نمایش پست تنها
قدیمی 07-24-2013, 06:28 AM   #242
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahrooz RF نمایش پست ها
ممنون پیام جان. حالا چندتا سوال واسه خودم پیش اومد.
1- مثلا اگه شانگهای در برنامه فدرر که اول فصل ارایه میدن نباشه ولی تو ماه آپریل تصمیم بگیره توی شانگهای که 6 ماه بعدش برگزار میشه شرکت کنه، با وایلد کارد شرکت میکنه؟
2- شرکت کردن تو چه تورنومنت هایی، و برای چه کسانی (از نظر رنکینگ) اجباریه و اصلا این "اجباری" که میگی یعنی چی؟ مثلا اگه شرکت نکنی چیکار میکنن؟
3- اون امتیاز بهترین عملکرد در 18 تورنومنت که گفتی لحاظ میشه نفهمیدم یعنی چی. 52 هفته رو که تو ATP زده و می دونم (میشه 1 سال قبل). ولی الان تقریبا همه بازیکنا حداقل 20 تورنومنت و بعضیا هم 30 یا 35 تورنومنت شرکت کردن.یعنی از این 30تا بیشترین امتیازی که در 18تاشون بدست آورده (تو 52 هفته گذشته) واسه رنکینگ لحاظ میشه؟ یعنی بقیشون می پرن؟ ممنون میشم بقیه دوستان هم پاسخ بدن.

سلام مهروز جان، اسم من مهدی هستش و اون پیام بخشی از فامیلمه، اما شما هرچی دوست داری صدا کن.
1. در جواب سوالت باید بگم که طبق قانون وایلد کارد، بازیکن های با رنک خوب (رنک 30 و بالاتر) اگه بعد از اتمام مهلت ثبت نام در یکی از تورنمنت های غیراجباری بخوان توی اون شرکت کنن، می تونن درخواست وایلد کارد بدن. مشخص کردن برنامه هم الزاماً به معنی ثبت نام توی یه تورنمنت نیست و من دقیقاً نمی دونم مهلت ثبت نام توی یه تورنمنت از کی شروع می شه ولی تا شش هفته قبل از شروع تورنمنت هنوز فرصت ثبت نام هست. این شش ماهی که گفتی زمان زیادیه و در این مثالی که زدی (بدون در نظر گرفتن نوع تورنمنت) فدرر می تونه بدون وایلد کارد شرکت کنه.
2. تورنمنت های اجباری 8 تورنمنت مسترز 1000 امتیازی هستن که به ترتیب زمانی عبارتند از:

1. ایندین ولز
2. میامی
3. مادرید
4. رم
5. کانادا
6. سینسیناتی
7. شانگهای
8. پاریس

تورنمنت مونته کارلو هم مسترز 1000 امتیازیه ولی شرکت در اون اجباری نیست. در صورتی که بازیکن های رده بالا (رنک 30 و بهتر) توی این تورنمنت ها شرکت نکنن علاوه بر از دست دادن امتیاز محرومیت سنگینی براشون به وجود میاد و حتماً باید در صورت عدم شرکت گواهی پزشکی داشته باشن. یکی از محرومیت هایی که من ازش اطلاع دارم، محرومیت برای شرکت در تورنمنت 1000 امتیازی بعدیه.

3. جواب سوال سومت رو هم خودت تقریباً گفتی. دوشنبه ی این هفته 22 جولای 2013 بود و از 22 جولای 2012 (با تغییر یکی دو روز چون مثلاً پارسال اول هفته می شد 23 جولای) تا امروز بازیکن ها چه یه تورنمنت بازی کرده باشن چه 40تا، فقط بهترین امتیازی که در 18 تا از اون ها گرفتن واسشون لحاظ می شه و به قول خودت بقیه شون می پرن.
بهترین عملکرد بازیکن ها از ابتدای سال میلادی هم در جدول جداگانه ای نوشته می شه که در رنکینگ آقایان در بخش Race to London می شه اون رو دید.

چند وقت پیش هم چندتا از این گزارشگرها موقع گزارش یکی از بازی ها داشتن می گفتن که ظاهراً ATP به تازگی یه قانونی رو تصویب کرده که اگه بازیکنی بالای 30 سال باشه و یه تعداد خاصی برد داشته باشه و یه شرط دیگه ای هم بود که حالا یادم نیست، می تونه در تورنمنت های کمتری شرکت کنه. فدرر هر سه تا شرط رو داشت. اما متاسفانه هنوز اون قانونی رو که اونا می گفتن نتونستم پیدا کنم.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: