نمایش پست تنها
قدیمی 10-11-2014, 07:49 PM   #100
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

1 - خیلی وقت بود از بازی فدرر تا این حد از خود بی خود نشده بودم. یادم نمی یاد آخرین بار کی بود ولی خیلی وقت پیش بوده قطعا. اصلا ذره ای، حتی ذره ای برای من به عنوان فردی که سال هاست با تنیس و فدرر زندگی می کنه، این پیروزی مهم نیست چرا که مسئله ای مهم تر امروز خودنمایی کرد...مسئله مهم تر امروز نمایش غیرقابل وصف فدرر در ورزش تنیس اون هم در سن 33 سالگی مقابل آماده ترین بازیکن کره خاکی بود...

2 - نمایش امروز فدرر نسخه «آپدیت» شده بازیش در آغاز فصل مقابل نواک تو دوبی بود. البته راجر در ایندین ولز و فینال ویمبی هم «خوب» کار کرد اما میزان خوب بودنش برای پیروزی تو اون بازی ها کافی نبود. امروز فدرر نسخه آپدیت شده بازیش مقابل نواک تو دوبی رو به نمایش گذاشت و به معنای واقعی کلمه نواک رو شکست داد. این کلمه شکست داد کلمه خیلی کلی هستش، چرا که خیلی مواقع بازیکن شکست می خوره چون روز خوبش نیست یا چون تمرکز نداره یا خیلی مسائل دیگه. اما امروز نواک کاملا آماده بود، کاملا «خودش» بود و کاملا هم سرحال بود و شکست خورد. اینجاست که این شکست خوردن معناش عظیم تر می شه...

3 - وقتی می گم «توتال تنیس» یعنی این که شما سرو عالی بزنید، گرند استروک فوق العاده بزنید، به موقع رو نت بیایید، سرو اند والی کنید، دراپ شات بزنید، اسلایس تاکتیکی بزنید، جهت بازی رو عوض کنید، به موقع دفاع کنید، به موقع از حالت دفاع به حمله برید، چیپ اند چارج کنید، از ضربات فورهند و بکهند متنوع و زاویه دار استفاده کنید...در یک جمله، همه سلاح های ورزش تنیس رو به کار ببندید..این یعنی «توتال تنیس» و این یعنی راجر فدرر در بازی امروز...هیچ بازیکنی نزدیک این مساله هم نمی تونه بشه، حتی نزدیکش...

3.5 - 4 ایس پیاپی فدرر تو لیستش زیاد زده به دوستان، این بار هم دوباره قرعه به نام نواک افتاد. من به شخصه 4 ایس پیاپی تو یک گیم رو تحقیر آمیز تر از بیگل می دونم، می خواید بدونید چرا؟! یه بار دیگه اون گیم زیبا رو مرور کنید...

4 - یکی از مهم ترین مسائل تاکتیکی بازی امروز این «نت اپروچ» های فدرر بود...مسئله ای که مدت هاست به یکی از اصلی ترین تاکتیک های فدرر مقابل نواک تبدیل شده...این مسئله در فینال ویمبی به هیچ عنوان کارساز نبود امروز هم گرچه شروع خوبی نداشت اما در ادامه بهتر بود. من احساس می کنم این نت اپروچ ها و علی الخصوص چیپ اند چارج ها کمی «بار روانی» هم پیدا کرده برای راجر. راجر تو تمرینات خیلی رو این مسئله کار می کنه و دوست داره تو بازی نتیجش رو ببینه، برا همین احساس می کنم بعضی مواقع تاکید بیش از حد رو این مساله بیشتر حالت روانی داره. با این حال خوشحالم امروز این مساله علی الخصوص در ست دوم جواب داد و خوشبختانه مچ پوینت هم با یک حرکت هوشمندانه رو تور به دست اومد...راجر نباید فراموش کنه که نواک هم در تمرینات روی این مسئله خیلی کار می کنه، امروز هم انصافا چند تا پسینگ شات زیبا زد...

5 - نقاط ضعف فدرر طی سالیان گذشته امروز تقریبا دیده نشدن. ریترن و بکهند هر 2 امروز وضعیت قابل قبولی داشتن و اتفاقا یکی از عوامل اصلی پیروزی هم بودن. این پیشرفت ریترن و بکهند های فدرر در شانگهای کاملا محسوس بود. علی الخصوص ریترن های سرو دوم...

6 - برا من امروز عصر «همه چی» اتفاق افتاد. دیگه لزوما مهم نیست فردا چه نتیجه ای به دست خواهد اومد، اون چیزی که مهم بود این نمایش بود که حاوی انواع و اقسام درس ها بود. نمی دونم حرفی برا گفتن می مونه در مورد تنیس و راجر فدرر؟! مدت هاست حرفی برا گفتن نیست البته...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: