نمایش پست تنها
قدیمی 11-07-2014, 02:14 PM   #167
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس ATP Masters 1000 تورنمنت مسترز پاریس 2014 فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها

اون حرف فدرر برای سال 2008 هست و مونفیلس تغییرات زیادی از اون زمان به بعد تو بازیش داده.کما اینکه نادال هم با گذشت زمان بازیش evolve پیدا کرده و بیشتر وینر میزنه به خصوص ضربه forehand down the line ش خیلی بهتر شده..البته من منکر baseliner و counter puncher بودن مونفیس نیستم. ولی زمانی که aggressive بازی میکنه واقعا بازیش لذت بخشه.winner after winner کاری که رادیک تقریبا هیچ وقت توانایی انجام دادنش رو نداشت.

رادیک بکهند خوبی نداشت (البته یادمه وقتی لری استفانکی رو به عنوان مربی اورد استفانکی خیلی سعی می کرد بکهند رو aggressive تر کنه و کلا بکهند رادیک تا حدودی بهبود پیدا کرده بود) اما یادمه همون موقع خیلی ها می گفتند کاش استفانکی به رادیک می گفت اصلا بکهند نزنه و فقط از اسلایس بکهند استفاده کنه.

این فقط حرف من نیست خیلی ها هنوز گرند گرفتن رادیک تو یو اس اپن 2003 و year end world number one تموم کردن همون سال رو بعد از سرو به اسلایس بکهند های رادیک مربوط میدونن و کردیت میدن.که به قول خیلی از کارشناس ها شاید بعد از فدرر بهترین بکهند اسلایس بوده (ماری هم استادانه این ضربه رو میزنه)

چون رادیک بکهند خوبی نداشت اسلایس بکهند بارها و بارها به نجاتش می اومد. گفتم تایمینگ رادیک برای net approach اکثرا ضعیف بود و کلا بازیکن کند و sluggish بود وگرنه میتونست با همچین اسلایسی (مثل old school tennis) بیشتر chip and charge کنه
یک مصاحبه دیگه از فدرر:
They try to change things here and there but they always play much the same way when they came on ATP Tour " , Federer said
من که به شخصه خیلی به این گفته فدرر معتقدم چون توی این چند ساله صد ها مربی رو دیدم که خواستند سبک بازیکنان خود رو تغییر بدند و نتونستند و کارو خرابتر کردند
بنابراین بازیکنان counter puncher هر چقدر هم سعی کنند نمی تونند سبک بازیشون رو در اون سطح تغییر بدند چون با این شیوه بازی راحت نیستند و منجر به دادن خطا های زیاد میشه
اون خیلی ها اشتباه می کنند
به عنوان مثال:
Fernando Gonzalez همواره Slice می کشید و به ندرت backhand top spin میزد اتفاقی که می افتاد این بود که در برابر بازیکنان serve and volleyer همواره به مشکل بر می خورد چون اونها یک approach خوب که به سمت backhand ش می کردند وی نمی تونست کاری جز slice کشیدن بکنه و اونها هم با یک volley بسیار ساده و زمان کافی برای مستقر شدن به روی تور مواجه می شدند
Gonzalez هیچ وقت رکورد خوبی در برابر serva & volleyer ها نداشت.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: