بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

19-26 مهر - شانگهای، چین

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-19-2015, 05:35 PM   #121
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2015 (Shanghai Rolex Masters)

اینقدر از جوکوویچ تعریف و تمجید نکنید . حال و روز فعلی نادال باید درس عبرتی برای کسانی باشه که از صبح تا شب درباره جوکوویچ قلم فرسایی می کنند . نادال بعد از مصدومیتش اومد و دو گرند و چندین مسترز رو برد و رنک یک رو هم از جوک پس گرفت بعد با اون افت وحشتناک مواجه شد و چیزی نمونده بود که از تاپ تن هم خارج بشه . جوکو باید از حدود 17000 هزار امتیاز توی سال 2016 دفاع کنه که کار راحتی نیست. چند باخت هم می تونه تمام ورزشکارایی که غول رشته های ورزشی خودشون هم هستند به آنی زمینگیر کنه . باید سال 2016 جوکو رو دید و درباره اش صحبت کرد .

درباره بهترین بازیکن تاریخ تنیس هم بگم که اصولا معیاری برای این رتبه بندی وجود دارد
4 تای آن به ترتیب اولویت می تونه اینها باشه
1- تعداد گرند
2- تعداد نامبر وانی
3- تعداد مسترزها
4- محبوبیت
جوکوویچ و نادال فعلا در تعداد مسترزها از فدرر پیش هستند و دو مورد اصلی هنوز راه درازی در پیش دارند . اصلا هم نیازی نیست که در خصوص بهترین بازیکن تاریخ تنیس قلم فرسایی کنیم . هر کسی تعداد گرند و تعداد نامبر وانیش بالاتر از بقیه باشه . به واقعیت بالاتر از بقیه است و بهترین بازیکن تاریخ تنیس
یادمه یکی از کشتی گیران معروف که الان اسمشو به یاد ندارم می گفت حاضرم تمام نقرهای جهانیم رو بدهم فقط یه طلا بگیرم .
دوستان اون چیزی که در یادها می مونه یه چیزه . تعداد گرندها و تعداد هفته های نامبر وان بودن . اگر جوکویچ و نادال تونستند این مقام را از خودشون کنند . بنده و تمام فدرری ها میائیم و خودمون اعلام می کنیم که نادال یا جوکو بهترین تنیسور حال حاضر تاریخه . نیاز به کری خوندن هم نداره. این تعریف و تمجیدها از جوکو در ایران و سایر نقاط جهان فقط بار روانی خرد کننده رو به دوش جوکو میندازه و بس.
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2015, 06:34 PM   #122
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2015 (Shanghai Rolex Masters)

با تشکر از سروش عزیز

کلوپ طرفداران نواک جوکوویچ در ایران
10 hrs ·
نواک جوکوویچ با پیروزی برابر جو فرد سونگای فرانسوی نهمین قهرمانی خود را در سال 2015 در مسترز شانگهای بدست آورد.
" کلید بازی امروز این بود که تا میتونم ریترن خوب انجام بدم تا جو رو به بازی بکشونم ، چون او یکی از بهترین سرویسها رو داره.او اینو در ست دوم نشون داد و تعداد زیادی امتیاز از این راه بدست اورد.تعدادی Ace با سرویسهای قدرتمندش بدست آورد.بطور کلی ، احساس میکردم که بازی در کنترل منه.تعداد زیادی از گیمهای سرویسم رو براحتی برنده شدم.بهش اجازه ندادم که ریتمش رو بدست بیاره. بازی امروز و بطور کلی تمام این تورنمنت برای من فوق العاده خوب پیش رفت.امسال بهترین سال زندگی منه.در این شکی نیست.همه چیز داره عالی پیش میره."
جو فرد سونگا بعد از فینال شانگهای خطاب به نواک گفت : "میخواهم بابت این جام به نواک تبریک بگم.تو تعداد زیادی از این جامها داری ، اما ما می بینیم که هنوز هم برای بردن عطش داری .عاشق اینم."
تورنمنت بعدی نواک مسترز پاریس خواهد بود که از 2 تا 8 نوامبر برگزار میشود.سال گذشته نواک با پیروزی مقابل میلوس رائونیچ عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-19-2015, 09:43 PM   #123
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

ربا سلام
جناب آقای rezaomo عزیز سخنان شما متین
ولی منفدرر رو بازیکن کاملی نمیدونم پس هر چقد هم افتخارات داشته باشه به چشم نمیاد در واقع فصل خاک رس نقطه تیره بزرگی در عملکرد فدرر است
فدرر که دو مسترز خاک رس که فدرر در هر کدام چهار بار در فینال مغلوب شده و در چهار عرصه بزرگ خاک رس فقط یکبار نادال رو شکست داده و حتی در گرنداسلم ها هم فقط در یک گرند حریف نادال بوده شاید به همین دلیل بسیاری از کارشناسان نادال رو بهترین بازیکن تاریخ میدانند خوشبختانه این مصاف تاریخ طولانی دارد و دیگر بهانه سن و سال برای راجریون مطرح نیست
آیا واقعا بازیکنی که ادهای بهترین بازیکن تاریخ رو دارد بعد از ده سال هنوز راهکاری برای مقابله با نادال پیدا نکرده
و همونطور که در پست قبلی اشاره کردم شانس فدرر این بود که در دوران اوجش همزمان بود با غروب ستارگان قدیمی و هنوز ستارگان جدید هم طلوع نکرده بود و به نوعی فدرر تک ستاره اسمان تنیس بود البته در اون دوران نادال هم حضور داشت ولی به غیر از سطح خاک رس در بقیه سطح ها خیلی قدر نبود
حرف شما درسته که شاید نواک در 2016 به مشکل بربخوره ولی نواک امسال با نواک 2011 یه تفاوتی داره این که نواک در 2011 خودشو رو با قدرت بدنیش پیش میبرد و مشخصا وقتی هم که به خاطر فشار زیاد مصدوم شد آخر فصل ضعیفی رو طی کرد ولی نواک امسال با قدرت ذهن داره خودشو پیش میبره و رفته رفته بیشتر و بیشتر پخته تر میشه و بعیده که به مشکلی بربخوره شاید 2016 به خوبی 2015 نباشه ولی عین اخرفصل 2011 اونقدر هم بد نمیشه
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-19-2015, 10:24 PM   #124
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
ربا سلام
جناب آقای rezaomo عزیز سخنان شما متین
ولی منفدرر رو بازیکن کاملی نمیدونم پس هر چقد هم افتخارات داشته باشه به چشم نمیاد در واقع فصل خاک رس نقطه تیره بزرگی در عملکرد فدرر است
فدرر که دو مسترز خاک رس که فدرر در هر کدام چهار بار در فینال مغلوب شده و در چهار عرصه بزرگ خاک رس فقط یکبار نادال رو شکست داده و حتی در گرنداسلم ها هم فقط در یک گرند حریف نادال بوده شاید به همین دلیل بسیاری از کارشناسان نادال رو بهترین بازیکن تاریخ میدانند خوشبختانه این مصاف تاریخ طولانی دارد و دیگر بهانه سن و سال برای راجریون مطرح نیست
آیا واقعا بازیکنی که ادهای بهترین بازیکن تاریخ رو دارد بعد از ده سال هنوز راهکاری برای مقابله با نادال پیدا نکرده
و همونطور که در پست قبلی اشاره کردم شانس فدرر این بود که در دوران اوجش همزمان بود با غروب ستارگان قدیمی و هنوز ستارگان جدید هم طلوع نکرده بود و به نوعی فدرر تک ستاره اسمان تنیس بود البته در اون دوران نادال هم حضور داشت ولی به غیر از سطح خاک رس در بقیه سطح ها خیلی قدر نبود
حرف شما درسته که شاید نواک در 2016 به مشکل بربخوره ولی نواک امسال با نواک 2011 یه تفاوتی داره این که نواک در 2011 خودشو رو با قدرت بدنیش پیش میبرد و مشخصا وقتی هم که به خاطر فشار زیاد مصدوم شد آخر فصل ضعیفی رو طی کرد ولی نواک امسال با قدرت ذهن داره خودشو پیش میبره و رفته رفته بیشتر و بیشتر پخته تر میشه و بعیده که به مشکلی بربخوره شاید 2016 به خوبی 2015 نباشه ولی عین اخرفصل 2011 اونقدر هم بد نمیشه
با اون قسمت قرمز به شدت موافقم و بار ها در موردش با دوستان بحث کردم و جواب اونها هم این بوده که داستان فدرر با نادال ذهنیه که راجر میبازه!!!!!!!!!!!!!
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-19-2015, 10:36 PM   #125
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
با اون قسمت قرمز به شدت موافقم و بار ها در موردش با دوستان بحث کردم و جواب اونها هم این بوده که داستان فدرر با نادال ذهنیه که راجر میبازه!!!!!!!!!!!!!
ذهن هم تاثیر داره اما دلیل اصلیش مچ آپ هست که بارها قبل از اینکه شما عضو بشی اصلا مطرح شده و جواب داده شده. متس ویلاندر هم بار ها شنیدم من ازش که گفته اگه بخواین شما یک بازیکنی رو از صفر بسازین که بدترین سلاح ها رو در مقابل فدرر داشته باشه نادال رو مبسازین!
من وقتی همچین جمله ای رو می خونم متوجه میشم نگارنده چیز زیادی از تنیس نمی دونه! این رو من نمی گم ها نادال خودش گفته! گفت اگه کسی بگه من از فدرر بهترم به خاطر مچ آپ من می گم چیز زیادی از تنیس نمی دونی شما! بعدش بحث رو کشونده به تعداد گرن اسلم ها تا اونجا که یادمه
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-20-2015, 01:01 AM   #126
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

بحث مقایسه ی فدرر 2006 و جوکویچ 2015 خیلی داغ شده، تو خیلی از سایتای تخصصی تنیس و پیج های ورزشی فیسبوک میبینم مطالبیو در این باره. فقط برای مقایسه یه مطلب کوتاه میگم

تاپ تن سال 2006 : فدرر - نادال - داویدنکو - بلیک - لیوبیچیچ - رادیک - روبردو - نعلبندیان - آنچیچ - گونزالز

تاپ تن سال 2015 : جوکوویچ - ماری - فدرر - واورینکا - بردیچ - نیشیکوری - نادال - فرر - رائونیک - سونگا

اگه نفرات اول رو کنار بذاریم و نفرات 2 تا 10 رو یک به یک و در شرایط همون سال با هم مقایسه کنیم، به نظر من نفرات شماره 2 و 5 و 6 و 8 سال 2006 به هم رنک های 2015 خودشون برتری دارن ، و نفرات 3 و 4 و 7 و 9 و 10 سال 2015 هم از 2006 برترن. البته بین لیوبیچیچ و بردیچ شک داشتم، چون شرایط هر دو تو این مقایسه نزدیک به همه، هیچکدوم برتری خیلی خاصی ندارن، فقط به خاطر علاقه بیشتر لیوبیچیچو انتخاب کردم.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-20-2015, 09:22 AM   #127
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
نوله برگرد سریعتر سر فرم
فدرر داره باز شاخ میشه
به نادال که امید نیست حداقل تا وقتی تونی هستش

این پست 4 سال قبل دوستمون خشایاره
جاش خالیه واقعا
امیدوارم موفق و سلامت باشه و به ما هم سر بزنه
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 10-20-2015, 08:59 PM   #128
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

با سلام خدمت دوستان عزیز
چند روزی میشه میخواستم پیام بزارم وقت نشد تا امشب که وقتی پیش اومد وارد بشم.
دوس داشتم بجای این پیام متنی حضوری حرف بزنم با بعضی دوستان که متاسفانه نمیشه و به همین پیام کفایت میکنم.
راستشو بخواین من خیلی وقت میخواستم ی پست جدا در مدح و ستایش نوله 2015 داشته باشم که متاسفانه بی حرمتی بعضی افراد اجازه نداد بیان کنم بعضی افراد که اصلا طرفدار نوله نیستن فقط دنبال شکست راجرن حالا چه کسی بهتر از بهترین تنیسور حال که ازش دفاع کنن نکته جالب این که بعضی افراد در متنی که میزارن همیشه راج ال کرد بل کرد بیشتر صحبت میکنن تا راجبع بهترین تنیسور فعلی دنیا متاسفانه.
من همیشه توی زندگیم سعی کردم با حقیقت زندگی کنم و واقعیت ها رو ببینم و این پستم هم در راستای همین اخلاقم.
از گلایه ها خارج بشم خیلی دوس دارم راجبع نفرات برتر فعلی دنیا نوله راج اندی و رافا و ... صحبتی کنم.
نوله:چی میشه از این مرد گفت من بعنوان شخصی که تنیس رو فقط بخاطر راجر نگا و پی گیری میکنه باید بگم نوله 2015 عجیب عطش داره برای قهرمانی ریتم عالی ذهن عالی فیزیک عالی باهوش مدیر و و و . امسال کاملا در بازی این مرد میشه دید که کاملتر از گذشته بازی میکنه و بخوبی بازیا رو مدیریت میکنه فصل رویایی داشته فاصله خیلی زیادی با بقیه ایجاد کرده.
قهرمانی در سه گرند و یک نایب قهرمانی، قهرمانی در 5 مسترز واقعا بی نظیر این مرد امسال.
واقعا سخته شما بتونی در سطح به این بالایی عطشتو حفظ کنی که هیچ بیشتر هم میشه نکته ای که راجر رافا و نوله بخوبی ازش بهره میبرن که این مستلزم توان ذهنی بسیار بالایی هست.
رافا:فصل خوبی نداشت درسته اما در تورنمنتای اخیر پیشرفت خوبی داشته ولی دیگه اون تابوی بی شکستیش در مقابل نفرات دیگه شکسته و تنیسورا میبینن اینو در خودشون که رافا رو ببرن ولی فکر میکنم عظمت رافا بهش اجازه نمیده فصل 2016 هم اینجور باشه و بنظرم 2016 اخرین فصل رافا در شرایط خوب خواهد بود که باید ببینیم با توجه به رقبایی که داره چیکار میکنه.
اندی:اندی که بنظرم سطحش از راجر و نوله خیلی پایینتر بوده طی چند سال اخیر و نسبتا یک فرد از پیش بازنده بوده باید ببینیم سال اینده چیکار میکنه.
راجر:انصافا فصل خیلی خوبی گذرونده با توجه به سنش عملکرد خوبی داشته فکر میکنم همچنان کم امید به قهرمانی 18 گرند خودش نداره راجر تا 4سال اینده هم همچنان امید به فتح ویمبلدون داره فقط نوله که میتونه جلو راجر رو بگیره باقی افراد اصلا چمن باز خوبی نیستن.
بقیه تنیسورا هم که کم پیش میاد در کل فصل کار خاصی کنن جز یکی دو تورنمنت.از راجر انتظار نداشتم و ندارم در همه تورنمنتا پیروز بشه و طبیعتا در این سن اختمال شکست راجر در بازی های ابتدایی کم نیست در بازی های پایان فصل بنظرم راجر قهرمانی چند باره نوله رو ازش میگیره و تنها تورنمنتی که میتونه از شکستش و ناراحتی اون بازی با نوله در اپن امریکا کم کنه هروقت باد این بازی میفتم فقط میگم حکمتی در این شکست بوده چون بنظرم تا پیروزی راهی نداشت بازی عالی اما نشد باز خداروشکر.
دوستان میان میگن راجر در خاک اینطور شما برو ببین رافا در رولند چند بار برده نوله رو.کسایی که ورزشای انفرادی رو پی گیری میکنن میدونن مچ اپ چقدر مهم اگر رافا چپ دست نبود عمرا اینقدر پیروز میشد کلا رافا همه شرایطو برای شکست راجر داشته ضمنا با همه این اوصاف ببین راجر چقدر از بازیاشو در خاک مقابل رافا داشته اکثریت شکستای راجر مقابل رافا در خاک بوده بخاطر بازیای زیادی که هست در این فصل.از اینم بگدریم باید دید چطوری یکنفر این همه میبازه ولی باز میجنگه برای قهرمانی میجنگه تا الان با 17
گرند بهترین تنیسور تاریخ لقب بگیره واقعا چطوره.
همه میدونن رافا بهترین خاک باز تاریخ بوده هست و خواهد بود.
نوله هم امسال خوب بوده منم کاملا قبولش دارم بازیشو خصوصا اخلاقشم بهتر شده و پخته البته ولی این دوستانی که میگن اون موقه راجر فقط نادالو داشته حالا امسال نوله حریفش کی بوده؟همون کسی که بهش میگین پیرمرد 34 ساله مهم ترین رقیب نوله بوده و تنها کسی که دو بار در این فصل نوله رو برده و یک بازی دیگه هم در این فصل خواهد برد(کری به سبک راجریون بود اکثریت با ادب و محترما مثل اسطورشون).در 34 سالگی در مقابل یکی از بهترین تنیسورهای معاصر بازی کردن احسنت خالص داره برادر نیاین همش بگین....
من با دوست عزیزم هم موافقم هر وقت نوله تونست رکورد گرند راجر رو بزنه من همینجا در این سایت میام و اعلام میکنم نوله بهترین تنیسور تاریخ.
هرچند همین الانشم میگم یکی از بهترین تنیسورای تاریخ هست انصافا خصوصا امسال کاملتر شده من همیشه از بازیش خوشم اومده خصوصا این عطش قهرمانی که داره عجیب ستودنیست.
موفق و پیروز باشین در گناه خداوند.
به امید رقابتی جذاب در صلح و ارامش برای بازل پاریس و خصوصا پایان فصلیا علی.
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-21-2015, 08:17 PM   #129
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

با احترام به نظر کاربر محترم امید
بعید می دونم در شرایط فعلی کسی بتونه سد راه نواک بشه
و البته نمیشه شگفتیها و احتمال وقوع حوادث را در ورزش نادیده گرفت
اعتقاد دارم نواک در پاریس شانس 80 درصدی و در لندن شانس 90 درصدی داره
احتمال بارکلیز را برای نواک حتی بیشتر از پاریس می دونم
انصافا حیفه کسی غیر از نواک که اکثر عناوین ریز و درشت را در طول سال کسب کرده
و فصلی عالی و بی نقص را پشت سر گذاشته فاتح بارکلیز بشه

نواک عزیز پیش بسوی پاریس و بارکلیز چون بقول ما پرشینها کار را که کرد آنکه تمام کرد
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش