بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-10-2011, 07:59 PM   #421
reza_j
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 13
در 9 پست 27 بار سپاسگزاری شده

ممنون كوروش جان خيلي لطف كردي. من باز تمام صفحات فروم رو خوندم. از دوستانم معذرت خواهي مي‌كنم كه اينقدر دارم حساسيت به خرج مي‌دم تو انتخاب راكت آخه احساس مي‌كنم خيلي مهمه راكت درست انتخاب شده باشه و اصل باشه البته به استناد صحبتهاي دوستان (به خاطر صدمات احتمالي راكتهاي تقلبي به مچ و آرنج).يه سوال ديگه واسم پيش اومده. چقدر احتمال داره كه يك نمايندگي از اعتبارش سوء استفاده كنه و راكت تقلبي وارد كنه (البته قصد جسارت به شركتي رو ندارم) به عنوان مثال سايت wilson رو نگاه كردم ديدم نيك اسپورت نمايندگي wilson رو تو بحرين ، ايران، كويت ، عمان، قطر رو داره حالا همچين شركتي آيا امكان داره تقلبي وارد كنه ؟ آيا براي دوستان پيش اومده راكتي رو از نمايندگي بگيرن و بعد متوجه تقلبي بودنش بشن.

من امروز بعد از ظهر كلاس داشتم از استادم در مورد راكت و طريقه وارد كردن اون پرسيدم گفت داداشم تو كاناداست تعداد بالا مي‌گيره با مسافر مي‌فرسته. از دوستانم اين سوال رو داشتم كه آيا چنين چيزي ممكنه يا نه؟ (كوروش جان شما فرموديد بعيده، من تجربه‌اي در اين زمينه ندارم ولي فكر مي‌كنم حتي محال باشه)
به همين خاطر حتي نسبت به راكت پيشنهاديش هم شك كردم. مي‌ترسم چون اين راكت رو داشته اون رو پيشنهاد داده.(Wilson BLX Surge)
كوروش جان پيرو صحبتتون مي‌خواستم يه راكتي باشه كه كنترل خوبي داشته باشه ولي چون هيكلم بزرگ نيست فكر كنم بايد تاحدي قدرتي هم باشه . در حقيقت نمي‌خواستم سريع مجبور به عوض كردن راكت باشم.

بازم ممنون از دوستان گلم كه اينقدر لطف دارن
reza_j آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما reza_j به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-10-2011, 11:07 PM   #422
navid
Member

آواتار navid

پستها: 43
سپاس: 2
در 42 پست 153 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1.Djokovic & Wozniacki Nadal & sharapova.2.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها

سلام
با عرض معذرت از همه دوستان که منی که کاملآ تازه کارم دارم جواب میدم
من راکت هارو اصلآ نمیشناسم دوست عزیز.ولی پیشنهادی بهم شد که اینجا هم خوندم.به من گفتن تا مدتی که بازیت راه بیفته برو راکت دست دوم بخر و هر وقت که زمانش رسید و خودت می فهمیدی چه راکتی واست خوبه راکتت رو عوض کن.این طوری با یه ضرر کم یه مدت یه راکت خوب دستته.من هم همین کارو کردم و الآن راکت Head speed MP رو دارم و از تصمیمی که گرفتم 100% راضی ام.به شما هم پیشنهاد میکنم اگر میتونی راکت دست دوم خوب پیدا کنی حتمآ بخر.اومدیم و یه راکت عالی خریدی و بعد 2 ماه فهمیدی راکت با کنترل یا پاور بیشتر به دردت میخوره.اون موقع کلی دلت میسوزه به خاطر راکتی که خریدی
بازم معذرت میخوام که با وجود دوستان که همه حرفه ای هستن من جواب دادم اما چون یکی دو ماه پیش مثل ایشون بودم گفتم شاید کمک کنه بهت
navid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی navid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-10-2011, 11:24 PM   #423
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
ممنون كوروش جان خيلي لطف كردي. من باز تمام صفحات فروم رو خوندم. از دوستانم معذرت خواهي مي‌كنم كه اينقدر دارم حساسيت به خرج مي‌دم تو انتخاب راكت آخه احساس مي‌كنم خيلي مهمه راكت درست انتخاب شده باشه و اصل باشه البته به استناد صحبتهاي دوستان (به خاطر صدمات احتمالي راكتهاي تقلبي به مچ و آرنج).يه سوال ديگه واسم پيش اومده. چقدر احتمال داره كه يك نمايندگي از اعتبارش سوء استفاده كنه و راكت تقلبي وارد كنه (البته قصد جسارت به شركتي رو ندارم) به عنوان مثال سايت wilson رو نگاه كردم ديدم نيك اسپورت نمايندگي wilson رو تو بحرين ، ايران، كويت ، عمان، قطر رو داره حالا همچين شركتي آيا امكان داره تقلبي وارد كنه ؟ آيا براي دوستان پيش اومده راكتي رو از نمايندگي بگيرن و بعد متوجه تقلبي بودنش بشن.

من امروز بعد از ظهر كلاس داشتم از استادم در مورد راكت و طريقه وارد كردن اون پرسيدم گفت داداشم تو كاناداست تعداد بالا مي‌گيره با مسافر مي‌فرسته. از دوستانم اين سوال رو داشتم كه آيا چنين چيزي ممكنه يا نه؟ (كوروش جان شما فرموديد بعيده، من تجربه‌اي در اين زمينه ندارم ولي فكر مي‌كنم حتي محال باشه)
به همين خاطر حتي نسبت به راكت پيشنهاديش هم شك كردم. مي‌ترسم چون اين راكت رو داشته اون رو پيشنهاد داده.(Wilson BLX Surge)
كوروش جان پيرو صحبتتون مي‌خواستم يه راكتي باشه كه كنترل خوبي داشته باشه ولي چون هيكلم بزرگ نيست فكر كنم بايد تاحدي قدرتي هم باشه . در حقيقت نمي‌خواستم سريع مجبور به عوض كردن راكت باشم.

در مورد سوال اولتون باید بگم تو ایران احتمال هرگونه سو استفاده ای هست و اینطور نیست که اینجام خیلی از نمایندگی ها اصل اصل وارد می کنن ولی اینجوری بخواید به قضیه نگاه کنید هم خودتون رو اذیت می کنید هم بیش از حد حساس میشید... دلت پاک باشه و از نمایندگی بگیر، امیدوار باش که اصل باشه اینقدر چینی ها تو زدن راکت کپی تخصص دارن که شاید یه مربی درجه یک هم نتونه تفاوت هاش رو بشمره، این داستان برای یکی از دوستان من قبلا پیش اومده هر چند راکتش رو از دوبی خرید و بعد وقتی راکتش نصف شد معلوم شد چینی بوده

در مورد نحوه ی وارد کردن مربیتون هم من نمیتونم گناهش رو بشورم و چیزی بگم، عقل حکم می کنه که همچین کاری عقلانی نیست ولی شاید مربیتون انسان شریفی باشه و خدا خواسته تا یه نفر این همه هزینه ی وارد و حمل و رد کردن اجناس رو تو ایران تقبل کنه تا تعداد بالا راکت وارد کنه

من با توجه به حرف شما از برند ویلسون راکت K Factor Kobra رو بهتون پیشنهاد میدم که عالی هست، یه درجه پیشرفته ترش هم BLX Pro Tour رو میتونم بهتون پیشنهاد بدم. هم کنترل خوبی دارن هم قدرت نسبتا راضی کننده ضمنا لزومی هم نداره مجددا راکت عوض کنید
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 12:36 PM   #424
reza_j
Junior Member

بازم سلام خدمت دوستان خودم. نويد جان و كوروش جان خيلي خيلي ممنون از لطفتون.
بازم دو تا مساله بود كه مي‌خواستم مطرح كنم

1. نويد جان در مورد راهنماييت در مورد خريد راكت دست دوم مشكلي كه به نظرم مي‌رسه اينه كه چون وقتي شما مي‌خوايين يه راكت دست دو بخرين احتمال اينكه دقيقا چيزيو كه به استيلتون و اندازه دستتون (از لحاظ گريپ) بخوره رو بتونيد پيدا كنيد خيلي كمه در حقيقت شايد مجبور باشيد با راكتي كار كنيد كه شما رو اذيت كنه و يا حتي باعث آسب ديدن مچ و آرنج تون بشه (نمي‌دونم واقعا اين نظرم درسته يا نه ) واسه همين تا حالا بهش فكر نكرده بودم. اين رو اينجا مطرح كردم چون احساس مي‌كنم دوستان زيادي هستن كه چنين تجربه‌اي را داشتن و مي‌تونن در اختيارمون قرار بدن (البته نهايت لطفشون رو مي‌رسونه)
(شايد بهتر باشه راكت دست دو بگيرم)

2. مساله دومي كه پيش اومده اينه كه من امروز رفتم نمايندگي نيك اسپورت و كل مساله در مورد صحبتهاي استادم در مورد وارد كردن راكت رو واسش توضيح دادم. ايشون گفتن بعضي مواقع اساتيد با يك شركت يا فروشگاه قراردادي مي‌بندن كه در صورت خريد راكت از آنها در صدي رو واسه خودشون بر دارن و گفت احتمالا استاد من هم به اين صورت هستش. دوستان عزيزم آيا شما تا حالا با چنين قضيه‌اي برخورد داشتين.

بازم ممنونم از همه دوستان گلم
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی reza_j به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 01:52 PM   #425
koury
Administrators

آواتار koury

بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

من خودم اولین مربیم اون زمان که Prince اینجا نمایندگی رسمی داشت باهاش قرار داد داشت و بالاخره دو تا راکت تو پاچه ی ما کرد که هنوزم دارمشون!! ولی به مرور زمان یاد میگیری به مربیت هم نه بگی و وقتی هم میری نمایندگی خرید راکت راکتی که خودت میخوای رو بخری نه چیزی که فروشنده میخواد قالبت کنه

نظر شخصی من مخالف راکت دست دو هست، میتونی یه پارتنر یا دوست یا یه نفر از دوستان مربیت پیدا کنی که راکت های گوناگونی رو بدن بهت نیم ساعت باهاش بزنی اگه راحت بودی بری همون رو بخری ولی من شخصا دست دو رو توصیه نمی کنم!! متاسفانه چون ایران دمو کردن معنائی نداره تنها راه حل این مشکل همینه...
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 02:11 PM   #426
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

سلام

اولا در باره واردات راكت هاي كپي بايد بگم كه خيلي دنبال اين نباش كه چطوري وارد ميشن. تو كشور ما خيلي چيز هاي ديگه هم وارد ميشه و همه هم ميفهمن نبايد بشن اما كاري نميكنن (هر كسي تو گمرك سهم خودشو ور ميداره) البته اين به اين معنا نيست كه همه بد هستن ولي كافيه تو يك گمرك كشور همچين مساله اي داشته باشيم، خب وارد كننده ها همه جنس هاشونو ميفرستن اونجا ترخيص بشه.

از كانادا يا هر كشور ديگه اي اگه كسي راكت يا هر وسيله مجاز ديگه مياره يا بايد در حد چند دونه ( و نه انبوه) بياره كه به عنوان كالاي همراه مسافر تلقي بشه يا اين كه اگه ميخواد انبوه بياره بايد به طور رسمي تمام مدارك واردات كالا رو همراه داشته باشه. در ضمن قيمت راكتي كه شما گفتي در كانادا هم همون 199 دلار هست. خيلي بعيد به نظر ميرسه كه ايشون بتونه با همين قيمت راكت رو به دست شما برسونه.

درباره راكت هاي دست دوم هم بايد بگم كه اكثر اين راكت ها گريپ 3 ( چهار و سه هشتم) دارن و خيلي از آدم ها اين سايز گريپ نرمالشون هست. اگه كوچيك بود ميتوني با يك اور گريپ در حد نيم درجه به سايز گريپت اضافه كني( منبع وب سايتwww.tennis-warehouse.com ) .

بعضي وقت ها مربي ها با فروشگاه هاي خاصي قرارداد ميبندن. تو مشهد هم از اين تيپ مربي زياد داريم. يه بار خواست مربي من يه راكت ويلسون تو پاچم كنه من زير بار نرفتم. زنگ زدم از تهران نمايندگي رسمي و انحصاري بابولات راكتي رو كه باهاش بازي كرده بودم خريدم.

بابا شما ها كه تو تهرانين ديگه مشكلتون چيه... همه نمايندگي ها اونجان... همه تنيس بازا اونجان... راكت دست دوم تميز بايد پيدا بشه.
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 02:14 PM   #427
reza_j
Junior Member

بازم سلام خدمت دوستانم. واقعا شرمنده‌ام كه اينقدر مزاحمتون مي‌شم:

من راكت Wilson BLX Surge رو تو نمايندگيش ديدم بالانسش 4pts HL بود ولي تو سايت Wilson زده 1pts HL و تو سايت tennis-warehouse زده 2pts HL. آيا همچين چيزي ممكنه كه يه راكت چند اندازه بالانس داشته باشه. كسي تا حالا همچين چيزي رو ديده. اين بالانس بر اساس راكت بدون زه تعيين مي‌شه؟ يعني ممكنه زه اينها با هم فرق كنه.
لينكهاش هم ايناس:
http://www.tennis-warehouse.com/desc...SBLX.html#spec
http://www.wilson.com/en-us/tennis/rackets/surge-blx

از دوستانم اگه كسي اطلاعاتي داره خيلي ممنون مي‌شم اگه لطف كنه در اختيارم بذاره.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی reza_j به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 07:38 PM   #428
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

آره منم يه چند وقت پيش از اين تيپ تفاوت ها (سوتي ها) ديدم. فكر كردم كه من اشتباه كردم اما ميبينم كه بقيه هم همچين چيزي رو ديدن...
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2011, 09:00 PM   #429
reza_j
Junior Member

كوروش جان و امير جان ممنون از راهنماييتون.

امير جان پس شما هم برخورد كرديد با اين قضيه واقعا دليلش چيه؟ اگه سوتي باشه كه يعني راكتهاي نمايندگي هم ممكنه اصل نباشه.
حتي وزنشون هم فرق مي‌كنه. مثلا تو سايت Wilson زده 295 و تو سايت tennis-warehouse زده 289. البته اوني كه تو نمايندگي بود وزنش رو خوندم 279 Unstring بود كه مشابه سايت Wilson بود.
كوروش جان شما اگه نظري دارين ممنون مي‌شم راهنمايي كنين.

بازم ممنونم از همگي
کاربر زیر از شما reza_j به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-11-2011, 09:43 PM   #430
koury
Administrators

آواتار koury

نظر شخصی من اینه که احتمالا چون راکت ها رو جاهای مختلف مثل چین، فرانسه، آمریکا، اندونزی و ... تولید می کنن وزن و بالانسش به همین دلیل متفاوت باشه!! باز میشد گفت اگه راکت چینی باشه ممکنه اطلاعاتش با راکت اصل جور در نیاد ولی دیگه وقتی سایت رسمی اطلاعاتش با راکتی که از نمایندگیش میخری یکی در نمیاد حتما بدلیل اینه که دو جای مختلف تولید میشه دیگه...
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش