بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 05-21-2016, 08:43 PM   #11
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
خیلی جالبه
جانبداری یعنی چی؟
تنفر و یکطرفه نگاه کردن تا کجا؟
عده ای مثل پیرزنها کاری جز نق زدن عیبجویی و ایراد گرفتن ندارند!
نکنه فکر میکنند با پیشبینی من یا کس دیگه در این تاپیک برنده رولند معلوم میشه
البته که چنین نیست اما
بهانه ای میشه برای حمله به من
بهترین سایتهای تحلیلی و برترین مفسران و کارشناسان هم دچار خطا و اشتباه محاسباتی میشن
پس نقش حوادث و شگفتیها چی میشه؟
چه کسی گرند گرفتن چیلیچ و استن را باور داشت!؟
به عنوان نمونه و شاهد
مطلب زیر در صفحه اول رولند 2015
نویسنده که بسیار بسیار بیشتر از تک تک ما تنیس را میفهمد
از چهارنفری که در سمی تصور کرده تنها نواک را به درستی پیشبینی کرده
این تحلیل 19 لایک و تایید داشته
کسی هم بهش تیکه ننداخته

ضمنا نواک فردا 29 ساله میشه و نه 30 ساله
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
امان از این همه ادعا و خودشیفتگی و غرور بیجای خیلی از ایرانیها
این ادعای بالا به همون مضحکی ادعای اینه که تماشاگرهای ایرانی با فرهنگترین تماشاگرهای دنیان!
ما خوبیم و بقیه دنیا بد
ما میفهمیم و تیگنور نفهمه
لابد چون پسرخاله مدیر سایته تحملش میکنن!
به راد لاور هم فحش میدن چون راج و نواک را در یک حد میدونه!

بد نیست جوابی هم بدم به این ادعای مغرضانه
ماری چنان ازش یاد شده انگار کم کسیه
تنیسور رنک 2 نیست و رنک 200
ماری کسی هست که در 7 سال گذشته به اندازه راج مسترز گرفته از جمله 3 تا در یکسال اخیر
اگر مغرض نباشیم میبینیم دوبازی آخر نواک در رم
مقابل دو تاپ تن خاک باز مثل نادال و نیشی بوده و حدود 5 ساعت مسابقه داده
اما ماری مقابل رنک 15و30 بازی کرده 2.5 ساعت کمتر بازی کرده و 7 ساعت بیشتر استراحت کرده

نواک هم ماشین نیست خسته میشه و قرار هم نیست همیشه اندی را ببره

ضمنا قرعه خوب امسال نواک جبرانیه در مقابل قرعه و شرایط بد پارسال

اشاره ظریف و بجایی بود
امان از اشخاصی که از شدت بخل و نفرت خودشون را به درودیوار می زنن برای مخدوش کردن
دستاوردهای بی نظیر اسطوره صرب

راستش لحن و ادبیات و سابقه ی پست های شما در همین فوروم جایی برای پاسخ دادن باقی نمی ذاره و من ترجیح می دم با فردی مثل شما که ذوب در ولایت نواکه و اون پیش بینی های عجیب غریب رو کرده بحث نکنم. نگاه تقدس مابانه و خردستیز شما به جای تعقل و اندیشیدن بر ایمان تکیه داره و همین باعث می شه که کلاً امکان بحث منتفی باشه. اما اگه خیلی علاقمندی می تونی جوابی که برای این دوستمون behsen می نویسم رو بخونی چون اون و سروش برخلاف شما آدم های منطقی ای هستن و ادبیات کوچه بازاری هم توی پست هاشون نیست.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
من یه دیدگاهی دارم درستی یا نادرستیش رو گذر زمان مشخص میکنه.

به نظر من از این لحظه تا پایان دوران ورزش حرفه ایش، جوکوویچ میتونه بیش از هر گرنداسلم دیگه ای رولند گاروس رو ببره. البته منظورم این نیست که هر سال میاد و قهرمان رولند میشه، اما اگه قرار باشه هر گرند دیگه رو یک بار برنده بشه، رولند رو دو بار میبره. جوکوویچ 3 ساله که تو پاریس نمایش خیلی خوب و ایده آلی ارائه میده و فقط لحظه های آخر و تعیین کننده بنا به هر دلیلی کم میاره و نمیتونه قهرمان بشه، اگه یک بار این طلسم رو بشکنه در سالهای آتی بسیار راحت تر و با فشار کمتر در رولند گاروس بازی خواهد کرد و شانس قهرمانیش بسیار افزایش پیدا میکنه. این نظر منه و نظرات و دلایل دوستانی که معتقدند جوکوویچ نمیتونه در رولند به قهرمانی های زیادی دست پیدا کنه رو هم میدونم و بارها خوندم و شنیدم، به همین خاطر مایل به بحث در این زمینه نیستم

اما درباره ی قرعه های جوکو
آخرین گرند اسلم برگزار شده استرالین اوپن: یک هشتم سیمون، یک چهارم نیشیکوری، نیمه نهایی فدرر، فینال اندی ماری
رولند گاروس پارسال: یک هشتم گاسکه، یک چهارم نادال، نیمه نهایی ماری، فینال واورینکا

اگه این قرعه ها ساده هستند، قرعه ی سخت به چی میگن؟
دوست عزیز
درستی یا غلط بودن ادعای شما رو همونطور که گفتی زمان ثابت می کنه و خود من هم امیدوارم که بتونه رولن گروس رو بگیره چون تواناییش رو در خاک ثابت کرده و شکست دادن نادال در خاک رولن گروس (فارغ از آماده بودن یا نبودن نادال) دستاورد بزرگیه.
اما در مورد قرعه ها باید بگم همین دو تا مثالی که شما آوردی نشون می دن که وقتی قرعه سخت باشه جوکوویچ هم کم میاره. اون قرعه ی سخت رولن گروس پارسال رو من منکر نمی شم که نتیجه اش هم از دید من باختن به واورینکا بود. بازی فرسایشی و سختی که با نادال و بعد از اون ماری در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی داشت قطعاً در اون شکست در فینال بی تاثیر نبوده.
اما من حرفی ندارم که قرعه های جوکوویچ رو از سال 2012 به بعد توی گرند اسلم ها تک تک بررسی کنیم تا آمار دقیق قرعه های راحتش مشخص بشه و ببینیم وقتی قرعه اش سخت بوده چه عملکردی داشته چون همونطور که شما دو تا قرعه ی سخت رو کردین منم می تونم دو تا قرعه ی راحتش رو بیارم (از جمله قرعه ی اوپن آمریکای 2015 که با فلیسیانو لوپز و مارین چیلیچ در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی بازی کرد و همین قرعه ی امسال رولن گروس) ولی یکی دو قرعه ملاک ارزیابی نیست.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)