بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

8-21 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-07-2015, 07:40 PM   #111
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم فصل Wimbledon 2015

دوستان ریزبین و فنی لطفا یک مقایسه بین بیگ سروهایی مثل کارلویچ آندرسون و سودرلینگ داشته باشید
مخصوصا میخوام بدونم آندرسون یا کارلویچ همان قدرت و مهارت سودرلینگ را دارند؟
سرویس چیلیچ در یواس اپن 2014 عالی بود بعد از اون حسابی افت کرد ببینیم فردا چه میکنه

برد شاراپووا هم چسبید برنده ویکا سرنا که امیدوارم ویکا باشه چه دیداری بشه با ماریا
موگوروزا هم بنظرم یک پای فیناله
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 08:34 PM   #112
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

خیلی خوشحال شدم که ماریا بازیش را برد چون اگه میباخت کم کم اینجور حرکتها بین بازیکنان تنیس رسم میشد
و از فردا شاهد چنین رفتاری بیشتر در ورزشگاهها بودیم
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی MRF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 10:41 PM   #113
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
دوستان ریزبین و فنی لطفا یک مقایسه بین بیگ سروهایی مثل کارلویچ آندرسون و سودرلینگ داشته باشید
مخصوصا میخوام بدونم آندرسون یا کارلویچ همان قدرت و مهارت سودرلینگ را دارند؟
سرویس چیلیچ در یواس اپن 2014 عالی بود بعد از اون حسابی افت کرد ببینیم فردا چه میکنه

برد شاراپووا هم چسبید برنده ویکا سرنا که امیدوارم ویکا باشه چه دیداری بشه با ماریا
موگوروزا هم بنظرم یک پای فیناله
شما منظورتون اینه که سودرلینگ سرویسش بهتر از کارلوویچه؟
اصلا کارلوویچ و ایزنر و تا حدودی راوونیچ رو با هیچ کسی مقایسه نکنید.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 10:46 PM   #114
Farid
Forum Expert

خب فردا بیشترین وزش باد رو در ویمبلدون این فصل شاهد خواهیم بود.
سرعت باد تا ۱۹ مایل بر ساعت هم می رسه
وقتی هواشناسیو چک کردم و دیدم که بارون میاد و خب سقف که بسته باشه همه چیز خوبه برای فدرر خوشحال شدم
اما الان دیدم که بازی فدرر رو انداختند توی کورت ۱
امیدوارم اتفاقی که در کوارترز فرنچ در روز بادی در برابر واورینکا اتفاق افتاد نیفته
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 10:56 PM   #115
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط archi نمایش پست ها
، روشن بگم کسی که میگوید سرنا حتی یک گیم از رنک صدم تنیس مردان نمی تونه بگیره بی سند و مدرک و بی دلیل ، قصدش تحقیر و تخفیف زنان هست و واژه ی male chauvinist برازنده ی اون فرد هست .
شما انگار ولکن نیستی
اولا من نگفتم گیم و گفتم ست
شک داری فردا وجدانتو قاضی قرار بده و بشین یه بازی از Challenger tour مردان ببین و با بازیهای سطح بالای زنان مقایسه کن
بعد هم وقتی که من در جواب شما گفتم که طبیعت رو نمیشتونی کاریش بکنی جالا اومدی حرف منو توی حرفات می گنجونی
سند و مدرک از کجا بیارم :-)
مگه وزنه برداریه که رکورد زدن وزنه های مردان و زنان یه جا ثبت شده باشه
من در جواب یک کاربر که گفته بود سرنا خیلی از بازیکنان تنیس مردان رو شکست میده این حرف رو زدم و این دال بر اون افکاری که توی ذهن شما میگذره نیست
تنها چیزی که از صحبتهای شما و کش دادن این موضوع میشه برداشت کرد با توجه به اینکه خودتون می گید زن هم نیستید لوس کردن خودتون در بین کاربران خانوم فرومه و اینکه می خواهید خودتون رو Mr. Nice guy جلوه بدید در بین کاربرای خانوم

ویرایش توسط Farid : 07-07-2015 در ساعت 11:07 PM
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2015, 11:28 PM   #116
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
در مورد دوستی که می خواستن در مورد سرویس صحبت کنیم من صرفا فقط و فقط نظرخودم رو میگم
کارلوویچ رو نمیشه با اندرسون و سودرلینگ مقایسه کرد چون به نظر من شما اگر جلوی کارلوویچ فقط ریترن کنی پوینت رو بردی در صورتی که جلوی اندرسون واقعا باید منتظر فورهند های قوی باشی یا حتی سورلینگ که خیلی اسپین میده و شاید خیلی وینر نمی زده اما از لحاظ بکهند از کارلوویچ بهتر بوده.
اما در کل شما سرویس بیگ سرو ها رو نمی تونی مقایسه کنی چون واقعا همه این بازیکن ها با قدرت بالایی سرویس می زنن اما زمانی یک سرو قابل مقایسه قرار می گیره که کارآمدی اون رو توی بازی ببینی در اون حالت باز من سودرلینگ رو به ایوو کارلوویچ ترجیح میدم و حتی اندرسون،حرکت سودرلینگ درسته که خیلی سریع نبوده و شاید کوین اندرسون یک کم سریع تر باشه اما از کارلوویچ خیلی بهتر بوده.البته این رو هم باید بدونیم که کارلوویچ یک سرو و والی بازه در صورتی که در مورد سودرلینگ شما خیلی والی پس از سرو نمی بینید و شاید این به علت این باشه که شاید کارلوویچ سرو بزرگ تر و بهتری داشته باشه اما به نظر خود من کارآمدی بیگ سرو بودن سودرلینگ بیشتر از کارلوویچ توی بازی بهش کمک کرده چون خب حتی توی o2 arena و بین 8 تای برتر بوده چیزی که در کارلوویچ نمیشه دید البته این رو هم باید بگیم که قد بازیکن هم خیلی مهمه شاید کارلوویچ به خاطر قد بلندترش نسبت به سودرلینگ می تونه یک کم محکم تر سرویس بزنه و تداوم در محکم بودن سرویس بیشتر باشه چون اصلش تداومه چون مثلا شاید راجر هم بتونه به اون شدت بزنه اما نه به طور مداوم.
در کل به نظر من دقت سرویس سودرلینگ و کارامدی بیشتری داره ولی یک کم قدرت ایوو بیشتره اما اندرسون هم در مقابل سودرلینگ کمی نداره اگر یک کم خودش رو در رالی بهتر کنه شاید هم به سودرلینگ برسه.
اما در مقایسه بیگ سرو خیلی آمار قطعی بدست نخواهد آمد
ممنون از توضیحات شما استفاده کردم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
شما منظورتون اینه که سودرلینگ سرویسش بهتر از کارلوویچه؟
اصلا کارلوویچ و ایزنر و تا حدودی راوونیچ رو با هیچ کسی مقایسه نکنید.
نه من اصلا حتی بازی از سودرلینگ ندیدم ولی ممنون میشم شما هم توضیح بدید
فقط میخواستم بدونم سطح بازی کدومشون بالاتره و اینطور فهمیدم که کارلویچ از اون دونفر ضعیفتره که رنکینگ هم تایید میکنه
نواک نشون داد در مقابل بیگ سرو راحت نیست اون از دوحه و این از اینجا
راستی کسی از دوستان تایید میکنه این بازی اندرسون یکی از بهترین بازیهاش بوده
بیشتر از 40 ایس و سرویسهای عالی که به سرعت امتیاز میشد
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2015, 12:05 AM   #117
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
ممنون از توضیحات شما استفاده کردم

نه من اصلا حتی بازی از سودرلینگ ندیدم ولی ممنون میشم شما هم توضیح بدید
فقط میخواستم بدونم سطح بازی کدومشون بالاتره و اینطور فهمیدم که کارلویچ از اون دونفر ضعیفتره که رنکینگ هم تایید میکنه
نواک نشون داد در مقابل بیگ سرو راحت نیست اون از دوحه و این از اینجا
راستی کسی از دوستان تایید میکنه این بازی اندرسون یکی از بهترین بازیهاش بوده
بیشتر از 40 ایس و سرویسهای عالی که به سرعت امتیاز میشد
ببین دوست عزیز سبک بازی سودرلینگ با کارلوویچ کاملا متفاوته
سودرلینگ جزو ایندسته از بازیکنان بود:
Big Servers who play with flat powerful groundstrokes
سبک بازیش خیلی شبیه به Berdych بود
کارلوویچ یک Serve and volleyer ه
رنکینگ هیچوقت دروغ نمیگه این یه کلیشست
اما سطح بازی Soderling به مراتب بالاتر از Karlovic بود
Djokovic جزو بهترین Return کننده های سرویس در دنیاست به همراه امثال فدرر - ماری - نادال - هیوویت - فرر ...
و اصلا هم با Big Server ها مشکل نداره ( با دو تا بازی نمیشه قضاوت کرد و دیگه اینکه وقتی یه بازیکن مانند بازی دیروز ماری و کارلوویچ سرویس بزنه مخصوصا توی چمن که Least favourite surface برای دیوکوویچ ه بریک کردنش بینهایت سخته ) دقیقا یادم نیست اما کارلوویچ امار Unriturned serve سرو خیلی بالایی داشت در برابر یکی از بهترین ریترن کننده های سرویس جهان
البته همین کارلوویچ در یکی از بازیهاش در مونت کارلو بر روی یکی از کند ترین خاک رس های جهان در برابر مانفیلس حتی ۱ دونه Ace هم نزد.
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2015, 12:12 AM   #118
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
خب فردا بیشترین وزش باد رو در ویمبلدون این فصل شاهد خواهیم بود.
سرعت باد تا ۱۹ مایل بر ساعت هم می رسه
وقتی هواشناسیو چک کردم و دیدم که بارون میاد و خب سقف که بسته باشه همه چیز خوبه برای فدرر خوشحال شدم
اما الان دیدم که بازی فدرر رو انداختند توی کورت ۱
امیدوارم اتفاقی که در کوارترز فرنچ در روز بادی در برابر واورینکا اتفاق افتاد نیفته
به نظرمن نگرانی خاصی در مورد بازی فردای فدرر وجود نداره برای بردن فدرر تو ویمبی همزمان چندتا اتفاق باید بیفته اول از همه روز خیلی بد سرویس و ریترن فدرر و بهترین روز ریترن و سرویس حریف باشه (بصورت خیلی کلی عرض کردم) . فدرر تقریباً مثل همیشه امسال خیلی خوب سرویس زده ولی مهمتر از اون ریترنش فوق العاده بوده مخصوصاً تو دو بازی اخیر ، پس نگرانی خاصی از جانب خود فدرر وجود نداره (معمولاً باد تاثیر خاصی تو سرویسای فدرر نداشته البته میتونه هاف والی پیکاپ های(half volley pick up ) فدرر رو تحت تاثیر قرار بده).
در مورد سیمون هم باید بگم سرویسای اولش خیلی معمولیه گرچه سرویس های دومش در حد چلنجره . ریترن سیمون هم در اون حد نیست که رو چمن در مقابل فدرری که خوب سرو میزنه حرفی برای گفتن داشته باشه .
با همه این تفاسیر به نظر من رویارویی با سیمون در این مرحله میتونه تمرین خوبی برای گرنداستروک های فدرر قبل از بازی احتمالی با ماری باشه البته اگه فدرر برای نزدیک شدن به تور کمی صبور باشه .
اتفاقات پیش بینی نشده ای ممکنه تو همه بازیا بیفته ولی حداقل روی کاغذ سیمون شانس خیلی کمی برای برتری در بازی فردا داره.
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2015, 12:17 AM   #119
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

دور 4 ویمبلدون هم به پایان رسید و به روزای اخر و حساس تر بازیا نزدیکو نزدیک تر میشیم.
اکثریت بازیا رو تونستم برای دقایقی هم شده ببینم.
از گاسکه شروع میکنم که انصافا بکهندای خیلی خوبی میزنه خصوصا توی چمن بعلت سرعت بالا بیشتر نمود پیدا میکنه ، گاسکه بازی خوبی با کیریوس کرد هرچند نزدیک بود بازی به ست 5 بره اما با هوشیاری بازیرو تموش کرد هرچند نباید از بازی ضعیف کیریوس در ابتدا گذشت تا گاسکه با شایستگی تمام بعد مدتی جز 8 نفر بیاد.
پوسپیسیل زیاد نتونستم بازیشو ببینم برای دقایق کوتاهی میشه گفت رو چمن بدک نیست سابقه قهرمانی دوبل در ویمبلدون هم داره بعد اینکه 2.0 از ترویسکی عقب بود خیلی خوب برگشت تحسین برانگیز بود تا همچون گذشته ی کانادایی در کوارتر داشته باشیم.
چیلیچ هم به کوارتر راه پیدا کرد با اینکه با روزای اوجش فاصله داره اما خوب خودشو بالا کشید هرچند بنظر اخر خط صعود این تنیسور خواهد بود.
سیمون هم خیلی راحت بردیچ رو مغلوب کرد توی رالی ها کاملا بر بازی مسلط بود و بقول دوستمون بخوبی توپو نگه میداره ارامش ستودنی هم داره.
و اما 4سید برتر:
اندی بازی خیلی سختی داشت ی اشتباه در تای بریک باعث شکست کارلوویچ شد ست دوم هم در همون ابتدا پیروزیشو تثبیت کرد تا اندی نشون بده همه چیز تنیس سرو نیست و با ریترن خوب و کمی سرو مناسب میشه به پیروزی رسید.اندی نشون داد نمیخواد این گرندو از دست بده شانس کمی هم نداره برای قهرمانی.چه ضربه لابی میزد این ماری عالی بودش استاد لاب این ماری زیاد ازش دیدم تسلطش خوبه.
استن هم با اینکه 3سته پیروز شد اما بازی نزدیکی با جوفین داشت ولی تمرکز تجربه و تصمیم گیری درست در لحظات حساس نشون میده استن مرد گرنداست و امیدوارم دوستانی که میگفتن استن در چمن حرفی برای گفتن نداره قانع شده باشن الان میبینیم که جز 8نفر همچون سال پیش و ریتم خودشو بخوبی حفظ کرده و الانم نشون داده شایستگی داشتن سید برتر بوده و بعید نیست بیادو این گرندم مال خودش کنه خدارو چه دیدی.
نواک بازی خیلی سختی با اندرسون داشت انصافا اندرسون فراتر از تصور بازی کرد و دو ست اول فوق العاده بودش نواک کلافه شده بود تا اینکه ست 3 رسید و نواک مثل همیشه نشون داد چرا تنیسور بزرگ و نفر اول بازیشو بر حریف دیکته کرد افت اندرسون هم مزید بر علت شد تا نواک پیروز این بازی 4ساعته بشه اندرسون هم میتونست این بازی پیروز بشه اگه بریک میکرد ست 5 اما تجربه گرانبهای نواک بکارش اومد تا فرق تنیسورای مختلف اینجور مواقع نمود پیدا کنه.
و راجررررررر فدررررر
طبق پیش بینیا بازی راحتی داشت راجر ، باید برای غلبه بر راجر اول از همه سرو خوب بزنی اونم در چمن اما باتیستا از همون اولم مشخص بود نمیتونه ، در رالی ها هم بازنده محض بود و راجر کاملا بازی رو یکطرفه برد تا اسان ترین پیروزی بنام راجر بخور.
ابن 4دور راجر فورهند عالی سرو خوب بکهند خوب والی بازی اخر عالی کم اشتباه مصمم پرتنوع و باهوش عملکرد داشه امیدوارم این روندو ادامه بده.
حالا که راجبع خانوما بحث زیاد شده منم یکوچولو یاد بانوان محترم ویمبلدون کنم
سرنا بنظر میاد عزمشو جزم کرد برای گرندی دیگر، نیمه نهایی با ماریا داره جالبه ماریا بعد این همه سال مسابقه در مقابل سرنا و شکست های پی در پی ماریا همچنان تک پیروزیشو در همین ویمبلدون داشته اونم در فینال 11 سال پیش ، دو بازی رو چمن داشتن حاصلش 1 در مقابل 1 بوده ولی شکست های پیاپی ماریا از سرنا کفه ترازو رو عجیب برده سمته سرنا ، 5بازی قبلیشون ماریا حتی 1 ستم نگرفت امروزم نزدیک به 3ساعت بازی سنگین داشت.
رادوانسکا هم با موگوروزا بازی داره این اسپانیایی انصافا شکیل بازی میکنه اما تجربه رادوانسکا در چمن میتونه کلید پیروزیش باشه.
ولی خدایش این جیغ زدنای خانوما خیلی رو اعصاب هرچقدر سعی میکنم غر نزنم نمیشه البته از این موارد در مردا هم دیده میشه به اه و ناله کشید میشه کلا لذت تنیس رو من ارامش و دیسیپلین بالای اون میدونم که باعث شده علاقه مند به این رشته بشم که بهترین ارامشو هم راجر داره شد ارامش در ارامش دیگه چ شود.
بازیای کوارتر هم که بطور خلاصه بگم شانس 4سید برتر خیلی خیلی بالاست همونطور که در ابتدای تورنمنتم پیش بینی میکردم این 4نفر خیلی فاصله دارن از ببقیه و اتفاقات نادر میتونه باعث شکستشون در این تورنمنت بشه.
راجبع بازی سیمون راجرم من چند بازی در سیمون در مسابقات مختلف دیدم اکثریت بازیاشم با راجر نزدیک بوده در هارد و خاک اما بعید میدونم در چمن لقمه گلوگیری برای راجر باشه پیشی بینی من برد 3 سته برای راجر اگه مثل بازیای قبلش باشه ایمان دارم این اتفاق میفته.
و در اخر این همه پرحرفیم میخواستم بگم عزیزان ول کنین داستان زنو مردو هر کی دوس داره بازی زنا رو ببینه یا نبینه باخودشه زور که نیست همه چی واضحه من خودم راجبع این بحثتون زیاد حرف دارم اما جاش اینجا نیست عزیزانم و بهتر بصورت فنی راجبع بازیای اینده حرف بزنین ما استفاده کنیم همچون گذشته.
با سپاس از اینکه کامنت طولانی منو خوندین یا حتی یکوچولو نگا کردین
با نهایت تشکر برادر کوچیک شما امید زاده باران
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-08-2015, 12:20 AM   #120
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdiii نمایش پست ها
به نظرمن نگرانی خاصی در مورد بازی فردای فدرر وجود نداره برای بردن فدرر تو ویمبی همزمان چندتا اتفاق باید بیفته اول از همه روز خیلی بد سرویس و ریترن فدرر و بهترین روز ریترن و سرویس حریف باشه (بصورت خیلی کلی عرض کردم) . فدرر تقریباً مثل همیشه امسال خیلی خوب سرویس زده ولی مهمتر از اون ریترنش فوق العاده بوده مخصوصاً تو دو بازی اخیر ، پس نگرانی خاصی از جانب خود فدرر وجود نداره (معمولاً باد تاثیر خاصی تو سرویسای فدرر نداشته البته میتونه هاف والی پیکاپ های(half volley pick up ) فدرر رو تحت تاثیر قرار بده).
در مورد سیمون هم باید بگم سرویسای اولش خیلی معمولیه گرچه سرویس های دومش در حد چلنجره . ریترن سیمون هم در اون حد نیست که رو چمن در مقابل فدرری که خوب سرو میزنه حرفی برای گفتن داشته باشه .
با همه این تفاسیر به نظر من رویارویی با سیمون در این مرحله میتونه تمرین خوبی برای گرنداستروک های فدرر قبل از بازی احتمالی با ماری باشه البته اگه فدرر برای نزدیک شدن به تور کمی صبور باشه .
اتفاقات پیش بینی نشده ای ممکنه تو همه بازیا بیفته ولی حداقل روی کاغذ سیمون شانس خیلی کمی برای برتری در بازی فردا داره.
با تمام حرفای شما موافقم به غیر از ریترن سیمون
و باید بگم ریترن سیمون در اون حد هست
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)