نمایش پست تنها
قدیمی 05-11-2011, 12:59 PM   #60
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان
پیش فرض هدف من شماره يك بودن است

هدف من شماره يك بودن است
Novak Djokovic تا به حال فصلي رويايي داشته است. با پيروزي در 32 مسابقه و كسب 6 جام پياپي. او اين هفته با شانس دستيابي به يك هدف بلند مدت به Rome امده. شماره يك بودن.

او گفت: "هدف يا بلندپروازي من شماره يك شدن است و روياي من بردن Wimbledon است. اين دو چيزهايي هستند كه هميشه آنرا مي خواستم. بديهي است شماره يك شدن به من نزديك شده است اما هنوز طول مي كشد و كارهاي زيادي براي انجام دادن وجود دارد. اگر براي چند هفته، چند ماه يا چند سال در آن جايگاه باشم، اين مهم نيست. من براي رسيدن به آن موقعيت تلاش مي كنم."

Djokovic مي تواند با قهرماني در Masters Rome و با اميد به اينكه مدافع عنوان قهرماني Rafael Nadal قبل از نيمه نهايي حذف شود به شماره يك دست يابد. اما در صورتي كه اين اتفاق در اين تورنمنت نيفتد، Djokovic هنوز هم از شانسي طلايي براي شماره يك شدن در Roland Garros برخوردار است. جايي كه Rafael Nadal بايد از 2000 امتياز و Novak از 360 امتياز دفاع كنند.

او درباره اولين پيروزي بر Nadal روي خاك و درباره اولين پيروزي Nadal در برابر Federer روي چمن كه باعث تغيير در تاپ 2 شد و مقايسه با شرايط فعلي گفت: "قطعاً پيروزي برابر Nadal در كشور خودش و روي خاك گام بزرگي در حرفه من بود. من قبل از آن هرگز نتوانسته بودم اين كار را انجام بدهم و از نظر جنبه رواني و همچنين رويدادهاي خاك رس بعدي بسيار مهم خواهد بود."

او در خصوص رويارويي با Nadal روي خاك يا Federer روي چمن گفت: "احتمالاً يك سال قبل هر دوي اين چالش ها ماموريت غيرممكن بود، اما من حدس مي زنم همه من را باور كرده اند و حتي خودم، كه من فكر مي كنم مي توانم در برابر هر دو آنها پيروز شوم. بنابراين من فكر مي كنم همه اينها مربوط به طرز فكرتان روي كورت است اينكه با يك نگرش مثبت بروي كورت برويد و واقعاً به توانايي هايتان ايمان داشته باشيد و باور كنيد كه مي توانيد روي اين كورت برنده باشيد".

Djokovic درباره ركورد بدون شكست خود در سال 2011 گفت: "من انتظار نداشتم كه در چهار يا پنج ماه ابتدايي امسال تمام ديدارهايم را پيروز شوم اما اين براي من يك فرايند طولاني يادگيري و تلاش زياد بوده است. و فداكاري زياد. من هر روز از زندگيم را وقف ورزش كرده ام و حالا نتيجه اش را ميبينم."
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: