نمایش پست تنها
قدیمی 11-07-2014, 07:33 PM   #168
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس ATP Masters 1000 تورنمنت مسترز پاریس 2014 فرانسه

1 - مهم ترین مشکل اندی رادیک ضعف تاکتیکیش بود. به نظر من رادیک از لحاظ شرایط فیزیکی و شرایط روحی و روانی یکی از بهترین بازیکنان تنیس در دوران خودش محسوب می شد اما متاسفانه ضعف تاکتیکی مانع از کسب عناوین بیشتر شد...بازیکنی که سرو های استثنایی داره و همچنین بکهندشم افتضاحه، طبیعتا باید به فکر هر چه کوتاه تر کردن امتیازها و بازی هر چه بیشتر روی تور باشه اما متاسفانه اندی نتونست هیچ گاه از لحاظ تاکتیکی در این مسئله به بلوغ برسه...تایمینگ ضعیف و همچنین قدرت تصمیم گیری ضعیف در روی تور اومدن ها یکی از مهم ترین ضعف های رادیک محسوب می شه و گرنه بازیکنی با توانایی های فیزیکی رادیک خیلی خوب می تونه از ضربات overhead استفاده کنه و همین مسئله می تونست باعث بشه رادیک روی تور با خیالی آسوده تر حضور پیدا کنه...آره بکهند ضعیف رادیک یکی از مهم ترین ضعف های «تکنیکیش» بود اما از اون مهم تر همون طور که گفتم ضعف های تاکتیکی هستش...کلا می شه این طوری رتبه داد که رادیک از لحاظ فیزیکی و روحی روانی عالی بود، تکنیکی متوسط بود و تاکتیکی افتضاح...

2 - در مورد اینکه کدوم ضربه بهترین ضربه یک بازیکن هست خب همیشه بحث های زیادی وجود داره و خیلی هم نمی شه در این مورد به نظری قطعی رسید...بکهند اسلایس های رادیک بدون شک یکی از بهترین ضرباتش محسوب می شه، واقعا چشم نواز بود این ضربات رادیک و هیچ فردی نمی تونه این مساله رو انکار کنه... به عنوان مثال تماشای بکهند اسلایسی که رادیک در استرالیای 2009 به فدرر زد، انسان رو خیلی شیک می تونه در حالت «خلسه» فرو ببره...بسیاری از کارشناسان و و تنیس نویسان به اون ضربه رادیک عنوان یکی از بهترین ضربات اسلایس تاریخ رو دادن...

3 - مونفیس بازیکنیه که همه اون و تحت همون عنوان counter puncher می شناسن ولی خب طی سال های اخیر خیلی سعی کرده که از این وضعیت نامناسب با توجه به توانایی های فوق العاده زیادش، فاصله بگیره...البته به اعتقاد من هنوز نتونسته این شرایط رو به اون شکلی که باید، تغییر بده و مسیر زیادی مونده...اینکه می تونه بعضی مواقع یه سری حرکات از خودش نشون بده زیاد به نظر من برای اینکه اون و از دسته counter puncher ها خارج کنیم، کافی نیست...کلا یک counter puncher همون طور که گفتن بسیار دشواره که بتونه وضعیت خودش رو تغییر بده، البته مونفیس از اون جا که کلا از یک سیاره دیگه اومده شاید بتونه نسبت به بقیه موفق تر باشه اما فعلا که نتونسته به اون مرحله برسه...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: