بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > آموزش و یادگیری > مشاوره و گفتگو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-31-2011, 09:52 PM   #21
ario70
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 7
در 9 پست 54 بار سپاسگزاری شده

این تمرین سایه چیه؟
به گفته مربی : نکشیدن دست و زدن ضریه در حال حرکت مشکلاتمه
در حرکت ضربات مشکلی ندارم
امروز از تحرکم خودم راضی بودم
ario70 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ario70 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-31-2011, 11:41 PM   #22
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ario70 نمایش پست ها
این تمرین سایه چیه؟
به گفته مربی : نکشیدن دست و زدن ضریه در حال حرکت مشکلاتمه
در حرکت ضربات مشکلی ندارم
امروز از تحرکم خودم راضی بودم
تمرین سایه تا حالا نشنیدم.
اما یه پیشنهاد دارم واست.وقتی داری تمرین میکنی با مربی یا با پارتنرت سعی کن از بازیت فیلم بگیری.یه نفر رو بزار تا این کار رو بکنه یا دوربین یا گوشیت رو بزار تا از چند زاویه از بازیت فیلم بگیره.
بعد حرکاتت رو با چند تا فیلم آموزشی یا با بازی بزرگان تنیس مقایسه کن تا ایرادهای خودت رو پیدا کنی.
در آخر هم سعی کن ایرادات رو یکی یکی برطرف کنی.یعنی اگه دستت رو نمیکشی سعی کن 1-2 جلسه رو همون تمرکز کنی بعد برو دنبال ایرادات دیگه.
این کار باعث میشه دقیقتر بفهمی ایراد کارت کجاست.
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-01-2011, 04:17 PM   #23
SolidSpin
Junior Member

پستها: 20
سپاس: 4
در 20 پست 122 بار سپاسگزاری شده

تمرین سایه یعنی بدون توپ حرکات رو تمرین کنید.
SolidSpin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SolidSpin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2012, 11:48 AM   #24
hamed_nkh
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 0
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

سلام دوستان من امروز برای اولین بار رفتم تمرین تنیس ( به اصرار اورتوپدم کتفم توی راگبی آسیب دیده بود و یکسال تحت معالجه بودم ) ولی جدی خوشم اومد حتی بیشتر از راگبی و بسکتبال و مربی هم کلی تعریف کرد و گفت استعداده بالایی دارم! امیدوارم که همینجور باشه پر حرفی نکنم
جلسه 30/10/90
نقاط قوت: فورهند و جاگیری مناسب و حرکت پا خوب
نقاط ضعف: مشکل در ضربه در سویت سپات به خصوص بعد از خستگی مچ و خم شدن مچ در بعضی ضربات حرکتی
hamed_nkh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-11-2014, 06:25 PM   #25
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

یه سوال دارم در مورد بحث روانیه.نمیدونسم کجا سوالمو بپرسم که مربوط بهش باشه و جایی پیدا نکردم بخاطر همین ببخشید اینجا مطرح میکنم.
سوالم اینه:جدیدا در طول بازی خیلی زود از بازی خارج میشم و وقتی پونت خراب میکنم بیشتر حواسم به حواشی هست تا به بازی و خیلی زود اعصبانی میشم و به هیچ عنوان نمیتونم شکست و قبول کنم.میخواسم بدونم چه راهکاری وجود داره که تقویت کنم خودم رو که زود عصبانی نشم؟مثلا با اینکه فدرر از خیلیا میبازه که نباید ببازه اما خوب تونسته خودشو کنترل کنه........
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-14-2014, 06:37 PM   #26
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
یه سوال دارم در مورد بحث روانیه.نمیدونسم کجا سوالمو بپرسم که مربوط بهش باشه و جایی پیدا نکردم بخاطر همین ببخشید اینجا مطرح میکنم.
سوالم اینه:جدیدا در طول بازی خیلی زود از بازی خارج میشم و وقتی پونت خراب میکنم بیشتر حواسم به حواشی هست تا به بازی و خیلی زود اعصبانی میشم و به هیچ عنوان نمیتونم شکست و قبول کنم.میخواسم بدونم چه راهکاری وجود داره که تقویت کنم خودم رو که زود عصبانی نشم؟مثلا با اینکه فدرر از خیلیا میبازه که نباید ببازه اما خوب تونسته خودشو کنترل کنه........
میلاد جان
کلاً بحث روانشناسی ورزشی یه بحث خیلی عمیق و پیچیده اس و من هم به هیچ عنوان سررشته ای ازش ندارم. اما سعی می کنم هر چی بلد باشم واست بگم اینجا شاید یه چیزیش به دردت بخوره.
یک راه خوب برای اینکه حواست از بازی پرت نشه اینه که بین امتیازها یه سری کارای تکراری رو انجام بدی به طوری که اون ها برات عادت بشن و حواست رو به بازی برگردونن. مثلاً اگه دقت کرده باشی نادال قبل از سرویس زدن یه سری کارای تکراری رو انجام و قبل از هر سرویس هم همون ها رو تکرار می کنه. مثلاً موهای پشت گوش هاش رو یکی یکی صاف می کنه و دماغش رو می گیره و بعد می ره واسه ی سرویس زدن. انجام این کارهای تکراری که بدون اونا هم می شه سرویس زد، باعث می شه که تمرکزش به بازی برگرده و فارغ از اینکه امتیاز قبلی چی شده و کی اون امتیاز رو برده به امتیاز فعلی فکر کنه و برای بردنش برنامه ریزی کنه. این کارها برای هر بازیکنی فرق می کنه و برای بعضی ممکنه خیره شدن به زمین و بستن چشماشون باشه، برای یکی دیگه 10-12 بار زمین زدن توپ و غیره. وقتی بازیکن ها در وضعیت ریترن هستن و سرویس نمی زنن هم می تونن یه سری کارای مشابه انجام بدن که تمرکزشون فقط به بازی باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-26-2016, 10:56 PM   #27
Alireza_Alemi
Member

پستها: 54
سپاس: 55
در 10 پست 18 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بررسی نقاط ضعف و قوت در تک تک جلسات تمرینی تنیس

من دوبار رفتم کلاس تنیس اما تاحالا خصوصی کار نکردم که مطمئنا اگه هزینش باشه و کم باشه و مربی مورد تایید باشه واقعا پیشرفتم چند برابر میشه
میدونم که تلاش و سخت کوشی و تمرین و تمرکز حرف اول رو میزنه که خدارو شکر من اینها رو دارم و باید سعی کنم

من فورهندم خیلی خوبه و ضربه های خوبی میزنم حتی راکتم هر جلسه عضو میشد چون آموزشی بودیم و راکت نخریدم تا دستم به یک راکت عادت کنه

اما بک هندم چون هر عادت غلطی از کلاس اولم کسب کردم خیلی بده من دست راستم و با دست راستم انتهای دسته راکت رو محکم میگیرم با دست چپم کنترل کنم اما متاسفانه راکت رو همزمان ناخداگاه هر دوتا دستمو محکم به راکت میچسبونم و اکثر ضربه ها سرعت داره اما دقت و کنترل نداه
Alireza_Alemi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-29-2016, 12:00 AM   #28
hadi manafi
Member

پستها: 36
سپاس: 4
در 11 پست 16 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: دومینیک تیم نواک جوکوویچ

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza_Alemi نمایش پست ها
من دوبار رفتم کلاس تنیس اما تاحالا خصوصی کار نکردم که مطمئنا اگه هزینش باشه و کم باشه و مربی مورد تایید باشه واقعا پیشرفتم چند برابر میشه
میدونم که تلاش و سخت کوشی و تمرین و تمرکز حرف اول رو میزنه که خدارو شکر من اینها رو دارم و باید سعی کنم

من فورهندم خیلی خوبه و ضربه های خوبی میزنم حتی راکتم هر جلسه عضو میشد چون آموزشی بودیم و راکت نخریدم تا دستم به یک راکت عادت کنه

اما بک هندم چون هر عادت غلطی از کلاس اولم کسب کردم خیلی بده من دست راستم و با دست راستم انتهای دسته راکت رو محکم میگیرم با دست چپم کنترل کنم اما متاسفانه راکت رو همزمان ناخداگاه هر دوتا دستمو محکم به راکت میچسبونم و اکثر ضربه ها سرعت داره اما دقت و کنترل نداه
یه پیشنهاد بهت میدم هر یک ماه یه بار یه فیلم از خودت بیگیر از کنار یا از پشت سر از بکهند تا اسلایس همشو توی یه فیلم 10 دقیقه ای جا بده هر ماه این کارو بکن وقتی خودت پیشرفت خودتو ببینی انگیزه ی زیادتری پیدا میکنی.زیاد عجله نکن برای حرفه ای شدن چون زمان بر هستش و حداقل باید یه سال کارکنی(یکی تو این یه سال میشه فدرر یکی حتی یه باز یسالمم نمیتونه بکنه)توی این یه سال فقط سعی کن توی ضرباتت ثبات داشته باشی و از صدتا ضربه 100تاشم عین هم باشه چه از نوع ضربه چه اسپینو قدرت ضربه.و یه مسئله ی مهم این که فقط از فیلم های تنیسور ها استفاده کن روزی 4.5 ساعت فقط تنیس نگاه کن خیلی تاثیر گذاره.امری بود در خدمتم
hadi manafi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما hadi manafi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-29-2016, 01:15 AM   #29
Alireza_Alemi
Member

پستها: 54
سپاس: 55
در 10 پست 18 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadi manafi نمایش پست ها
یه پیشنهاد بهت میدم هر یک ماه یه بار یه فیلم از خودت بیگیر از کنار یا از پشت سر از بکهند تا اسلایس همشو توی یه فیلم 10 دقیقه ای جا بده هر ماه این کارو بکن وقتی خودت پیشرفت خودتو ببینی انگیزه ی زیادتری پیدا میکنی.زیاد عجله نکن برای حرفه ای شدن چون زمان بر هستش و حداقل باید یه سال کارکنی(یکی تو این یه سال میشه فدرر یکی حتی یه باز یسالمم نمیتونه بکنه)توی این یه سال فقط سعی کن توی ضرباتت ثبات داشته باشی و از صدتا ضربه 100تاشم عین هم باشه چه از نوع ضربه چه اسپینو قدرت ضربه.و یه مسئله ی مهم این که فقط از فیلم های تنیسور ها استفاده کن روزی 4.5 ساعت فقط تنیس نگاه کن خیلی تاثیر گذاره.امری بود در خدمتم

مرسی خوش حالم که جواب سوالامو دارم از این انجمن میگیرم عالیه با شما داره انجمن رونق میگیره

اره ابزارهایی هستند که میشه روشون حساب کرد و باعث پیشرفت و دقت بشن مرسی از راهنمایی و مشاوره جهت پیشرفت تنیس واقعا عالیه

منظورتون یه بازی تنیس رو نگاه کنم هر روز چون هر بازی تنیس خودش 4 یا 5 ساعت طول میکشه یا منظورتون ویدیوهای آموزشی تنیس هست ؟

جاتون خالی امروز رفتم تنیس بعد چند ماه روحیم عوض شد ولی باید از این فرصت ایجاد شده که میتونم با مربی کار کنم سریعتر استفاده کنم درسته عجله نباید کرد اما یکروز هم یکروزه و خیلی تاثیر داره

برای اینکه نفسمون و استقامتمون بره بالا باید چیکار کنیم دوره پارک بصورت معمولی بدویم یا نه تمرین دیگه ای داره ؟
برای اینکه شدت ضربات توپ به دست و کتف کمتر بشه باید باشگاه رفت ؟ اگه نریم متوفق میشیم ؟
Alireza_Alemi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-26-2016, 07:34 AM   #30
apache power
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام به همه دوستان.یه سوال داشتم لطفا دوستانی که پست و میخونن تجربه شخصی خودشونو بگن تا دوستانی مثل بنده که فعلا آماتور هستن بتونن از پیشرفت خودشون یه فیدبکی بگیرن که اگه دارن راه رو اشتباه میرن اصلاح کنن.
بعد از چند جلسه آموزشی (فرضا یک ساعت با مربی) دوستان تونستن رالی کنن و یا حداقل اشتباه خیلی کمی تو ضربات داشتن حالا سبد یا رالی.و در کل چند جلسه آموزش لازمه تا طرف لذت بازی رو بتونه ببره.
ممنون
apache power آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش