بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-19-2015, 10:22 AM   #11
بهار
Member

پستها: 56
سپاس: 3
در 39 پست 135 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : مهم:شرکت یا شرکت نکردن در مسابقات آدینه،جایزه بزرگ،مناطق

یه سوال از خودمون نپرسیم که چرا توی اروپا هم تمرین میکنن توی ایرانم، پس چرا سرعت پیشرفت اونا خیلی خیلی بیشتره.
به نظر شما یکی از دلیلاش این نیست که ما از هر تمرینی به وقته درستش استفاده نمیکنیم. با شاید نمیدونیم اصل یه تمرین برای چی هست که بتونیم وقتشم تشخیص بدیم.
یعنی من وقتی میرم مسابقرو توی مسابقه تمرین کنم آیا مطمئنم که اگه اون وقتو یه تمرین دیگه میکردم پیشرفتم بیشتر نمیشد؟
بهار آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-19-2015, 10:42 AM   #12
بهار
Member

من مطمئنم اگه نادال تو عمرش اصلا مسابقه نمیداد و همین زمانشو که برای تنیس گذاشت فقط تمرین میکرد شاید تو دنیا اول نمیشد اما توی ایران همرو باز راحت میزد.
خوب چرا باید اینطوری باشیم که یه آدم که اونم مثل خودمون آدمه اینقدر از ما بهتر عمل کنه(میبینید فقط با تمرین اومد مایی که این همه مسابقه شرکت کرده بودیمو برد ). بگم چرا:
چون آقا عملیات تنیسمون کلا خرابه و یکی هم مثل من پیدا میشه که موضوع رو باز و ریشه یابی میکنه آقایون علما بدونه تحقیق و مطالعه روی این موارد خواص فقط نقد های نظری میکننو بعد خلاص.
تورو جان هرکی که دوست دارید نکنید، دارید این مملکتو با این خصلت ژنتیکی هیچکیرو قبول ندارم و فکر میکنم هر چیرو که خودم قبول دارم درسته،می پوکونید.
قدیمی 06-19-2015, 10:48 AM   #13
بهار
Member

دوستان 2+2=4. بر اساس علم، این یک واقعیته که ما ایرانیا میگم نه شاید بشه 5. این شایدارو جمع کنید این بایدای اعتقادی کور کورانمونو جمع کنیم تا نسل آینده مثل ما تو گل دستو پا نزنن.
واقعیت اینه که اونا از ما بهترن پس بجای اینکه گناهو بندازیم گردن شرایط و امکانات بندازیم گردن تنبلی ها و خودخواهی ها و با هم یکی نبودنامون و ببینیم اونور این خراب شده دارن چیکار میکنن که مثل ما خراب نشدن.
شاید من دارم چرند میگم آیا درستش این نیست که چرندیاتمو یکی بیاد اصلاح کنه نه اینکه به چرندیاتم،چرندیات اضافه نکه.
قدیمی 06-19-2015, 11:19 AM   #14
بهار
Member

ختم این کلامم.
مسابقه مثل دارو میمونه ما اگه ندونیم این دارو برای چیه نمیتونیم بفهمیم کی و کجا ازش استفاده کنیم.
ما ایرانیا توی تنیس مثل دارو خورای حرفه ای هستیم که هیچ وقتم خوب نمیشیم. و فقط دنبال داروی جدید از یوتوب یا تماشای مسابقات از دکتر هایی مثل فدرر و نادال و باقی پزشگان گرنداسلمیم.
کاربر زیر از شما بهار به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-19-2015, 12:19 PM   #15
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

ببینید.اگه بخواهی بگی چرا اونا میتونن پیشرفت کنن و توی ایران کسی پیشرفت نمیکنه.جوابش اینه:
1.هر بازیکن حرفه یی خارجی که توی 10 تای اول جهان هستش.یکیش رو واسه من مثال بزن که میشینه پشت بار و همینجور داره مشروب میخوره!!!!؟در صورتی که توی ایران بازیکن های تنیسمون مشروب خوردنشونم مثل آدمی زاد نیس.
2.یه بازیکن خارجی مثال بزن که دم دقیقه داره سیگار پشت سیگار روشن میکنه؟؟؟؟؟در صورتی که توی یه مسابقه مهم توی ایران من دیدم آقای ایکس بعد از ناهارش توی محیط ورزشی داره سیگار میکشه.
3.یه بازیکن خارجی رو بگو که هر شب ولو شده توی پارتی ها؟؟؟در صورتی که تنیسور های ما هر شب اینجا و اونجا هستن و تا صبح بیدارن.صبح هم میرن تمرین و مسابقه.
4.چند تا تنیسور توی ایران دارن تمرین فیتنس برای تقویت عضلات استفاده میکنن نه اینکه بادی بیلدینگ باشه هیکل بیاره با اپل عکس بگیره بذاره انستا.
5.بازیکن های تنیس توی ایران وقتی یه برد میارن انگار از فیل افتادن.یجوری راه میره انگار ملکه الی زابت شده.
6.بحث روانی توی تنیس میگه اگه داری پشت سر هم ارور میدی بهتره یه فریاد بلند بزنی تا خودتو خالی کنی و یجورایی رفرش بشی و نه اینکه سکوت کنی و پوینت بعدی هم خراب کنی و یا نه اینکه راکتتو بزنی زمین و به همه چیز فهش بدی.که البته ایرانیا چیزی رو که خیلی خوب از خارجی ها یاد گرفتن راکت شکوندنه.که بعد تو ی جمع بیان تعریف کنن بگن دیدی فلانی راکتاشو شکوند بابا دمش گرم!!!!!!!!!!!
7.توی ایران کسی هست به غیر از تنیس بازی کردن و تمرین تنیس.بره استقامتشو بیاره بالا با دویدن فقط و فقط بدوهه.
8.حالا فرض کن یک نفر تنیسور ایرانی همه کارهای خوبی رو که گفتم انجام داد و کارهای بدشو انجام نداد.خب حالا باید بگیم این چرا جز 10 نفر اول دنیا نیس؟خب معلومه که نباید باشه.سالی چند تا مسابقه میره؟فرض کن همه مسابقات توی ایران رو رفت.پس فقط میتونه از ایرانیا ببره و بازیکن های خارجی که هم سطح ایران باشن.سالی چند بار فرستاده میشه با بازیکن های خارجی توپ بزنه یا اردو داشته باشه یا مسابقه بدن؟در صورتی که نادال رو ببین یا هر کس دیگه یی داره همه جای دنیا رو میگرده و مسابقه میده من فکر میکنم مدت زمانی که توی هواپیماست روی زمین نیس. بعد از این مسابقه 1 هفته بعد مسابقه بعدی شروع میشه.

9.کدوم بازیکن خارجی رو میشناسی که بیاد توی زمین و حال و حوصله تمرین نداشته باشه و قرتی بازی در بیاره واسه خود نمایی؟
مسیله مهم تر:::::::نادال به غیر از تنیس کاره دیگه یی هم انجام میده ایا؟مثلا فروشگاه تنیس داره؟بعد میره اونجا پشت دخل؟یا مثلا بوتیک داره؟اونجا داره پول در میاره؟نادال اگه اشتباه نکنم 25% سهام ریال مادرید رو داره.خب به این میگن کار کردن؟داره چ کاری میکنه؟در صورتی که توی ایران یارو داره یجا کار میکنه که با پولش بتونه بره مسابقات تنیس. وگرنه اگه تنیس ما مثل فوتبال حرفه یی بود که فقط تنیس بازی کنی و ازش پول دربیاری مطمین باش هم تمرینات منظرم تر میشد و هم وقت بیشتری واسه بنسازی و فیتنس وجود داشت.

یا یه دسته دیگه هم اینقدر پولدار هستن که از تنیس فقط اینو یاد گرفتن که برن شورت و لباس فدرر و نادال رو ست کنن؟؟!!!!!من نمیدونم اخه وقتی لباس فدرر رو میگیری سرویس هات مثل فدرر میشه؟البته من نمیگم کسی نباید لباس فدرر رو بگیره در صورتی که خودم همین الانش چند ساله از کفش نادال فقط استفاده میکنم. منظورم اینه که غرق نشن در مد و فشن اگه دارن حرفه یی تنیس بازی میکنن.
در کل کسی که میخواد تنیس یا هر ورزش دیگه یی رو حرفه یی شروع کنه حداقل باید مثل حرفه یی ها باشه.از صبح صبحانه تکمیل خوردنشون بگیر تا وقتی که تمرینشون تموم میشه و حمام اب سرد زود خوابیدن.کارای دیگه مثل مهمونی و خوردن هر چیزی هم سر جای خودش و به موقع باشه.
یسوال دیگه دارم.الان جوکوویچ مرد شماره 1 جهان تنیس هستش.چرا ایسنر آمریکایی جای اون نیست الان؟
مگه جوکو حرفه یی زندگی نمیکنه پس مطمین باش ایسنر هم حرفه یی زندگی میکنه.
پس اگه حرفه یی بودن رو هم رعایت کنیم دلیل نمیشه ما جز 10 تای اول جهان هستیم.بلکه کاری رو که درست بوده انجام دادیم.
ببخشید زیاد حرف زدم.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-19-2015, 06:38 PM   #16
بهار
Member

تمام موارد در مورد بازیکنای ما کم و بیش در مورد بیشترشون صدق میکنه منم با شما موافقم که رفتار اینا حرفه ای نیست.
اما بحث فقط مسابقه یا امکانات نیست که نداریم پس پیشرفت هم نداریم.
بحث حرف خود شماست که حرفه ای نداریم تا این شرایطو با چنگو دندونم شده به طرق مختلف برای خودش ودیگران مهیا کنه.
یه مثال در مورد بروسلی و امثال اون توی رشته های مختلف که با خلق امکانات برای خودشون پیشرفتو به جایی رسوندن که اکثریت با تمام مسابقه رفتن ها و امکانات به گرد پاشونم نرسیدن.
بازم میرسیم به حرف شما که یعنی ما کسی رو نداریم که اینقدر حرفه ای عمل کنه تا جواب بگیره.
حالا موضوع اینه اگه ما بخوایم این شرایطی که همه رو درست گفتید، برای نسل آینده پیش نیاد، چیکار باید بکنیم و از کجا باید شروع کنیم.
باید بهشون بگیم حرفه ای باشید یا راه و روش حرفه ای بودنو یادشدن بدیم.
حالا راه و روش حرفه ای بودن از کجا بیاریم. نباید علمی تنیسو جلو ببریم(علمی از هر نظر مثلا روانشناسی.فزیولوژی.مکانیک و... ) و علمی جلو بردن به معنی دانستن درست و غلط این موارد در سطح حرفه ای تا حد امکان نیست؟ یعنی چرا ما فقط گیر دادیم به بازیکنامون که چرا حرفه ای نیستید. گیر اصلی آقایون مدرک گرفته مدارج بالا (به قول خودشون ) هستن که تو کارشون حرفه ای نیستن و نمیتونن حرفه ای بسازن و فقط بلدن حرفه ای بچاپن.
وگرنه گناه یه بچه که میاد تنیس و کسی پیدا نمیشه که راه درستو نشونش بده و توی آینده با خوردن مشروب شنگول میاد تو زمین چیه.
الان توی این مقطع کی درست و غلط واقعی رو بر اساس شرایط تنیس ایران میدونه که نمیاد کاری انجام بده.
اگه کسی نمیاد نشون از دوست نداره بیاد نیست نشون از نیست که بیاد.
قدیمی 06-19-2015, 11:45 PM   #17
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط بهار نمایش پست ها
تمام موارد در مورد بازیکنای ما کم و بیش در مورد بیشترشون صدق میکنه منم با شما موافقم که رفتار اینا حرفه ای نیست.
اما بحث فقط مسابقه یا امکانات نیست که نداریم پس پیشرفت هم نداریم.
بحث حرف خود شماست که حرفه ای نداریم تا این شرایطو با چنگو دندونم شده به طرق مختلف برای خودش ودیگران مهیا کنه.
یه مثال در مورد بروسلی و امثال اون توی رشته های مختلف که با خلق امکانات برای خودشون پیشرفتو به جایی رسوندن که اکثریت با تمام مسابقه رفتن ها و امکانات به گرد پاشونم نرسیدن.
بازم میرسیم به حرف شما که یعنی ما کسی رو نداریم که اینقدر حرفه ای عمل کنه تا جواب بگیره.
حالا موضوع اینه اگه ما بخوایم این شرایطی که همه رو درست گفتید، برای نسل آینده پیش نیاد، چیکار باید بکنیم و از کجا باید شروع کنیم.
باید بهشون بگیم حرفه ای باشید یا راه و روش حرفه ای بودنو یادشدن بدیم.
حالا راه و روش حرفه ای بودن از کجا بیاریم. نباید علمی تنیسو جلو ببریم(علمی از هر نظر مثلا روانشناسی.فزیولوژی.مکانیک و... ) و علمی جلو بردن به معنی دانستن درست و غلط این موارد در سطح حرفه ای تا حد امکان نیست؟ یعنی چرا ما فقط گیر دادیم به بازیکنامون که چرا حرفه ای نیستید. گیر اصلی آقایون مدرک گرفته مدارج بالا (به قول خودشون ) هستن که تو کارشون حرفه ای نیستن و نمیتونن حرفه ای بسازن و فقط بلدن حرفه ای بچاپن.
وگرنه گناه یه بچه که میاد تنیس و کسی پیدا نمیشه که راه درستو نشونش بده و توی آینده با خوردن مشروب شنگول میاد تو زمین چیه.
الان توی این مقطع کی درست و غلط واقعی رو بر اساس شرایط تنیس ایران میدونه که نمیاد کاری انجام بده.
اگه کسی نمیاد نشون از دوست نداره بیاد نیست نشون از نیست که بیاد.
اگه دارید اینو میگید که باید حرفه یی بودنو بهشون یاد بدیم چ از لحاظ شخصیتی بیرون زمین و چه از لحاظ تکنیک و تاکتیک داخل زمین. و اینکه کسی رو توی ایران نداریم که اینارو بهشون یاد بده و اینکه مدرکاشون الکیه.من دیدم کسایی که مدرک الکی دارن و زیاد هم دیدم. ولی بعید میدونم همه اینجوری باشن تو خود تهران مربی های بین المللی هستش که البته من شاگرد اونا نبودم و نمیدونم دقیقا چیو اموزش میدن و اگه اشتباه نکنم اینو شنیدم که میگفتن یکی فک کنم تهران یا کرمان بودش که با مونفیس کار میکرده حالا نمیدونم دقیقا جز کادرش بوده یا مربیش.یعنی میخوام اینو بگم هستن کسایی که کارشونو درست انجام بدن اما شاید تعدادشون کم باشه و تنیسور واسه پیشرفت و آینده تنیسی اش میتونه بره زیر دست اینها و شاگرد این مربی ها بشه.
ولی اگه بازم خیلی تاکید میکنی که مشکل از مربی و مدارک الکیشون هست باید بگم بعله میتونه حرفت درست باشه.مشکل از مربی هست از بازیکن هست از .... .مشکل اینجا زیاده.
اما بازم با وجود داشتن یه مربی خوب از نظر شما که مدرک الکی نداره من فکر میکنم این بازم دلیل نمیشه که کسی رو که تربیت کرده بتونه بازیکن خوبی بشه.
الان من کسایی رو میشناسم که نصف سال ایرانه نصف دیگش خارج و داره تنیس بازی میکنه و مربی های زیادی دیده.خیلی هم خرج میکنه.کمپ های زیادی رفته.هنوز تا هنوزه اون چیزی که میخواد نشده.
و البته باید اینم اضاف کنم اگه بازم خیلی تاکید میکنید که دلیل اصلی مربی های مدرک گرا هستند و چیزی بلد نیسن باید بگم الان خیلی و خیلی ها از بچه های زیر 18 زیر 16 و حتی زیر 14 رو میفرستن کمپ های مختلف و زیر نظر بهترین مربی ها.البته اینکارو خانواده ها واسه پسراشون انجام میدن.حالا در آینده چی از آب در میان باید زمان بگذره.
اما در کل مشکل خیلی چیز هاست.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-20-2015, 02:03 PM   #18
بهار
Member

درسته کمپ میرن اما کمپ باید قراداد 10 ساله از سن پایین باهات ببنده تا بتونه برای کسی کاری کنه.
درسته مربیای خوب داریم ولی خیلی کمن و یه جای کارشون ایراد داره که آخر میگم.
مربیی که با مونفیس کار کرده دوست خودم هست و جزء کمپ المپیک رشته دو میدانی فرانسه هم بوده.
اما بهش گفتن تو نمیتونی هر جایی مربیگری کنی. ببین که ارزش مدرک به اندازه ای مدرک مدارانو کور کرده که نمی بینن،بابا طرف لابد یه چیزی از اونجا بلده. پس به جای اینکه اونو بفرستن دنبال مدارک نخود سیاه بازی بیاید ازش استفاده کنید.
ببین دوستان عزیز یه جمله میگم تا آخرشو خودتون برید و بدونید حقیقت محض عدم پیشرفت ما ایرانیاست.
من الاغی دیدم علف را میفهمید، اما الاغی ندیدم که این تنیس ایرانو بفهمه.
قدیمی 06-21-2015, 03:44 PM   #19
بهار
Member

خدانگه داره همتون دوستان عزیز
قدیمی 04-06-2016, 06:27 PM   #20
hadi manafi
Member

پستها: 36
سپاس: 4
در 11 پست 16 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: دومینیک تیم نواک جوکوویچ

ببینیدمسابقه درصورتی برامون خوبه که تو تمرینامون همه چیزمون اصلاح شده باشه.اگه توی تمرین از 10 تا بکهند 5 تاش اوت باشه تو مسابقه 10 تاشم اوته چون تو مسایقه چه آدینه چه جایزه بزرگ فشار روانی باعث میشه درصد بازی من نصف بشه پس من اگه توی تمرینم عالی باشم توی مسابقه خوب هستم.توی تمرین باید با بالاتر از خودت توپ بزنی تا توی مسابقه کم نیاری.من اعتقاد دارم که نگاه کردن به مسابقات مفیده.من بکهند یه دستی میزنم باید بدونم چجوریه اگه کامل اصولشو بلد باشم میتونم درس بزنم.مسابقم همینطوره اگه اصول مسابقه رو بدونم میتونم مسابقه ی خوبی داشته باشم.
حالا این ینی چی:خیلیا هستن میرن مسابقه ی جایزه بزرگ اصفهان شرکت میکنن(توی آدینه ی شهرشون همیشه اولا)اما جوری میبازه که تنیس و میزاره کنار.این یک واقعیته که ما ایرانی ها میخواهیم زود به نتیجه برسیم و این توی تنیس محاله.پس بیایین از خودمون شرو کنیم.بیایین برنامه بنویسیم برا خودمون و همه این کارارو بکنیم تا حداقل چن نفر بتونن درست کنن تنیسو
hadi manafi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش