بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > (Australian Open) اوپن استرالیا

(Australian Open) اوپن استرالیا

30 دی - 13 بهمن, ملبورن استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-17-2009, 04:32 PM   #1
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

پستها: 555
سپاس: 3,126
در 546 پست 2,460 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
پیش فرض اخبار در مورد اولین گرند اسلم سال (ملبورن)

در این تاپیک اخبار مربوط به اولین گرند اسلم سال را دنبال کنید . امیدوارم از کمک دوستان نیز بهرهمند شویم
amin moatazedi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-17-2009, 04:37 PM   #2
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

پیش فرض Re: اخبار در مورد اولین گرند اسلم سال (ملبورن)

قضاوت داوران ايراني در اولين گرنداسلم تنيس جهان

علي کاتبي و علي نيلي داوران بين المللي تنيس ايران در مسابقات آزاد استراليا قضاوت خواهند کرد.از سوي کميته داوران فدراسيون جهاني علي کاتبي و علي نيلي دو داور بين المللي داراي نشان نقره در ليست داوران شرکت کننده در اولين تورنمنت بزرگ جهان در سال 2009 که در ملبورن استراليا در ماه فوريه برگزار خواهد شد، قرار گرفتند. اين دو به عنوان داور اول صندلي در مسابقات آزاد استراليا قضاوت خواهند کرد. رقابت هاي تنيس اوپن استراليا اولين مسابقه از رقابت هاي گرند اسلم جهان است که در سال 2009 سقف جايزه آن در دو بخش آقايان و بانوان به 22 ميليون دلار رسيده است. رقابت هاي تنيس اوپن استراليا، اوپن فرانسه، ويمبلدون در انگلستان و اوپن امريکا چهار مسابقه معظم دنيا بوده که از اهميت بسيار زيادي در دنياي تنيس برخوردار هستند.
قدیمی 01-17-2009, 04:37 PM   #3
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

مسوولان برگزاري مسابقه هاي تنيس آزاداستراليا به تنيس بازان زن شرکت کننده در اين رقابتها هشدار دادند با پوشش مناسب درملبورن حضور يابند.

حضور "اليزهکورنت" تنيس باز فرانسوي در مسابقات تنيس "هوپمن کاپ" با لباس بدننما ، موجي از واکنش هاي مختلف را در پي داشت از جمله مسوولان تنيس آزاد ملبورن رابرآن داشت که پيشاپيش تکليف پوشش زنان در اين مسابقات را روشن کنند.به نوشته روزنامه "هرالد سان" ، آنان هشدار داده اند که پوشش نامناسب درمسابقات ملبورن ممکن است 2هزار دلار جريمه براي فرد خاطي در پي داشته باشد.

"مارگارت کورت" تنيس باز سابق نيز رفتار کورنت را محکوم کرده و افزود: او ازقوانين تخطي کرده است . وي گفت :‌ تصور نمي کنم زمين تنيس جايي براي خودنمايي باشد.هر کسي در زمينه اي مهارت دارد و مي تواند مهارت بازي خود را بدون خودنمايي نشاندهد.

"واينته مک ايون" داور تنيس استراليايي نيز تاکيد کرد: تنيس بازان بايدطبق مقرراتي که ما تعيين مي کنيم ، رفتار کنند و خود آنها بهتر مي دانند که بايد بهاصول حرفه اي بودن پايبند باشند.
خبرگزاری زنان ایران "ایونا
قدیمی 01-17-2009, 04:42 PM   #4
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

ممنون امين گل، براي استراليا ما يه تالار ويژه داريم، نمي دونم ديدي يا نه؟ براي اينكه مطالب يه جا جمع بشه بهتره كه همه كنار هم باشن، ممنون ميشم كه بقيه مطالب خوبتو اونجا قرار بدي، من اين ها رو هم منتقل ميكنم،
اپن استراليا
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-17-2009, 04:50 PM   #5
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

ممنونم متاسفانه ندیدم من منتقل میکنم اونجا
قدیمی 01-17-2009, 05:00 PM   #6
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

پیش فرض Re: گفتگو پيرامون اولين گرند اسلم سال

مطلبي در رابطه با موراي به نقل از سايت BBC فارسي

اندی موری بریتانیا را امیدوار کرد

http://www.bbc.co.uk/worldservice/as...y226-afp-2.jpg
اندی موری در سال 2009 دو بار راجر فدرر و یک بار رافائل نادال را شکست داده است

اندی موری با تکرار قهرمانی در مسابقات تنیس آزاد قطر به یکی از امیدهای اصلی پیروزی در اولین گرند اسلم سال، مسابقات تنیس آزاد استرالیا بدل شد.
تنیس باز شماره چهار جهان که هفته گذشته در ابوظبی و در مسابقات "کاپیتالیا" با پیروزی بر رافائل نادال و راجر فدرر قهرمان شد، در فینال تورنمنت دوحه هم اندی رادیک تنیس باز شماره هشت جهان را در دو ست پیاپی (6-4، 6-2) مغلوب کرد تا به داغ ترین تنیس باز هفته های اول سال 2009 بدل شود.
این تنیس باز بریتانیایی در نیمه نهایی مسابقات قطر هم برای پنجمین بار در شش رویارویی اخیر خود با فدرر، تنیس باز شماره دو جهان را مغلوب کرده بود.
اندی موری که با قهرمانی در قطر 138 هزار دلار بعنوان جایزه دریافت کرد، اکنون چشم به جایزه ای حدودا 10 برابر بیشتر دوخته است.
این تنیس باز در شرایطی وارد مسابقات تنیس آزاد استرالیا می شود که برگزار کنندگان این مسابقه، با وجود بحران مالی جهانی، تصمیم به افزایش 12.3 درصدی جوایز این تورنمنت کرده اند و میزان جایزه نفر اول را به 1.42 میلیون دلار رسانده اند.
نایب قهرمان این تورنمنت هم بیش از 706 هزار دلار جایزه دریافت خواهد کرد.
اندی موری که با قهرمانی در تورنمنت قطر نهمین عنوان قهرمانی در تورنمنت های انجمن حرفه ای های تنیس (ATP) را به دست آور، سال گذشته در دور اول مسابقات آزاد استرالیا مقابل ژو ویلفرید سونگا، تنیس باز فرانسوی که آن زمان ورزشکاری چندان شناخته شده نبود، شکست خورد؛ با این حال سونگا با رسیدن به فینال این گرند اسلم به یکی از چهره های مطرح تنیس در سال 2008 بدل شد.
موری پس از قهرمانی در تورنمنت قطر گفت: "احساس خوبی درباره شرکت در تورنمنت استرالیا دارم اما بعد از اتفاقی که سال قبل در آنجا رخ داد نمی خواهم بیش از اندازه روی احتمال موفقیت خودم حساب باز کنم."
او اذعان کرد که: "من یکی از بهترین بازیکنان هستم اما نمی دانم که امید دار اصلی قهرمانی در استرالیا باشم یا نه. راجر، رافا و نواک (جاکوویچ) که سال قبل قهرمان شد همگی در این گرند اسلم حضور دارند."

http://www.bbc.co.uk/worldservice/as...ray226-afp.jpg
آیا موری به انتظار 73 ساله بریتانیا برای رسیدن به یک عنوان قهرمانی گرند اسلم مردان پایان خواهد داد؟

با این وجود این تنیس باز 21 ساله با قاطعیت اندی رادیک را شکست داد.
هرچند پس از آسیب دیدگی از ناحیه کمر در جریان مسابقه نیمه نهایی تورنمنت قطر با راجر فدرر نگرانی هایی از وضعیت سلامتی اندی موری در فینال وجود داشت، با این حال در فینال اثری از این آسیب دیدگی دیده نشد و او در ظرف تنها 70 دقیقه حریف نامدار خود را با دست خالی روانه خانه کرد.
عملکرد موری در تورنمنت قطر به اندازه ای غالب بود که هیچ کدام از حریفان او نتوانستند در گیم هایی که او سرویس می زد برنده شوند و سرویس او را بشکنند.
برای بریتانیایی ها که از سال 1936 و پس از قهرمانی فرد پری در مسابقات ویمبلدون وتنیس آزاد آمریکا، هیچکدام از تنیس بازان مرد این کشور نتوانسته اند در یک گرند اسلم قهرمان شوند، اندی موری بزرگترین امید زنده کردن خاطرات 73 سال پیش محسوب می شود.
مسابقات تنیس آزاد استرالیا در سال 2009 از روز 19 ژانویه آغاز می گردد.
قدیمی 01-17-2009, 05:03 PM   #7
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

گفت وگو با راجر فدرر عاشق تنيسورهاي استراليايي ام

راجر فدرر ديروز به فينال کلاسيک AAMI که در استراليا برگزار مي شود راه پيدا کرد تا توانايي ها و آمادگي اش را براي حضور در بازي هاي اوپن استراليا که از 19 ژانويه در ملبورن آغاز مي شود، اثبات کند.

---

-روز خوبي بود. با يک سوال ناگهاني شروع کنيم. از اينکه سه ست يک بازي نسبتاً دشوار داشتي به اندازه کافي راضي بودي؟

البته، به نظرم خيلي مهم است که شما بتوانيد در يک مسابقه در همه ست ها قدرتمند و موفق ظاهر شويد. مسابقات طولاني مرا خسته نمي کند. حتي وقتي مي خواهم تمرين کنم، مدت زمان تمرينم حدوداً دو تا سه ساعت است. براي همين مشکل خاصي از بابت طولاني شدن زمان بازي ندارم.

-نتيجه پنج بر صفر در اولين ست اين شائبه را برايت به وجود نياورد که ممکن است بازي خيلي زود به پايان برسد؟

در طول يک هفته من هميشه مشغول تمرين هستم. از تنيس بازي کردن خسته نمي شوم. هيچ گاه شما نمي توانيد از ست اول يک بازي همه چيز را برايش پيش بيني کنيد. ست دوم اين مسابقه واقعاً بهترين نبود، اما يک بازي چالشي داشتيم.

-نسبت به ديروز بهتر هستي. به نظرت براي بازي امروز آمادگي کامل داري؟

خب واقعيت اين است که يک تنيسور در طول يک دوره بازي بالا و پايين هاي زيادي ممکن است داشته باشد. مي داني، مثلاً در بازي قبل احساس مي کنم کنترل بيشتري داشتم. منظورم اين است که همانقدر که روز گذشته خوب بودم، الان هم شرايط خوبي دارم.

-به نظر مي رسد زمين مسابقه و شرايط ورزشگاه مشابه سال قبل است، تو هم همين نظر را داري؟

فکر کنم بيشتر از يک بار در «رود ليور آرنا» بازي کرده ام. سرعت بازي کردن در اين زمين خوب است و خب هيچ مشکلي از بابت زمين و شرايط جوي نداشتم. البته فکر کنم بستگي به اين دارد که شما با چه کسي بازي مي کنيد و حتي خودتان چه کسي هستيد، اگر سرويس هاي خوبي بزنيد و بتوانيد سرعت عمل بالايي داشته باشيد، مي توانيد نتيجه خوب هم به دست بياوريد.

-عملکرد فرناندو گونزالس را چطور ارزيابي مي کني؟ به نظرت تنيسوري است که بتوان او را قهرمان آينده گرنداسلم ها دانست؟

هميشه قضاوت از روي يک مسابقه کار دشوار و سختي است. خب به نظر مي رسد انسجام خوبي در بازي اش ديده مي شود و در طول يک مسابقه فراز و فرودهاي زيادي ندارد. من فکر مي کنم بايد اعتماد به نفس بيشتري به دست بياورد و اين با انجام بازي هاي بيشتر و قرار گرفتن در برابر حريفان بهتر و بيشتر انجام پذير است. موفقيت در گرنداسلم ها بيش از همه اينها نيازمند يک ذهن آماده است. به همين دليل فکر مي کنم او امسال مي تواند خيلي چيزها را ثابت کند.

-40 سال از آخرين باري که رود ليور قهرمان گرنداسلم شد، مي گذرد. جايگاه او را در تاريخ تنيس دنيا چطور مي بيني؟

جايگاه بسيار بالا و ارزشمندي دارد. واقعيت اين است که نام زمين مرکزي رقابت هاي اوپن را بي دليل به نام او نگذاشته اند. اوپن استراليا رقابت مهمي است، مي دانيد کساني مثل کن روزوال، رود ليور، روي امرسون همگي تنيسورهاي جذاب و بدون تکراري هستند.

-او را ملاقات کرده يي. شخصيت او را چطور ديدي؟ تو را چه نصيحتي کرد؟

خب، بازيکنان استراليايي هميشه خوب حرف مي زنند، آدم هاي راحتي هستند و اما خيلي مودب،

صحبت کردن با آنها براي شما دلچسب است. از اينکه با استراليايي ها ارتباط داشته باشم، خوشم مي آيد.

-راجر فکر مي کني قهرمان شدن در گرنداسلم هنوز براي تو مي تواند موفقيت بزرگي باشد.

پيروزي در يک گرنداسلم؟

-هر گرنداسلمي، فرقي نمي کند،

خب بايد با هم روراست باشيم. واقعاً شرايط تعيين کننده است. من هنوز عاشق بازي هاي ويمبلدون هستم، اوپن امريکا، اوپن استراليا و...

-صادقانه جواب بده. فکر مي کني چند گرنداسلم ديگر باقي مانده که تو تصاحب کني؟

نمي دانم. چه بگويم. شايد تعداد زيادي، کسي چه مي داند به اندازه کافي توانايي و شرايط خوبي دارم و انگيزه هايم زياد هستند. خب مي دانيد باتجربه بودن فاکتور مهمي است. من مي توانم به قهرماني هاي بيشتري دست پيدا کنم و اين مساله اصلاً چيز دور از ذهني نيست. هنوز هم براي آينده ام هيجان زده ام.

-نواک جوکوويچ تنيسور رو به رشدي است. او نتايج خوبي در سيدني به دست آورده و تلاش مي کند از قهرماني اش دفاع کند. به نظرت رودررويي با او چطور است؟

خب حضور در تورنمنت هاي حرفه يي و مهم دشواري هاي خاص خودش را دارد. تا اينجا عملکرد نواک سورپرايزکننده بود و من حس مي کنم او امسال مي تواند در تنيس حرفه يي اش به نتايج بسيار بهتري دست پيدا کند.
ترجمه؛ شيوا آباء(روزنامه اعتماد)
قدیمی 01-17-2009, 05:04 PM   #8
amin moatazedi
Senior Member

آواتار amin moatazedi

اينم سايت رسمي بازيها اطلاعات جالبي داره : http://www.australianopen.com/en_AU/index.html
قدیمی 01-20-2009, 11:32 AM   #9
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

امروز Toni كه گويا كمي مشكل از ناحيه كمرش(پشت) داره نميتونه سر مسابقه Rafa حاضر بشه و Albert ‍Costa تنيسور و قهرمان سابق اسپانيايي جاي اونو در ورزشگاه ميگيره.
قدیمی 01-20-2009, 03:40 PM   #10
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

همونطور كه ديديد توني در ورزشگاه حضور داشت! باز من خبر كذب دادم! LOL
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش