نمایش پست تنها
قدیمی 03-02-2011, 09:45 PM   #42
payam
Member

پستها: 30
سپاس: 187
در 28 پست 183 بار سپاسگزاری شده

خدمتتون عرض کنم هر چه شما تنشن رو پایین تر بیارین مثلا از 60 به 58 تغییر بدین چون زه آزادتر میشه و حالت فنری پیدا میکنه مسلما پرتاب یا همون قدرت(پاور) بیشتر میشه و کنترل سختتر اما در مرد شتاب فرق میکنه منظوره شما چه شتابیه (شتاب زمان برخورد ,حین ضربه,بعد از ضربه )چطور بگم مثلا همین فرمول ساده f=ma pas a=f/m در این فرمول هر چی نیرو (اف) بیشتر باشه شتاب (آی) بیشتر میشه و هر جرم بیشتر ,شتاب کمتر این شتاب برای مثلا زمانیه که توپ رو نگه می داری و ضربه میزنی (البته این اصلا کامل نیست چون اگه بخوای ریز بشیم باید فرمول ضربه,مقدار اصطکاک وکشش زه... رو حساب کرد ولی ما داریم خیلی ساده بحث می کنیم و میخایم نتیجه ساده اما علمی بگیریم ) و یا v2=2ax pas a=v/2x که نشون میده سرعت و شتاب هم رابطه مستقیم دارن یا حتی f=1/2kx2,f=ma پس a=KX2/2M که نشون میده اگه کشش(یا ثابت فنر) بیشتر بشه شتاب بیشتر میشه در نتیجه هر چی تنشن رو پایین بیارین(یا حرکت زه رو بیشتر کنید) با نیروی کمتر پرتاب بیشتر داریم راستی از این فرمول V=X/T می تونید تا حدودی سرعت ضرباتتون رو بدست بیارین(کاری که نشون دهنده سرعت در زمان سرویس نشون میده) در اینجا (وی) سرعت, (ایکس) مسافت و (تی) زمانه (البته کاره سختی ولی امتحانش جالبه) از طرفی اگه دقت کنید یا تو گوگل سرچ کنید (تنشن نادال یا فدرر) ملاحظه می فرمایید که تنشن اونا اگه درست گفته باشم 52 یا 54 هست حتی شنیدم بعضی بازیکنان تنشن پایینتر می بندن(درست یا غلط گردن راوی) چون اونها حرفه ای هستن و وحشتناک رو توپ و راکت تسلط دارن مثل همون کلیپ اندی مورای که حتی یورواسپرت هم پخش کرد (اگه بعضی دوستان ندیدن تو گوگل andy murray tennis street magic سرچ کنند) اما برای کسانی که تازه تنیس رو شروع می کنن بستگی به نوع بازی و کنترل میگن 62,64 یا 62,62 و.... زه بکشن البته کشش عمودی و افقی فرق می کنه مثلا راکت های من یکی بابولات زد تور,هد پرستیز و ویلسون کی فکتوره که واسه دوستان و عزیزانم که تازه میخوان تنیس رو شروع کنن 60.62 و 62.62 هست و دو راکت دیگه این حقیر یعنی بابولات ارو پرو و ائرو پرو جی تی 54.56 هست که اکثر دوستانم که سابقه چندین سال بازی دارن و اساتید بنده هستن حتی نمی تونن در چند ضربه اول توپ رو تو زمین نگه دارن(بدلیله پرتابه زیاد) با توجه به فرمول های موجود که حتی میشه دقیقتر هم حساب کرد ولی ما در اینجا احتیاج به این کار نداریم, براحتی می تونیم نتیجه بگیرم که تنشن ,سرعت,شتاب همانطور که در بالا ذکر شد چه رابطه ای با هم دارن.
(وی=سرعت, ایکس=مسافت ,تی=زمان ,اف=نیرو , آی=شتاب ,V2=سرعت به توان دو, X/T=مسافت تقسیم بر زمان,) (ضمنا اگه جایی اشتباه نوشتاری یا علمی داشتم عذر خواهی میکنم و لطف فرموده به بزرگی خودتون عفو بفرمائید چون سعی کردم خیلی ساده و خلاصه بنویسم تا حتی اگه عزیزانی در رشته فنی تحصیل نفرمودن خارج از حوصلشون نباشه)

ویرایش توسط payam : 03-06-2011 در ساعت 09:33 PM دلیل: نوشتار
payam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی payam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: