کند.

گفتنی است نادال پیش‌تر با رسیدن به فینال مسابقات آزاد کانادا، برای ۵۱ـمین بار به فینال یک تورنمنت مسترز رسید و از رکورد مشترکش با راجر فدرر (با ۵۰ حضور در فینال) عبور کرد.

نادال پس از قهرمانی گفت: «مدودف بازی خوبی ارائه داد و در بعضی امتیازات طولانی خوب عمل کرد. برای من مهم بود که بازی را خوب آغاز کنم. او در هفته‌های اخیر بازی‌های زیادی انجام داده بود و با آمادگی کامل پا به میدان مسابقه گذاشت. برای من موضوع کمی فرق داشت. من پیش از فینال تنها ۳ مسابقه روی زمین هارد انجام داده بودم… در خیلی از بخش‌ها موفق عمل کردم. توانستم ریتم بازی را در امتیازات مختلف تغییر بدم و از ضربۀ اسلایس به خوبی استفاده کنم. بعضی مواقع هم ارتفاع توپ‌ را بالا می‌بردم و بعد یک ضربۀ داون دِ لاین می‌زدم. در مجموع هوشمندانه بازی کردم.»

نادال هم‌چنین در توضیح عوامل موفقیتش در طی این‌ سال‌ها عنوان کرد: «همواره افراد خوب و حرفه‌ای در کنارم بوده‌اند و چه در زندگی و چه در تنیس، هوشیارانه و با آغوش باز به چیزهایی که افراد بزرگتر و بادانش‌تر از خودم به من گفته‌اند، گوش داده‌ام.»

دارندۀ ۱۸ عنوان گرند اسلم با فتح مسترز کانادا، ضمن کسب ۱۰۰۰ امتیاز و ۱,۰۴۹,۰۴۰ دلار جایزۀ نقدی، جایگاه خود در ردۀ دوم جدول رده‌بندی را حفظ کرد.

از سوی دیگر مدودف ۲۳ ساله که نخستین حضور خود در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کرد، ۶۰۰ امتیاز به دست آورد و با یک پله صعود در جایگاه هشتم رده‌بندی جهانی ایستاد.

در مسابقات بخش زنان که در شهر تورانتو برگزار شد، بیانکا اندرسکو جوان ۱۹ سالۀ کانادایی با انصراف سرینا ویلیامز در اوایل مسابقه به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.

ویلیامز در ست اول درحالی‌که ۳-۱ عقب بود، به دلیل مصدومیت از ناحیۀ کمر از ادامۀ بازی انصراف داد.

اندرسکو با قهرمانی در تورانتو، ۹۰۰ امتیاز کسب کرد و در رده‌بندی جدید با ۱۳ پله صعود به رتبۀ ۱۴ـم رسید.

این برای اولین‌بار در ۵۰ سال اخیر است که قهرمانی بخش زنان مسابقات آزاد کانادا به بازیکنی از کشور میزبان می‌رسد.
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول