نمایش پست تنها
قدیمی 10-13-2014, 01:28 PM   #171
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
یعنی اینکه من میگم نواک میبره توهین به طرفداران راجره!!!!!!!! یعنی وقتی مک انرو گفت نواک قهرمان ویمبلدون میشه به همه تنیسورها و طرفداراشون توهین کرد؟ مهدی جان بحث جرات رو من میگم. آقا بلاخره یکبار هم شده شما راجری ها به برد تنیسورتون ایمان داشته باشید و بیاید مطرح کنید قبل بازی . نترسید. میگم من به پیروزی نواک اطمینان داشتم ولی راجر واقعا عالی بود. یک بازی بدون نقص رو به نمایش گذاشت. اگه بخواد همینطور بازی کنه 100% سال 2015 گرند اسلم داره. قبول کن راجر به خاطر سنش نمیبازه. راجر به خاطر تکنیکش میبازه. توی ویمبلدون چند تا پاسینگ شوت از نواک خورد؟ ولی باز میومد سر تور. واسه شانگهای هم باز میومد سر تور ولی نواک پاسینگ شوت خوب نمیزد. من اصلا قبول نمیکنم راجر به خاطر سنش میبازه. من میگم به خاطر سبک بازیش میبازه. اگه بگیم عدم انگیزه یکم منطقی تره تا سن و سال.
سروش جان تو جداً یا خودت رو داری می زنی به اون راه، یا اینکه واقعاً حواست نیست. گفتن نظرت در مورد اینکه نواک می بره توهین نیست به کسی، اما وقتی میای می گی هر کی هم نظر منه حرف حساب می زنه و هر کی نظرش خلاف نظر منه، توهم داره نه امید، این می شه توهین. بد نیست یه بار دیگه پستی که در حمایت از 289 نوشتی رو بخونی.

اون چیزی رو هم که تو اسمش رو می ذاری جرات، من اسمش رو می ذارم حماقت. اینجا که مثل بازی پوکر نیست که بلوف زدن و جرات ریسک داشتن بخشی از قواعد بازی باشه، وقتی چندبار پیش بینی هات در مورد نتیجه ی بازی درست درنیاد، بقیه (از جمله خود من) میایم می گیم که به حرفای این اعتباری نیست چون فلان دفعه و بهمان دفعه هم پیش بینیش درست درنیومد. درسته که گاهی پیش بینی درست هم داشتی، اما اون پیش بینی های غلطت در حکم همون یکبار رد شدن از چراغ قرمزه که اگه 1000 بار هم از چراغ سبز رد بشی کسی بهت جایزه نمی ده، اما کافیه یه بار از چراغ قرمز رد بشی تا جریمه بشی. در اون موقع اینکه بگی من 1000 باز از چراغ سبز رد شدم، تاثیری در جریمه نشدنت نمی کنه.

فکر کنم منظور تو هم از تکنیک، تاکتیک باشه، چون تکنیک نوع اجرای ضربه هاست که فدرر همه شون رو (غیر از بکهندهایی که ارتفاع توپ زیاد باشه) به بهترین شکل اجرا می کنه. روی تور اومدن هم تاکتیک جدیدشه واسه ی اینکه رالی ها رو کوتاه کنه. دلیل منطقی پشت قضیه هم اینه که سنش رفته بالا و نمی تونه چند ساعت پا به پای بازیکن های جوونتر دوندگی داشته باشه.

حرفی هم که در مورد پسینگ شات زدن خوب نواک توی ویمبلدون و بد بودنش توی این مسابقه می گی به هیچ عنوان درست نیست، بد نیست نگاهی به آمار بازی ویمبلدون و شانگهای بین فدرر و جوکوویچ بندازی تا بفهمی چقدر حرفت غلطه.
این آمار فدرر در ویمبلدون:
http://www.wimbledon.com/en_GB/score...21/1701ms.html

فدرر 66 درصد دفعاتی که اومده روی تو امتیاز گرفته اونجا

این هم آمار بازی شانگهای
http://www.atpworldtour.com/News/Ten...c-Federer.aspx

که میانگین net approach های فدرر شده 58% که از ویمبلدون هم کمتره. بد نیست همون مقاله رو هم بخونی که ببینی چرا انتخاب این تاکتیک از طرف فدرر کار درستی بوده و هست.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: