بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس زنان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-17-2014, 07:52 AM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض تنیس زنان دوحه؛ پیروزی بزرگ هالپ

233656887.jpg

او گام عمده‌ای در هفت ماه گذشته از فصل 2013 و در آزاد استرالیای امسال برداشته است، اما این یکی ممکن است بزرگترین آنها باشد. سیمونا هالپ روز یکشنبه با پیروزی بر انجلیک کربر بزرگترین عنوان حرفه‌ای اش را در دوحه قطر کسب کرد.

هالپ سید شماره هفت رقابتها، در گیم نخست و در مجموع چهار بار از هفت فرصت، سرویس حریف‌اش را بریک کرد و چهار مرتبه سرو خود را نجات داد تا در پایان آلمانی 26 ساله را پس از 66 دقیقه با نتیجه شش بر دو و شش بر سه مغلوب کند.

کربر بخت ششم قهرمانی پس از مسابقه گفت: "من اشتباهات بسیاری در آغاز بازی داشتم اما سیمونا (هالپ) خیلی خوب بازی کرد _ او تمام هفته نمایشی در سطح بالا ارائه کرد."
کربر که یک ضربه استثنایی در روز شنبه برابر یلنا یانکوویچ داشت، حریف رومانیایی‌اش را شایسته کسب عنوان قهرمانی دانست.

پیروزی هالپ مقابل کربر، سومین برد این هفته‌ی او برابر بازیکنان حاضر در جمع ده نفر برتر جهان بود. او در مراحل قبل، سارا ارانی و اگنیشکا رادوانسکا را از پیش روی برداشت و در حال حاضر شش پیروزی متوالی برابر ده نفر برتر زنان دنیا به ثبت رسانده است.

اما این مسیر آسانی برای هالپ نبود. او در راند دوم برابر کایا کانپی تا آستانه شکست پیش رفت ولی از نتیجه 5-3 در ست سوم، پیروزی (5)6-7 در تای‌بریک ساخت. رومانیایی از سختی‌های این تورنمنت می‌گوید: "بازی اول برای من خیلی دشوار بود زیرا از سطح داخل سالن (فدکاپ) به قطر آمدم و وفق دادن سریع با محیط اینجا سخت بود. من فقط یک روز در اینجا (دوحه) تمرین کردم."

هالپ که خود را بازنده دیدار با کانپی می‌دانست، پس از مشورت با مربی‌ و بالا بردن اعتماد‌به‌نفس‌اش برای هر امتیاز مبارزه کرد تا سربلند از کورت خارج شود. مزد تلاش‌های او پس از ثبت هفتمین عنوان حرفه‌ای، صعود به جایگاه نهم رده‌بندی زنان و کسب جایزه مالی 800 هزار دلاری خواهد بود.

تنیس‌باز 22 ساله و راست دست اهل رومانی که برای نخستین‌بار به یک چهارم‌نهایی یک گرنداسلم صعود کرده، از ماه ژوئن 2013 تاکنون مسیر شگفت‌انگیزی بر جای گذاشته است. او در هفت فینال حضور داشته که حاصل آن هفت برد از جمله پیروزی برابر کویتووا در نیوهیون و سم استوزر در دیدار نهایی زنان صوفیه بوده است.

رقابتهای دو میلیون دلاری زنان دوبی از 17 تا 22 فوریه با حضور خواهران ویلیامز در کشور امارات برگزار می‌شود. ویکتوریا آزارنکا و ماریا شاراپووا غایبان بزرگ این تورنمنت هستند.

بر گرفته از سایت WTA
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)