بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > تنیس دوبی (Dubai Duty Free Tennis Ch'ships)

تنیس دوبی (Dubai Duty Free Tennis Ch'ships)

8-14 اسفند - دوبی، امارات متحده عربی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-26-2012, 06:48 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات تنیس دوبی

بيستمين سالگرد تورنومنت با حضور فدرر و جوكويچ جشن گرفته شد

به مناسبت بيستمين سال برگزاري تورنومنت تنيس دوبي، تاريخ تكرار شد و ستاره دنياي تنيس، راجر فدرر، يك بار ديگر با حضور در باند فرود هليكوپتر برج العرب از تماشاي مناظر اطراف لذت برد.فدرر در بازي تنيس مشهور سال 2005 با آندره آغاسي كه در همين مكان برگزار شد حاضر بود كه تصويري فراموش نشدني را از پيوند بين دوبي، برج العرب و تنيس در ذهن ميليون ها بيننده به يادگار گذاشت.
اين بار راجر به عنوان تنها بازيكني كه چهار مرتبه قهرمان تورنومنت شده، همراه با مدافع عنوان قهرماني و مرد شماره 1 تنيس دنيا، نواك جوكويچ، به بالاترين نقطه مجلل ترين هتل دنيا صعود كردند تا از ديدن افق دوبي لذت ببرند.هردو بازيكن از ديدن دوربين هاي تلويزيوني حاضر و عدد 20 بزرگي كه بر روي محل فرود و به مناسبت بيستمين سالگرد برگزاري تورنومنت نوشته شده بود شگفت زده شدند.

همراه با سيدهاي برتر تورنومنت، كالِم مَكلوكلين (Colm McLoughlin)، نايب رييس اجرايي Dubai Duty Free، شركت مالك تورنومنت، جرالد لاولِس (Gerald Lawless)، مدير اجرايي گروه Jumeirah و صلاح تهلك (Salah Tahlak)، مدير تورنومنت حضور داشتند.در مصاحبه اي كه با پس زمينه حيرت انگيز آسمان دوبي همراه بود، گروه به بحث درباره پيشرفت تورنومنت در 20 سال گذشته پرداختند.
فدرر تمجيد زيادي براي تورنومنت قائل شد و گفت:”تورنومنت به خاطر افرادي كه الآن در كنار ما هستند جوايز زيادي كسب كرده و آن ها شايستگي آن را دارند.برگزار كنندگان كار خود را عالي انجام مي دهند و هر بار كه ما باز مي گرديم، سر و صداي بيشتري در شهر حاكم است.مخصوصا بازيكنان برتر كه حضور در اينجا را دوست دارند و هميشه لذت مي برند.”

جرالد لاولس خاطرات خود را از فيلمبرداري نمادين سال 2005 كه توجه رسانه هاي دنيا را جلب كرد بازگو كرد:”بازي آغاسي-فدرر در سال 2005 و بر روي باند هليكوپتر برج العرب نماد بزرگي از دوبي ساخت.خيال انگيز، متهور و پرانرژي.ديدن ستاره هاي تنيسي مانند جوكويچ و فدرر در اينجا موفقيت هاي به دست آمده تورنومنت دوبي، رابطه بين شركت هاي جهاني كه در دوبي پايه گذاري شده اند، مانندDubai Duty Free و گروه Jumeirah و تلاش براي كامل شدن در همه زمينه ها را يادآوري مي كند.”

جوكويچ و فدرر رقابت خود را براي لحظاتي كنار گذاشتند تا از منظره حاضر لذت ببرند و از فرصت استفاده كردند تا كمي به توپ ضربه بزنند.شايد اين دو رقيب يكديگر باشند، ولي نسبت به هم بااحترام سخن مي گويند.
فدرر:”نواك سال گذشته بهترين بازيكن حاضر در دوبي بود و ديدنش لذت بخش بود.من فقط مي توانم كلاهم را به نشانه احترام به او بردارم و انتظار دارم كه هرچه فصل به جلو مي رود بهتر بازي كند.”
جوكويچ:”راجر هميشه يك بازيكن نمادين بوده، او از نظرهايي انقلابي بود، بازي تنيس را تغيير داده و به خاطر اوست كه تنيس در وضع فعلي قرار دارد.”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-28-2012, 01:57 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي و شكست جوكويچ ها در در روز نخست

مسابقات تنيس دوبي با پيروزي سيد برتر آغاز شد.روز دوشنبه، نواك جوكويچ رقابت براي كسب چهارمين قهرماني متوالي خود در اين تورنومنت را با پيروزي 6-4, 6-2 مقابل سدريك مارسل اشتبه آلماني شروع كرد.بازيكن صربي موفق شد 3 بار سرويس حريفش را بريك كند و پس از 88 دقيقه مسابقه را خاتمه دهد.
نواك گفت:”او قطعا خوب بازي كرد.من از بازيش شگفت زده شدم، مخصوصا در ست اول.[مسابقه] واقعا مي توانست طور ديگري پيش برود چون او خوب ريترن مي كرد.براي پيروزي به زمين آمده بود و به نظرم اين ذهنيت درست است.من از عملكردم در كل بازي راضي هستم.نقطه ضعف خاصي نداشتم و او مرا مجبور كرد بهتر بازي كنم و به من ريتم خوبي داد و ضرباتش را باشجاعت مي زد.بايد به او اعتبار داد.من از اولين مسابقه ام پس از دقيقا 4 هفته خوشحالم.”
اما برادر جوان تر نواك، ماركو جوكويچ، نتوانست مانند او موفق باشد و 6-3, 6-2 از آندري گولوبف شكست خورد.
ماركو پس از مسابقه گفت كه نسبت برادري با نواك مزايا و معايبي برايش دارد و بازيكنان ديگر در مقابلش تلاش بيشتري به كار مي گيرند:”آن ها تلاش بيشتري مي كنند.من پس از مصدوميت مچ در سال 2011 در دور مقدماتي تورنومنت ها و رقابت هاي چلنجر بازي كردم و واقعا سخت بود.مجبور بودم براي هر امتياز بجنگم.تفاوت زيادي بين بازي آن ها در مقابل من و يك بازيكن ديگر وجود دارد.شايد گاهي اوقات برايم مفيد باشد، چون آن ها مي ترسند.مي دانيد، برادر نواك.من مجبورم او را شكست دهم، مانند گولوبف در بازي امروز كه خوب شروع نكرد.”

نفر هشتم رنكينگ جهاني، مردي فيش هم كار راحتي داشت و 6-1, 6-1 آندرياس بك را مغلوب كرد.بازيكن آمريكايي با اين پيروزي شوك باخت هفته گذشته در مسابقات مارسي (مقابل آلبانو اليوتي، رنك 388) را فراموش كرد.او در مجموع 5 بار سرويس حريف آلمانيش را بريك كرد تا در 57 دقيقه به برتري برسد.
فيش:”قطعا شروع سريع در يك تورنومنت خوب است ولي از اينجا به بعد كار سخت خواهد بود.من تا به حال با او بازي نكرده بودم.فكر كنم كه عملكردهاي بهتر ازين هم داشته ولي سطح زمين مسابقات خيلي برايم مناسب است.”
او در ادامه گفت كه از ركورد 3 پيروزي و 2 شكست خود در فصل 2012 راضي نيست ولي از جام ديويس لذت برده:”من شخصا بهترين شروع ممكن براي يك فصل را نداشته ام، ولي بايد بگويم كه رقابت جام ديويس در سويس توانست شكست نااميد كننده استراليا را جبران كند.هيچ شكي در آن نيست.پيروزي در آن بازي و حضور در آن تيم، همراه با كاپيتان جيم كورير قطعا شروع خوبي خواهد بود.”
در ديدار پاياني روز اول، لوكاس لاسكو از اسلواكي 6 فرصت مچ پوينت را ناكام گذاشت تا 2-6, 6-2, 7-6(14) سرگي بوبكا را حذف كند.

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-28-2012, 11:45 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي فدرر و ماري در روز دوم

اندي ماري چهارمين حضور خود در تورنومنت دوبي را با پيروزي در دور اول جشن گرفت.ماري توانست با وجود عملكردي پر از خطا 6-3, 4-6, 6-4 مايكل بِرِر از آلمان را شكست دهد.ماري در اولين گيم مسابقه بريك شد ولي بلافاصله بريك را پس گرفت و يك بريك ديگر در گيم هفتم به او كمك كرد تا ست نخست را ببرد.برر در ست دوم كاملا مسلط بود و با استفاده از بازي هجومي و سرويس هاي بهبود يافته موفق شد ماري را مجبور به دادن خطاهاي بيشتر كند و در گيم دهم سرويس ماري را يك بار ديگر بريك كرد تا نتيجه را برابر كند.چهار گيم آغازين ست پاياني شاهد بريك شدن سرويس هردو بازيكن بود تا اينكه برر موفق به نگه داشتن سرويس خود شد.ولي اين ماري بود كه با استفاده از تجربه خود در اواخر ست فشار را بيشتر كرد تا پيروز شود.
به نظر مي رسيد ماري در طول مسابقه با گرماي نيمروز بيابان دوبي مشكل داشت.او گفت:”بازي خيلي نااميد كننده اي بود، چون من در ست دوم يك بريك پيش بودم و به نظرم هربار بلافاصله آن را از دست مي دادم.و در ست سوم هم من بريك كردم و مجددا آن را از دست دادم.پس مي توانستم بهتر بازي كنم و كار ساده تري داشته باشم.”
ماري در مرحله دوم به ديدار ماركو كيودينِلي سويسي مي رود كه در يك مسابقه طولاني و پس از 2 ساعت و 33 دقيقه، شماره 3 پيشين جهان، نيكولاي داويدنكو را 6-4, 5-7, 6-4 مغلوب كرد.كيودينلي 5 گيم پاياني ست آخر را برد تا از شكست فرار كند.
جو ويلفرد سونگا هم كه اين هفته به بهترين رتبه دوران بازيش در رنكينگ (رنك 5) رسيد، موفق شد 7-6(2), 6-4 ماركوس باقداتيس را حذف كند.سونگا 9 ضربه ايس داشت و 70 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد تا در 97 دقيقه برنده شود.بازيكن فرانسوي كه در تورنومنت دوحه قهرمان شد، ركورد خود در اين فصل را به 12 برد و 2 باخت ارتقا داد.
سونگا:”چالش سختي بود ولي من از آن لذت بردم.من تنيس را به خاطر چالش آن بازي مي كنم.سطح زمين خيلي خيلي سريع بود.توپ ها سريع حركت مي كنند.” او كه بدون مربي در تور بازي مي كند، اضافه كرد كه “روي گي فورجه، كاپيتان تيم جام ديويس حساب مي كنم تا مرا راهنمايي كند.سال گذشته كمي از آندره آغاسي راهنمايي دريافت كردم.”

قهرمان 4 دوره مسابقات، راجر فدرر شروعي آسان و پاياني سخت را در مقابل مايكل لودرا تجربه كرد.سيد دوم موفق شد 11 امتياز ابتدايي بازي را كسب كند و در مجموع ست اول فقط 7 امتياز را از دست داد تا در فقط 18 دقيقه 6-0‌ برنده شود.لودرا پس از نگه داشتن سرويس خود و 1-1 كردن نتيجه در ست دوم، به پيروزي فدرر در 7 گيم متوالي پايان دهد و تمشاگران حاضر در استاديوم را شاد كند.عملكرد خوب بازيكن فرانسوي كار را در ست دوم براي فدرر دشوار كرد و سرنوشت ست به تايبريك كشيده شد.لودرا فرصت ست پوينت را در امتياز 6-5 بر روي سرويس حريف پيدا كرد ولي فورهند قوي فدرر او را ناكام گذاشت و بازيكن سويسي دو امتياز بعدي را به خود اختصاص داد تا 6-0, 7-6(6) پيروز مسابقه باشد.
فدرر:”هميشه پيروزي در ست اول تورنومنت با نتيجه 6-0 عاليست.پس از آن من به نوعي بايد مطمئن مي شدم كه مايكل را كنترل كنم چون مي دانم كه بازيكن خطرناكي است.به نظرم خيلي محكم بودم.شايد مي توانستم كمي بهتر سرويس بزنم ولي با اين وجود مشكلي در طول بازي نداشتم.تايبريك، همانطور كه ديديم نتيجه آن مي تواند خيلي زود تغيير كند، مخصوصا بر روي سطح سريعي مانند اين.”
ديدار دور دوم براي فدرر، تكرار فينال سال 2004 مسابقات خواهد بود.فلسيانو لوپز هر 2 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا در 69 دقيقه 6-4, 6-4 نيكولاس ماهو را شكست دهد و به مصاف فدرر برود.
سيد پنجم، توماس برديچ هم ركورد خود در برابر بنجامين بكر را به 5 برد و 1 شكست ارتقا داد.او 10 ضربه ايس زد و 72 درصد امتيازات سرويسش را برد تا 6-2, 6-2‌ پيروز شود.همچنين سيد هشتم، خوان مارتين دل پوترو 6-3, 7-6(5) آلكساندر دولگوپولوف را مغلوب كرد.
در ديگر بازي هاي امروز، سرگي استاخوفسكي 6-1, 6-2 از سد وايلد كارد اماراتي، عمر عوضي گذشت.فلاويو چيپولا از ايتاليا موفق شد 6-2, 7-5 ايوان ليوبيچيچ را شكست دهد.سيد هفتم، يانكو تيپسارويچ با نتيجه 6-2, 6-2 ايگور كونيتسين را حذف كرد و ميخائيل يوژني روس، پس ازينكه ست اول را 6-3 به خود اختصاص داد به علت كناره گيري ريشارد گاسكه (بيماري آنفلونزا) به دور بعد صعود كرد.

17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-29-2012, 11:28 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ماري و جوكويج يك گام ديگر به هم نزديك شدند

سيد سوم رقابت هاي تنيس دوبي، اندي ماري، با ارائه عملكردي خوب راهي دور ¼ نهايي شد.بازيكن بريتانيايي كه در دور اول با گرماي هوا مشكل داشت، امروز سر حال به نظر مي رسيد و در 82 دقيقه 6-3, 6-4 ماركو كيودينلي را شكست داد.ماري پس از كسب بريك زودهنگام در ست نخست موفق شد 3-1 پيش بيفتد و با كمك سرويس هاي خوب و حركت مناسب در زمين روند بازي را به سود خود نگه دارد.او در ست دوم يك بار ديگر سرويس حريفش را بريك كرد تا براي سومين بار به مرحله ¼ نهايي رقابت ها صعود كند.ماري:”قطعا بهتر از ديروز بازي كردم.هنوز به آن خوبي كه مي خواهم در زمين حركت نمي كنم ولي خوب سرويس زدم.”
او براي حضور در نيمه نهايي به مصاف توماس برديچ خواهد رفت.بازيكن چك تبار كار ساده اي داشت و 6-1, 6-2 لوكاس لاسكو را مغلوب كرد.
ماري درباره ديدار بعدي خود چنين گفت:”من هميشه از مقابله با بازيكناني كه به توپ محكم ضربه مي زنند لذت مي برم.بازي او اينگونه است.من سعي خواهم كرد با زدن ضربات اول در رالي و تنوع دادن به بازيم راهي براي خنثي كردن او پيدا كنم.او مي تواند خطا بدهد ولي شما بايد مجبورش كنيد.اگر توپ را به ميانه زمين بفرستيد مي تواند خيلي خيلي خوب به آن ضربه بزند.”

قهرمان رقابت هاي آزاد استراليا، نواك جوكويچ هم در مقابل سرگي استاخوفسكي كمي به زحمت افتاد ولي در پايان 7-6(5), 6-3 برنده شد.هواي گرم و زمين سريع مسابقات به استاخوفسكي كمك مي كرد تا ضربات خود را به بهترين نحو ممكن در زمين جاي دهد ولي اين جوكويچ بود كه با نمايش قدرت دفاعي خود از بيس لاين و سرويس هاي مناسب بازي را در اختيار گرفت.بنابراين جوكويچ نهمين پيروزي پياپي اين فصل خود را كسب كرد و كماكان بدون شكست باقي ماند.
نواك:”من انتظار حمله هاي سرو-والي زيادي را داشتم، مخصوصا بر روي سرويس اول.او خيلي خوب از آن استفاده مي كرد و گيم هاي ريترن را مشكل ساز كرده بود.ولي ما هر دو موفق شديم گيم هاي سرويسمان را تا ابتداي ست دوم كنترل كنيم.آنجا من يك گيم سرويس بد داشتم، او چند گيم.خوش شانس بودم كه از فرصت به دست آمده استفاده كردم.”
حريف بعدي جوكويچ، هموطنش يانكو تيپسارويچ خواهد بود كه موفق شد با وجود شروعي كند، 6-7(2), 6-1, 6-1 از سد فلاويو چيپولا بگذرد.

در ديگر سوي جدول مسابقات، راجر فدرر فقط 12 امتياز سرويس را از دست داد و 12 ايس زد تا تكرار مسابقه فينال 2004 در مقابل فلسيانو لوپز را 7-5, 6-3 به سود خود به پايان ببرد.به دنبال يك شروع درخشان از سوي لوپز كه مخصوصا بر روي سرويس دومش شجاعانه عمل مي كرد، فدرر موفق شد با ريترن هايش 3 فرصت ست پوينت را در گيم دهم به دست آورد ولي لوپز از اين گيم طولاني سربلند بيرون آمد.هرچند مقاومت او زياد دوام نياورد و در گيم دوازدهم بريك و ست را به حريف واگذار كرد.ست دوم با نمايش قدرت سرويس هر دو بازيكن همراه بود تا اينكه عملكرد ضعيف لوپز در گيم هشتم برايش گران تمام شد تا بازيكن سويسي بريك مهم را به دست آورد و با سرويس خودش به مسابقه پايان دهد.
فدرر:”من فقط سعي كردم كه بر روي سرويس خودم تمركز كنم، مطمئن شوم كه از اين نظر كار احمقانه اي انجام ندهم و در پايان توانستم كمي سرويس هاي او را بخوانم.اواخر ست اول، من چند فرصت داشتم و مي توانستم زودتر آن را كسب كنم.بازي كردن در مقابل او هميشه سخت است، چون وقتي فرصت بريك به دست مي آوريد او از جهت مورد علاقه اش سرويس مي زند.سرويس چرخشي دست چپش كار را خيلي سخت مي كند، مخصوصا با توجه به بكهند يك دست من.ولي من راه را پيدا كردم و خونسرد ماندم.شما در ابتداي تورنومنت اينگونه بازي هايي را نياز داريد تا حس خوبي درباره مديريت اين لحظات به دست آوريد.”
فدرر به مصاف ميخائيل يوژني خواهد رفت كه به روند خوب اين روزهايش ادامه داد و 6-2, 7-6(0) سيد ششم، مردي فيش را شكست داد.

در تكرار نيمه نهايي هفته گذشته مسابقات مارسي، جو ويلفرد سونگا و خوان مارتين دل پوترو با هم روبرو مي شوند.دل پوترو در مقابل آندري گولوبف كار راحتي داشت و 6-4, 6-2 پيروز شد.سونگا هم 10 ضربه ايس زد تا پس از 68 دقيقه 6-3, 6-4 لوكاس روسول را حذف كند.
سونگا درباره مسابقه بعدي گفت:”من هفته گذشته مقابل او بازي كردم و شكست خوردم.بازي راحتي نبود.خوب بازي كردم ولي او هم خوب بود.مي دانم كه فردا هم چنين خواهد بود.قطعا سخت خواهد بود.”

19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-01-2012, 11:41 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دهمين پيروزي پياپي براي جوكويج؛ دل پوترو در رتبه نهم

نواك جوكويچ در مقابل تلاش سرسختانه هموطنش يانكو تيپسارويچ در اواخر بازي مقاومت كرد تا 6-1, 7-6(6) برنده شود.مدافع عنوان قهرماني در ست اول كار دشواري نداشت و 5 گيم متوالي را برد تا به ست پايان دهد.ست دوم شاهد بازي بهتر تيپسارويچ و مقاومت او در رالي ها بود و نگه داشتن گيم هاي سرويس هر دو بازيكن كار را به تايبريك رساند.تيپسارويچ خيلي زود برتري را كسب كرد و با يك ضربه فورهند فوق العاده 3-0 جلو افتاد.نواك موفق شد نتيجه را 4-4 كند ولي يكي از امتيازات سرويسش را از دست داد تا فرصت ست پوينت را به هموطن صرب خود هديه دهد.خطاي سرويس تيپسارويچ فرصت طلايي را از او گرفت و دو امتياز بعدي را از دست داد تا براي چهارمين بار در مقابل بهترين تنيس باز حال حاضر دنيا شكست بخورد.
جوكويچ:”به نظرم خيلي خوب شروع كردم.او سرويس هاي اولش را از دست مي داد و درصد بالايي نداشت.پس از آن در ست دوم، هر موقع كه من فرصت بريك داشتم خيلي خوب سرويس زد.پس او خيلي به پيروزي در ست دوم نزديك بود و هيچكس نمي داند كه ممكن بود چه اتفاقي رخ بدهد.هر دو ما در آخر بازي كمي عصبي شديم و به نظرم شانس در پيروزيم موثر بود.”
بازيكن 24 ساله با اين پيروزي توانست ركورد خود در دوبي را به 23 برد و 2 باخت ارتقا بدهد و براي حضور در چهارمين فينال متوالي مسابقات به ديدار اندي ماري خواهد رفت.

اندي ماري به 3 شكست پياپي مقابل توماس برديچ خاتمه داد و سيد پنجم مسابقات را 6-3, 7-5 از پيش رو برداشت.بازيكن بريتانيايي در دومين گيم مسابقه سرويس حريفش را بريك كرد و ست نخست را پس از 42 دقيقه به خود اختصاص داد.او در ست دوم 2 بار بريك سرويس را هدر داد تا فرصت بازگشت برديچ را به بازي بدهد ولي در گيم يازدهم يك بار ديگر بريك كرد و پس از 1 ساعت و 51 دقيقه از هفتمين فرصت مچ پوينت استفاده كرد تا پيروز شود.
ماري:”از نظر فني، من كارها را درست انجام مي دادم و سپس شايد كمي از آن دور شدم.ولي در بازي باقي ماندم و جنگيدم تا به برتري برسم.” او اضافه كرد كه از ناحيه زانو احساس درد مي كند:”از زمان تورنومنت بريزبين با زانويم مشكل دارم و درد گاهي اوقات به سراغم مي آيد.قبل از تورنومنت كمي درد داشتم ولي در بازي هاي اول مشكلي حس نكردم و ناگهان دقيقا در ابتداي ست دوم درد به سراغم آمد.”
نفر سوم رده بندي جهاني تنيس، راجر فدرر براي دوازدهمين بار در برابر ميخائيل يوژني به پيروزي دست يافت.او كه تا به حال هيچ گاه از پوژني شكست نخورده، 74 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد و يك بار در هر ست سرويس حريفش را بريك كرد تا 6-3, 6-4 پيروز شود.
فدرر گفت:”به نظرم بر روي سرويسم خيلي خوب بودم.سطح اينجا سريع است و شما بايد خيلي تمركز كنيد.واضح بود كه او براي يك ست و نيم از فرصت هايش استفاده نمي كرد.شايد انرزيش خيلي زياد نبود.در اواخر بازي واقعا پرانرژي شد ولي تقريبا خيلي دير شده بود.”
فدرر در نيمه نهايي به مصاف خوان مارتين دل پوترو مي رود.آن ها دو هفته پيش و در فينال تورنومنت روتردام با هم روبرو شدند كه با قهرماني فدرر به پايان رسيد.

دل پوترو كه اكثر فصل 2010 را به علت مصدوميت از دست داد و در رنكينگ تا حدود رتبه 500 سقوط كرد، امروز با پيروزي برابر جو ويلفرد سونگا بازگشت مجدد به رتبه نهم را جشن زد.در تكرار نيمه نهايي هفته گذشته مارسي، بازيكن آرژانتيني در تايبريك ست اول پيروز شد و 2 بار سرويس سونگا را در ست دوم بريك كرد و 81 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد تا 7-6(1), 6-2 برنده شود.
دل پوترو پس از اين پيروزي گفت:”من واقعا خوشحالم كه در نيمه نهايي با نام هاي بزرگي مانند جوكويچ، ماري و فدرر هستم.پس تا اينجا فصل فوق العاده اي براي من است.” او درباره رقابت با فدرر اضافه كرد:”هر مسابقه اي متفاوت است، هر تورنومنتي متفاوت است و من به دنبال راهي براي شكست دادن دوباره او خواهم بود.روش بازيش براي من خيلي مشكل ساز است.او از اسلايس و دراپ شات استفاده مي كند و يكي از بهترين هاي تاريخ است.پس من فقط مي خواهم براي جنگيدن آماده باشم و ببينم كه چگونه در مقابل او بازي مي كنم.”

21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-02-2012, 10:40 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فدرر در هفتمين ديدار نهايي دوبي

مرد شماره 4 تنيس جهان، اندي ماري موفق شد ركورد شكست ناپذيري نواك جوكويچ در فصل جديد را پايان دهد.ماري كه ماه گذشته ماراتوني 5 ساعته را به حريف صرب خود واگذار كرده بود، امروز خوب شروع كرد و در گيم ششم سرويس جوكويچ را بريك كرد و پس از نگه داشتن سرويس خود، يك بار ديگر اين كار را انجام داد تا ست نخست را 6-2 ببرد.او روند بازيش را ادامه داد و پس از گرفتن بريك سرويس در ابتداي ست دوم، هفتمين گيم متوالي را به سود خود به پايان برد تا 3-0 جلو بيفتد.در حالي كه بازيكن بريتانيايي 5-3‌ پيش بود و براي خاتمه دادن به مسابقه سرويس مي زد، سطح بازيش ناگهان افت كرد و با خطاهاي خود بريك را به جوكويچ هديه داد.هرچند نواك توانست نتيجه را 5-5 كند، ماري خيلي زود تمركزش را بازگرداند و در گيم دوازدهم سرويس را بريك كرد تا در نهايت 6-2, 7-5 برنده شود.
ماري:”من شكست هاي سختي را در دوران بازيم داشته ام.بازگشت از آن ها هميشه آسان نبوده.به نظرم اين برايم خيلي عالي بود كه پس از شكست امسال در استراليا بازگشتم و چنين پيروزي را امشب رقم زدم.اميدوارم اين فصل خوبي را برايم بسازد.اعتماد به نفس در تنيس و تقريبا هر ورزش انفرادي ديگري خيلي مهم است.پيروزي مانند امشب اين كار را انجام مي دهد.پس من از نظر روحي قطعا محكم تر خواهم بود.”
جوكويچ كه پس از 10 پيروزي پياپي اولين شكست فصل جديد را تجربه كرد، گفت:”اندي عالي بازي كرد.او امروز بازيكن برتر بود.من در لحظات مهم خطاهاي زيادي داشتم.تورنومنت خوبي در دوبي بود.من به ايندين ولز و ميامي كه مسابقات بعدي و چالش بعدي هستند نگاه مي كنم.به نظرم براي آماده شدن بيش از حد لازم زمان دارم.”

ماري در ديدار نهايي مسابقات به مصاف راجر فدرر خواهد رفت.سيد دوم مسابقات براي راه يابي به هفتمين فينال در دوبي مجبور شد در مقابل خوان مارتين دل پوترو سخت بجنگد تا 7-6(5), 7-6(6) پيروز شود.
در نبردي نزديك، هيچ يك از بازيكنان موفق به كسب بريك در طول بازي نشد تا تكليف هر دو ست در تايبريك مشخص شود.فدرر در تايبريك نخست خيلي زود 6-2 پيش افتاد ولي مقاومت دل پوترو سه ست پوينت را ناكام گذاشت تا بالاخره فدرر از چهارمين فرصت خود در تايبريك استفاده كند.اما تايبريك ست دوم روندي نسبتا مشابه داشت با اين تفاوت كه اين بار دل پوترو ابتدا 5-0 و پس از آن 6-2 جلو افتاد كه ناگهان فدرر با بازگشتي شگفت انگيز 6 امتياز پشت سرهم را به خود اختصاص داد تا بعد از 2 ساعت به بازي پايان دهد.
فدرر گفت:”بازگشت خوبي بود، مخصوصا بر روي چنين سطح سريعي.قطعا با توجه به سرويس او كنترل دست شما نيست.اتفاق مشابهي در ست اول براي من هم رخ داد.فكر كنم 6-2‌ جلو بودم و او نتيجه را 6-5 كرد.پس گاهي اوقات سخت است وقتي كه سرويس شما خيلي مهم است.او چند شانس براي زدن ضربات محكم تر داشت ولي شايد آن را با دقت مشابهي نمي زند.تايبريك سختي برايم بود.سه امتياز نخست مشكل بود.من 3-0 عقب افتادم و او روند را در اختيار گرفت.ولي من توانستم در بازي بمانم و ببينم چه پيش مي آيد.باور نداشتم كه مي توانم بازگردم.چيز بعدي كه مي دانم، من در امتياز 6-6 عالي كار كردم و توانستم برنده شوم.”
دل پوترو هم كه براي اولين بار در دوبي شركت كرده بود، گفت:”به نظرم تورنومنت خوبي داشتم و از سطح بازي فعليم راضي هستم.قطعا ناراحتم كه چنين بازي را واگذار كنم چون حس مي كنم كه مي توانستم برنده شوم.هرچند شكست خوردم، به نظرم نسبت به روتردام پيشرفت كرده ام.از فينال دو هفته پيش نزديك تر بود.من نزديك تر مي شوم و اعتماد به نفسم را به دست مي آورم.پس شايد اگر دفعه بعد در لحظات مهم –فرصت هاي بريك و تايبريك- بهتر بازي كنم موفق به كسب برد شوم.”

27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-04-2012, 01:07 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پنجمين قهرماني فدرر در دوبي

راجر فدرر دومين قهرماني پياپي اين فصل را در دوبي به دست آورد.سيد دوم مسابقات موفق شد 7-5, 6-4 بر اندي ماري غلبه كند تا به تنها بازيكني تبديل شود كه پنج بار در دوبي قهرمان شده.
فدرر كه براي اولين بار پس از فينال تور جهاني 2010 با ماري روبرو مي شد، در گيم ششم دو فرصت بريك را ناكام گذاشت و با استفاده از بازي هجومي و روي تور در گيم يازدهم و بر روي سرويس حريفش به امتياز 40-0 رسيد.ماري توانست با 4 فرصت بريك مقابله كند ولي بازيكن سويسي از پنجمين فرصت خود استفاده كرد و در گيم بعد با سرويسش به ست پايان داد.

با ادامه روند خوب بازيش، فدرر در ست دوم 3-1‌ پيش افتاد و ماري كه در پيدا كردن فرم خوب بازي نيمه نهايي مشكل داشت، ناگهان سه گيم پياپي را با جنگندگي به دست آورد تا فدرر را تحت فشار قرار دهد.هرچند، گيم سريع سرويس فدرر و خطاهاي بيش از حد ماري در گيم نهم باعث شد سيد دوم مسابقات به برتري 5-4 برسد و درنهايت با سرويس خود و پس از 1 ساعت و 36 دقيقه پيروز شود.

فدرر:”به نظرم مسابقه در هر دو ست نزديك بود.من در كل بيشتر از اندي فرصت خلق كردم.امشب حس خيلي خوبي داشتم.آرام بودم و مي دانستم به دنبال چه چيزي هستم.به نظرم از سطح زمين مسابقات به عنوان يك مزيت استفاده كردم كه در فينال سال گذشته اين كار را نتوانستم انجام بدم يا ندادم.فكر كنم امشب اين موضوع مهمي بود.”
ماري 24 ساله كه در ابتداي فصل جام قهرماني مسابقات بريزبين را كسب كرد و به نيمه نهايي آزاد استراليا رسيد، گفت:”به نظرم در ست دوم او بهتر از من بازي كرد.قطعا در ست دوم اشتباهات زيادي داشتم و او بيشتر از ست نخست هجومي بود.ولي در كل هفته عالي بود.براي حضور در آمريكا آماده سازي خوبي بود.پيروزي در بازي هاي سخت مقابل بازيكنان برتر خوب بود.”

قهرمان 16 دوره گرنداسلم از زمان باخت در نيمه نهايي آزاد آمريكا 2011 (شكست از جوكويچ) تاكنون 33 تا از 35 بازي خود را با پيروزي به پايان رسانده و در اين راه پنج عنوان قهرماني را بالاي سر برده.
او گفت:”فوق العاده است.هيچ جايگزيني براي اعتماد به نفس وجود ندارد.من عالي بازي كردم.اينطور نيست كه فقط از فرصت هايم استفاده كرده باشم.در تورنومنت روتردام عالي عمل كردم.پايان فصل گذشته استثنايي بود و بنابراين قهرماني در يك تورنومنت خارج از سالن خوب است.به من اين اميد را مي دهد كه در ايندين ولز و ميامي آن را ادامه دهم.”

مسابقه فينال در حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزير كشور امارات و حاكم دوبي برگزار شد.

ویرایش توسط Nima93 : 03-04-2012 در ساعت 12:58 PM
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
دل پوترو، تيپسارويچ , فدرر، جوكويچ، ماري، سونگا، برديچ، فيش، تنيس دوبي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش