نمایش پست تنها
قدیمی 07-14-2015, 04:07 PM   #311
King Rojer Federer
Senior Member

آواتار King Rojer Federer

پستها: 243
سپاس: 2,455
در 213 پست 1,323 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: آخه این شد سوال.معلومه پادشاه روجر فدرر
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

درحسرت هشتمین قهرمانی ویمبلدون
فدرر: برای من دومـی هم خیلی خوب است

وقتی روژه فدرر در راهروی رختکن ویمبلدون جشن قهرمانی نوواک جوکوویچ را در کنار همسرش، یلنا دید، شاید از خودش می‌پرسید آیا واقعا یک بار دیگر این شانس را پیدا می‌کند که چنین لحظاتی را تجربه کند. میرکا فدرر در سنترکورت ژست عکاسی گرفته بود و با تلفنش از همسر خود که برای دومین سال متوالی در فینال ویمبلدون مغلوب تنیسور صرب شده بود و جایزه نقره‌ای خود را دریافت می‌کرد، عکس می‌گرفت. نه او و نه شوهرش چنین لحظاتی را دوست نداشتند و تصور نمی‌کردند دوباره حادثه‌ای مشابه پارسال برایشان رخ دهد خصوص با پیروزی درخشانی که در نیمه‌نهایی برابر اندی ماری به دست آمده بود. دو روز بعد از مسابقه‌ای که به خاطر آن بسیاری فدرر را در میان پنج بازیکن برتر تاریخ تنیس جای دادند، او دو ست با رسیدن به رکورد هشت قهرمانی در ویمبلدون فاصله داشت.
اما برنده 17 گرنداسلم که در تمام این تورنمنت قبل از فینال یکشنبه در 90 سرویس تنها یک بار بریک شده بود، به آرزویش نرسید. این سوییسی بعد از دهمین حضورش در فینال ویمبلدون گفت: «هنوز هم فکر می‌کنم تورنمنت خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم. شما ممکن است در یک تورنمنت عالی باشید اما قهرمان نشوید. من شش برد و یک باخت داشتم که نسبت بسیار خوبی است. گاهی هم شما بدون جام قهرمانی، خودتان را دست خالی می‌دانید اما برای من دومی هم ارزش دارد، همه این را می‌دانند.» فدرر با 33 سال و 338 روز می‌خواست مسن‌ترین قهرمان ویمبلدون لقب بگیرد. حداقل روی کاغذ این شانس را داشت چون در مجموع بازی‌ها با جوکوویچ 19-20 از او پیش بود، در گرنداسلم‌ها 6-6 با هم مساوی بودند و در فینال‌های بزرگ یک-یک و در مسابقات چمن یک-یک برابر بودند. اما مردی که در سال‌های اوجش از 2005 تا 2010 از 19 فینال گرنداسلم‌ها در 18 تا حاضر بود، با تنیسور شماره یک جهان بازی می‌کرد که برای سومین بار متوالی در فینال گرنداسلم‌ها حاضر بود. فدرر مرد شماره دو جهان که آخرین بار سه سال پیش در همین تورنمنت فاتح یکی از چهار مسابقه مهم سال شده، ادامه داد: «تردیدی وجود ندارد که می‌خواستم این بازی را ببرم اما همچنان فکر می‌کنم می‌توانم از سطح بازی‌ام راضی باشم. هیچ وقت باختن رضایت‌بخش نیست مگر اینکه بدانید جمعیت را سرگرم کرده‌اید و مطمئن باشید که برای پیشرفت و بهترشدن قدم بر می‌دارید اما این به معنی آن نیست که ناراحت نمی‌شوید یا خیلی راحت از آن می‌گذرید.» بازی در ست سوم خیلی نزدیک دنبال می‌شد که با بارش باران وقفه‌ای در مسابقه ایجاد شد. اگرچه بعد از 20 دقیقه همه چیز روبراه شد اما فدرر باران را در باختنش موثر دانست: «فکر می‌کنم باران وقت بدی برای من آمد. شاید اگر کمی بعد می‌آمد خیلی بهتر بود. اینکه بتوانی آرامشت را حفظ کنی و گرم بمانی در این شرایط خیلی مهم است.»

King Rojer Federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی King Rojer Federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: