بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > راجر فدرر (Roger Federer)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-10-2013, 01:47 PM   #1
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka
Post ...چرا فدرر اسطوره من است...

ترول تنیس به مناسبت 32 سالگی راجر فدرر نوشت:
چرا راجر فدرر اسطوره من است؟

راجر فدرر موجودی است که تمام زیبایی های فلسفی و منطی را دارا است.راجر فدرر الگویی کمیاب از ظرافت و کمال و ثبات است.شما حتما نباید یک حرفه ای در تنیس باشید تا جادوی فدرر را که با راکت خود در زمین انجام می دهد احساس کنید.حتی اگر کسی طرفدار و دوستدار راجر نباشد. هیچ گاه نمی تواند راجر یک اسطوره نداند و او را فراموش کند.حرکات فوق العاده با استایل خاص راجر در بازی یکی از دلایل این است که او اسطوره و قهرمان من است.زمانی که من 8 سال پیش چیزی زیاد از تنیس نمی فهمیدم همیشه می دیدم که پدرم در TV 21اینچی خانه مان تنیس تماشا میکند.در آن زمان من ترجیح میدادم کارتون ببینم چون احساسی نسبت به قوانین،بازیکنان و حتی گرنداسم های تنیس نداشتم.به خاطر اینکه پدرم یک طرفدار تنیس بود من هم همواره تلاش میکردم که به پدرم بگویم که کانال را عوض کند و من کارتون ببینم تا این که بازی را ببینم که نمی فهمیدیم.
اما هر گاه تنیس تماشا میکردم همیشه یک چهره ی آشنا را میدیدم.او همیشه آرامش داشت چه امتیاز را میبرد و چه آن را می باخت.آن چهره کم عصبی میشد یا بسیار شادی میکرد.من یسیار هیجان زده شده بودم که در آن شرایط سخت کسی می تواند این قدر راحت و در عین حال مقتدر باشد.من از پدرم در مورد آن صورت پرسیدم و او با سینه ای سپر گفت:"او کسی نیست جزء راجر فدرر نامبر 1 در تنیس".آن پرسش ابتدای رابطه غیر قابل درک بین من و راجر بود.من دوست داشتم شبیه او باشم.من می خواستم شبیه به او با آرامش در مبارزه و لحضات زندگیم ژست بگیرم.من همیشه وقتی کار ها طبق روال انجام نمیشد ناامید میشدم ولی فدرر به من یاد داد که چه طور با آن مشکلات مقابله کنم.چهره ای با آرامش به من کمک می کرد که با مشکلات مذاکره کنم و آن ها را حل کنم.و حالا به طور یک عادت چهره ام را با آرامش نگه می دارم حتی اگر در سرم طوفانی برپا باشد.
چهره ای با آرامش تنها چیزی نبود که زندگی من را زیبا کرد بلکه استحکام او برای من بسیار قابل توجه بود.وقتی گذشته را مرور میکنم که کارتون ها بیشتر از یک بازیکن تنیس برای من مهم بودند میبینم که بین این دو یک چیزی متمایز از دیگری است و آن استحکام و مقاومت است.فرقی نمی کرد رنگ زمین چه بود آبی،سبز،قرمز راجر همیشه تا سمی میرفت و تا قبل از آن هرگز نمیباخت.به عنوان کسی که به مدرسه می رفت من هیچگاه تلاش نمی کردم که در 5 تای اول کلاس باشم.ایده ی آن تلاش و استقامت من از راجر گرفته شد قبل از آن هیچ گاه این مقاومت برایم قابل مشاهده نبود.حتی در ورزش مورد علاقه ام کریکت.همینطور که داشتم تمیرین میکردم تا چهره ای با آرامش داشته باشم استقامتش برای من چیز دیگری را ظاهر کرد و من مقاوم شدم
به هر حال امروزه که من طرفدار پرپا قرص تنیس ام همانطور کع می دانم که زمین استرالیا و آمریکا آبی است و ویمبی و رولند هم قرمز،اهمیت راجر در تنیس هم فهمیدم.او بهترین است نه برای سادگی اش برای رکورد هایش.او مسلما کلاسیک ترین فرد در زمان خود است.او با حریفانش بسیار متفاوت است.او دراپ ها والی ها اسلایس هاو... خود را کاملا باور دارد که کمی با استیلی مختلف با بازیکن های دیگر بازی میکند.او با حمله های بیس لاین و فورهند های سنگینش حال میکند.استیل های دیگر این قدر بد هست که شما را خسته کند.تنوع فوق العاده ای نیست اما درست زدن ضربات کمک میکند تا توپ رد شود و دیگر unfored eror ندهد.اما وقتی راجر وارد زمین میشود ضرباتش فشار را کم میکند ما میتونیم ببینیم چه طور میتوان ضربه زد تنها وقتی راجر ضربه میزند.در همین حال طرف مقابل او هم در این شرایط سطح خود را بالا می برد.این فوق العاده بودن راجر است.او به حریفش فشار میاورد تا حریفش راه اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.این یک جادوی پنهان از راجر است.
اما راجر تنها در تنیس بهترین نیست.او بهترین انسان است.در اوخر سال خبر رسید که راجر با حمایت از سرطانی ها در هند نشست کرده است. راجر یکی از کسانی است که از کسانی که ایدز دارد حمایت میکند و به دیدار از افرادی که در محروم اند میرود او در آفریقای جنوبی هم بنیاد کمک به محرومین دارد.و به کودکان در آن جا سواد یاد میدهند.
او به عنوان یک بازیکن با رافا نادال خوب رابطه دارد کسی که یکی از حریفان سخت اوست.او دو دوست خوب دیگر به نام سونگا و هاس دارد و این است که او را جنتلمن می سازد.
من با دیدن بازی هایش بزرگ شدم.او به من یاد داد که خودم را ثابت کنم.من به او احترام میگذارم هم به عنوان یک بازیکن و هم به عنوان یک انسان بزرگ.او بچگی من را ساخت و حال من را دارد میسازدو او آینده ی من را هم خواهد ساخت .من واقعا ذوب شده اش هستم و او برای همیشه اسطوره من است

مترجم:سید مهدی ناجی
سایت ترول تنیس trolltennis

ویرایش توسط Mahdi Naji : 08-10-2013 در ساعت 01:53 PM
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش