بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-26-2010, 11:46 AM   #11
Rafa
Rafa's Fan

آواتار Rafa

پستها: 937
سپاس: 14,619
در 961 پست 7,461 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal ====================== Tomas Berdych | Davood Ferrer | Tommy Haas | Richard Gasquet | Mardy Fish | G.Dmitrov | Awesome Serena | Sloane Stephens | Bethanie Mattek-Sands | Flavia Penneta | Kerber | Kvitova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط PowerVu نمایش پست ها

آقای hadiunforgiven محترم، میبینم که آیدی جدید ساختین و ما هم متوجه نشدیم! جنابعالی پس از گذشت این همه مدت که در سایت عضو هستین هنوز متوجه نشدین سطح آگاهی کاربران این سایت نسبت به مباحث تئوریک تنیس چقدره؟

چند وقت پیش با آی دی اصلی تون فرمودین قصد دارین یک وبسایت راه بندازین و براش تبلیغات می کردین. الان هم اگر قصد تبلیغ «سایت راه نیفتاده» تون رو دارین، خیلی راحت این رو بفرمایید!

لازم نیست "و ان یکاد" از بچه ها بپرسین که!

اما حالا من برای اینکه جواب بسیار علمی به سوالاتون بدم، قصد دارم به شخصه اقدام به این کار کنم.

پاسخ سوال اول: وجود پرز به خاطر نو بودن توپ هست، چند بار که جارو برقی بر روی توپ کشیده بشه، پرزهاش مثل فرش ماشینی نو، از بین می رن.
پاسخ سوال دوم: به این دلیل باید پس از ضربه Follow داشته باشند، که چون اگر نداشته باشند به نظر شما باید چه چیز دیگری داشته باشند؟ هویج؟
پاسخ سوال سوم: به این دلیل ضربه راحت تر و پر قدرت تر خواهد بود چون اگر به 90 درجه نزدیک نباشه،شمارش تعداد فضول ها سخت می شه!

همین طور که می بینین ما با پاسخ دادن به همین چند سوال تبدیل به راجر فدرر و رافائل نادال شدیم. Job's Done. خیلی ممنون از زحمتی که متحمل شدین.

شما مربی بسیار فوق حرفه ای و بزرگی هستین. با پرسیدن همین چند "و ان یکاد" ما به سلطه ی بی چون و چرای شما در دنیای حرفه ای مربیگیری پی بردیم و از فردا طوفان کاترینای شهرت شما به عنوان یک مربی بی همتای حرفه ای تنیس تمام دنیا رو در خواهد نورد!

نقش این سوالهای بی نهایت مهم و موثر در پیشرفت تنیس تا خرخره در مرداب پر از لجن ایران، بیش از اینها ستودنی است. من که نتونستم در مقام سپاسگزاری حق مطلب رو ادا کنم.

امیدوارم در
آینده موفق به این کار بشم.
منتظر سوال های بعدی هستیم.
درود بر تو پاور جونم، تو طنز نویسی رو دس نداری، دارم میمیرم از خنده!!!!
Rafa آنلاین نیست.  
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2010, 12:45 PM   #12
LadyBird
Junior Member

پستها: 29
سپاس: 6
در 30 پست 181 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amir23 نمایش پست ها
منم يه سوال مهم دارم. اگه كسي بتونه جواب بده ممنون ميشم(چون اين مشكل براي خودم پيش آمده ميپرسم نه به خاطر اين كه اطلاعات بچه هاي اين سايت رو محك بزنم و از اين جور حرفا...)

حدود 90 روز پيش به خاطر بازي هاي طولاني بدون گرم كردن!!! كشكك زانوم تو تنيس آسيب ديده الان نميتونم تنيس بازي كنم چون بلافاصله بعد بازي براي دو سه روز پام درد ميگيره. زانوم رو هم نميتونم كامل خم كنم ( درد ميگيره). درضمن بگم كه منيسك و ACL هم پاره نشده. اگه كسي با يه همچين مشكلي تا حالا برخورد داشته لطف كنه من رو راهنمايي كنه كه چطوري زودتر خوب بشم؟ چون من تو مشهد هستم؛ اينجا مربياش چيزي از تنيس سرشون نميشه چه برسه به آسيب هاي تنيس اما اگه كسي تو تهران مربي خوبي داره لطف كنه و اين مشكل من رو باهاش مطرح كنه. ممنون.
سلام amir23
خوشحال میشم اگه بتونم کمکت کنم:1/اول اینکه این برات ی درس عبرت میشه ک دیگه هیچ ورزشی رو بدون گرم کردن شروع و بدون سرد کردن تمومش نکنی 2/یادت باشه قبل و بعد از ورزشت حدود 20 دقیقه یخ روی محدوده ی کشککت بذاری و اینکه حین تمرینت زانوتو یا باند کشی که نه زیاد سفت باشه نه شل ببندی یا از زانو بند معمولی یا زانو بند مخصوص کشکک استفاده کنی! 3/باید سعی کنی عضلات چهار سر ران رو ک نگه دارنده ی کشکک هستند رو قوی کنی.
امید وارم بازم بتونی مثل روز اول بشی
LadyBird آنلاین نیست.  
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی LadyBird به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2010, 01:06 PM   #13
LadyBird
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط vivan نمایش پست ها
سلام
سه سوال مهم در مورد تنیس خواهم پرسید و مایلم ببینم کسانی که در این سایت عضو هستند تا چه حد در مورد رشته تنیس آگاهی دارند .
سوال اول : به نظر شما دلیل وجود پرز بر روی توپ تنیس چیست ؟
سوال دوم : دلیل اینکه گفته میشود بازیکنان باید پس از ضربه به توپ ، به اصطلاح (
Follow ) داشته باشند چیست ؟
سوال سوم : چرا در بکهند یک دست ، هر چه زاویه دست با راکت به 90 درجه نزدیک باشد ، ضربه راحت تر و پر قدرت تر خواهد بود ؟

چند روزی برای پاسخ دادن به این سوالات فرصت خواهم داد و بعد از دادن پاسخها ، سوالات بعدی را مطرح خواهم کرد .

سلام vivan
ممنون که سوالای جالبی پرسیدی , من با اینکه چندین ساله دارم تنیس بازی میکنم ولی راستشو بخوای خیلی دقیق نشده بودم به این موارد ولی نسبت به اطلاعات و تجربم جواب میدم:
1/دلیل پرز فکر کنم برای اسپین , اصطحکاکش با زمین و کیفیت توپ باشه
2/داشتن ادامه حرکت نه تنها به کنترل کمک میکنه بلکه از لحاظ بیو مکانیکی ضربه بدون ادامه حرکت ضزبه ای تقریبا ناقص به حساب میاد و هم چنین ادامه حرکت از به وجود امدن آسیب جلوگیری میکنه.
3/جواب سوال سوم رو هم متاسفانه نمیدونم
ممنون
LadyBird آنلاین نیست.  
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی LadyBird به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2010, 02:46 PM   #14
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط LadyBird نمایش پست ها
سلام به powerVU
بهتر نیست به جای اینکه اینقدر سراغ حاشیه برید و مخاطب هاتونو مسخره کنید , یکم به این فکر کنید که با این سوالات سطح اطلاعات عمومی علاقه مندان تنیس میره بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا اگه شما جواب این سوالات رو کاملا میدونید؟؟؟پس دلیلی نمیشه باعث بشید دیگه از این قبیل سوالات مطرح نشه و جوابشو علاقه مندان تنیس ندونند!! و اونها هم به سطح عالی شما نرسنند.
نه بحث چیز دیگه ای هست، استارتر تاپیک اگه جواب سوالهاشو میدونه، بهتر نیست خودش از اول بنویسه؟ بله اونجوری بقیه هم چیز یاد میگرن، خیلی هم عالیه، دستشون هم درد نکنه، یا اگه بلد نیست بگه من چند تا سوال دارم، لطفا کمک کنید، دیگه این چه مدلیه که میخوام ببینم سطح آگاهی کاربران این فروم در چه حدیه؟
Mohammad آنلاین نیست.  
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2010, 03:50 PM   #15
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط LadyBird نمایش پست ها
سلام amir23
خوشحال میشم اگه بتونم کمکت کنم:1/اول اینکه این برات ی درس عبرت میشه ک دیگه هیچ ورزشی رو بدون گرم کردن شروع و بدون سرد کردن تمومش نکنی 2/یادت باشه قبل و بعد از ورزشت حدود 20 دقیقه یخ روی محدوده ی کشککت بذاری و اینکه حین تمرینت زانوتو یا باند کشی که نه زیاد سفت باشه نه شل ببندی یا از زانو بند معمولی یا زانو بند مخصوص کشکک استفاده کنی! 3/باید سعی کنی عضلات چهار سر ران رو ک نگه دارنده ی کشکک هستند رو قوی کنی.
امید وارم بازم بتونی مثل روز اول بشی
ممنون از جوابت. باند كشي رو زير زانو ميبندن يا بالاي زانو؟؟؟ باند كشي مثل همون چيزيه كه نادال سال گذشته دور زانوش ميبست؟؟
amir23 آنلاین نیست.  
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2010, 03:53 PM   #16
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
نه بحث چیز دیگه ای هست، استارتر تاپیک اگه جواب سوالهاشو میدونه، بهتر نیست خودش از اول بنویسه؟ بله اونجوری بقیه هم چیز یاد میگرن، خیلی هم عالیه، دستشون هم درد نکنه، یا اگه بلد نیست بگه من چند تا سوال دارم، لطفا کمک کنید، دیگه این چه مدلیه که میخوام ببینم سطح آگاهی کاربران این فروم در چه حدیه؟
اي بابا شما كه بنده خدا رو پخش زمين كرديد. اين چه كاريه!! خوبه كه دستتون به گلوش نميرسه وگرنه مث هومر و بارت همديگه رو خفه ميكردين.
amir23 آنلاین نیست.  
قدیمی 06-26-2010, 04:40 PM   #17
A!i
Senior Member

آواتار A!i

پستها: 946
سپاس: 9,857
در 956 پست 7,220 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: King Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط vivan نمایش پست ها
سلام

سه سوال مهم در مورد تنیس خواهم پرسید و مایلم ببینم کسانی که در این سایت عضو هستند تا چه حد در مورد رشته تنیس آگاهی دارند .
سوال اول : به نظر شما دلیل وجود پرز بر روی توپ تنیس چیست ؟

سوال دوم : دلیل اینکه گفته میشود بازیکنان باید پس از ضربه به توپ ، به اصطلاح (
Follow ) داشته باشند چیست ؟
سوال سوم : چرا در بکهند یک دست ، هر چه زاویه دست با راکت به 90 درجه نزدیک باشد ، ضربه راحت تر و پر قدرت تر خواهد بود ؟

چند روزی برای پاسخ دادن به این سوالات فرصت خواهم داد و بعد از دادن پاسخها ، سوالات بعدی را مطرح خواهم کرد .

سلام
1)دلیل پرز بر روی راکت این است که زمانی که ضربه به توپ وارد میشود و به زمین می خورد این پرزها باعث میشوند که شتاب توپ کمتر شده تا توپ از زمین جدا شود

2)به این دلیل که وقتی به توپ ضربه ایجاد می شود باید دست تا بالای شانه بالا رود و اگر بالا نرود توپ ممکن است به تور برخورد کند و این امتداد توپ را بالا می اورد

3)زیرا در بعد ان ارنج 90 درجه خواهد شد و توپ با قدرت بیشتر وراحت تر پیش می رود
امیدوارم که بهت کمک کرده باشم
A!i آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی A!i به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-27-2010, 07:52 AM   #18
babak59
Member

آواتار babak59

پستها: 71
سپاس: 500
در 71 پست 550 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: matador,roger,del potro,novak,feranchesco rios,pet,berdych,gulbis..........,

ج سئوال اول . اگر پرز نبود چی مشد ؟
سرعت توپ فکر کنم 1.5 برابر می شد
فکر کنم وجود پرز یک عامل کنترلی روی حرکت توپ می باشد و اکثر بازیکن در زمان سرو زدن پرز های توپ را چک میکنند .
babak59 آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی babak59 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-27-2010, 10:11 AM   #19
LadyBird
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amir23 نمایش پست ها
ممنون از جوابت. باند كشي رو زير زانو ميبندن يا بالاي زانو؟؟؟ باند كشي مثل همون چيزيه كه نادال سال گذشته دور زانوش ميبست؟؟
کاری نبود
نه مثل نادال نه,باید ی دور از روی زانو ,ی دور بالای زانو ,و ی بار زیر زانوت باند رو رد کنی و دوباره از وسط.
امید وارم ک زود جواب بگیری
LadyBird آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی LadyBird به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-27-2010, 10:16 AM   #20
LadyBird
Junior Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
اگه اون جوری باشه که تو هر چیستان یا جدولی ک داری حل میکنی پیش پیش جوابشو بهتون می گفتند , در ضمن این یکی از راههای یادگیری و یادداریه!!!!!!
به نظر من ک وقتی اول سوال طرح میشه و بعد از چند وقت جوابشو میدن بهتره چون ذهن ادم درگیر میشه و شاید ب خاطر پیدا کردن جوابش 2تا کتاب باز کنه و....
من ک موافق این روند هستم
Come On Babies
LadyBird آنلاین نیست.  
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی LadyBird به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش