نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2011, 07:34 AM   #311
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

اول جا داره قهرمانی مجدد دو ستاره ی بی بدیل دوبـل، یعنی باب و مایک برایان، برادران دوقلوی امریکایی رو تبریک عرض کنم که در کل تاریخ مسابقات تنیس تک بوده و هستند و دیشب 71ـُمین عنوان قهرمانیشون رو در مسترز مادرید جشن گرفتند! Well Done مثل همیشه عااااااالی بودین! حیف که بازی های زیباتون رو این شبکه های تلویزیونی اسکروچ پخش نمی کنند تا همه مهارت های فوق العاده ی لب تور و تصمیم گیری های شما در کسری از ثانیه رو در بازی ها ببینند! این ننگ بر پیشانی ATP برای ابد خواهد موند که حتی "مسابقه ی فینال" مسترزهای 1000 امتیازی با حضور تاریخ سازترین زوج تنیس باز دوبل جهان رو، نه به صورت مستقیم، و نه با تاخیر، در هیچ جای اروپا پخش نمی کنه!! ننگ ابدی بر شما تلویزیون هایی که برنامه ای هم برای پخش ندارین و Info Card روی صفحاتتون هست (مثل اسکای ایتالیا)، اما برای دوبل که چند سالی می شه تیم های فوق العاده قوی با بازی های تماشایی در اون حضور دارند، خصاصت به خرج میدین!

- - -

و از اون سمت هم، قهرمانی نواک جوکوویچ رو به همه طرفدارانش از جمله آرسام جان و دیگر عزیزان دوست دار این جوان شایسته تبریک عرض می کنم. دیگه رسماً رکورد بردهای پشت سر هم نواک داره واقعاً رویایی و دست نیافتنی می شن! هزار ماشالا به این همه اراده و اعتماد به نفس و پشت کار. دست مریزاد نوله.

اما برای من، باخت بار سوم به نواک، در امسال کابوسی بس وحشتناک بود!

بگذار تا بگریم، چون ابر در بهاران!

شبی که رافا زورش به بازی عالی نواک نچربید، شب تلخی برای من به عنوان دلداده و شیدای ماتادور!

اشکالات بازی رافا اونقدر در این مدت تکرار شدند که دستامون خسته شدند از بس نوشتیم ِشون!

حتی صدای جیسون گزارشگر بازی هم در اومده بود که رافا جان!، وقتی در Backhand Winner با نتیجه 9 بر 1 از نواک عقبی، چرا اصرار به زدن توپ به اون ناحیه برتری جوکوویچ داری؟!!

این اسلحه ی نواک واقعاً کارآمد بوده! من چند وقتی هست که می بینم علاوه بر 2nd Serve، حتی برای 1st Serve حریفان هم آماده ی زدن Service Return Winner هست. این یکی از مشکل ترین ضربات در تنیس هست که اجراش فوق العاده دشواره اما نواک از این حربه هم دیشب برای شکست نادال استفاده کرد.

ضربه های رافا مدتی میشن که اکثراً عمق ندارند و هر تنیسور زبر و زرنگی با این جور بازی کردن، زود شیر می شه که بیاد نزدیک تور و رافا رو تحت فشار بگذاره!

چقدر باید پای تلویزیون حرص بخورم که رافا با چنگ و دندون بازی 4-2 ست اول رو تا 5-5 جبران می کنه، بعد نواک سرویس گیم ش رو Hold می کنه و میشه 6-5 و اون موقع و در حساس ترین دقایق ست اول، رافا سرویس گیم خودش رو با بی دقتی خراب می کنه و 40-0 عقب می افته!!! بعدشم یه لت کورد می شه و نواک ست اول رو می گیره!

به همین راحتی! رافا ستی که براش از جون مایه گذاشت رو تقدیم حریف می کنه! دقیقاً این اتفاق دیروز در ست اول بازی با راجر فدرر هم افتاد!

با سختی و مرارت حریف رو بریک می کنه، بعد موقعی که سرویس گیم خودش رو می خواد بزنه کلکسیونی از UE های (جدیداً از ناحیه فورهند هم بهشون اضافه شدن) و سرویس های ضعیفی که در آمار آخر بازی، مناسب به نظر می آن، اما وقتی اون سرویسها آرام و با Placement به درد نخور! زده بشن، چه فایده ای داره؟ گیریم 100 درصدشون First Serve In باشن!!

رافا جونم خدا می دونه چی تو دلت می گذره اما فکر می کنم دیگه باید رودربایستی رو کنار بگذاری و با عمو تونی یه جلسه جدی صحبت کنی! درسته که عمو از بچگی کمکت کرده تا به این جا رسیدی اما دیگه خیلی بی انصافی می کنه اگر نگذاره مربی بهتری از خودش بیاد و یه روح تازه ای در شیوه ی بازی تو بدمه! عمو تونی تا حدی دانش داره که الان می بینیم! آیا تا ابد می شه و امکان داره که فقط از اندیشه های او در بازیهات استفاده کنی؟!

استراتژی کنترل بازی تو رافای عزیزم، احتیاج به بازنگری داره! امیدوارم 3 بار باخت غیر قابل پذیرش در 3 فینال مسترز به نواک، به حد کافی تلنگر بهت زده باشه که مطمئناً نیاز به تغییر شیوه ی بازی و استخدام مربی جدید داری!

ازت خواهش می کنم به خاطر میلیون ها هوادارت که قلبشون موقع بازیهات از شدت اضطراب و هیجان از جا کنده می شن تا امتیازی رد و بدل بشه، این لطف رو در حق خودت و ما بکن. تو می دونی چقدر دوستت دارم که مثل ابر بهار برات اشک ریختم دیشب؟ هنوز سرم درد می کنه از اون همه گریه! عاشقانه دوسِت دارم رافا جونم. به فکر دل شکسته ی ما هم باش یه خورده، الهی قربونت برم من!

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: